Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Neden One Piece?

One Piece Mario'nun resimlisidir bana göre. Sürekli mekan değişir, karakterler değişir, düşmanlar değişir ama serinin esas olayı asla değişmez. Mario gündüz ilerler, gece ilerler, su altında ilerler, gökyüzünde ilerler, gizli geçitlerde ilerler, yer altında ilerler... Mekan sürekli değişir ama ilerleme devam eder. Bu ilerleyiş esnasında Mario sürekli gelişir, yıldız yer, mantar yer, bitki yer, güçlenir. Yine ilerleyiş esnasında türlü türlü düşmanla karşılaşır ama o ilerlemeye devam eder ve prensesi kurtararak mutlu sonla bitirir olayı. One Piece de aynen bunu gibidir. Luffy ve tayfası gece ilerler, gündüz ilerler, gökyüzünde ilerler, su altında ilerler, gizli geçitlerde ilerler, yer altında ilerler... Sürekli ilerler ve sürekli yeni düşmanlarla karşılaşıp sürekli güçlenirler ve nihayetinde her zaman mutlu sona ulaşırlar. :/
http://inciswf.com/1298832300.swf :/

Ama One Piece'in yeri her zaman başkadır yüreğimizde. Daima bir numara :a:

One Piece Mario'nun resimlisidir bana göre. Sürekli mekan değişir, karakterler değişir, düşmanlar değişir ama serinin esas olayı asla değişmez. Mario gündüz ilerler, gece ilerler, su altında ilerler, gökyüzünde ilerler, gizli geçitlerde ilerler, yer altında ilerler... Mekan sürekli değişir ama ilerleme devam eder. Bu ilerleyiş esnasında Mario sürekli gelişir, yıldız yer, mantar yer, bitki yer, güçlenir. Yine ilerleyiş esnasında türlü türlü düşmanla karşılaşır ama o ilerlemeye devam eder ve prensesi kurtararak mutlu sonla bitirir olayı. One Piece de aynen bunu gibidir. Luffy ve tayfası gece ilerler, gündüz ilerler, gökyüzünde ilerler, su altında ilerler, gizli geçitlerde ilerler, yer altında ilerler... Sürekli ilerler ve sürekli yeni düşmanlarla karşılaşıp sürekli güçlenirler ve nihayetinde her zaman mutlu sona ulaşırlar. :/
Senin tarzına uygun manga daha yapılmadı :D

Naruto kadar kurgu hatası bleachte vardır heralde.Rezil power uplar,saçma sapan güç dengeleri,manganın sürekli kendiyle çelişmesi falan.Bu forum çoktan aşmıştı aslında naruto ve bleachle karşılaştırmayı one piece'i ama yeniden başlamış bunlar :)

Alpamis

Naruto kadar kurgu hatası bleachte vardır heralde.Rezil power uplar,saçma sapan güç dengeleri,manganın sürekli kendiyle çelişmesi falan.Bu forum çoktan aşmıştı aslında naruto ve bleachle karşılaştırmayı one piece'i ama yeniden başlamış bunlar :)
Aynen.Tmaam dövüş sahneleri deseniz anlarım ki bana One Piece'in dövüş sahneleri bile diğerlerinden iyi geliyor.Tabi HxH de ayrı bir şey.

Alpamis

One Piece, mutlu olmak isteyen hayalperestler için güzel seri. Her şey okurun gönlüne göre oluyor, hiç sürpriz yok. Don Krieg/ Arlong/ Crocodille/ Enel/ Moriah/ Lucci/ Hordy/ CC/ Doflamingo ... da ne kötü adammış, Luffy şunun ağzını kırsa keşke... Ve Luffy ...'nın ağzını kırar. :/
Kardeşim en sevdiğin animeyi öner bana bakıcam sen nasıl birşey izliyorsun.Merak ediyorum One Piece'i bu kadar kötülüyorsun.Neyin kafasındasın bir öğrenelim kardeşim.:D

Mükemmel bir hikaye, adaların kendine has havası insanları hikayesi, manga çizimlerinin çok güzel olması, karakterlerin kendine has hikayeleri ve hayalleri, Devler, samuraylar,gökyüzü insanları, balıkadamlar, denizkızları ,şeytan meyveleri, robotlar daha say say bitmez. Mükemmel bir hayal gücü ben hiçbir manga veya animede görmedim.

Kardeşim en sevdiğin animeyi öner bana bakıcam sen nasıl birşey izliyorsun.Merak ediyorum One Piece'i bu kadar kötülüyorsun.Neyin kafasındasın bir öğrenelim kardeşim.:D
Anime izlemem ben pek. En son HxH bitirdim, KHR ve Kenichi'den 10'ar bölüm, Trigun'dan 4 bölüm izleyip bıraktım anime izlemeyi. Pek hoşlanmıyorum izlerken sıkıyor beni, o yüzden genelde manga okurum.

Bir mangayı okurken 3 şeye dikkat ediyorum ben:
1- Çizim [Detay - Gölgelendirme - Açı]
2- Orjinallik [Hikayede - Olay Örgüsünde - Karakterlerde]
3- Gerçekçilik [Güç Dengesinde - Hikayede]

Bu açıdan One Piece, vasat bir seri benim için, en fazla 10/7 veririm. Tarzımı öğrenmek istiyorsan Feng Shen Ji oku. 10/10'dur benim için. ;)

Çizim tarzı yüzünden One Piece'e başlamadım uzun bir süre.. Luffy'i cin aliye benzetmiştim dedim böyle baş karaktermi olur? :D. Bir de korsan hikayesi olduğunu duyunca çizimlerin daha gerçekçi olmasını beklemiştim ama şimdi şunu söyleyebilirim ki okuduklarım arasında, çizim tarzı-senaryo kurgu uyumluluğu açısından en iyi mangalardan biridir benim için.. Mesela Torikoyu sırf bu sebebten ötürü okuyamadım, anlatılan dünyaya baktığımda falan çizimleri çok ağır geldi gözüme.

Naruto fanatiği bir arkadaşımla sürekli naruto üzerine sohbet ediyoruz. Ona sürekli One Piece'i okumasını izlemesini tavsiye ediyorum. Sanırım bi kaç bölüm izlemiş ve bana dövüş sahnelerinin çok berbat olduğunu söyledi. İlginçtir ki ben narutodan dahada bağımlısı olacağını düşünmüştüm arkadaşımın. :artiz:

Konunun ana kahramanı olan arkadaşım artık Naruto izlemiyor/okumuyor. Naruto tırt falan diyor doğru yolu buldu güzel kardeşimiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık