Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Nue-Momonoke-Momotaro

Sarı kafa Wano'lu değil bir yabancı gibi duruyor. En fazla Wano geleneklerine ters olarak prensesle aşk yaşayan farklı bir klanın üyesi ya da reyisidir.

Burada daha önemli olan şey yokai. Şu resimden sonra Kaido'yla ilgili aklımda bir fikir oluştu sanırım. Geçen yokai'nin ya Kaido ya da Kaido'nun yıkımcıları olabileceğini söylemiştim. Şu an Kaido olduğuna yönelik düşüncem daha ağır basıyor.

Şeytan meyvesi bir çok zoana dönüşmesini sağlayan mistik bir zoan. Şeytan meyvesinin özü, zoan mutasyonu geçirmeyi sağlıyor yani.

Karada, havada, denizde en güçlü canlı tarifi bu mutasyonun bir sonucu. Gökyüzü adasına çıkmasının sebebi de denizde ölmemesinin sebebi de bu. (Kaido ölmek istiyorsa denize atlasın olayına binaen) Şöyle de düşünebilirsiniz. Kaido gökyüzü adasına çıktığında nereye düşeceğini bilerek mi atladı sizce ? Denize de düşebilirdi. Adam bu ihtimali de göz önüne alarak atladı. Yani bu denizde de ölmediğinin bir göstergesidir bana göre. Bu ihtimali saymazsak bile Jack de ölmemişti zaten. Demek ki bu mümkün.

Yokai=Kaido.
Bende aynı şekilde düşünmüştüm. Ama sonradan Raizo aklıma geldi...

Havada,karada ve denizde benzetmene katılıyorum.

Son olarak hacı Prenses Momonokeyide araştırmanı tavsiye ederim. Momonohime muhabbeti oradan geliyor çünkü :D

Siyah saçlı kadının luffy nin annesi ve sarı saçlı adamın luffy nin dayısı olduğunu düşünüyorum. momonosukenin sarı saçlı adamla akraba olduğunu varsayarsak luffy ve momonosuke arasında kan bağı olmuş olacak. Zou da ikisi de filin sesini duydu ve pedronun carrota ölmeden önce dedikleri bu düşüncemi güçlendirdi.

Bir efsaneye göre resimdeki kötü ruh bir okla vurulup yok edilmiş ve sarı saçlı adamın sırtında oklar var.
Resim ismi "Canavarı çiçeği, Prensesin yemini" Yani resime bakınca prensesin kim olduğu belli oluyor. Demek istediğim kadın Luffy'nin annesi olsaydı Prenses olmazdı.

Oda, Momonosukeyi ve o siyah saçlı kadını iki farklı konudan esinlenmiş bence. Momotaro ve Momonoke!

Ben konuyu hdbfresh görseli paylaştıktan 5 dakikada özensiz bir biçimde hiç düşünmeden açtığım için bazı arkadaşlara mantıksız geliyor olabilir ama işte aslında taşlar yerine oturuyor.

Eline sağlık.

İlk olarak başka bir arkadaş paylaşmıştı arayıp bulamayacak kadar üşengeç biriyim ama ona da buradan teşekkür edelim.

- Bir de ben googleye yazayım ne çıkacak dedim-

İşte sırf bu tavrın sebebiyle yüksek potansiyelli teorisyensin. Bunun için de sana teşekkür ederim.

Henüz erken olduğunu düşünmem sebebiyle görsel Wano değil -Başka bir Wano- dur diye düşünüyordum. Ancak düşüncelerin düşünceme galip geldi neden olmasın?
Dediğin gibi Oda farklı şeyler bir araya getirip güzel harmanlıyor. O sebeple bir prenses çıkabilir. Fotoğrafta romantizm görünüyor ama olmaya da bilir. Sarışın arkadaşın yüzünde bir haşinlik var. Shougun da olabilir. Ve yosun kafayı yani Yonji'yi Saji'ye dövdüren Oda Sanji Kafayı'da Zoro'ya kestirebilir. Birlikteliğe zorlama Wano'nun dramına dram katar. Hime'de kendini feda etme durumu da olabilir. Sanji kafa Hime'yi korumak isteyen esas oğlan da olabilir tabi : ))
Bak şimdi Momonosuke, Momotaro efsanesinden esinlenilmiş. Momotaro efsanesinde Momotaro şeytanlar ile dövüşmeye gidiyor. Şeytanın inide Kaidonun gösterildiği yerdeki in silüeti ile aynı. Efsanedeki şeytan ise Yokai Nue!

Nue aynı zamanda bir Momonoke. Momonoke ruh ve canavar anlamına geliyor ama aynı zamanda eski bir Japon animesinin adı. Bu Japon animesinin baş karakterinde Momonoke hime var. Prenses Momonoke köyüne saldıran (Wano) şeytanları öldürüyor. Şimdi bir düşününce Prenses Momonoke, Prens Momonosuke ve Momonoke (Şeytan) Nue→ Kaido, karakter esinlenmeleri çok olası. Çünkü iki eserinde konuları uyuşuyor karakterleri serideki karakterler ile uyuşuyor. En önemliside Momonoke hime karşımıza Momonohime olarak çıkarsa Momonosuke ile isim olarak benzer olurlar ve buda tam Odalık bir iş.

1. Bizim tayfadan Zoro ve Usopp'u gülmezken diğerleri gülüyor. Muhtemelen tayfa Wano'ya geldiğinde bir entrikanın ortasına düşecek. Sonradan gelenler bir şey anlamayacak.
2. Çakma Robin zorla Shougunla evlendirilmek isteniyor olabilir eğer ki Momo'nun kız kardeşi falansa. Böylelikle tahtta hak iddia ediyordur belki de Shougun.
3. Usopp'daki miğfer bir sivil isyan hazırlığı için takılmış olabilir.
4. Sarı kafa muhtemelen çakma Robin'nin gerçek aşkı.
5. Mitolojik yaratığın da Kaido olmasına hiç ihtimal vermiyorum. Shougun ya da yıkımcı olması gözümde daha muhtemel.
6. Okçu arkadaş tek kılıç taşıyor. Wano dışı olsa bile Wano'da büyüdü diye düşünüyorum.

Resim ismi "Canavarı çiçeği, Prensesin yemini" Yani resime bakınca prensesin kim olduğu belli oluyor. Demek istediğim kadın Luffy'nin annesi olsaydı Prenses olmazdı.

Oda, Momonosukeyi ve o siyah saçlı kadını iki farklı konudan esinlenmiş bence. Momotaro ve Momonoke!

Ben konuyu hdbfresh görseli paylaştıktan 5 dakikada özensiz bir biçimde hiç düşünmeden açtığım için bazı arkadaşlara mantıksız geliyor olabilir ama işte aslında taşlar yerine oturuyor.
Olabilir herşey mümkün sonuçta hepimizinki teori. Luffy nin ailesinde herkes önemli bir konumda prensesin oğlu luffy olabilir ama bundan sadece garp ve dragon haberdar olabilir.Yani kraliyet ailesi bile bilmiyor olabilir. Ama resimdeki kız hayli genç ama resimler bazen yanıltıcı olabiliyor.Dediğin gibi momonun ablası da çıkabilir.

Bak şimdi Momonosuke, Momotaro efsanesinden esinlenilmiş. Momotaro efsanesinde Momotaro şeytanlar ile dövüşmeye gidiyor. Şeytanın inide Kaidonun gösterildiği yerdeki in silüeti ile aynı. Efsanedeki şeytan ise Yokai Nue!

Nue aynı zamanda bir Momonoke. Momonoke ruh ve canavar anlamına geliyor ama aynı zamanda eski bir Japon animesinin adı. Bu Japon animesinin baş karakterinde Momonoke hime var. Prenses Momonoke köyüne saldıran (Wano) şeytanları öldürüyor. Şimdi bir düşününce Prenses Momonoke, Prens Momonosuke ve Momonoke (Şeytan) Nue→ Kaido, karakter esinlenmeleri çok olası. Çünkü iki eserinde konuları uyuşuyor karakterleri serideki karakterler ile uyuşuyor. En önemliside Momonoke hime karşımıza Momonohime olarak çıkarsa Momonosuke ile isim olarak benzer olurlar ve buda tam Odalık bir iş.
Momonosuke ve Momotaro teorisini okumuştum. Mamotaroyu'da izlemiştim. Momonoke hime'yi senin teorini okuyunca öğrenmiştim zaten onun için dediğin gibi Oda bunları harmanlaya bilir dedim. Ne bir daha yüzüme vuruyon : (

1. Bizim tayfadan Zoro ve Usopp'u gülmezken diğerleri gülüyor. Muhtemelen tayfa Wano'ya geldiğinde bir entrikanın ortasına düşecek. Sonradan gelenler bir şey anlamayacak.
2. Çakma Robin zorla Shougunla evlendirilmek isteniyor olabilir eğer ki Momo'nun kız kardeşi falansa. Böylelikle tahtta hak iddia ediyordur belki de Shougun.
3. Usopp'daki miğfer bir sivil isyan hazırlığı için takılmış olabilir.
4. Sarı kafa muhtemelen çakma Robin'nin gerçek aşkı.
5. Mitolojik yaratığın da Kaido olmasına hiç ihtimal vermiyorum. Shougun ya da yıkımcı olması gözümde daha muhtemel.
6. Okçu arkadaş tek kılıç taşıyor. Wano dışı olsa bile Wano'da büyüdü diye düşünüyorum.
1- Farklı ve güzel bir bakış açısı.
2. Olabilir, katılıyorum.
3. :hmm:
4. Öyle gözüküyor. Ama sadık hizmetkarı, korumasıda olabilir.
5. Kaidoya Big Momun "O şey" diye hitap etmesi, 100 canavar lakabı olması ve göğsündeki pul sırtında kürk misali uzun saçı olması Kaidoyu işaret ediyor bence.

Olabilir herşey mümkün sonuçta hepimizinki teori. Luffy nin ailesinde herkes önemli bir konumda prensesin oğlu luffy olabilir ama bundan sadece garp ve dragon haberdar olabilir.Yani kraliyet ailesi bile bilmiyor olabilir. Ama resimdeki kız hayli genç ama resimler bazen yanıltıcı olabiliyor.Dediğin gibi momonun ablası da çıkabilir.
Öyle tabi.

Momonosuke ve Momotaro teorisini okumuştum. Mamotaroyu'da izlemiştim. Momonoke hime'yi senin teorini okuyunca öğrenmiştim zaten onun için dediğin gibi Oda bunları harmanlaya bilir dedim. Ne bir daha yüzüme vuruyon : (
Ne vurması? 5 dakikada şey yaptığımdan atladığım yerler olmuştu anlatımda kopukluk vardı. Ben sana özel hizmet sundum. :(

5. Kaidoya Big Momun "O şey" diye hitap etmesi, 100 canavar lakabı olması ve göğsündeki pul sırtında kürk misali uzun saçı olması Kaidoyu işaret ediyor bence.
Wano, kaido'yu görmek için erken bana kalırsa. Ayrıca nue de 4 hayvan var sadece.

Şu aklıma bir ihtimal geldi.
Maymun=luffy
Kaplan=Law ya da zoro
Tanuki= chopper
Yılan= ileride çıkacak bir müttefik/karakter(bi bakmışsın hancock yardıma gelmiş LoL)

Wano, kaido'yu görmek için erken bana kalırsa. Ayrıca nue de 4 hayvan var sadece.

Şu aklıma bir ihtimal geldi.
Maymun=luffy
Kaplan=Law ya da zoro
Tanuki= chopper
Yılan= ileride çıkacak bir müttefik/karakter(bi bakmışsın hancock yardıma gelmiş LoL)
Caesar yılana benziyor ama... Üstelik Kaido ilede ilişkisi var.
Kaplan Zoro olmaz, Law olur.
Diğer benzetmeler sağlam!

Ama bizimkiler Nue temasına uyacak kadar şeytan değil yav. Ona bir kılıf uyduramadım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık