Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Dai de 8 kapı kullanabiliyordu, onun 8 kapısı Sisin 7 kılıcından 3 kişiyi öldürmeye yetmişti sadece. Ve kendisi de ölmüştü. O hesapla herkes ninjutsu biliyor, çalışmayla Jiraiya-Orochimaru-SM Kabuto (saf ninjutsu kullanan, klan gücü vb. olmayan karakterler,) filan olamıyor ama.

İnsanların anlamadığı bir diğer nokta. 8 kapı dediğin olay 50-60 saniyelik bir şey ve kullanıcının hayatını alıyor. Gai istisna çünkü sonrasında Gai'nin bedeni kül olmuşken sihirli bir dokunuşla hayatta tutuyor.

Diğer bir nokta, Gai ve Lee çalışma konusunda sen ben gibi değil, tamamen ömrünü adamış isimler taijutsuya.

Ki The Last Movie'de 8 kapı kullanan bir tim kurulmuştu meteoru indirmeye yönelik, ama gitti Sasuke ve Lee halletti işi.
8 kapı 3kişiyi ancak yendi demek biraz yanlış değil mi ? O dövüş gösterilmiş miydi ?

Dai de 8 kapı kullanabiliyordu, onun 8 kapısı Sisin 7 kılıcından 3 kişiyi öldürmeye yetmişti sadece. Ve kendisi de ölmüştü. O hesapla herkes ninjutsu biliyor, çalışmayla Jiraiya-Orochimaru-SM Kabuto (saf ninjutsu kullanan, klan gücü vb. olmayan karakterler,) filan olamıyor ama.

İnsanların anlamadığı bir diğer nokta. 8 kapı dediğin olay 50-60 saniyelik bir şey ve kullanıcının hayatını alıyor. Gai istisna çünkü sonrasında Gai'nin bedeni kül olmuşken sihirli bir dokunuşla hayatta tutuyor.

Diğer bir nokta, Gai ve Lee çalışma konusunda sen ben gibi değil, tamamen ömrünü adamış isimler taijutsuya.

Ki The Last Movie'de 8 kapı kullanan bir tim kurulmuştu meteoru indirmeye yönelik, ama gitti Sasuke ve Lee halletti işi.
Dai kimdi açıkçası unutmuşum çok zaman geçince.

Gai istisna konusunda haklısın muhtemelen ama 60 saniye de yeterli Madara gibi efsanevi adamlar dışında.

Hani haklısın belki varsa neden sadece Gai'nin açabildiğine dair bir bilgi gösterirsen o zaman ikna olurum.Öyle bir bilgi var mı işte herkes ulaşabilir gibi duruyor çalışma ve hamur varsa.

Filmi izlemedim ama bak orada adamlar bu eksiklikten malzeme çıkarıp tim kurmuşlar görüyorsun senaryo olarak kullanma ihtiyacı hissetmişler seride yok diye.Olması lazım kendini öyle feda edecek adamlar.

Dai kimdi açıkçası unutmuşum çok zaman geçince.

Gai istisna konusunda haklısın muhtemelen ama 60 saniye de yeterli Madara gibi efsanevi adamlar dışında.

Hani haklısın belki varsa neden sadece Gai'nin açabildiğine dair bir bilgi gösterirsen o zaman ikna olurum.Öyle bir bilgi var mı işte herkes ulaşabilir gibi duruyor çalışma ve hamur varsa.

Filmi izlemedim ama bak orada adamlar bu eksiklikten malzeme çıkarıp tim kurmuşlar görüyorsun senaryo olarak kullanma ihtiyacı hissetmişler seride yok diye.Olması lazım kendini öyle feda edecek adamlar.
8 kapıyı Kakashi'de kullanabiliyor hacı, ama sadece bir kapı açabiliyor.

Lee-Gai-Dai var 6+ kapı açabilenler. Ama Madara daha önce böyle tiplerle dövüştüğünü söylüyor, yani Gai'nin geldiği seviye biraz özel gibi. Madara'nın söylediğine göre daha önce kendisiyle dövüşenler arasında Gai'ye yaklaşanlar olmamış.

Not: Dai Gai'nin babası bu arada. Sisin 7 kılıcıyla dövüşüyor, intihar saldırısı yapıp.

Tekniklerle kafayı bozmuşsunuz mangadaki söylemler varken.Teknikleri gözünüzde büyütüyorsunuz.
Öncelikle şu "siz anlayamıyorsunuz" , "siz bozmuşsunuz" , "siz gak" , "sen guk" tavrından bir vaz geç :D

Bu seride pek çok şey söylendi , diğer manga ve çizgi romanlarda da öyle ama bu söylemlerin bir anlamı olabilmesi için o karakterin o hype ı karşılayan bir itibarı, başarıları, gösterimleri falan olmalı.

Sen kendin diyordun. "Deidara Kage almaya gidiyor, Akatsuki üyesi bu o zaman Kakuzu'da kageye ezilmez" vs diye be yine sen "Sasori, Kakuzu'Nun dövüştüğünden daha küçük ve güçsüz bir ekibe yenildi." Yahu senin kendi lafların bile Deidara > Sasori'ye çıkıyor.

Ayrıca
Bir anlat bakalım.
Demişsin de demek ki yazdığım mesajları okumuyorsun. Ona şöyle yanıt vermiştim ben;

Hayır tam aksine o kadar kombat o sözü boşa çıkarmış oluyor. Ayrıca Deidara'nın orada kakashi'yi kuyruğundan düşürmek için söylediği de düşünülüyor. Onu geçtim Sasori 40 küsür yaşında Deidara 19. Bu sebeple bir Senpai ve Çömez ilişkisi gelişmesi çok doğal. Ama Sasori öldüğünde kimse iplemezken Deidara ölünce Pain buna çok içerleniyor ve çok güç kaybettiklerini belirtiyordu.
--------------------------------------------

Şİmdi bunları geçersek eğer.

Deidara ile Sasori'yi kıyasa sokalım;

Sasuke şu mesafeden

Kimse tepki veremeden Naruto'ya ilişince Sakura'nın gözleri büyüyor. "O ne zaman yaptı ...?" diyebiliyor anca.

Bu kız,buraya gelmeden önce Chiyo ile beraber Sasori'yi dövdü. Sasori bu kızı gözlem yetenekleri ve ataklarından sıyırılabildiği için övüyordu.

Chiyo ve Sasori, Sakura'nın Sasori'nin ataklarını çözdüğünü ve ona ayak uydurabildiğini gösteriyor.

Öte yandan Sakura, Sasuke durana kadar hareket ettiğini anlayamıyordu bile.

O Sasuke'nin daha güçlü versiyonu elementsel üstünlük ve takım arkadaşının mükemmel zamanlaması sayesinde zar zor Deidara'nın elinden kurtuldu. Deidara savaşından sonra günlerce dinlenmek zorunda kaldı.

Tek kollu Deidara, kyuubi çakrası sızdıran NAruto'yu resmen bakkala yolluyor kil klonu ile

Kyuubi Çakrası sızdıran kuyruk açmak üzere olan Naruto + Naruto'Nun 4 Klonu ve Kakashi'nin arasından zırt diye çıktı adam. Bu adam tek eliyle el mührü yaptı demek ki.

Aynı Deidara tam kaçtım derken, Gai Takımına denk geldi

Gai ve Takımı tek kollu ve yorgun Deidara'ya tek bir fiske bile vuramıyor ve Deidara inanılmaz hız gösteriyor.

Sonrasında da neredeyse klonu ile Takım 7 ve Takım Gai üyelerini (Kakuzu'Nun karşılaştığı ekipten daha güçlüsü yani) aynı anda alıyordu. Eğer Kakashi kendisini haftalarca hastaneye yatıracak olan Kamui'yi atmasaydı.

Uçamayan, tek kollu ve yorgun Deidara bile Sasori'den daha iyi iş çıkarıyor :D

Ayrıca eğer mangadaki söylemleri çok seviyorsan al buyur;

Akatsuki'yi kuran Konan, Nagato ve Tobi'den sonraki en eski üye olan Kisame, Deidara için " Bir üyemize daha mal oldu ve ben her zaman onu (Deidara) güçlülerimizden biri olarak gördüm." Kisame'ye göre Deidara örgütün en güçlülerinden. Sasori ölünce kimse ağzını açmadı.

Burada da Pain, Deidara'nın yeri doldurulamayacağına dem vuruyor. Halbu ki Sasori'nin yeri Tobi ile dolmuştu. Ve kimse de çok sallamamıştı.

Öncelikle şu "siz anlayamıyorsunuz" , "siz bozmuşsunuz" , "siz gak" , "sen guk" tavrından bir vaz geç :D

Bu seride pek çok şey söylendi , diğer manga ve çizgi romanlarda da öyle ama bu söylemlerin bir anlamı olabilmesi için o karakterin o hype ı karşılayan bir itibarı, başarıları, gösterimleri falan olmalı.

Sen kendin diyordun. "Deidara Kage almaya gidiyor, Akatsuki üyesi bu o zaman Kakuzu'da kageye ezilmez" vs diye be yine sen "Sasori, Kakuzu'Nun dövüştüğünden daha küçük ve güçsüz bir ekibe yenildi." Yahu senin kendi lafların bile Deidara > Sasori'ye çıkıyor.

Ayrıca

Demişsin de demek ki yazdığım mesajları okumuyorsun. Ona şöyle yanıt vermiştim ben;

Sasuke şu mesafeden

Kimse tepki veremeden Naruto'ya ilişince Sakura'nın gözleri büyüyor. "O ne zaman yaptı ...?" diyebiliyor anca.

Bu kız,buraya gelmeden önce Chiyo ile beraber Sasori'yi dövdü. Sasori bu kızı gözlem yetenekleri ve ataklarından sıyırılabildiği için övüyordu.

Chiyo ve Sasori, Sakura'nın Sasori'nin ataklarını çözdüğünü ve ona ayak uydurabildiğini gösteriyor.

O Sasuke'nin daha güçlü versiyonu elementsel üstünlük ve takım arkadaşının mükemmel zamanlaması sayesinde zar zor Deidara'nın elinden kurtuldu. Deidara savaşından sonra günlerce dinlenmek zorunda kaldı.

Tek kollu Deidara, kyuubi çakrası sızdıran NAruto'yu resmen bakkala yolluyor kil klonu ile

Kyuubi Çakrası sızdıran kuyruk açmak üzere olan Naruto + Naruto'Nun 4 Klonu ve Kakashi'nin arasından zırt diye çıktı adam. Bu adam tek eliyle el mührü yaptı demek ki.

Gai ve Takımı tek kollu ve yorgun Deidara'ya tek bir fiske bile vuramıyor ve Deidara inanılmaz hız gösteriyor.

Sonrasında da neredeyse klonu ile Takım 7 ve Takım Gai üyelerini (Kakuzu'Nun karşılaştığı ekipten daha güçlüsü yani) aynı anda alıyordu. Eğer Kakashi kendisini haftalarca hastaneye yatıracak olan Kamui'yi atmasaydı.

Akatsuki'yi kuran Konan, Nagato ve Tobi'den sonraki en eski üye olan Kisame, Deidara için " Bir üyemize daha mal oldu ve ben her zaman onu (Deidara) güçlülerimizden biri olarak gördüm." Kisame'ye göre Deidara örgütün en güçlülerinden. Sasori ölünce kimse ağzını açmadı.

Burada da Pain, Deidara'nın yeri doldurulamayacağına dem vuruyor. Halbu ki Sasori'nin yeri Tobi ile dolmuştu. Ve kimse de çok sallamamıştı.
Pain köye geldiğinde yeniliyordu az daha kakashi ve 2 karakter vardı öyle kolay alamadı:)

Ayrıca

Sasuke şu mesafeden

Sitede op tartışırken alışkanlıktan üslubumuz bu şekilde biraz agresifliğe kaydı kusura bakma haklısın düzeltelim herkesle öyle konuşmak yanlış oldu.

Bak yazdıkların güzel onlara da değineceğim.Ancak mangada net açıklamalar geçtiyse mangaka aksini iddaa etmediği sürece doğrudur.

Hiruzen zamanında Tobirama'yı geçti denmiş.Böyle bir bilgi verildiyse kimle dövüşmüş hangi jutsuyu kullanmış şov olarak ne yansıtmış hiçbir önemi yok.Mangaka birinde güç gösterisi yapmıştır diğerinin gücünü saklamayı seçmiştir.Bu ikisinin de güç seviyesini değiştirmez aslolan verilen bilgidir.

Ölen tüm karakterlerin yapabilecekleri gördüklerimizle sınırlı sanılıyor asıl sorun bundan kaynaklanıyor biraz da.Kakuzu karşısındaki takımı küçümserken tuzağa düşerek ölmüş elindekiler sadece bu sanılıyor örneğin.Sasori ninesine merhamet ederken tereddüt yaşarken ölüyor yine %100 hali bu sanılıyor gibi.

Senaryo yüzünden gücü tam yansıtılmayarak harcanan karakterler senaryo yüzünden şov yaptırılan gücü tam yansıtılan karakterlerden zayıf sanılıyor.Durum sadece bundan ibaret.

Adam kendi ağzıyla benden güçlü demiş bunun üzerine daha laf olmaz.Hani duymayan bilmeyen birisi bu sözü söylemiş olsa bir ihtimal yanlış olabilir dersin itibar etmezsin.Ancak Deidara kendi ağzıyla söylüyor.Kendi seviyesinin ve karşısındaki kişinin seviyesinin farkındadır tüm karakterler öyle bir evrende.Hani en fazla daha zayıftır farkında değildir ancak daha güçlüyse bunun kesinlikle farkındadır ve dile getirir.Çoğu da kibirlidir çünkü.Madara gibi adamlar bundan yersem daha fazla durum kötü diyor.Tüm ninjalarda var bu.Farkındalık.Ninjalar kendi sınırlarını bilerek hareket ediyor.Zaten çakra olayının temelinde de bu var çakrayı koruyarak hareket etmek için bu farkındalığa sahip olmaları lazım aksi takdirde çakra bitince zor duruma düşerler.

Deidara konusunu güzel anlatmışsın ama ben güç namına abartıldığı kadar birşey göremiyorum.Kendini patlattığı intihar saldırısı güçlü bak.Ancak bu kendisi de ölmeden yapabileceği birşey değil.Elemanın farklı yetenekleri olduğu görülüyor.Örneğin iyi yanıltmak ve kaçmak düşmanı atlatma yetenekleri takdire şayan.Ama o kadar klonla uçan kuşla bunları yapabilmesi de normal.Bu güç göstergesinden çok yetenekli olduğunu gösterir.İddaa edildiği güçte olsa o takımdan kaçmazdı zaten doğrudan karşısına alırdı çok kaçak oynamış.Naruto'yu bakkala yolladı falan bunlara çok takılma her ana karakterin başına gelen şeyler.Rakibin çok güçlü olduğunu göstermiyor.Rakip eze eze çaresizliği hissettiriyorsa o zaman çok güçlü dersin o ayrı.

Kamui konusunda da kendini patlatacak tekniği yapmadıysa oradaki herkesi indireceğini mi düşünüyorsun cidden.Bu mümkün değil kolay mı öyle.

Deidara alan saldırılarında etkili biri olabilir savaş konusunda ancak iş birebir dövüşteki dövüş gücüne gelince o kadar güçlü biri değil.

Sasori en basitinden gizemlerle dolu birisiydi gücünün büyük bölümünü de bu oluşturuyordu kuklalar arkasında gerçek kalbini yok etmeden durduramayacağın biri.Kuklalar konusunda bir efsane bir deha olarak görülüyordu yanlış hatırlamıyorsam.Üçüncü kazekage kullanıyordu eleman savaşta onu bile kuklası yapmış.Al sana Kage indirme işte.Ancak görmediğin için inanmazsın tabii kage indirecek güce.Anlıyorum illa ki teknik görmen lazım.Ninesi onu çok iyi tanıdığı ve hatta eğittiği için hamlelerine öyle karşılık verdi diyenler var yorumlara bakarsan görürsün.Normalde öyle kolay alınacak biri değil.Mangaka bu yüzden tam güçte dövüştürmedi elemanı duygusala bağlattı ninesi karşısında yani daha ne yapsın.Buradan bile anlaşılıyor Deidara'nın niçin öyle söylediği.

Senpai ilişkisi hadi yaşla ilgili olsun.Ama adam hem usta diyor hem de ondan sonra benden güçlü diyor.Bu ikisinin birbiriyle alakası yok.Benden eskisin der saygı duyarsın güçlüsün demezsin.

Kakashi'nin direncini ve motivasyonunu kırmak için Sasori konusunda doğruyu söylemesi çok normal olacaktır.Bu yalan atma anlamına gelmiyor.Bu kadar büyük güce sahip birisiyse Kakashi mi takar bu adam ne diye yalan beyanda bulunsun.

Kisame konusuysa Kisame'nin söylediği de doğrudur bu çelişki yaratmaz.Deidara güçlü olanlardan biridir Sasori ise ondan daha güçlüdür.

Son düzenleme:
Pain köye geldiğinde yeniliyordu az daha kakashi ve 2 karakter vardı öyle kolay alamadı:)
Deva isteyince köyü haritadan silebiliyormuş onu anladık ve Kakashi süreç içinde öldü zaten ? Neyin peşindesin :D

Sitede op tartışırken alışkanlıktan üslubumuz bu şekilde biraz agresifliğe kaydı kusura bakma haklısın düzeltelim herkesle öyle konuşmak yanlış oldu.
Eyvallah hocam, bak şu bile süper bir nezaket örneği bence.

Ancak mangada net açıklamalar geçtiyse mangaka aksini iddaa etmediği sürece doğrudur.
Dostum üzgünüm fakat yıllardır hem comics hem manga olarak versus, karşılaştırma konularında gezindim durdum, respect threadler okudum yazdım, hatta versuslar da yazdım. Ve bir formül buldum ancak bu formülden önce bu yabancı terimleri bir türkçeye dökeyim

Feat: Yiğitçe, kahramanca yapılan fiziki ya da mental beceri gösterimidir. Ben buna kısaca Beceri Gösterimi ya da Gösterim diyorum.
Hype: Karakterin olası potansiyeli ya da belli şartlar altındaki yaratabileceği farka işaret eden, karakter adına coşkulu övgüler düzen şeylerdir ama aslı astarının gösterilmesi mümkün olmamış şeylerdir. Ben buna türkçe en iyi şekilde "Abartı" diyorum.
Statement: Dİrekt yazar ya da karakterlerin ağzından dolaylı olarak yazarın iddia ettiği söylemler ve belirlediği sınırlara işaret eder. Ben buna beyan ya da söylem demeyi uygun buluyorum.
Scaling: Adı üstünde "Skala" dır ve karakterin kendisinin ve becerilerinin diğer karakterlere ve onların becerilerine, diğer doğal yapılara ve doğa olaylarına kıyaslanışını ve onun üzerinden skalandırılmasıdır.
Portrayal: Karakterin genel tasviri yani nasıl "portrelendiği" ile alakalıdır. Tasvir içine yukarıda saydığım her şey girer zaten ama ağırlıklı olarak Karakterin seri ya da olaylar dizisi boyunca diğer karakterlere kıyasla yarattığı ya da yaratamadığı farkların betimlenmesidir.

Ve bunların hepsinin inanılırlık derecesi iki şeye bakar

1. Mantıklı mı ?
2. İstikrarlı mı ?

Bu hemen hemen tüm dünyada ki en optimum ve sağlıklı kıyas kriterleridir peki formül ne ?

İstikrarlı ve ispatlanabilir Tasvir >> İstikrarlı Gösterimler ile desteklenebilir Söylemler >> Skala ile örtüşen istikrarlı ve mantıklı abartı = Tasvire ters olmayan istikrarlı gösterim ler >>>>>>> araya mangakanın serpiştirdiği desteklenemez, istikrarasız ve mantıksız söylem ya da abartılar.

Senin "Mangaka böyle bir şey dediyse üstüne laf edilmez" bakış açını hemen parçalayabilirim.

- Hyuuga klanı için Konoha'nın en güçlü klanı denildi. Sence Senju, Uchiha, Uzumaki varken bu mümkün mü ? Değil. Seride her bir olay buna aykırı.
- Hiruzen için en güçlü Hokage denildi ve başta ilk tasarımda bu belki gerçekten de doğruydu ancak günümüz Naruto gerçekliğinde Naruto ve Hashirama barken buna inanabilir miyiz ? Mümkün değil.
- Tobirama için ilk başta 20 elit jonin e öldü denildi sonra adı kinkaku squad oldu vs ve Tobirama'nın ölümü ilk anlatıldığında bu adamın kage bunshin, hirashin, edo tensei'ni bulucusu olduğunu bilmiyorduk ama bunu öğrenince bu kadar op tekniklerle 20 jonine telef olması mantıklı gelmedi kimseye. Sen şimdi cidden Tobirama 20 tane Baki'den güçsüz dermisin ya da 20 Zabuza dan falan ? (hiç bir köyden 20 zabuza ve 20 baki çıkmaz ama neyse) .
- Zetsu, Itachi'nin susanosu için yenilmez dedi ancak aynı Susano eğer Sasuke yanında olmasa Kabuto'ya karşı bir halta yaramayacaktı. Ya da Itachi'den onlarca kat güçlü Madara'Nın susanoları, kageler tarafından tek seferde yok edildi.
- Pain ben tanrıyım dedi, gördük sonra öyle olmadığını.
- Sasori ben 100 kuklayla bir ülke aldım dedi 2 jonin level karakteri alamadı ? Demek ki aldığı ülke allaha emanet bir ülke sanırım.

Bunlar da iddia ancak seride ki hiiiiiiiç bir şey bunların doğru ve inandırıcı olduğunu düşünmemize itecek şeyler değil.

Ve Maalesef "Sasori-Sama benden güçlüdür aslında" lafı da öyle kaldı ki Deidara onu Kakashi'den kurtulup Naruto ile başabaş kalmak için söylemiş olabilir çünkü Deidara'nın tüm amacı oydu yani çok saçma olmazdı öyle olsaydı.

Böyle bir bilgi verildiyse kimle dövüşmüş hangi jutsuyu kullanmış şov olarak ne yansıtmış hiçbir önemi yok
Öyle bir dünya yok :D

Ölen tüm karakterlerin yapabilecekleri gördüklerimizle sınırlı sanılıyor asıl sorun bundan kaynaklanıyor
Bu konuda katılıyorum ama bunu hangi ölenler için dersin ?

Misal Asuma için dersin, çünkü rakibi attğı teknikleri ona ileten bir teknik yaptığı için Asuma çok ninjutsu yapamadı. Onun için "bu adamda bir tık daha fazlası vardı" dersen belki anlarım.
Kimimaro için dersin çünkü hastaydı
Jiraiya için dersin çünkü rakibi jutsu emiyordu bir yerden sonra Jiraiya teknik yapmadı
Orochimaru için dersin çünkü serinin %80 inde ninjutsu yapamıyordu lanetlenmişti.
Hiruzen için dersin yaşlı ölmüştü, gençliğini hiç görmemiştik vs vs

Sasori Hiruko, 3. Kazekage + 100 kukladan oluşan en güçlü kuklalarını, zehirlerini, element parşömenlerini her şeyini kullandı, kakuzu su maskesi hariç heeer şeyini kullandı. Kisame keza her haltı yaptı.

Bu karakterler ölmese yaptıklarının 2 katını daha yaparlardı denecek bir şey yok.

Adam kendi ağzıyla benden güçlü demiş bunun üzerine daha laf olmaz
Aynı lafı Pain ile Kisame de yalanlıyor ama ne yapacan ?

Deidara konusunu güzel anlatmışsın ama ben güç namına abartıldığı kadar birşey göremiyorum.Kendini patlattığı intihar saldırısı güçlü bak.Ancak bu kendisi de ölmeden yapabileceği birşey deği
Adam C2 ile bir bijuu ya C3 ile bir köye tek atabiliyor intihar saldırısına gerek yok. C4 ise sensör becerilerin ya da çakra görebilen gözlerin yoksa şu evrende o tekniğe ölmeyecek adam yok.

Ben sana skalayı gösterdim. Sasorinin hızına ayak uydurup Sasori'yi telaşlandıran Sakura, Sasuke'yi göremiyor aynı Sasuke'nin daha güçlü halini tüm dezavantajlarına rağmen Deidara yanında götürüyordu.

Kakuzu ve Sasori'nin dövüştüğü adamların toplamına tek kollu klonu ile tek atıyordu az daha :D

Bu güç göstergesinden çok yetenekli olduğunu gösterir.İddaa edildiği güçte olsa o takımdan kaçmazdı zaten doğrudan karşısına alırdı çok kaçak oynamış.
Adamın hem yıkım gücü sasorinin onlarca katı ve hem de senin dediğin gibi daha yetenekli ise zaten bu onu daha güçlü yapıyor demektir.

Kaçak oynamaya gelince adamın kil stoğu bitmiş ve tek kolunu kaybetmiş ? Ne yapacaktı ? Kaçak oynadı dediğin adam Kakashi hayatını riske atıp kamui atmasa konoha'nın o dönemki en önemli 2 takımını tekliyordu dostum :D

Rakip eze eze çaresizliği hissettiriyorsa o zaman çok güçlü dersin o ayrı
EE bunu Sasori hiç hissettirmedi ? Ne yapacağız.

Kamui konusunda da kendini patlatacak tekniği yapmadıysa oradaki herkesi indireceğini mi düşünüyorsun cidden
Ben demiyorum oradaki karakterler kendileri söylüyorlar, yeseydik öldüydük diye.

ancak iş birebir dövüşteki dövüş gücüne gelince o kadar güçlü biri değil.
Adam zıt elementi olan Sasuke ile dövüştü diyorum. Hani Sasori'nin gözlem gücünü öve öve bitiremediği Sakura'nın gözüyle takip edemediği Sasuke ? :D Nasıl birebiri zayıf olsun :D tek kolla Team Gai gibi fiziksel olarak aşmış bir takımı bakkala yolluyor :D

Sasori en basitinden gizemlerle dolu birisiydi gücünün büyük bölümünü de bu oluşturuyordu kuklalar arkasında gerçek kalbini yok etmeden durduramayacağın biri
Tamam da bu Jonin level karakterlere söker kage seviyesi karakterler geniş alan atakları olduğundan tüm kuklaları aynı anda uçurunca sen de uçmuş oluyorsun zaten...

Üçüncü kazekage kullanıyordu eleman savaşta onu bile kuklası yapmış.Al sana Kage indirme işte.Ancak görmediğin için inanmazsın tabii kage indirecek güce
Sasori 3. Kazekage'yi savaşarak mı aldı, zehirledi mi, kaçırdı mı bunları bilmiyoruz detaylarını. Sasori kage alamaz demiyorum 4. Kazekage, 6. Hokage ayarındaki kageleri alabilir. Ama daha üstü sıkıntı çıkarır. Ki Sasori adamın köylüsüydü, arkasından bile bıçaklamış olabilir deyim gelimi.

Ninesi onu çok iyi tanıdığı ve hatta eğittiği için hamlelerine öyle karşılık verdi diyenler var yorumlara bakarsan görürsün.Normalde öyle kolay alınacak biri değil
Evet doğru ancak bu iki yönlü. Sasori'de ninesini çok çok iyi tanıyordu. Birbirini iptal ediyor bu iki durum.

Normalde öyle kolay alınacak biri değil
Kolay alınır demiyorum zaten kolay alındığını da düşünmüyorum zaten. Ve kendisi bence bir kage seviyesidir. Ve bence ilk tasarlandığında gösterildiğinden daha güçlü olması için tasarlanılmış gibiydi (Kakuzu gibi yani) ama hem canlı iken hem edo iken düştüğü haller üzgünüm ama onu Deidara ve tüm orta ve üst seviye kagelerden gerilere koyuyor.

.Mangaka bu yüzden tam güçte dövüştürmedi elemanı duygusala bağlattı ninesi karşısında yani daha ne yapsın.Buradan bile anlaşılıyor Deidara'nın niçin öyle söylediği.
Sasori'nin dövüşün son anına kadar (ki zaten tüm kuklalarının tarumar olduğu andı) Sasori elindeki her şeyle dövüştü hatta kendi kukla bedenini ortaya çıkardığında da bunu ima etti zaten. Ninesine de acıdığını sanmıyorum zira Sakura'da antidot olmasa Chiyo ölmüştü ki en sonunda da yine Chiyo'yu Sasori öldürdü ? O nasıl acıma nasıl duygusallık ? Orochimaru bile Hiruzen ile dövüşmeden önce ağlamıştı :D

İngilizler "-Sama" ekini master diye çeviriyor. Ancak -Sama basitçe saygı duyduğun bir büyüğüne sesleniştir. -San ekinden farkı da -Sama'da biraz daha hayranlık ve takdir vardır. Bunun sebebi de zaten ikisinin sanatçılığından geliyor. Hatta Sasori'nin öldüğünü öğrenince Deidara;

"Sasori'nin öyle bir velede öldüğüne inanamıyorum. Ama neyse bir sanatçı gibi öldü" diyor. Yani gücünden çok sanat kısmına daha ilgili gibi.
Ki öyle olmasa bile usta dese bile Naruto'da Kakashi'ye usta diyordu ama 4 Kakashi'ye tek atacak güçteydi.

Bu kadar büyük güce sahip birisiyse Kakashi mi takar bu adam ne diye yalan beyanda bulunsun.
Çünkü söz konusu Jinchuuriki'nin gücünü bilmiyor ve Deidara'nın kil stoğu Gaara ile yaptığı savaştan dolayı yok denecek kadar azdı adam 2 gün önce kage avlamış zaten. Şimdi bir elite jonin+kuyruk sayısı bir jinchuuriki ile dövüşmek niye istesin ki ?

O çok güçlü dediğin Kakuzu Naruto'yu kyuubi çakrası salmazken bile yenemedi ? Deidara niye kudurmuş Naruto'nun yanında Kakashi'yi istesin ?

Naruto evreni öyle güçlü olanın "hepiniz bir gelin diyen" adamlar olduğu bir evren değil onun için anca Madara falan olmak gerek. Pain bile Kakashi'yi tehlikeli bulduğu için yanına yaklaşmadan öldürmek istedi. Bu evrende bilgi her şey ve bilgin ile hazırlığın yoksa tedbirli olmak her zaman iyidir. Güç farkı farketmeksizin. Eğer Pain bedeni tedbirli olsa Konohamaru'dan tek yemezdi :D Ama bu konohamaru o bedenden güçlü demek değil.

Aynı Deidara tek kollu ve yorgun iken Naruto + Kakashi + Sakura + Gai Takımını teklemek üzereydi.

same konusuysa Kisame'nin söylediği de doğrudur bu çelişki yaratmaz.Deidara güçlü olanlardan biridir Sasori ise ondan daha güçlüdür.
Evet yaratıyor çünkü Sasori ya da Kakuzu öldüğünde Kisame'den böyle bir yorum gelmedi. Hatta bu ölümlerde Kisame espri yapıp gülmüştür.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık