Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Nue-Momonoke-Momotaro

Öhöm öhöm... Herkese iyi geceler. Saat 2-3 gibi Co-Adminimiz hdbfreshin ve daha önce fantastikceo adlı arkadaşımızın bizimle paylaştığı bir görsel için bu konuyu açmış bulunmaktayım.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız...

Gerekli bilgileri aldıysanız başlayabilirim.

Odanın "Başka Bir Wano Ülkesi" etkinliğinde düzenlenen sergi için çizdiği resime bakalım.

Oda'nın bu seri için çizdiği görselde tayfanın 6 üyesi ve bilinmeyen 2 kişi var. Ayrıca arkada ise Nue durmakta.
Nue: En eski yokailerden biridir. Bu yokai bir maymun yüzüne, bir Japon rakun köpeğinin gövdesine, yılandan bir kuyruğa ve kaplan bacaklarına sahiptir.
Yokai: Japon kültüründeki doğaüstü canavarlar, ruhlar ve şeytanlardır. (alıntı)

Nue nedir? Necidir? hdbfresh açıklamış. Birde ben googleye yazayım ne çıkacak dedim.
Çıkan sonuçlardan wikipedia'ya girdim. Onuda copy-paste yapıp devam edelim.

Nue (Japonca: 鵺, 鵼, 恠鳥 veya 奴延鳥), efsanevî bir Japon yōkai ve mononokedir. Heike Monogatari'ye göre nue bir maymunun yüzü, bir kaplanınbacakları, bir Japon rakun köpeğinin gövdesi ve bir yılanın kuyruğunun ön yarısına sahiptir.

hdbfresh adminimizin bize verdiği bilgilerin haricinde Nue'nin momonoke olduğu yazıyor wikide.

Momonoke nedir? Ya da size birisini çağrıştırdı mı? Tabi ki çağrıştırdı. Sapık velet Momonosukeyi çağrıştırdı değil mi? :)

Momonoke, Momonosuke, Nue ve Hime Momonoke arasındaki bağlantıyı kurmamız için gerekli bilgi arkadaşlar. Nasıl ki Oda gerçek hayattaki Karasakalın isimlerini üç farklı korsana vermişse bunuda aynı mantığın bir farklı versiyonu olarak düşünebiliriz.

Momonosuke, Momotaro efsanesinden esinlenilmiş bir karakterdir. Bu konu hakkında forumda açılmış teorilerde vardır.

Bkz; 1-2

Wikiden özet geçmek gerekirse:

Momotarō dünyaya dev bir şeftalinin içinde gelmiştir. Yaşlı çocuksuz bir kadın onu nehir kenarında çamaşır yıkarken bulur. Kadın ve kocası tam şeftaliyi yemek üzereyken içinden çıkmaya çalışan çocuğu fark ederler. Çocuk onlara kendilerine bir oğul olarak cennetten gönderildiğini söyler. Yaşlı çift çocuğa şeftali ("momo") ve oğlan ("taro") adını takar.

Yıllar sonra, Momotarō anne ve babasından ayrılıp uzak bir adadaki şeytanlarla savaşmaya gider. Momotarō yolda bir köpek, bir maymun ve bir sülün ile tanışıp arkadaş olur. Arkadaşlarının sayesinde adadaki şeytanları yok eder. Sonra ailesi ile beraber refah içinde yaşamaya devam eder.

Bu hikâye aynı zamanda bir çocuk şarkısına da konu olmuştur.

Şeftaliyede benziyor he :D

Velhasıl kelam Momotaro efsanesindeki Momotarō Momonosukedir. Annesini ve babasını bırakıp savaşmaya gittiği uzak bir adadaki şeytanlar ise Yokaidir.

Momotaro=Momonosuke, Momotaro=Momonun kız kardeşi, prenses.

Zaten Odanın çizmiş olduğu resime verdiği isimde bu bağlantıyı destekliyor. "Canavarın Çiçeği, Prenses ve Yemini"

Yüksek ihtimal kız kardeşinin ismide Momonohime olacaktır.

Momonoke aynı zamanda intikam için öbür dünyadan geri dönen ruhlarada deniyor tabi bunun konumuzla alakası yok bilgi amaçlı paylaşayım dedim. Devam edelim.

Görseldeki Nue, bir momonoke (Kötü ruh) yokaidir. Onun Kaido olduğunu ve Kaidonun Yokai model Nue meyvesi yediğini ya da direk olarak Yokai meyvesi yediğini düşünüyorum.

Öndeki sarı saçlı elemanın sarıldığı kızın Momonohime olduğunu ve Momonosuke ile kan bağı olduğunu düşünüyorum.

Oğlanı ise, amaan onu salla onu bilmesekte olur :oleyo: diye düşünüyorum.

Ve Odanın bu çizimiyle resmen bize Wano ve Kaido hakkında büyük bir spoiler verdiğini düşünüyorum.

Görsel hakkında başka fikirleri olan ya da benim 5 dakikalık dandik analizim hakkında eksik ya da şöyle olsa daha mantıklı olur diye düşünen varsa yorumlarını beklerim.

Bilgi için @fantastikceo ve @hdbfresh 'e teşekkürler.

Ve sayonara!

Son düzenleme:
Siyah saçlı kadının luffy nin annesi ve sarı saçlı adamın luffy nin dayısı olduğunu düşünüyorum. momonosukenin sarı saçlı adamla akraba olduğunu varsayarsak luffy ve momonosuke arasında kan bağı olmuş olacak. Zou da ikisi de filin sesini duydu ve pedronun carrota ölmeden önce dedikleri bu düşüncemi güçlendirdi.

Bir efsaneye göre resimdeki kötü ruh bir okla vurulup yok edilmiş ve sarı saçlı adamın sırtında oklar var.

Eline sağlık.

İlk olarak başka bir arkadaş paylaşmıştı arayıp bulamayacak kadar üşengeç biriyim ama ona da buradan teşekkür edelim.

- Bir de ben googleye yazayım ne çıkacak dedim-

İşte sırf bu tavrın sebebiyle yüksek potansiyelli teorisyensin. Bunun için de sana teşekkür ederim.

Henüz erken olduğunu düşünmem sebebiyle görsel Wano değil -Başka bir Wano- dur diye düşünüyordum. Ancak düşüncelerin düşünceme galip geldi neden olmasın?
Dediğin gibi Oda farklı şeyler bir araya getirip güzel harmanlıyor. O sebeple bir prenses çıkabilir. Fotoğrafta romantizm görünüyor ama olmaya da bilir. Sarışın arkadaşın yüzünde bir haşinlik var. Shougun da olabilir. Ve yosun kafayı yani Yonji'yi Saji'ye dövdüren Oda Sanji Kafayı'da Zoro'ya kestirebilir. Birlikteliğe zorlama Wano'nun dramına dram katar. Hime'de kendini feda etme durumu da olabilir. Sanji kafa Hime'yi korumak isteyen esas oğlan da olabilir tabi : ))

Sarı kafa Wano'lu değil bir yabancı gibi duruyor. En fazla Wano geleneklerine ters olarak prensesle aşk yaşayan farklı bir klanın üyesi ya da reyisidir.

Burada daha önemli olan şey yokai. Şu resimden sonra Kaido'yla ilgili aklımda bir fikir oluştu sanırım. Geçen yokai'nin ya Kaido ya da Kaido'nun yıkımcıları olabileceğini söylemiştim. Şu an Kaido olduğuna yönelik düşüncem daha ağır basıyor.

Şeytan meyvesi bir çok zoana dönüşmesini sağlayan mistik bir zoan. Şeytan meyvesinin özü, zoan mutasyonu geçirmeyi sağlıyor yani.

Karada, havada, denizde en güçlü canlı tarifi bu mutasyonun bir sonucu. Gökyüzü adasına çıkmasının sebebi de denizde ölmemesinin sebebi de bu. (Kaido ölmek istiyorsa denize atlasın olayına binaen) Şöyle de düşünebilirsiniz. Kaido gökyüzü adasına çıktığında nereye düşeceğini bilerek mi atladı sizce ? Denize de düşebilirdi. Adam bu ihtimali de göz önüne alarak atladı. Yani bu denizde de ölmediğinin bir göstergesidir bana göre. Bu ihtimali saymazsak bile Jack de ölmemişti zaten. Demek ki bu mümkün.

Yokai=Kaido.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık