Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Ödüller Bir Güç Göstergesi midir?

Sizce Ödül Güç Yansıtıyor Mu?

• Kullanılan toplam oy
    143
Yansıtır çoğu zaman. Yansıtmadığı zaman ana karakter olmuşsunuzdur ya Çiçero Oda yine kendi ile çelişiyordur.

Üye silindi 1004

Usopp'un gerçek babasını öğrenseler başına en az 500.000 ödül koyarlar.

Sanji'nin kıçı kırık ailesi bile ödülünü nasıl etkiledi.

Yani bu işlerin güçle alakası yok.

Usopp'un gerçek babasını öğrenseler başına en az 500.000 ödül koyarlar.

Sanji'nin kıçı kırık ailesi bile ödülünü nasıl etkiledi.

Yani bu işlerin güçle alakası yok.
Sanji'nin kıçı kırık ailesi dediğin adamlar savaşlar kazanıp askeri güçleriyle dünyaya korku salan bir kuruluş Germa 66. Judge ve evlatları Big Mom'un ihanetinden sonra her anlamda daha büyük bir güç olmak için gerek suitlerini gerekse askeri güçlerini geliştireceklerdir.

Bir tayfa eğer hükümete bela olacak işlere kalkışmıyorsa ve o grubun içinde çok güçlü kimseler varsa alacağı ödül tabi ki gerçek değerini yansıtmaz.

Örneğin Kaido'nun amacından ve yaptığı olaylardan dolayı ödülü daha fazla olabilir. Big Mom aksine adasında kek yemekle meşgul bir ruh hastası ( bu tanım Big Mom'a tam uydu) ikisinin ödülü arasında 200 küsür milyon beri var. Lakin Wano'da kapışmalarından ikisininde küçük çizikler dışında aldığı büyük bir yara yok. Yansıttığını düşünmüyorum.

Başka bir örnek verelim; Shanks, Kaido'yu Marinford öncesinde durdurdu tek kollu haliyle aralarında 600 milyon beri fark var. Ezip geçmesi lazımdı ama Shanks nasıl olduysa durdurmuş kısa süreli bir dövüş olmuş. Tabi bu kısa süreden kasıt ne o da belli değil.?Akainu ve Aokiji 10 gün savaşmışlar Yonkouların savaşı eşit güçtelerse daha uzun da sürebilir.

Daha başka örnek verelim. Queen'in ödülü neden Katakuri'den fazladır? Veba Queen namını almış yaptığı silahlarla belli ki hükmete büyük sorunlar çıkarmış, CP0'nun Kaido ve Orochiyle bir ticari ilişkileri var ve Queen'in ne kadar tehlikeli olduğundan haberdarlardır.. Ben Queen'in Katakuri'den daha güçlü olduğunu hiç düşünmüyorum, hatta Smoothie'den büyük bir güce sahip olduğunu da düşünmüyorum.

Ödüllerin gücünü yansıttığı tek tayfa Hasır Şapkalar ( Chopper istisna tabi ki) Luffy> Zoro> Sanji> Chopper> Franky> Brook> Nico Robin> Usopp> Nami.

Sanji'nin ödülü Kek Adasında artarken Zoro orada yoktu bu yüzden ödülü yerinde sayıyor. Usopp'un Dressrosa'daki olayların fitilini ateşlemiş olması ödülünü bu kadar uçurdu. Nico Robin'in ödülü ise Poneglifler yüzünden diğer üyelerden fazla. Chopper fiziksel güç olarak Big Mom'un saldırılarını göğüsleyecek kadar güçlü ama eline pamuk şeker alınca kedi gibi sevimli oluyor. Morgans, Chopper'in gerçek gücünü görseydi keşke.

Eğer ödül güç = olsaydı, 200 milyonluk Caribou'ya tek atan Pekoms >>>>> 52 milyonluk korsan için halktan yardım isteyen devrim ordusu komutanları olurdu :artiz:

Eğer ödül güç = olsaydı, 200 milyonluk Caribou'ya tek atan Pekoms >>>>> 52 milyonluk korsan için halktan yardım isteyen devrim ordusu komutanları olurdu :artiz:
O olay pek öyle değil yav. Devrimciler sürekli orda olamazlar. Halkın ileride kendilerine tehtit oluşturabilecek şeyleri kendilerinin halletmesi lazım. Cesaret aşılama bir nevi.

Ödüller sadece güç göstergesi.Yoksa seri içinde kelle avcıları çıkıpta 5.5 milyarlık Roger'ı mı yakalayacak? 100 miloynluk adamı bile yakalayanı görmedik o kadar çöp

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık