Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Orochimaru’yu mangada herkes tarafından genjutsusu aşağılanan sasuke bile genjutsuyla yendi.
Orochimaru dehaydı. Ama bi noktadan sonra bilime, deneylere ve ölümsüzlüğe yoğunlaştı. Sharingana çözüm bulmak yerine sharingana sahip olmaya çalıştı. Jiraiya ve tsunade gibi sahip olduklarını kabul edip sahip olmadıklarına çözüm bulmaya yoğunlaşmadı. Herşeye sahip olmaya çalıştı. Ben bu yüzden genjutsuya zayıf olduğunu düşünüyorum. Yoksa sasuke’nin deidaraya yapamadığını orochimaruya yapmış olması saçma olur.

Tsunade mangada chakra kontrolü konusundaki en üst seviyedeki isim. Jiraiya’nın naruto’ya genjutsu hakkında verdiği eğitimi hatırlayanlar chakra kontrolünden bahsetme sebebimi hatırlar.
Sensör tipler ve jinchuurikilerden sonra genjutsuya alınabilecek son kişidir tsunade.

Part 1’den hatırlayanlar vardır team 7’de genjutsuya karşı sakura’nın yeteneği ayrıydı. Sasuke bile sakura’yı övmüştü bu konuda. Chakra kontrolü iyi olanlar genjutsuya karşı da iyi olurlar. Tabi zil antrenmanındaki travmanın da payı vardır sakuranın bu konuda iyi olmasında:D

İtachi sadece koşu hızında değil jutsu ve el hızında da çok yüksek seviyede. Genjutsuyu rakibini indirmek yerine küçük açıklar yaratmak için kullanabilir.
Genjutsu rakip tarafından bozulursa kullanıcıya dezavantaj verir. İtachi bu konuda sasukeden iyi. Bee gibi bi adamı genjutsuyla indirmeye çalışıp karşı darbe yemek yerine rakibini şaşırtacak küçük genjutsu kullandı sadece. Tek atmaya çalışsa ne olacağını biliyordu çünkü.
Aynı zamanda sasuke gibi 8 kılıçlı adama 1 tane kılıçla dalacak kadar mal değildi. Sadece savunma yaptı, genjutsuyla kendini kurtardı ve karşı saldırı olarak katon kullanmaya vakit bulabildi. Sasuke gibi delik deşik olmadı.

Sasuke ve itachi nerdeyse aynı yeteneklere sahip bee’yle dövüşürken. Hatta sasuke yıldırım elementi ile kusanagiye sahip artı olarak. Ama itachi daha iyi performans gösterdi. Çünkü adam neyi ne zaman nasıl kullanması gerektiğini biliyor.

Tsunadeyle karşılaştırırken itachi’nin bu özelliğini hesaba katmak lazım. Ben tsunade’den yumruk yeme riskine gireceğini hiç sanmıyorum. Sharingan’ın chakra görme özelliği sayesinde tsunade’nin zayıflığını da görüp zaman kazanmaya çalışacaktır. Hemen bitirmek isterse amaterasu kullanabilir. Tsunade o teknikten kaçabilecek biri değil.

Tsunade byakugou kullanırken ölümsüzlüğüne güvenip bodoslama dalıyor. Orochimaru da ölümsüzlüğüne güvenince totsuga kılıcının ne yaptığını hatırlayın. Madara tsunade’ye kaç kere susanno kılıcı soktu? İtachi 1 kere yapamaz mı bunu?

Ben zorlanarak itachi kazanır derim. Susannoyla kendini korursa zaten tsunadenin yapabileceği bişey kalmaz. İtachi’yi yenmenin en iyi yolu 4-5 dk susanno kullanmaya zorlayıp chakrasını bitirtmek. Ama burda tsunade’nin de zaman sınırı var. Susannoya kırmaya çalışırken totsugadan kaçsa ve yata aynasının açığını da bulsa amaterasu yer diyorum. Tsunade ölür ve itachi chakrasızlıktan çöker.
Yorumuna katılıyorum zaten genjutsu illaki tek atmak için değil küçük açıklar için de kullanılıyor ve açık ve net söylüyorum gerekirse gözünü feda eder yinede alır itachi sağlıksız hali ile sağlıklı olsa belki de gözünü feda etmesine bile gerek kalmaz.

Sannin seviyesi Jiraiya da var. Ona da mı genjutsu ile tek atsın. Hem de kendi ağzıyla alamam demişken. Jiraiya'yı alamazken o seviyelerdeki Tsunade'yi nasıl alsın derim o zaman.

Genjutsu'ya dikkat edersen düşmezsin. Oroçimaru orada tuzağa düşüyor üstelik, İtaçi zaten beklediği için hazırlıklı, şaringan açık geliyor, Oroçimaru ise küçümsüyor ve sonuç tek. Yoksa takdir edersin ki, o güçle teke gitmezdi.
Konudan bağımsız konuşuyorum. İtachi ne yapsaydı, gidip Jiraiya ile ciddi ciddi dövüşüp Konaha'nın zararına mı sebep olsaydı? Tabi ki orada alamam deyip kaçması en mantıklısı. Alabilecek olsa da alamayacak olsa da.

Neyse konuya dönersem, İtachi Tsunade'yi alır. Ama tek atamaz yani. Orochimaru'nun durumu biraz hazırlıksız yakalanma idi.

Hocam Madara başbuğ demek istediniz her hal de başbuğu unuttunuz. :of: Madara kaç kere yaptı İtachi bir kere yapamaz mı dediniz Madara ve İtachi ismini yan yana görünce bir an sarsıldım. Yüce Madara ve köle İtachi bir tutulamaz sonuçta. Ama haklısın İtachi her türlü sokardı bir kere o kılıcı. Beni sinir eden bu kılıcı nereden aldığı açıklanmaması. Mangaka sırf İtachi havalı gözüksün diye sıfırdan kılıç yarattı direk karaktere özel İtachi kadar kıyaklı karakter yok. Edo ile diriliyor yok neymiş on yılda bir kullanılan genjutsu şansına Naruto da bekliyormuş da falan filan.
İtachi zaten mangaka’nın yazmayı beceremediği bi karakter. Mangaka’nın kafasında harika ve deha bi karakter olsa da mangaka’nın kendisi bi deha olmayınca itachi’yle ilgili baya tutarsız saçmalıklar da çıkıyor ortaya.

Ben de bu yüzden pek sevmem mesela İtachiyi. Başka bi saçmalığı da örnek vereyim:

Dövüşürken sasuke’ye ölümüne dalma sebebi orochimaruyu ortaya çıkarmaktı dendi. O yüzden amaterasu falan atmış yoksa o kadar zorlamazmış. Ee o zaman ne diye bu çocuğun orochimaru’ya gitmesine sebep oldu? Konohaya gidip çocuğun psikolojisini bozmasa sasuke orochimaruya gitmeyecekti zaten.

Onu da geçtim zamanında orochimaruyu niye öldürmedi? Hani bu adam konohayı seviyordu? Kendisine hesap sorulduğunda “o başlattı gözümü çalmaya çalıştı” diyebilirdi. Zamanında bunu yapsa hiruzen yaşıyor olurdu, sasuke köyde kalırdı, edo tensei ilerlemeyeceği için kabuto’nun yaptığı şeyler de gerçekleşmezdi, oroc’un deneylerde kullandığı insanlar da kurtulurdu.

Nasıl deha oluyor bu adam? Çok açığı var bu karakterin. Arada bir gelip cool konuşur, mangayı yazan mangaka zaten gelecekte ne olacağını bildiğinden itachi’ye spoiler verir itachi dahi gözükür, itachi’nin yanındayken bee ve naruto’nun iq’su 10’a düşer (tıpkı kakashide olduğu gibi).

Konudan bağımsız konuşuyorum. İtachi ne yapsaydı, gidip Jiraiya ile ciddi ciddi dövüşüp Konaha'nın zararına mı sebep olsaydı? Tabi ki orada alamam deyip kaçması en mantıklısı. Alabilecek olsa da alamayacak olsa da.

Neyse konuya dönersem, İtachi Tsunade'yi alır. Ama tek atamaz yani. Orochimaru'nun durumu biraz hazırlıksız yakalanma idi.
Aman aman İtaçi fanlarının varsayılan savunması bu, ne zamandır görmemiştim, iyi geldi :D

İtachi zaten mangaka’nın yazmayı beceremediği bi karakter. Mangaka’nın kafasında harika ve deha bi karakter olsa da mangaka’nın kendisi bi deha olmayınca itachi’yle ilgili baya tutarsız saçmalıklar da çıkıyor ortaya.

Ben de bu yüzden pek sevmem mesela İtachiyi. Başka bi saçmalığı da örnek vereyim:

Dövüşürken sasuke’ye ölümüne dalma sebebi orochimaruyu ortaya çıkarmaktı dendi. O yüzden amaterasu falan atmış yoksa o kadar zorlamazmış. Ee o zaman ne diye bu çocuğun orochimaru’ya gitmesine sebep oldu? Konohaya gidip çocuğun psikolojisini bozmasa sasuke orochimaruya gitmeyecekti zaten.

Onu da geçtim zamanında orochimaruyu niye öldürmedi? Hani bu adam konohayı seviyordu? Kendisine hesap sorulduğunda “o başlattı gözümü çalmaya çalıştı” diyebilirdi. Zamanında bunu yapsa hiruzen yaşıyor olurdu, sasuke köyde kalırdı, edo tensei ilerlemeyeceği için kabuto’nun yaptığı şeyler de gerçekleşmezdi, oroc’un deneylerde kullandığı insanlar da kurtulurdu.

Nasıl deha oluyor bu adam? Çok açığı var bu karakterin. Arada bir gelip cool konuşur, mangayı yazan mangaka zaten gelecekte ne olacağını bildiğinden itachi’ye spoiler verir itachi dahi gözükür, itachi’nin yanındayken bee ve naruto’nun iq’su 10’a düşer (tıpkı kakashide olduğu gibi).
Itachi biliyor muydu ki sasukenin orocihmaruya katılacağını.Sasukeyi bu kadar delirtmesinin sebebi güçlenmesini istediği için konohoda danzo gibi bir şerefsiz var iken konoha çok güvenli değildi sasuke için.

Birazda mangaka kendi karakterlerine Fanlık yapıyor ondan sanırım bu olay. Objektif olamıyor kendi serisinde bile ve şu da var. Taaa ilk başta shinobi tanrısı Sarutobiydi sonra oldu Hashirama :D Sonra dedi ki ben Sarutobi en çok jutsu bilen jutsu tanrısı anlamında dedim aslında shinobi Tanrısı değildi kıvamına getirdi. Çok fazla boşluk var seri de ilk bölümlerde Danzo yoktu misal o bile çok fazla boşluk oluşturuyor seri de bir anda girmesi. Savaş sırasında ne yapıyordu bu adam ilk başlarda falan diye düşündürtüyor insana.

Kisame itachi’nin güçlerini herkesten iyi bilen birisi. Tsukiyomi, amaterasu, yan etkiler vb. Sadece susanno dışında muhtemelen herşeyi biliyor. Kisame ikisinin birden jiraiya’yı yenemeyeceğine inandıysa itachi’nin aslında tek başına jiraiya’yı yenebilecek seviyede olması saçma olur. Kisame o kadar salak değil hatta baya zeki bi adam.

@İllumiuchiha

Sasuke’nin gitmemesi demek orochimaru’nun zorla sasuke’yi alması demek. İkisinden biri olacaktı. İtachi orochimaru’nun sharinganı ne kadar istediğini biliyor. İtachi’den başka sharingana sahip kim var? Deha itachi tahmin edemedi mi bi sannin’in sasuke’ye saldırabileceğini? Dua etsin orochimaru sasukeye seçim şansı verdi.

Tam hatırlamıyorum görüp görmediğini ama itachi sasuke’yi döverken oroc’un mührünü görmüş olması lazım. Sharingan chakrayı gördüğü için zaten görmemesi imkansız.

Katılıyorum. Tek değildi ayrıca. Yanında şu balıkadam da vardı. Kendi başına alır alamaz durumunu geçtim; ikisi muhakkak alırlardı. Bu yüzden dövüşe başlamadı zaten.

Kisame itachi’nin güçlerini herkesten iyi bilen birisi. Tsukiyomi, amaterasu, yan etkiler vb susanno dışında muhtemelen her şeyi biliyor. Kisame ikisinin birden jiraiya’yı yenemeyeceğine inandıysa itachi’nin aslında tek başına jiraiya’yı yenebilecek seviyede olması saçma olur. Kisame o kadar salak değil hatta baya zeki bi adam.
Tamam da Kisame Jiraiya'yı bilmiyor. Ona inanma sebebi daha çok İtachi'nin onu yenemem lafıydı muhtemelen. Gücünü bildiği İtachi bile yenemem dediyse vardır bir hikmeti deyip geçiştirmiştir.

İstediği kadar zeki olsun. İtachi'nin aslında Konaha'ya sadık olduğunu nasıl tahmin edip, İtachi'nin bilerek yenemem diyeceğini akıl edebilsin ki?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık