Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Obito vs İtachi

Kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    62
Ben yinede şu vs'ye bi analiz yapayım :

İtachi'den başlayayım. İtachinin teknikleri güçlü zeki falan filan ama bu adamın çok büyük handikapları var.

- Hasta

- Çakrası çok az.

Bu iki sebep çok kısıtlıyor İtachi'yi. Hasta olması bedenine acı çektiriyor. Ancak hastalığı kenara çekersek İtachi'nin çakrası yine aynı olacağından öyle Saatlerce Susanoo açması Saatlerde Amaterasu yapması Her fırsatta Tsukuyomi falan yapması imkansız. İtachi fanı elbet göreceğim burda bu düşünce yanlış işte. İtachi hasta olsun olmasın Çakrası gerçekten az. Bakın Hastalığı bi kenara bırakalım ve İtachi vs Sasuke dövüşünde İtachi Ne kadar teknik kullanmış ve kullandığında etkileri neler olmuş ? Şimdi gereksiz katon v.b tekniklerini geçiyorum asıl çakra harcatan tekniklere geçiyorum.

Amaterasu : 2 kere kullandı birinde küçük birinde büyük bir alanı yaktı ve kör oldu. Kör olmasını geçtim kullandıktan sonra kendi ağzıyla çakram bitti dedi. Ve ondan önce Susanoo kullanmadı. 1 kere Tsukiyomi kullandı.

Susanoo : Kullandı bedenindeki deri soyuldu bedenini yaktı. Bu Hastalığının etkisi. Peki çakrası ? İtachi Çakra yetersizliğinden öldü çakrası bittiğinden. Ayrıca gözünü fazla kullanmaktanda ötürü Susanoo yaptığında bazen Susanoo'sunun seviyesi düşüyordu.

Tsukiyomi : 1 Kere kullandı ve yine yamuldu.

Toplama gelirsek katon'uydu işte farklı o tip teknikleriydi bunları bi kenara bırakırsak İtachi'nin çakrası'nın 2 Amaterasu 1 Kısa Süreli Susanoo ve 1 Tsukiyomi olduğunu anlayabiliriz.

Ayrıca Akatsuki Bijuu'yu Gedo Mazo'ya mühürlerken Akatsuki üyeleri %30'luk (%25'de olabilir) çakrasına sahip bir klonunu oraya gönderiyor. Naruto bu klonu ile karşılaştığında İtachi Mangekyou Sharingan tekniği kullanamayacağını belirtmişti. Yani buradan şunu anlayabiliriz bir Mangekyou Sharingan tekniği İtachinin %25 %30 çakrasını harcıyor.

Yani İtachi hasta olmasa bile çakra kıtlığından dolayı Edo olmadığı taktirde edeceği bu. Çoğu kişi İtachi'yi tokatlayabilir.

Obito :

Bi kere vücudunun yarısı Hashiramanın hücrelerinden oluşuyor. Senju hücrelerinden kaynaklı bi çakra zenginliği var. Kamui yaptığında gözü kör olmuyor. Rinnegan tekniklerini kullanabilir. Kamui + Katon'la İtachinin kaçması için çakra harcatacağı katon teknikleri var. Bu adamın Kamui'si Kakashi'den hızlı. Çok fazla avantajı var Obito'nun Obito > İtachi değil Obito >>> İtachi. İtachi'nin Obito'ya gelene kadar kırk fırın ekmek yemesi lazım.

Orochi gibi bi adamda Sharingan olsa Madarayı Juubi veya Bijuulara sahip obitoyu ne bileyim Rikudou seviyesine yakın olanları bi kenara çekersek yedi düvel gelse deviremezdi. Ki keşke olsaydı hep istemişimdir. Dediğin gibi Mangaka güzel torpil çekti sevdiği karakterlere her zaman.
Ben bunu hep diyorum bak Narutonun potansiyeli çok daha fazlaydı one piece serisinden falan ama kullanamadı sonuçta ve harcandı seri. Oruchimaru bir tane sharingan alamıyorken kendine elin danzosu koleksiyoner kesilmiş. Madem öle oruchimaru ilk başta niye danzoya saldırmadı çok açık nedeni daha seri başlarında kurgulanmamıştı bu karakter

Ben bunu hep diyorum bak Narutonun potansiyeli çok daha fazlaydı one piece serisinden falan ama kullanamadı sonuçta ve harcandı seri. Oruchimaru bir tane sharingan alamıyorken kendine elin danzosu koleksiyoner kesilmiş. Madem öle oruchimaru ilk başta niye danzoya saldırmadı çok açık nedeni daha seri başlarında kurgulanmamıştı bu karakter
Sadece o değil madem Orochimaru bu kadar Sharingan arıyordu Danzo'dan koluna Sharingan enjekte etmesine karşılık 1 gözü neden istemedi ? Danzo'nunda işine gelirdi Orochi'ninde. Çok mantıksızlık var aslında elde edebilirdi kolayca şu zamana kadar. Adam onca bebeği katlediyor Mokuton gücüne sahip olan birini yaratmak için bi tane çocuk veya ortalama bi Uchiha'yı kaçırıp gözünü alamayacak adam mı bu. Mangaka'nın böyle çok faili var kurgu konusunda.

Sağlam İtachi yukarda analizdede söyledim Çakra kıtlığından ötürü yine yüksek seviyelerde değil ama MS Sasuke eder evet. Ama Çakrası Sınırsız olan bir Edo bedendeki İtachi ilk 20'ye girer.
Bu adamın zaten tek sıkıntısı çakra bence.Adam da teknik var zeka var strateji var.Sadece bunları hayata geçirecek kadar çakrası yok.

Ha Jyuubisizmiş :D Oyumu yanlış verdim.
Şöyle bir denge var gözümde.
nagato>tobirama>itachi>minato>>düz obito
Yani aralarında fark var bence. Jyubili hali ise 10 itachi alır
Edit: Minato ile kapışan halini düşündüm obitonun. Rinneganı dahil etmedim o yüzden. Rinnenganlı obito bence Nagatodan bile güçlü.Doğru vermişim oyumu

Sağlam İtachi yukarda analizdede söyledim Çakra kıtlığından ötürü yine yüksek seviyelerde değil ama MS Sasuke eder evet. Ama Çakrası Sınırsız olan bir Edo bedendeki İtachi ilk 20'ye girer.
İtachinin zaten hasta olması muhtemelen gücünü sürekli kullandığından doğuştan güçsüz bir vücuda sahipmiş o zaman yapacak bir şey yok. Şimdi Hala tartışıyorlar jiraiya ikimizide alabilir derken kisameye itachi köyü korumak için yalan söylüyor diyorlar bazı fanlar ama sen ne düşünüyorsun. Bence seri başındaki itachi ve kisameye bakarsak o zaman ki güç seviyesinde jiraiya harbiden alır gibi geliyor bana İtachi oruchimaruyu yenmiş olabilir ama bunun tek nedeni oruchimarunun itachi öldürmek değil canlı ele geçirmek bedeni için oruchimarı zaten öldürmek istese dizer edo hokageleri en başında. Bildiğimiz kadarıyla ise itachi o özel kılıcını sonradan ele geçirmiş olmalı oruchimaru sürekli takip ediyordu adamı fark ederdi mutlaka. O kılıç olmadığı sürece de edo bedenleri yenemez ölür giderdi oruchimaru sırf bence bedene zarar vermeyeyim derken yenildi bu adama.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık