Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Ödüller Bir Güç Göstergesi midir?

Sizce Ödül Güç Yansıtıyor Mu?

• Kullanılan toplam oy
    143
Öyle birşey yok sen kendince yorumladın şu an.Dressrosada kimin ne konumda olduğuna bakılmadan herkes +50 milyon ödül aldı.Cavendish de aynı artışı yaşadı diğerleri de.Sen tümenin başında olursun sonunda olursuna bakılmadı.Koca ana tayfası için de kaptan etkisi 50 - 100 milyon arası birşey muhtemelen.Çünkü Tamago vs Pedro ile denk dövüştü hatta Pedro az üstündü denebilir.Tamago en az 50 milyon fazla ödül almış yani koca anadan dolayı.
''Herkes en az/minimum 50 milyon aldı.'' Söz bu. Ben bunu pek yorumlamaya değer bir şey görmedim. Mangada yazan açık ve net. ''En az'' kelimesinin hangi amaçla kullanıldığı belli.

E sen her şeyi netleştirmişsin o zaman? Big Mom'da 50-100 arası ise, Kaido'da kaç?

2. adam 3.adam denklemin Usopp ile son bulur. Ussop 30 milyondan 200 milyona arttı, Sanji 77'den 177'ye arttı. Hangisi daha fazla artmış? 2.adamı 3.adamı geçtim tayfanın en alt sıradaki adamı bu.

O yüzden mantığın buradan yanlış üzgünüm.
Sen niye her şeyi bir şeyle orantılama ihtiyacı hissediyorsun?

Bu ödülü veren yer hükümet. O da bildiklerine ve adamların ark içinde yaptıklarına göre bir değer biçiyor. Sanji, Dressrosa'nın tamamında var mıydı? Yoktu. Dressrosa için konuşursak Usopp ondan daha fazla iş yaptı? Evet. Açıklama bu kadar basit işte.

Son düzenleme:
''Herkes en az/minimum 50 milyon aldı.'' Söz bu. Ben bunu pek yorumlamaya değer bir şey görmedim. Mangada yazan açık ve net. ''En az'' kelimesinin hangi amaçla kullanıldığı belli.

Bu ödülü veren yer hükümet. O da bildiklerine ve adamların ark içinde yaptıklarına göre bir değer biçiyor. Sanji, Dressrosa'nın tamamında var mıydı? Yoktu. Dressrosa için konuşursak Usopp ondan daha fazla iş yaptı? Evet. Açıklama bu kadar basit işte.
En az derken birşey yapıp yapmadığı bilinmeyen adamlar bile sırf oradalar dressrosayı düşürürken diye 50 milyon ödül aldılar.O yani başka anlam çıkarma.İcraat yaptıkları bilinenler daha fazla ödül aldılar.Usopp misal büyük iş başardı 120 milyon daha vermişler o rakamın üstüne.Zoro Pica indirdi 150 milyon daha fazla ödül vermişler.Yapıln icraata göre.Bunun istisnası Sanji oldu onun durumu da belirtildi zaten.Ailesinin gücü,ünü ve dünyadaki konumu yüzünden adama bir 50 milyon ödül daha verildi.Yoksa Sanji o arcta Usopp ve Zoro gibi ses getirecek birşey yapmadı.

Zoro'da Sanji'den daha fazla iş yaptığı için ödül aldı.

Dressrosa arc'ı tekrar okumanı tavsiye ederim. Kralı ve yanındakileri ezecek devasa taş golemini yendi Zoro ve onları kurtardı. Üstelik amiralin bile '' Tehlikeli birisi geliyor '' dedi birini yendi Zoro.

Zoro'nun ödül kaptan etkisinden fazla, Ussop'un ödül aktif iş yapmasından senin mantıkta iyiymiş gerçekten.

Sanji hiçbirşey yapmadı o arc ama ödülünün artmasında şu etkende olabilir ( Sentomaru bir rapor vermişti Pxleri indirdiklerinde, ''Hasırşapka Tayfası çok daha güçlenmiş'' diye. Bu raporla Sanji'nin ödülü artmış olabilir, Zoro ve Ussop zaten aktif iş yaptılar, diğerleride Tümen komutanlarıyla beraber 50 milyoncuk bir artış yaşadılar )

Demek istediğim hepsi için minimum 50'de denilse hepsi 50 milyoncuk arttı, diğerleride yaptıkları işe göre fazladan arttı.

Ve şunu tekrar ettirip duruyorsun bana, Luffy o arc 500 milyonken Zoro 320 idi. Zoro ondan sonra aktif iş yaptı mı? Yapmadı çünkü, ama Luffy 2 tane komutan indirdi, Sanji kendi arc'ında ödülü arttı ( Vinsmokelerinde etkisi vardı tabiki ) .

Bu arc sonu Zoro'da Sanji'de diğer tayfa üyeleride artacak, çünkü hepsi aktif iş yapmış olacak. Kaptan etkisi diye sürekli söylediğin şey mangada Tümen komutanlarına bile 50 milyoncuk artmış, Luffy Zoro Sanji ve Ussop dışı 50 milyoncuk artmış diğerleri, bunun üstüne kanıt mı var? Ussop liderlik yaptı, Zoro kralı ve halkı kurtardı ( Pica'yı yendi ) , Luffy ve Law birlikte Doflamingo'yu yendi.

Lakin Luffy o arc bile 500 milyonluk bir adam değildi, çünkü 400'den sonra zor artma olayı var mangada. Ama sonrasında yonkou mekanında 2 komutan indirip sağ çıktığı için oradan ödülü bir anda fırladı.

Zoro ve Sanji'nin ve hatta diğerlerinin ödüllerinin fırlamış halini henüz görmedik, şuanki hasırşapka tayfasının ödüllerine bakarak bir güç seviyesi çıkarmak boşa bu yüzden.

Son düzenleme:
En az derken birşey yapıp yapmadığı bilinmeyen adamlar bile sırf oradalar dressrosayı düşürürken diye 50 milyon ödül aldılar.O yani başka anlam çıkarma.İcraat yaptıkları bilinenler daha fazla ödül aldılar.Usopp misal büyük iş başardı 120 milyon daha vermişler o rakamın üstüne.Zoro Pica indirdi 150 milyon daha fazla ödül vermişler.Yapıln icraata göre.Bunun istisnası Sanji oldu onun durumu da belirtildi zaten.Ailesinin gücü,ünü ve dünyadaki konumu yüzünden adama bir 50 milyon ödül daha verildi.Yoksa Sanji o arcta Usopp ve Zoro gibi ses getirecek birşey yapmadı.
Big Mom korsanları ile kapıştı mı? Evet. Yonkonun gemisine saldırmaktan bahsediyoruz. Bu bile başlı başına olay zaten.

Zoro'da Sanji'den daha fazla iş yaptığı için ödül aldı.

Dressrosa arc'ı tekrar okumanı tavsiye ederim. Kralı ve yanındakileri ezecek devasa taş golemini yendi Zoro ve onları kurtardı. Üstelik amiralin bile '' Tehlikeli birisi geliyor '' dedi birini yendi Zoro.

Zoro'nun ödül kaptan etkisinden fazla, Ussop'un ödül aktif iş yapmasından senin mantıkta iyiymiş gerçekten.

Sanji hiçbirşey yapmadı o arc ama ödülünün artmasında şu etkende olabilir ( Sentomaru bir rapor vermişti Pxleri indirdiklerinde, ''Hasırşapka Tayfası çok daha güçlenmiş'' diye. Bu raporla Sanji'nin ödülü artmış olabilir, Zoro ve Ussop zaten aktif iş yaptılar, diğerleride Tümen komutanlarıyla beraber 50 milyoncuk bir artış yaşadılar )

Demek istediğim hepsi için minimum 50'de denilse hepsi 50 milyoncuk arttı, diğerleride yaptıkları işe göre fazladan arttı.

Ve şunu tekrar ettirip duruyorsun bana, Luffy o arc 500 milyonken Zoro 320 idi. Zoro ondan sonra aktif iş yaptı mı? Yapmadı çünkü, ama Luffy 2 tane komutan indirdi, Sanji kendi arc'ında ödülü arttı ( Vinsmokelerinde etkisi vardı tabiki ) .

Bu arc sonu Zoro'da Sanji'de diğer tayfa üyeleride artacak, çünkü hepsi aktif iş yapmış olacak. Kaptan etkisi diye sürekli söylediğin şey mangada Tümen komutanlarına bile 50 milyoncuk artmış, Luffy Zoro Sanji ve Ussop dışı 50 milyoncuk artmış diğerleri, bunun üstüne kanıt mı var? Ussop liderlik yaptı, Zoro kralı ve halkı kurtardı, Luffy ve Law birlikte Doflamingo'yu yendi.

Lakin Luffy o arc bile 500 milyonluk bir adam değildi, çünkü 400'den sonra zor artma olayı var mangada. Ama sonrasında yonkou mekanında 2 komutan indirip sağ çıktığı için oradan ödülü bir anda fırladı.

Zoro ve Sanji'nin ve hatta diğerlerinin ödüllerinin fırlamış halini henüz görmedik, şuanki hasırşapka tayfasının ödüllerine bakarak bir güç seviyesi çıkarmak boşa bu yüzden.
Bunlar benim düşüncelerim değil, Oda ne söylemişse ben onu aktarıyorum sana. Sen ise hala ''-ebilir, -abilir'' ile kendi düşüncelerini belli bir mantığa sokmaya çalışıyorsun.

''Minimum 50'' cümlesinden, ya hepsine 50 vermişlerdir anlamını çıkarabilmek çok güzel bir yöntem gerçekten. Ara ara ben de kullanayım ben bunu.

Sen hala golem kesti, adamı kurtardı şu bu diye her olaydan bir ödül çıkarmaya çalışıyorsun. Adamlar totale bakıyor diyorum, sen hala ufak olayları söylüyorsun bana. Senin mantıkla gidersem Luffy şu ana kadar 100 tane olaya karıştı. Ben de Luffy'den 100 defa ödül artışı bekleyeyim o zaman?

Benim bizim tayfanın ödüllerinden bir şey çıkardığım yok. Sen hem ödüllerden dolayı King, Queen > Kata deyip, hem de Luffy ve Zoro'nun ödüllerine farklı anlam yüklediğin için soruyorum sana.

Bu seride insan katliamı fazla ödül getiriyor mu? Evet. Jack, Queen, King 20 senedir Wano'da mı? Evet. Bu adamlar 20 senedir Wano'nun ırzına geçiyorlar mı? Evet. 20 seneden bahsediyoruz bak, 20 sene. Kid bile yeni yetme korsanken 15 milyon fark attı Luffy'ye sırf bu yüzden. Bir de bunun 20 senesini düşün. Ki şu da bu adamlar güçlendikçe bunların insanlara verme potansiyeli daha da artar. O yüzden 20 milyonluk adam ile 1 milyarlık adam katliam yapsa aynı ödül artışını almaz. Jack,Queen,King 20 senedir Wano'yu hallederken, bir de bunların üstüne seride gördüğümüz en psikopat kaptanı ekle. İşte sen tüm bunları es geçip Queen > Kata diyebiliyorsun. Ama iş Luffy ve Zoro'ya gelince bir ark öncesine gidiyorsun, sanki Luffy tüm potansiyelini göstermiş gibi. Sanki Zoro potansiyel ve güç gösterirken Luffy yerinde sayacak gibi.

Big Mom korsanları ile kapıştı mı? Evet. Yonkonun gemisine saldırmaktan bahsediyoruz. Bu bile başlı başına olay zaten.

Bunlar benim düşüncelerim değil, Oda ne söylemişse ben onu aktarıyorum sana. Sen ise hala ''-ebilir, -abilir'' ile kendi düşüncelerini belli bir mantığa sokmaya çalışıyorsun.

''Minimum 50'' cümlesinden, ya hepsine 50 vermişlerdir anlamını çıkarabilmek çok güzel bir yöntem gerçekten. Ara ara ben de kullanayım ben bunu.

Sen hala golem kesti, adamı kurtardı şu bu diye her olaydan bir ödül çıkarmaya çalışıyorsun. Adamlar totale bakıyor diyorum, sen hala ufak olayları söylüyorsun bana. Senin mantıkla gidersem Luffy şu ana kadar 100 tane olaya karıştı. Ben de Luffy'den 100 defa ödül artışı bekleyeyim o zaman?

Benim bizim tayfanın ödüllerinden bir şey çıkardığım yok. Sen hem ödüllerden dolayı King, Queen > Kata deyip, hem de Luffy ve Zoro'nun ödüllerine farklı anlam yüklediğin için soruyorum sana.

Bu seride insan katliamı fazla ödül getiriyor mu? Evet. Jack, Queen, King 20 senedir Wano'da mı? Evet. Bu adamlar 20 senedir Wano'nun ırzına geçiyorlar mı? Evet. 20 seneden bahsediyoruz bak, 20 sene. Kid bile yeni yetme korsanken 15 milyon fark attı Luffy'ye sırf bu yüzden. Bir de bunun 20 senesini düşün. Ki şu da bu adamlar güçlendikçe bunların insanlara verme potansiyeli daha da artar. O yüzden 20 milyonluk adam ile 1 milyarlık adam katliam yapsa aynı ödül artışını almaz. Jack,Queen,King 20 senedir Wano'yu hallederken, bir de bunların üstüne seride gördüğümüz en psikopat kaptanı ekle. İşte sen tüm bunları es geçip Queen > Kata diyebiliyorsun. Ama iş Luffy ve Zoro'ya gelince bir ark öncesine gidiyorsun, sanki Luffy tüm potansiyelini göstermiş gibi. Sanki Zoro potansiyel ve güç gösterirken Luffy yerinde sayacak gibi.
Benide Zoro fanı gibi lanse etmeye çalışma yahu, alakam yok Zorolarla Sanjilerle.

Luffy yerinde sayacak nerde demişim, önceki mesajlarıma bak, o da aktif iş yaptığında ödülü artacak demişim '' Yerinde saymayacak '' demişim.

20 senedir aktif olan adamlar arasında güç dengesi kuruyor mangaka bariz bir şekilde işte, neyini anlamıyorsunuz anlamıyorum yani bunu. Çok kısa sürede 15 milyon fark atılıyor, çok uzun sürede psikopat desek bile 200 milyon falan fazladan ödül alır, senin ve sizlerin sandığı gibi 400-500 fazladan almaz yani. Ki 200 bile fazla kusura bakma yani.

Bu herifler mangada daha ÖNPLANDA karakterler ve adamların GÜÇ SEVİYELERİNİ belirlemek için ödüllerden gidiyor mangaka, hepsi çok uzun süredir aktif olan kişiler ve gayet eşit şartlarda kıyaslanabilir. Senin dediğin gibi baştan savma Queen hakettiğinden çok fazla ödül alıyor olayı yok yani.

Benide Zoro fanı gibi lanse etmeye çalışma yahu, alakam yok Zorolarla Sanjilerle.

Luffy yerinde sayacak nerde demişim, önceki mesajlarıma bak, o da aktif iş yaptığında ödülü artacak demişim '' Yerinde saymayacak '' demişim.

20 senedir aktif olan adamlar arasında güç dengesi kuruyor mangaka bariz bir şekilde işte, neyini anlamıyorsunuz anlamıyorum yani bunu. Çok kısa sürede 15 milyon fark atılıyor, çok uzun sürede psikopat desek bile 200 milyon falan fark atar, senin ve sizlerin sandığı gibi 400-500 fazladan almaz yani. Ki 200 bile fazla kusura bakma yani.

Bu herifler mangada daha ÖNPLANDA karakterler ve adamların GÜÇ SEVİYELERİNİ belirlemek için ödüllerden gidiyor mangaka, hepsi çok uzun süredir aktif olan kişiler ve gayet eşit şartlarda kıyaslanabilir. Senin dediğin gibi baştan savma Queen hakettiğinden çok fazla ödül alıyor olayı yok yani.
Oda'nın açıklamaları olmasa,
Kaido ve tayfasının 20 senedir Wano'nın ırzına geçmeleri olmasa,
Kaido seride görülen en psikopat kaptanlardan birisi olmasa,
Big Mom'ın kendi bölgesini korumak ile uğraştığını görmesek,
Kata'nın yıllardan sonra ilk kez yumruk yediği durum olmasa,
3 tatlı komutanın yıllar sonra aynı çatı altında buluşmaları olmasa ve bu adamların kendi adalarını yönettiği gösterilmese falan sana inanacağım ama ne yaparsın şu yukarıda saydıklarım var ya. Ben onları seçiyorum.

Yahu çaylak Kid bile sırf sivil katliam vs diye aynı jenerasyondan en yakın rakibine 15 milyon atıyor.300 milyonluk düşük bir ödülde bile 15milyon fark oluyorsa 1 milyar gibi büyük sayılarda neden daha fazla olmasın.Daha bunun kaptan etkisi +aktiflik+tehdit seviyesi gibi durumları var.Kaido tarafındaki Jack adadan adaya atlıyor,gemiyi basmaya çalışıyor diğer taraftaki komutanların ise en son ne zaman dışarı çıktıkları belli değil.Jack tüm bu etkenlere rağmen anca Cracker'a 160 milyon fark atabilmiş.Jack gücündeki adam bu faktörlerle 1 milyar ödül sahibi oluyorsa neden Jack'ten çok daha güçlü 2 kişinin ödülü çok daha fazla olmasın.Ki kaptan etkisinde Kaido'nun etkisi ödül bazında Linlin'den çok daha fazladır.Bu da bir gerçek yani.Adamın tek başına herkese daldığı düşünülürse.

Kaidou tayfası biraz özel. Wb hükümetle kapışırken benim neyin eksik diye kapışmaya gidiyor. Adam nerde savaş oraya gidiyor. Hem tayfasının hem kendisinin ödülünün fazla olması bence gayet doğal. Big Mom ise çay içem, yemek yiyem kafasında. Smothie diye bir commanderı var kadının dünya yansada umrunda değil.Ekstradan
Bazı detaylar var gözden kaçan. Luffy misal Katakuri yi yendiği için ödülü 1500e fırladı. Katakuri daha önce kimseye yenilmemiş o belirtildi. O yüzden iki yonko tayfasını tam olarak bir tutmak değerlendirmek sağlıklı değil.
Bunun dışında şöyle bir ölçeği olduğunu düşünüyorum ödüllerin.
100-300 rookie zayıf shichi
300 - 500 orta düzey shichi, özel rookieler, yonko 6.,7. Elemanları
500-800 Dof, kuma, yonko 4.,5. Elemanları
800-1300 k commanderlar
1500k+ sağ kol, wewıl
2k (eğer ödülü güncel olursa mihawk, aokiji)
2,3k-3,5k yonko lar

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık