Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220
Bence doğrudur. Ama suçu kesin ispatlanmış kişilere uygulanmalıdır. Riskli konumdaki kişiler müebbete atılabilir. Şu anda Türkiye'de nereden baksan en az 25 milyon kişinin öldürülmesi gerek. Asarak idam etmeyi severim ayrıca. O kullanılmalı. Ve sözümü Han'ın bir cümlesiyle bitiriyorum; "If it's hostile, you kill it."

Edit: Aslında idam mahkumları deneylerde kullanılabilir kobay olarak. Bari bir işe yarasınlar. Sonucunda ölürler zaten.

Ben, kızı öldürüldüğünde ağlamaktan gözleri kör olan anne, saçı bembeyaz kesilen baba gördüm. Bunu yapan nefes almayı hak etmez, yemek yemeyi hak etmez, işkenceyi hak etmez. Adalet dürüst, hızlı ve merhametsiz olacak. Başka yolu yok.
Siyasi meselelerde çok masum kişi de gider. Ona karşıyım.
Diğer suçlar için de idam istemem.

Hayatı zehir edeceksin işte. Hapiste boş boş oturtmayacaksın. Yaşatacaksın ama yani boşa da yaşatmayacaksın.

Idama karsiyim ama son gunlerde fikrim degisime ugrama egiliminde. Bu arada bazi arkadaslar yazmis suclular calistirilmali diye. Gecen is icabi bir yere gittim. Gittigim yerde çinli isciler vardi. Tamami sucluymus isledikleri suclar icin devlet tarafidan verilen cezanin her gunu icin calisiyorlarmis cok tuhafima gitmisti. Hapise atip beslemekten iyi gibi geldi bana adamlar cozmus :)

Not: Bu olayla Zonguldakta karsilastim. Evet suçlu çinliler suan Türkiyede calisiyorlar..

Son düzenleme:
Vatan hainleri bir güç karşısında ezilen kesim mi oluyor? Teroristleri ve onların şehirlerdeki sempatizanlarından bahsediyorum.
Onların yanında işte hainlikle alakası olmayanlar da gidecek. Siyasete girmek istemiyorum ama yani neredeyse herkesi yargılayıp idam edebilirsin hainlikten.

Bu yüzden idam yerine başka cezalar olmalı. İdamın masum için geri dönüşü yok.

Ben evrensel suçların ağır olmasını istiyorum.Tecavüz ,adam öldürme dunyadaki her insan tarafından kötü kabul edilir ama vatan hainliği öyle degil.Ülkeden ülkeye değişiyor.Bugun cezaların agır olduğu yerlerin hepsinde (geçmişte dahil ,avrupa vs. de )muhalif kesimlere suçlu suçsuz ayrımı yapmadan ağır cezalar uygulanıyor.Belki de insanların ağır cezalara bakis açısı bu yuzden kötüdür.Bizde 12 eylülde insanlar asılmasaydı,suan idama karsi cikan bir sürü insan çıkmazdı belki de ya da krallar padişahlar her muhalifi,sevmediği adamı tecavuzculerle birlikte astirmasaydi ağır cezaların barbarlik olduğu fikri yerlesmezdi belki de.Bu yuzden bence özellikle dikkat edilmeli işin içine siyaset katılıp katilinmadigina.

Son düzenleme:
İdam dürüst kullanılmak kaydıyla doğru bir şeydir. Fakat kişinin suçundan %100 emin olunmalı bu karar verilirken, aksi takdirde geri dönüşü yok. Bir kaç arkadaşın dediği gibi mağdur yakınlarının acısını biraz da olsa dindirir. Ayrıca caydırıcılığından kaynaklı olarak devasa bir azalış olur suç oranlarında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık