Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] On İki En Üstün Sınıf Kılıcın Kullanıcıları

On iki en büyük şaheseri kullanan diğer kılıç ustaları

• Kullanılan toplam oy
    96
Sıralamamı daha önce yapmıştım ama bulamadım. Güncelde bir daya yapalım. Öncelikle bunlar en iyi 12 meito. 12 kılıç diyoruz ama aslında mızrak bisento gibi şeyleri de mangaka en iyi 12 arasına koymuş bence.

1. Mihawk
2. Wb

Geriye 10 tane kaldı.

3. Gorosei - Shodai Kitetsu
4. Bigmom - Napolyon
5. Kaido - Sopa
6. King - Katana
7. Bogart - Katana
8. Fuji - Kılıç
9. Shiryu - Kılıç
10. Loki - Balta veya mızrak
11. Shanks - Saber
12. Kyoshiro - Kılıç
Kyoshiro'nunki en iyi 12'de değildir. Diğerleri olabilir. Cavendish'in silahının en iyi 12'de olmadığına emin miyiz? Tasarımı çok özel bir şeydi? Cracker'ınki açıklandı mı? Onun da silahı özel gibiydi. Vista'nınkiler?

IM'de de kılıç mı vardı ya öyle hatırlıyorum. Birisi onda da olabilir.

Oda'nın şu en iyi 12 üstün kılıca cidden kılıç mı demiş yoksa silah mı demiş onun japoncasına kadar bakmak lazım. Belki de en başından beri en iyi oniki silahtı.

O en iyi 12 Kılıç'ın anlatildiği manga panelinde Wb'nin bisentosunun ve shanksın kılıcının birebir aynı resmi vardı. O yüzden shanks'tan yüzde yüz eminim.

Üye silindi 1004

Niye hiçbirinin Enma gibi özel gücü yok? Bilmem kaçlık Enma'nın bile özel gücü var da niye Bisento zamazigosunun özel gücü yok?

Üye silindi 1004

Belki vardır farklı bir gücü. Gösterilen üzerinden anlayamayız ki. Daha önce düşünmemiş olsa bile, Oda'nın bir şey uydurmasına bakar.
Bu ara zaten sadece uydurmasına bakıyor. 12 farklı özel güç kasacağını sanmıyorum tabi ayrı konu.

Zaten bence Shanks'ın kılıcı ya Ray'in ya Roger'ın çıkacak. İkisine de benziyor çünkü. Rager, Ray, Shanks 3'lüsünden en az birinde 12'lik çıkmalı. Yoksa nerde bu 12'likler kardeşim ? :mincika:
Shanks'ınki 12'lik çıkacak canım, belli yani.
1.Mihawk
2.WB
Bunlar açıklananlar.
3.Kel Gorosei
4.Xebec
5.Roger
6.Rayleigh
7.Shanks
Bunlar da çıkması yüksek ihtimal olanlar. Gerisini bilemem. :D

Üye silindi 1004

Hepsi de Enma gibi ekstra bir özellik taşıyor olmayabilir tabii. Enma 21'lik, Wado ve Shinsui de öyle mesela. Diğer ikisinde böyle bir özellik görmedik. Demek ki, hepsinde olmuyor.
Oden gibi üst düzey bir kılıç ustasının süper sonik kılıcı da 21'lik olunca insan ister istemez 12'liklerden çok canavarca özellikler bekliyor. Wado üst düzey sağlam bir kılıç. Shinsui diğerlerinin slashlerini emiyordu. Zoro'ya iş düşsün diye 21'lik yapmış gibi Enma'yı. Karartınca 12'lik olacak herhalde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık