Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto Takımı vs. One Piece Takımı

Hangi takım kazanır.

• Kullanılan toplam oy
    53
Seri ye hakimim ve bittirdim.
asıl burda one piece karşıtı olan şahıslar one piece karşısında en ufak bir şey bilmedikleri halde one piece yi ezme gömme çabasında benim yazdığım yorumlarda buna göre ne azı ne fazlası. asıl o şahıslar eleştiriye dayanamıyor bence.
Gol D. Roger dışında ölen karkaterler hakkında bir şey dediğim yok tam olarak sadece öldüğü için kim ve ne olduğu tam bilinmiyor zira kendilerine dair tek flash back görmedik...
One piece final yapsın o zaman karşılaştırılsın en azından bi Kong hakkında veya diğer Hükümet çalışanları yonko lar hakkında birşeyler açıklansın ondan sonra karşılaştırılsın diyorum bunu anlamak ne kadar zor...
Ben şahsen hiçte Kong yada kaido (bu foruma gelinceye kadar) naruto karakterlerini alır gibi bir düşünce içersinde değildim..
Dediğim gibi karaktere dair hiç bir şey yok. ama narutoya bakarsan bitmiş seri yine hiç bir şey yok..
bu serinin dengi ancak fairy tail magi bleachdir... (torikoyu izlemedim bana göre çok abartı=)
Yazdıklarımı okudun mu? Cevaplar tatmin etti mi peki?

Yazdıklarımı okudun mu? Cevaplar tatmin etti mi peki?
Siz kendi düşüncelerinizi yazıyorsunuz bende buna karşılık kendi düşüncelerimi yazıyorum...
Benim bu seride tek merak ettiğim şey ve mangakanın hatalarından birisi olan ölümüş bir varlığın bedenen nasıl vuku bulup başkası ile temasa geçtiğidir... Toprağa karışmış herif ama nasıl oluyorsa obitoyu kurtarıyor... (kurtardığını da göstermedi sadece söyledi.)

Genjutsu dan çıkmayı bilen boa dan etkilenmez
Yanılıyorsun. Taş olanı bir tek Hancock geri getirebiliyor. Mesela Ero sennin gibi bi adamın Hancocka karşı bi şeyler hissetmeyecegini düşünmüyorsundur. :)
Dedim ya çok farklı düşünüyoruz. Mesela her tarafından çakra fırlasa da hobby hobby no miye karşı yapabileceği pek bi şey yok. İtachi genjutsu dahisi bi adam ama çakra ve haki kavramı aynı mı, özellikleri nasıl olur önemli burada. Kaldı ki Narutoda çakra nasıl geldi muamma. Önceden yokmuş gelmiş falan. Eğer öyleyse bu evrenden olmayan adamlarda çakra olmayacağından çakra üzerine kurulu genjutsu düzeni anlamsız olur. One Piece için haki muhabbeti biraz daha farklı. Velhasılı kelam bence op evreni hem naruto hem de bleachten öndedir. Daha güçlü olmasa da bi şey kaybetmez, yani One Piece'i daha çok seviyorum diye demiyorum. Ama benim için durum böyle.

Siz kendi düşüncelerinizi yazıyorsunuz bende buna karşılık kendi düşüncelerimi yazıyorum...
Benim bu seride tek merak ettiğim şey ve mangakanın hatalarından birisi olan ölümüş bir varlığın bedenen nasıl vuku bulup başkası ile temasa geçtiğidir... Toprağa karışmış herif ama nasıl oluyorsa obitoyu kurtarıyor... (kurtardığını da göstermedi sadece söyledi.)
O konunun yeri burası değil ama, şeytan meyvesi nasıl var falan fistan. Kardeşim taka taka oraya mı taktın.

Madara 1. ölmüyor, Hashi'ye yenileceğini bilerek gitmiş adam onun gücünü alıp rinnegan uyandırmak için.
2. Siyah zetsu madara'nın iradesi gibi davranmış yani onu yönlendirdi. Beyaz Zetsu ise hatırlarsan obito'yu içine alıp joninleri harcamıştı. Madara gedo mazo ile hayatını uzatmış, zetsular falan takılıyor. Rinneganı gitmiş Nagato'ya vermiş.

Siyah zetsu Uchiha tabletlerini bile değiştirmiş.

O konunun yeri burası değil ama, şeytan meyvesi nasıl var falan fistan. Kardeşim taka taka oraya mı taktın.

Madara 1. ölmüyor, Hashi'ye yenileceğini bilerek gitmiş adam onun gücünü alıp rinnegan uyandırmak için.
2. Siyah zetsu madara'nın iradesi gibi davranmış yani onu yönlendirdi. Beyaz Zetsu ise hatırlarsan obito'yu içine alıp joninleri harcamıştı. Madara gedo mazo ile hayatını uzatmış, zetsular falan takılıyor. Rinneganı gitmiş Nagato'ya vermiş.

Siyah zetsu Uchiha tabletlerini bile değiştirmiş.
Meyve ile bir bağlantısı var anlamadım yazdığımın. Elbette oraya takıcam ya nereye takıcaktım... madara geri dönmese hiç biri olmazdı...
Sırtından bıçaklanıyor ölüyor ve edo tensei sayesinde hashirama ile savaştıktan bir süre önceki hali ile diriliyor. eğer öyle olsaydı yaşlı olarak o şekilde ölmüş olsaydı Tobirama yada Hiruzen gibi yaşlı dirilirdi..
Beyaz zetsu'yu da biliyorum siyahıda.
Ha mangaka şöyle dese tamam.. :) Siyah zetsu Madaranın iradesi ölümden sonra bile diriltmiş dese tamam..
Eğer sizin dediğiniz gibi ise tam olarak bu mangada geçiyorsa bana göre bu kısım bildiğin Fullmetalden... Aynısı orda da vardı zira.. (yaşlanmama mevzusu filan.. Siyah zetsudan ötürü değil:))

Meyve ile bir bağlantısı var anlamadım yazdığımın. Elbette oraya takıcam ya nereye takıcaktım... madara geri dönmese hiç biri olmazdı...
Sırtından bıçaklanıyor ölüyor ve edo tensei sayesinde hashirama ile savaştıktan bir süre önceki hali ile diriliyor. eğer öyle olsaydı yaşlı olarak o şekilde ölmüş olsaydı Tobirama yada Hiruzen gibi yaşlı dirilirdi..
Beyaz zetsu'yu da biliyorum siyahıda.
Ha mangaka şöyle dese tamam.. :) Siyah zetsu Madaranın iradesi ölümden sonra bile diriltmiş dese tamam..
Eğer sizin dediğiniz gibi ise tam olarak bu mangada geçiyorsa bana göre bu kısım bildiğin Fullmetalden... Aynısı orda da vardı zira.. (yaşlanmama mevzusu filan.. Siyah zetsudan ötürü değil:))
Hocam siyah zetsu açıklıyor ya Madara'yı deştiği zaman, ben aslında Kaguya'nın oğluyum diye. Sen Naruto'yu gerçekten unutmuşsun. Madara'nın nasıl ölmediği falan gösterildi. Madara yaşlı ölüyor bembeyaz saçlar falan. Ama Hashi işini iyi bitirmiş uzun vadeli plan yapıyor.

Ayrıca Madara'nın edo hali özel bunu daha önce yazdım, okumamışsın. Hashi hücreleri falan ekleyerek zirve halinin bile ötesinde geri getiriyorlar. Göğsünde Hashi yüzü var ya. Adama ekleme yapıp özel çalışılmış. Bu saçmalık dersen okuduğumuz her şey saçmalık zaten.

Hocam siyah zetsu açıklıyor ya Madara'yı deştiği zaman, ben aslında Kaguya'nın oğluyum diye. Sen Naruto'yu gerçekten unutmuşsun. Madara'nın nasıl ölmediği falan gösterildi. Madara yaşlı ölüyor bembeyaz saçlar falan. Ama Hashi işini iyi bitirmiş uzun vadeli plan yapıyor.

Ayrıca Madara'nın edo hali özel bunu daha önce yazdım, okumamışsın. Hashi hücreleri falan ekleyerek zirve halinin bile ötesinde geri getiriyorlar. Göğsünde Hashi yüzü var ya. Adama ekleme yapıp özel çalışılmış. Bu saçmalık dersen okuduğumuz her şey saçmalık zaten.
Unutmadım.. Daha 1 hafta olmadı izleyeli.. Ben hiç bir şeye saçmalık demiyorum saçma olan tek şey o kadar power up yapan Madaranın bıçaklanarak ölmesidir benim için (ki kishimoto da diyor nasıl öldüreceğimi bilmiyorum düşünüyorum diye..)
Benim bildiğim öldüren Hashirama idi.. Hashirama nın kılıcını göğsünden yiyen madara ölmüyor ama nedense arkadan -nasılsa- bıçaklanıyor ölüyor ve Kaguya ya dönüşüyor.
Adamın başına gök taşı düşse ölse daha mantıklı ve siz bu seriyi One piece le karşılaştırıyorsunuz.. Sonra benim yazdığım abartı gömmek oluyor.. Benim demek istediğim bitmiş seri olan naruto da madara hashirama hakkında olan şeyler izleyiciye tam olarak sunulmadı gösterilenlerse savaş sırasında 100 bölüm sonra flash back olarak gösterildi... Evet one piece de de her karakter tam gücü ile gösterilmiyor bende bunu ifade ettim ama burdaki sorun 100 bölümden 70inin gereksiz flash back ve filler olmasıdır.
Yine yazdım tekrar yazıyorum Kishimoto ile Oda senseinin röportajını bi okuyun derim..
Narutonun ilk serisine ve pain savaşına kadar olan kısma sözüm yok. Şöyle deseniz yine anlarım Nagato Pain Beyaz sakal ile kapışır yener amirallere tek atar filan tamam... Ama One piece evreninde Kong gorosei gibi güçlerin olmasıdır...
Lütfen sizde bunu anlayın yani. Ben ne hashirama ya nede madaraya yada diğer karakterlere güçsüz demiyorum.. Anime karakterleri içersinde beğendiğim en iyi yetenek kage bushin ve şekil değiştirmedir... Gomu gomu da değil.. Birde enelin elektriği.. Ama iki seri faklı çizgide ilerliyor... Olay çizgisi tamamen zıt karakterler faklı güçler farklı diyorsunuz ki One piece karakterleri Genjutsudan kurtulamaz hashirama alayını yener... Naruto dan bir tane fiziksel saldırıların işlemediği karakterle ona uygun bir karakteri karşılaştırın tamam.
Şahsen one piece den sonra etkilendiğim sayılı animelerden birisi narutodur taki pain savaşından sonrasına kadar... Nasıl ki Bleach de Fullbring arc ı mangada filler olarak görülüyorsa Madara ile ilgili kısımlarda benim için odur... Bu kadar basit.

Siz neye göre One piece evrenindekiler Genjutsudan kurtulamaz diyorsa ona göre diyorum... Hakinin gerçek karşılığı aslında Ki dir bu arada..
Burda siz naruto karakterlerini abartıyorsunuz. O zaman Naruto karakterleri Hashirama da olsa madara da olsa diğer kageler de olsa ölü diri haki karşısında duramaz... Kralın hakisi alayını almaya yeter. Naruto karakterleri de hakiden habersiz...
Siz bu tarz bir iddia da bulunduğunuz için karşılığı geliyor. Bizlik bir şey değil.

Diyorsunuz ama Haki kişinin ruh gücünü ifade eder.. yukarıda yazdığım gibi tam karşılığı ki dir..
Genjutsunun ne olduğunu bildiğinden şüphe etmeye başladım. :) Hadi onu bilmiyorsun normal karşılıyorum, sen daha h. Hakinin ne olduğunu da bilmiyorsun. H. Haki çöpleri bayıltmaktan başka ne işe yarıyor? Daha kendi evrenindeki normal vatandaşa etki etmeyen teknik Naruto evrenindeki güçlü iradeye sahip karakterlere hiç tesir etmez. Haki ki den geliyor evet ama ćakra da ki den geliyor. Kökleri aynı bunların. :)

Genjutsunun ne olduğunu bildiğinden şüphe etmeye başladım. :) Hadi onu bilmiyorsun normal karşılıyorum, sen daha h. Hakinin ne olduğunu da bilmiyorsun. H. Haki çöpleri bayıltmaktan başka ne işe yarıyor? Daha kendi evrenindeki normal vatandaşa etki etmeyen teknik Naruto evrenindeki güçlü iradeye sahip karakterlere hiç tesir etmez. Haki ki den geliyor evet ama ćakra da ki den geliyor. Kökleri aynı bunların. :)
Bence siz genjutsu ve haki hakkında tam bilgiye sahip değilsiniz. Genjutsu ilizyondur aynı şekilde Kralın hakisi gibi oda çakrası düşük seviyedekileri etkileyen bir teknik. (İtachi nin mangyoku sharingan ile sasukeye yaptığı genjutsu hariç..)
Aklı fikri yerinde olmayan psikolojik olarak güçlü olmayan kişileri etkileyen bir tekniktir genjutsu karşılığıda kralın hakisidir. Siz One piece karakterleri haki ile genjutsudan kurtulamaz diyorsanız asılsız bir şekilde tahmine göre benim de aynı şekilde tahminim ister hashirama olsun ister 6 yolun bilgesi (madem abartıyorsunuz..) kralın hakisi karşısında dayanamaz düşer.. Bunun dışında haki sadece kralın hakisinden ibaret değil.. Gözlem hakisi Silahlandırma ve zırh hakisi veya hakiyi bir silaha aktarma hakisi olarak iki haki daha vardır. Kralın hakisi En yüksek mertebe olarak söylendi ve haki hakkında tam olarak bir seviye belirtilmedi Bleach yada Dragon ball daki gibi. Sadece Douriki ve 6 still hakkında sınır diye tabir edeceğimiz az çok bilgi verildi..
Bunun dışında HAKİ dediğimiz şey ruh irade gücüdür yani sizin bu genjutsu dediğiniz şeyin kişide etki yapmasına neden olan şey diyebiliriz... Haki birçok Anime ve Mangada bulunan Qi(Chi) ile benzer ilkeler taşır.
Kısaca çakraya denk olan "şeytan meyvesi" yetekleridir ve haki nin karşılığıda Ki dir..

Aizen

Mizukage tek başına yeterli. Mizukagenin ne olduğunu bilmeyen yoktur umarım.
" Suyun GÖLGESİ / Su gölgesi ... " Raikage için yıldırım neyse , Sarutobi için ateş neyse bu kadın için Su elementi o.
Sadece kekkei Genkaisi Law ve sıcaklık iki tane var.
4 element de kullanabiliyor.
Önce Su banyosu yaptırıp onu lawla kaynatıp sonra yıldırım salabilir. Hatta sıralamayı siz ayarlayın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık