Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Nico Robin

'Hasır Şapka Korsanları' forumunda Smoker tarafından 25 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  122 oy
  94.6%
 2. Sevmem

  7 oy
  5.4%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,977
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Nico Robin
  (Niko Robin), Hasır Şapka Korsanları'nın arkeoloğudur. İlk olarak gizli bir suç örgütü Baroque Works'ün en kıdemli ikinci ajanı Bayan Hep Pazar olarak tanıtılmıştır. Tayfaya altıncı katılan üyedir. Nami ve Usopp ile birlikte tayfadan ayrılıp, sonra geri dönen üç kişiden biridir. Franky ile birlikte önceden düşman olduğu halde sonradan tayfaya katılan iki kişiden biridir. Hana Hana no Mi isimli bir Şeytan Meyvesi'nin güçlerine sahiptir. İki yıllık zaman atlaması boyunca Devrim Ordusu'nun himayesinde kalmıştır. Hayali Rio Kitabesi'ni bulmak ve gerçek tarihi öğrenmektir.

  Görünümü

  Robin uzun boylu, omuz hizasında parlak siyah saçları olan, ince vücutlu ama atletik bir kadındır. Kahverengi ve büyük gözleri (onuncu ve on ikinci film hariç animede ve diğer filmlerde gözleri mavi renktedir) ve uzun, ince bir burnu vardır. Mangaya göre, animede ten rengi biraz daha koyudur. Saç rengi ve koyu teni hariç büyük ölçüde annesi Nico Olvia'ya benzer. Robin'in uzuvları, özellikle de bacakları aşırı derecede uzundur. Bacak uzunluğu ona dövüşlerinde muazzam bir katkı sağlamaktadır.

  Zaman Atlaması Öncesi
  Zaman atlamsından önce diğer tayfa üyelerinin aksine, Robin'in kendisine has özel bir eşyası yoktu. İlk tanıtıldığında mor ve kadınlara özgü bir kovboy elbisesi giymiş ve daha sonra da sıklıkla bu elbise ile görülmüştür. Genellikle koyu renklerde (siyah ve mor) giyinir. Elbiseleri daha çok deri ağırlıklı ve dekoltelidir. Ayakkabı olarak genelde yüksek topuklu ayakkabıları tercih eder. Yüksek topuklu ayakkabıları Robin'in yürüyüşüne, duruşuna, boyuna ve hızına etki etmez.

  Zaman atlamasından önce bazı zamanlar sol koluna üzerinde N harfi olan bir süs takardı. Aynı süsün üzerinde BW yazan versiyonuna da sahipti. O zamanlar çoğunlukla kafasında bir kovboy şapkası olurdu.

  Zaman Atlamasından Sonra
  İki yıllık zaman atlaması esnasında Robin'in saçları iyice uzamıştır. Kendisi de saçlarını arkaya atmış, bu sayede alnı ve kulakları ortaya çıkmıştır. Elbise seçimi de eskiye göre değişmiştir. İlk göründüğünde üzerine göğüslerini ve göbeğini ortaya çıkaran mor renkte dar bir yelek, altına da Boa Hancock'un giydiğine benzeyen pembe renkte işlemeli bir etek giyerken görülmüştür. Genellikle alnında güneş gözlükleri durur. Gyoncorde Plaza'da eski Yeni Balıkadam Korsanları ile yapılan mücadelede gözlüklerini takmıştır. Ayaklarına pembe renkte topuklu ayakkabılar giyer ve sırtında pembe renkte bir sırt çantası taşır. Tayfadaki diğer üyelerin aksine Robin'in boyu uzamamıştır.

  Beden Ölçüleri
  Serinin yaratıcısı Oda, Robin'nin bedeni ölçüleri konusunda aşağıdaki bilgileri vermiştir;
  • Robin'in boyu 1.88 cmdir. Bu uzunluğu onu Brook ve Franky'nin ardından tayfadaki en uzun üçüncü kişi yapar.
  • Robin'in, Vinsmoke Sanji ve Oda'nın ortaklaşa çalışması sonucu belirlenen vücut ölçüleri; zaman atlamasından önce 99-59-89'du. Bu ölçülere göre göğüsleri Japon standartlarında I seviyesindeydi. Zaman atlamasından sonra ölçüleri 100-60-90 olmuştur. Yeni ölçülerinde ise göğüsleri J seviyesidir.

  Kişiliği

  Tarihteki en büyük akademisyenlerin içinde yetişen Robin, bir arkeoloğun olması gerektiği şekilde tarihe düşkündür ve dünyanın gizemlerini özgürce çözmek ister. Tayfanın diğer üyelerine nazaran çok daha sakin ve az konuşur. Kolay kolay duygularını belli etmez. Olumsuz düşünen biri olduğu için, tayfa arkadaşlarının yanında bile uğursuz şeyler söyler. Sanji, Robin'in "olgun bir çekiciliği" olduğunu söylemiştir. Tony Tony Chopper ve Kozuki Momonosuke'ye anne şefkati ile yaklaşması bu duruma örnek teşkil eder.

  Ürkütücü ve karanlık bir tarafı vardır. Çoğu zaman gerçekleri açıkça söylemesi Nami ve Usopp'ta tiksinti yaratır. En ufak bir olayda bile oluşabilecek en kötü senaryoyu kafasından yazar ve hemen detaylarına iner. Daima bir korku ve panik ortamı oluşturmak istiyormuş gibi bir hali vardır. Örnek olarak;

  • Robin tayfaya katılırken Usopp ona mülakat yapmış, Robin bu mülakat esnasında uzman olduğu konunun "öldürmek" olduğunu söylemiştir.
  • Monkey D. Luffy, Roronoa Zoro ve Sanji gökyüzünden düşen gemiyi araştırırken, gemiyi dev bir kaplumbağa yeyince, Robin "Gemi ile birlikte onlar da yenilmiştir" demiştir.
  • Nami kendisine Zoro'yu köpek balıklarının yemiş olabileceğini söylediğinde, "Zoro'yu köpek balıkları yemiş olsaydı, bulutların rengi kırmızıya dönüşürdü" demiştir.
  • Robin, Nami köpek balıklarının üzerinden bir iple geçmek zorunda olduğunda ona, yüksekliğin 50 metre olduğunu ve düştüğü takdirde öleceğini söylemiştir.
  • Skypeia'da Zoro ve Nami ile birlikte gemiye döndüp Chopper'ı bulamadıklarında onun "parça pinçik olmuş" olabileceğini söylemiştir.
  • Davy Back Fight'ta oyun kaybedilip Chopper, Foxy Korsanları tarafından alınınca Nami, Foxy için "Ya Foxy nadir hayvan koleksiyonu yapıyorsa" diye sorunca Robin, "Umalım da nadir kürk koleksiyonu yapan biri çıkmasın" demiştir.
  • Tayfa hep birlikte yeni gemileri "Thousand Sunny"e isim ararken, Robin'in söylediği isim Being of Darkness (Karanlığın Varoluşu)'tir.
  • Thriller Bark'ta, Luffy ve Franky ile birlikte Thriller Bark'ı araştırmak için gönüllü olmuştur. Nami'ye bu konu için "heyecan verici" demiştir.
  • Nami, Mini-Merry II'yu test ederken çığlık atınca, Robin onun bir hayalet tarafından lanetlenmiş olabileceğini söylemiştir.
  • Thriller Bark'a kendilerine saldıran Cerberus'u "sevimli" bulduğunu söylemiştir.
  • Hasır Şapkalar, Thriller Bark'ta Nami, Usopp ve Chopper'ı ararken Robin, eğer boğulmuşlarsa, bir daha onların seslerini duyamayacaklarını söylemiştir.
  • Balıkadam Adası'na ulaşmak için bir yol aranırken Robin, Luffy ve Brook ile birlikte Shark Submerge III'ye binmiştir. Yolda dev bir deniz canavarı onlara saldırmış, Robin gülerek canavarın onları yutabileceğini söylemiştir.
  • Tayfa Sanji'nin Duval'in suratı konusunda şanslı olduğunu söylerken, Robin onun bir gün ilginç bir şekilde öleceği yorumunu yapmıştır.
  • Luffy, Zoro ve Sanji, Kraken'i yendikten sonra kaybolunca, Robin "Umalımda deniz canavarlarına yem olmamış olsunlar" demiştir.
  • Hasır Şapka Korsanları ve Yeni Balıkadam Korsanları arasında yaşanan savaşın ortasında ortaya çıkan Nuh'un adaya çarpması halinde okyanusun kırmızıya boyanacağını söylemiştir.
  • Robin; Nami, Franky, Sanji ve Chopper'ın tüfek taşıyan gizemli adamlar tarafından kaçırıldıklarını öğrenince onların çoktan öldürülmüş olabileceklerini söylemiştir.
  • Zo'da Wanda'Yı Nami'nin kıyafetlerini giyerken gördüğü zaman Mink Kabilesi'nin insan etini seviyor olabileceğinden bahsetmiştir.

  Robin zaman atlamasından önce sadece kayda değer bir durum olduğunda konuşurdu. Bu kadar sakin olmasının altında yatan sebep, muhtemelen çok zorlu geçen çocukluğudur. Büyük bir olay olan Ohara Felaketi o zamanlar küçük bir çocuk olan Robin'in üzerinde derin ve travmatik izler bırakmıştır. O izler o kadar derindir ki, yeni yeni iyileşmeye başlamışlardır. Tayfaya ilk girdiğinde her zaman çekimser kalsa da, kendisini bir gün satacaklarını düşündüğü arkadaşları onu Enies Lobby'de ipten alınca hepsine güvenmeye başlamış ve tayfanın resmi bir üyesi olmuştur. Zaman atlamasından sonra soğuk kişiliği büyük ölçüde değişmiş, daha cana yakın biri olmuştur. Bunlara ek olarak özellikle tarih konusunda çok bilgilidir.

  Robin olgun ve sakin biri olsa da, düşünce yapısı oldukça çocuksudur. Genellikle bilmediği şeyleri tuhaf, aptalca ya da sevimli bir şekilde hayal eder. Yine de bu düşüncelerini nadiren dile getirir. Bartholomew Kuma, Nikyu Nikyu no Mi (Pati Pati Meyvesi) kullancısı olduğunu söylediği zaman Robin ciddi bir yüz ifadesi ile kafasında miyavlayan ve patilerini gösteren üç yavru kedi hayal etmiştir. Punk Hazard'daki gölü geçmek için yüzme teklifi yapıldığında Zoro ve Usopp'un, Luffy ve Robin'i sırtlarında taşımaları konusu gündeme gelmiş, Robin o anda Zoro ve Usopp'un mutlu bir şekilde onları karşıya götürdüğünü hayal etmiştir. Dressrosa'ya giderken de Luffy adanın adını yanlış söyleyince, kafasında elbise giyen yaşlı bir kadın figürü canlanmıştır.

  Robin'in kişisel gururla ilgili güçlü bir duygusu vardır. Utandırıcı bulduğu durumlarda soğuk ve sinirli tarafını gösterir. Franky'nin Oars'a karşı yapılan savaşta uygulamaya geçirdiği "15. Taktik" isimli saldırısına katılmayı reddetmiştir. Çünkü bunu "bir insan için utanç verici" bulmuştur. Daha sonra böyle şeyleri kesinlikle teklif etmemeleri ve kendilerinin de yapmamaları gerektiğini belirten bir bakış atmıştır.

  Robin'in çok dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de, korkusuz biri olmasıdır. Doğrudan kendisini tehdit eden birkaç durum haricinde korktuğu görülmemiştir. Sadece Buster Call üzerine geldiğinde, eski bir Amiral olan Kuzan ile karşılaştığında, yine bir Amiral olan Borsalino onun karşısına çıktığında ve Kuma tarafından başka bir yere yollacağı sırada korku belirtileri göstermiştir. Nami'nin aksine çok nadir sinirlenir. Sinirlendiği ender anlardan biri, Chopper'ın bedenine giren Franky'nin onun suratını değişik şekillere sokmasıdır. Tayfadakiler kendilerini zor duruma soktuklarında gülümser. Luffyi bir Yonko olan Charlotte Linlin'e meydan okuduğunda tüm tayfa dehşete düşmüş, ancak Robin sadece gülmüştür.

  Robin: Yok ettiğin şeyler paha biçilemez tarihi eserlerdi. Onların değeri hazine ile ölçülemezdi... Tarih belki hep kendini tekrar eder ama, insanlar geçmişe gidemezler... dediklerimi anlamadın, değil mi?

  Yama: An... Anladım... Bir daha... Yapmayacağım... Affet beni...

  Robin: Hayır.

  - Robin, Yama'yı cezalandırıyor.

  Robin insanların tarihe neden önem vermediğini anlayamaz. Ona göre tarihi eserlere zarar vermekten daha kötü bir şey yoktur. Kendisine dünyaya geniş bir perspektiften bakmayı öğretmiştir. Dünya tarihi ile ilgili araştırmalar yapar. Spandam ve Crocodile'ın aradığı Antik Silahlar'a karşı ilgisiz olduğu çok kez görülmüştür. Ancak bahsi geçen silahları uyandırabilecek tek kişi olması muhtemeldir.

  Robin dövüşleri esnasında sahip olduğu sakinliği önemli ölçüde korumayı başarır, ancak kapasitesini aşan durumlarda istemsiz sakinliğini kaybeder ve kendisini umutsuz bir duruma sokar. Küçük işlerini halletmek için sıklıkla güçlerini kullanır. Acılar içinde bir geçmişi olduğu için dövüş esnasında Zoro gibi merhametsiz birine dönüşebilmektedir. Öldürücü güç kullanmaktan asla çekinmez. Af dileyen bir düşmanın bile boynunu ya da omurgasını kırar. Bu özelliği Shandora kalıntılarının yakınında Yama ile yaptığı dövüşte açıkça görülmüştür. Her ne kadar sakin ve akıllı bir görüntüsü olsa da, istediği zaman korkutucu ve güçlü olabilir. Sakinliği bazen ürkütücü olabilmektedir. Örneğin Brook'un bir türlü konuyu anlatmayışı Robin'i sinirlendirmiştir.

  Normalde kolay kolay bir şeye tepki göstermeyen Robin, Cüceler'in aşırı derecede saf olması karşısında yaşadığı şoku gizleyememiştir. Normalde aynı mallıkları Luffy yaptığında gülen Robin'in resmen kanı donmuştur. Hatta tayfa üyeleri içerisinde şok olmuş yüz ifadesi olmayan tek kişi iken, Cüceler yüzünden onun da suratı o meşhur şekle girmiştir. Daha sonra Kanjuro'nun yarattığı Tırmanış Ejderi'ni çok sevimli bulmuş, ona ve ona bakarken yüzü kızarmıştır. Hatta Zo'ya tırmanma işi bitip, Ryonosuke tekrardan çizim haline döndüğü zaman onun üzerine bir buket çiçek koymuş ve gözyaşları dökmüştür.

  Yetenek ve Güçleri

  Robin, Boş Yüzyıl'ı aydınlatabilecek Kitabeler'i (Poneglyph) okuyabildiği bilinen tek kişi olduğu için daha 8 yaşında iken başına 79.000.000 ödül koyulmuştur. Sahip olduğu güç ile Buster Call'da yer alan altı savaş gemisini batırdığı için başına böyle bir ödülün koyulduğu söylense de, bu tamamen yalandır. Gerçekte gemileri batıran kişi Jaguar D. Saul'dur ve bunu Robin'i, Ohara'dan kurtarabilmek için yapmıştır.

  Bilgeliği ve Arkeoloji Yetenekleri
  Robin tarih ve kültürler hakkında geniş bir bilgi birikimi olan yetenekli bir arkeologdur. 8 yaşında iken tarihçilerin bilgin unvanı kazanmak için girdikleri sınavı kazandığı için, sertifikası olan bir bilgin sayılmaktadır. Tarihi kayıtları içeren Kitabeleri okuyabilen yaşayan tek kişi olduğu varsayılmaktadır. Bu yüzden daha 8 yaşında olmasına rağmen başına konulan ilk ödül bu kadar yüksektir.

  Robin, bu becerilerin çoğunu Ohara'daki büyük kütüphanede kendi kendine çalışarak kazanmıştır. Kendi kendini eğitirken kimseden yardım almamış olması, araştırma kabiliyetinin yüksek olduğunu göstermektedir.

  Tarih dışında dünya hakkında da bilgili biridir. Shanks, Monkey D. Dragon ve Gekko Moriah ve Vinsmoke Ailesi hakkında bilgi sahibidir. Ayrıca Dünya Hükümeti'nin çok gizli örgütleri olan CP9 ve 0'nun varlığını da bilmektedir. Bu sebeplerden ötürü yabancı bir durumla karşılaşıldığı zaman, Luffy konuyu doğrudan Robin'e sorar.

  Kaçış Uzmanlığı
  Robin 8 yaşından beridir tek başına, başındaki büyük ödülle birlikte zorlu hayat yaşadığı için hayatta kalmanın yollarını öğrenmiştir. Eski bir Amiral olan Kuzan, onun CP9'dan kaçabileceğini söylemiştir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Robin, atletik vücudu ve Şeytan Meyvesi gücü dışında insan üstü bir güce sahip değildir. Kırılgan bir yapısı varmış gibi bir görüntü çizse de, aslında hiçte öyle olmadığı defalarca gözümüze sokulmuştur. Yama'dan gelen darbeleri doğrudan bedenine almasına rağmen savaşmaya devam edebilmiştir. Ayrıca Jigoro gibi güçlü bir zombiyi de kısa bir süreliğine durdurabilmiştir. Crocodile tarafından göğsü delinmiş olsa da, ilginç bir şekilde bu yarası için hiçbir tıbbi müdahale almamış, yara kendiliğinden iyileşmiştir. Kollarını X şeklinde tuttuğu zaman bile zarif bir çevikliği vardır. Bu duruşu ile Yüzbaşı seviyesindeki bir tabur Denizci askerini kolayca indirmiştir.

  Robin'in gücü sayıca çok olan düşmanlara karşı oldukça kullanışlıdır. Yine de bireysel olarak da tehlikeli bir güce sahiptir. Onun sahip olduğu güç seviyesi tayfa üyleri tarafından da kabul edilmiştir. Skypeia'da Nami, Gan Fall'un verdiği düdüğü Canavar Üçlü'nün ve Robinin kullanmasını yasaklamıştır. Buradan yola çıkarak, o dönemlerde Robin'in Canavar Üçlü seviyesine yakın bir güce sahip olduğu düşünülebilir. Thriller Bark'ta, Kabus Luffy olay yerine gelmeden önce o an Oars'ın içinde bulunan Moriah ile doğrudan dövüşen tek Hasır Şapka Korsanları üyesi Robin'di. Bunlara ek olarak çok hızlı bir tepki süresine sahiptir. Meyve gücü ile, çok hızlı olan cücelerden birini yakalayabilmiştir. Ayrıca Corrida Kolezyumu'ndaki birçok güçlü savaşçıyı neredeyse anında yenen ve çok hızlı biri olan Dellinger'ın bile gözü ile göremediği hızda hareket edebilen Cavendish'in Hakuba formunu engelleyebilmiştir.

  Robin'in etkileyici yönlerinden biri de oldukça sağlam olan iradesidir. Moriah onun gölgesini çaldığında çok geçmeden ayağa kalkabilmiştir (normal bir insan en az iki gün komada kalır). Çok çeviktir, düşmanına karşı nasıl manevra yapacağını bilir ve bedeni çabuk iyileşir. İyileşme gücüne örnek olarak; kendisiyle birlikte Zoro, Fall ve Wiper, Enel'in meyve gücü tarafından etkisiz hale getirildiğinde, ilk kendine gelen kişi Robin olması verilebilir. Ağır yaralanmasına rağmen meyve güçlerini kullanabilmiş, Chopper'dan yardım almadan kendi kendine iyileşmiştir. Monet tarafından omzuna buzdan bir mızrak sokulduğunda bile ayakta kalmış ve Monet'in kardan canavar formunu dağıtmıştır. Dayanıklılığı da oldukça yüksektir. Sugar'ın yarattığı dev kafakıran oyuncakları ile uzun süre kapışabilmiş ve herhangi bir yorgunluk belirtisi göstermemiştir.

  Şeytan Meyvesi
  Robin, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Hana Hana no Mi'yi küçük yaşta yemiştir. Güçlerini kullandığı görülen en eski dönemi sekiz yaşında olduğu dönemdir. O yaşlarda bile Profesör Clover ve diğer araştırmacıların yaptığı çalışmaları casusluk yaparak dinlemeye başlamıştır. Robin meyvesinin gücü sayesinde her yüzeyde, istediği organının kopyasını istediği kadar çıkarabilir. Ancak kopyalanmış organlar ana bedene bağlıdır ve eğer onlardan birine zarar gelirse, ana beden de bunu hisseder. Dokunma esası ile çalışan Şeytan Meyvesi güçleri de kopya organlar üzerinden çalışabilir. Sugar, Robin'in kopya kollarından birine dokunarak onu oyuncağa dönüştürmüştür. Robin genelde güçlerini kullanacağı zaman kollarını, göğüs hizasında X şeklinde tutar. Yine de bu duruşa geçmeden de güçlerini kullanabilir.

  Robin yeteneklerini nasıl en etkili şekilde kullanacağını çözebilecek kadar zeki biridir. Sadece yerinde bekleyip, ellerini kullanarak düşmanlarını durdurabilir. Her ne kadar meyve ve Robin çok güçlü olsa da, Robin'in gerçek vücuduna ya da başka yerden çıkmış olan organına bir zarar gelmesi halinde meyve gücü etkisini kaybeder. Bu meyvenin zayıf noktasıdır. Güçleri çok tehlikeli durumlarda oldukça yararlıdır. Elleri ya da ayaklarıyla arkadaşlarını taşıyabilir. Yine güçleriyle düşmanlarına akıl almaz acılar çektirebilir. İstediği anda düşmanlarının tüm kemiklerini kırabilir.

  Robin yeteneklerini çok çeşitli şekillerde kullanmaktadır. Düşen birini yakalamak için kollarını birleştirip dev bir ağ yapabilir ya da yine kollarını kullanarak sırtından kanatlar çıkarıp birkaç saniye uçabilir. Uzuvlarını yüksek bir duvarın yüzeyinde çıkararak onların üstüne basar ve duvara tırmanabilir. Ayrıca kollarını üst üste çıkarıp istediği nesneyi yükseklere çıkarabilir ve kollarını sıra sıra çıkararak eşyaları hızlı bir biçimde taşıyabilir. Aynı zamanda bilgi edinmek için gözlerini ve kulaklarını kullanabilir. Usopp, Beyaz Deniz'de kaybolduğunda Robin, Luffy'nin uzayan kolu üzerinde gözlerini çıkarıp Usopp'u görmeye çalışmıştır. Meyvenin en büyük avantajı kişilerin üzerinde de uzun çıkarabilmeye olanak sağlamasıdır. Robin meyvenin bu özelliği sayesinde hiç efor harcamadan rakibini yenebilir ya da öldürebilir. Robin'in yeteneklerine karşı fiziksel güç ve hız bir işe yaramaz. Pell'i ve Hakuba'yı durdurarak bu sözün doğruluğunu iki kez ispatlamıştır. Zaman atlamasından sonra Robin'in suya direnci biraz daha artmıştır. "Gigastesco Mano" isimli tekniğini su altında geçici bir süre kullanabilmiştir.

  Robin tekniklerinde Fransızca, İspanyolca ve İngilizce dillerinden kelimeler kullanır. Örneğin ''Cinco Fleur'' Cinco İspanyolca'da beş anlamına, Fleur ise Fransızca'da çiçek anlamına gelir. İngilizce saldırı isimleri ise çok azdır.

  Robin'in yetenekleri sınırsız gibi görünmektedir. Oda şaka maksatlı Robin'in güçlerini "200 Hana Hana Mesafesi"nde kullanabileceğini söylemiştir. Ancak bunu yanlış anlayan bazı okurlar Robin'in organlarından sadece 200 tane çıkarabildiğini sanmışlardır. Ancak bu okurların olayı tamamen yanlış anladıkları Robin'in zaman atlamasından sonraki bir tekniğinde en az bin organ çıkarması ile ortaya çıkmıştır.
  Zaman atlamasından sonra Robin, meyvenin seviyesini daha ileriye taşıyarak, kendini klonlamıştır. Buna ek olarak "Mil Fleur: "Gigantesco Mano" adını verdiği tekniğinde devasa bacaklar yaratabilmektedir. Ayrıca eskisine nazaran daha fazla sayıda organ çıkarabilmektedir.

  Silahları
  Robin eskiden belinde bir bıçak taşırdı, ancak bunu dövüşürken kullanmamıştır. Çünkü meyve güçleri ile işlerini halledebiliyordu. Bıçağını sadece kendini korumaya çalışırken Crocodile'ı öldürmek için kullanmayı denemiştir.

  CP9'a işbirliği yaptığında ise çok sayıda tabanca taşıdığı görülmüştür. Meyvesinin yeteneği ile bu tabancaları aynı anda ateşleyebiliyordu.

  Diğer Yetenekleri
  Robin bir meseleyi çözerken şiddet kullanmaktan çekinmez. Düşmanlarının boyunlarını ya da omurgalarını sıkıştırarak onları acıdan ağlatır ve yalvartır. Hatta Water 7'da Franky'nin testislerini sert bir şekilde sıkmış ve onun tayfaya katılmasını sağlamıştır.

  Başkalarını dikizlemek gibi tuhaf bir huyu da vardır. Genelde iki kişi arasındaki özel konuşmaları dinler ve onların beden hareketlerine bakarak ne konuştuklarını anlamaya çalışır. Thriller Bark'ta Sanji ve Risky Kardeşler arasında geçen konuşmayı gizlice dinlemiştir. Hasır Şapka Korsanları'na kendini zorla sokmaya çalıştığında tayfa üyelerinin yüzlerine bakarak onların kafalarından ne geçtiğini anlamaya uğraşmıştır. Şeytan Meyvesi gücü casusluk yapması için ona çok büyük avantaj sağlar. Ayrıca Usopp ile yaptığı mülakat esnasında bir suikastçi olduğunu söylemiştir.

  Dümencilik yeteneğine de sahip gibi görünmektedir. Punk Hazard'da Sütlü Yol'un üzerinden giden Mini Merry II'yu o kullanmıştır.

  Henüz Haki kullandığı görülmese de, bu güç hakkında bilgi sahibidir. Luffy, Hody Jones'un adamlarının yarısını bayıltınca onun Haki gücü hakkında yorum yapmıştır.

  Ek Bilgiler

  - Robin'in korsan bayrağı simgeleri aşağıdaki gibidir;

  [​IMG]
  [​IMG]

  - Robin'in doğum günü annesinin doğum günü ile aynıdır.

  - Robin, Luffy'nin tayfaya davet etmediği tek tayfa üyesidir.

  - 355. bölümdeki geçmiş sahnesinde Robin'in ödülü 78.000.000 Belly şeklinde yanlış gösterilmiştir.

  - Robin tayfada en yüksek açılış ödülüne sahip olan üyedir.

  - Robin, Kuma'nın Sabaody Takımadaları'dan gönderdiği 8. kişidir. Aynı şekilde Sabaody Takımadaları'na dönüşte Robin adaya ayak basan 8. gelen kişi olmuştur.

  - Robin'in, Tequila Wolf'teki mahkum numarası 3926'dır.

  - Bir Shonen Jump dergisi sorusunda Oda'ya hangi karakter olmak istediği sorulmuştur. Oda da bu soruya "Robin olmak isterdim. Bu sayede 20 kat daha hızlı manga çizerdim" cevabını vermiştir.

  - Robin, son One Piece Popüler Karakterler anketinde 11. sıradadır.

  - Robin'in geçmişi bir masal kahramanı olan Kül Kedisi ile büyük benzerlikler gösterir.

  SBS Tabanlı Ek Bilgiler
  - Robin'in en sevdiği yiyecekler sandviç, çok şekerli olmayan kek ve kahvenin yanında yenilebilecek her şeydir.

  - Robin'in en sevmediği yiyecek sakızdır.

  - Robin'in pişirmeyi en çok sevdiği yemek haşlama usülü yapılan yemekler ve deniz ürünleri içeren pilavdır.

  - Hasır Şapka Korsanları bir aile olsaydı, Robin ailenin annesi olurdu.

  - Robin'in en sevdiği renk mordur.

  - Robin'i en iyi yansıtan hayvan turna balığıdır.

  - Eğer One Piece gerçek olsaydı, Robin Rus olurdu.

  - Eğer Robin bir çiçek olsaydı kazablanka olurdu.

  - Robin'in kan grubu S'tir.

  - Robin her gün banyo yapar.

  - Robin, Usopp ile birlikte tayfadakilerin saçını kesen iki kişiden biridir.

  - Robin geceleri saat 23:00'da uyur, sabah 06:00'da uyanır.

  - Robin eğer korsan olmasaydı, kabin memuru olurdu.

  - Robin meyve gücü ile göğüslerini de başka yüzeylerden çıkarabilir.

  Künye

  Adı: Nico Robin
  Okunuşu: Niko Robin
  İngilizce Adı: Nico Robin
  Diğer Adı (Eski): Bayan Hep Pazar (Jap. Misu Ōrusandē, İng. Miss All Sunday)
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 114, Anime 67
  Bağlantıları: Hasır Şapka Korsanları, Baroque Works (Eski), Ohara Klanı (Eski), Devrim Ordusu (Eski)
  Unvanları: Arkeolog, Korsan, Suikastçi, Baroque Works Yardımcı Başkanı (Eski)
  Lakapları: Şeytan Çocuk (Jap. Akuma no Ko, İng. Devil Child), Devrim Işığı (Jap. Kakumei no Tomoshibi, İng. Light of the Revolution)
  Yaşı: 30
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 6 Şubat
  Boyu: 1.88 cm
  Ödülü: 130.000.000 Belly

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Hana Hana no Mi (Tr. Çiçek Çiçek Meyvesi, İng. Flower-Flower Fruit)
  Anlamı: Çiçek, Filizlenmek.
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Nico_Robin
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 31 Ara 2016
 2. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Gözlerine kurban :D Ellerine sağlık Smoker.Herzamanki gibi süpersin.Ayrıca özelliğini en sevdiğim meyvelerden birine sahip bu güzel bayan.Telekinesis gibi.Hatta o gözlerini bütün heryerde çıkarıyordu bir Filler Arc'da hayran kalmıştım.Sugge~!
   
 3. Ero Sennin (Üye)
  Mesaj Sayısı 118
  Üyelik Tarihi14 Haz 2009
  Ellerine Saglık Smoker Muhtesem Ötesi OLmuşş..
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,977
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Teşekkürler.
   
 5. Ero Sennin (Üye)
  Mesaj Sayısı 118
  Üyelik Tarihi14 Haz 2009
  Gercekten GÖzleri Muhtesem Derecede Güzel..Hele Cocukkkekı HAlı Daha Da TAtlı OLuyodu..Ama Gecmısı İcler Acısı..
   
 6. Triblanka (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi30 May 2009
  giyinmeyi biliyo haaa :D

  Eline sağlık Smoker
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,977
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Çocukluğunu en çok sevdiğim karakterdir..
   
 8. Ero Sennin (Üye)
  Mesaj Sayısı 118
  Üyelik Tarihi14 Haz 2009
  Cocuklugunun Neyini Sevdin Acı Cekmesınımı..Butun Ailesini KAybetmesınımı?yoksa Yurdunu KAybetmesınımı..Yoksa Şirinliiginimi..Anlıyamadımda..
   
 9. Monkey D Garp (Üye)
  Mesaj Sayısı 85
  Üyelik Tarihi24 Haz 2009
  Bu kadın ne pisikopatmoşda ben bilmiyomuşum xD
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,977
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Şirinliğini, neyi olacak başka? Yarınki karakter Franky, haberiniz olsun.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık