Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
Orochimaru'ya yaparken de görmedik lel
Ona yaptığı şey Tsukiyomi değildi evet ama basit bir genjutsu da değildi sadece Tsukiyomi değildi. 3. Hokage'yi Edolar + Dokunduğunda sevi kavuran bir bariyer ile yeniyor. Üstüne üstlük de 2 edosunu ve kollarını kaybediyor. gg olduğu yok. Kaldı ki Orochimaru orada gücünü test etmek istedi savaşmadı. Minato şimdi burada savaşıyor ve zaten hem Orochimaru hem de yaşlı Sandaime'den daha güçlü. Hem de Itachi'nin cephanesinde her şeye bir cevabı var. lel

Sasuke’nin genjutsusunu aşağılamayan kalmadı mangada. Ama sasuke bile genjutsuyla yendi orochimaru’yu. Orochimaru’nun zayıflığıydı sharingan genjutsusu. Nasıl kurtulacağını veya en baştan onunla nasıl savaşması gerektiğini bilmiyor.

Orochimaru jiraiya gibi sahip olmadığı şeyleri kabullenip onları nasıl yenmesi gerektiğini öğrenen biri değil. Onun yerine direk sharingana sahip olmaya çalışmış. Sonuç ortada.
Jiraiya’nın yöntemini geçtim deidara bi gözünü çalıştırıp farklı bi yöntem bulmuş. Sasuke’nin genjutsusu ona bile işlemedi bu yüzden. Ama orochimaru’yu yenmeye yetmişti.

Minato bi de sensör ninja. Naruto evreninde genjutsuya yenilecek son karakterlerdendir.
Sasuke'nin genjutsusu Deidara'ya işlemedi mi? C4 ile parçalanmış Sasuke'yi gördüğünü sanmadı mı bu Deidara nasıl işlemedi?

Edit: Kusura bakma benim hatam eksik hatırlamışım orayı. Yine Tsukiyomi ile bir değil. Sıradan genjutsu sayılmaz :D Ayrıca Itachi'yi daha önce görüp tedbir almış. İlk seferde herkes hazırlıksız yakalanıyor.
Ona yaptığı şey Tsukiyomi değildi evet ama basit bir genjutsu da değildi sadece Tsukiyomi değildi. 3. Hokage'yi Edolar + Dokunduğunda sevi kavuran bir bariyer ile yeniyor. Üstüne üstlük de 2 edosunu ve kollarını kaybediyor. gg olduğu yok. Kaldı ki Orochimaru orada gücünü test etmek istedi savaşmadı. Minato şimdi burada savaşıyor ve zaten hem Orochimaru hem de yaşlı Sandaime'den daha güçlü. Hem de Itachi'nin cephanesinde her şeye bir cevabı var. lel
Hocam sen dedin ki Genin Sasuke'ye anca kullanır, Hokage seviyesi adam Tsukiyomi yer mi? Ben de Orochimaru Hokage seviyesi biri olarak ondan daha zayıf bir genjutsu bile yedi dedim. Yani işleyebiliyor gayet. Minato'nun bir saniye süren bir Tsukiyomi'yi yemeyeceğinin hiçbir garantisi yok. Kaldı ki hiç bir tedbirin işlemeyeceği Koto gibi daha üstün genjutsu da var ama onu hesaba katmadık daha. Itachi gibi mangekyo sharinganlı genjutsu ustası bile yedi o tekniği. Minato'nun nasıl bir cevabı olabilir ona karşı? Emanet göz ayıp olmasın diye onu söylemedim ama her şey dahilse buna yapacak bir şeyi yok. lel

Son düzenleme:
Hocam sen dedin ki Genin Sasuke'ye anca kullanır
Benim genin sasukeye "anca" kullanır diye bir lafım yok. tekniğin uygulandığını gördüğümüz anları söyledim sadece.

Hokage seviyesi biri olarak ondan daha zayıf bir genjutsu bile yedi dedim
Tamam da Orochimaru orada gücünü göstersin diye zaten. Sharingan'ı test etmek için yapıyor. Bir de Orochimaru ölümsüz olduğu için dövüş mantalitesi standart şinobiden farklı. Daha riskli hallere sokabiliyor kendisini bu da zaten genelde bu açığı cezalandırabilen tipler tarafından cezalandırılmasına yol açıyor.

Orochimaru ninjutsu yapamazken, kolları yokken, hasta halde sadece üst bedeni Yamata no Orochi'nin ağzından çıkmış halde iken Itachi'nin sözde "yenilmez" denen Susanosunu görünce "Böyle basit tekniklerin bana bir şey yapabileceğini mi sanıyorsun" diyor. Ve Totsuga'yı sıradan bir susano kılıcı sandığı için kaçmaya dahi tenezzül etmedi en zaman ki Totsuga olduğunu anladı o zaman sakata geldi. Yani Orochimaru'nun, Itachi karşısında düştüğü iki durumunda bir açıklaması var.

Minato'nun bir saniye süren bir Tsukiyomi'yi yemeyeceğinin hiçbir garantisi yok
Bundan çıkamayacağının da garantisi yok. Jİraiya'nın öğrencisi olarak çakrasını kapatma yöntemini biliyordur. Kurbağalar ile partner metodu da var ayrıca senjutsu ile de bir aralık yaratabilir. Ayrıca Tsukiyomi ile ilgili bilinmeyen bir şey var. Tsukiyomi'ye dayanabiliyorsun. Seri başı Kakashi gibi yarım saat şaringan'ı açık kaldı diye 2 gün uyuyan bir adam bile Itachi'nin işkencesine 72 saat dayanıyor Tsukiyomi aleminde.

Kişinin çakrası, fiziki ve mental direnci arttıkça bu artabilir ve bu arttıkça da gözün Itachi'de yaratacağı yük artacaktır . Sasuke'ye Tsukiyomi yapıp üstüne de Jiraiya'nın et duvarından kaçmak için Amaterasu yapınca gözleri karardı, şaringanı söndü. Yani Minato gibi SM sahibi biri Aşırı Tsukiyomi kullanımından Itachi'yi dolaylı yoldan gene patlatabilir.

aldı ki hiç bir tedbirin işlemeyeceği Koto gibi daha üstün genjutsu da var ama onu hesaba katmadık daha.
Koto, Itachi'nin cephanesinin bir parçası değil. Koto önceden bir kod girilmesi gereken, hazırlanılması gereken bir şey. Böyle bakacak olursak Minato için de Gama Rinsho var deriz ve konu kapanır.

Itachi gibi mangekyo sharinganlı genjutsu ustası bile yedi o tekniği.
Bilincinin kontrolü kendisinde değildi ki ? :D Bir de o koto şartlandırılmış bir koto idi. Mangekyo Sharingan gördüğünde aktif olmak üzere kurulmuştu zaten, elbette yiyecek.

Minato'nun nasıl bir cevabı olabilir ona karşı?
Dediğim gibi bu Itachi'nin cephanesinin bir parçası değil.

Her şey dahil ? Ben Minato da olmayan bir şeyden mi bahsettim ? Her şey dahilse gene Minato karlı çıkar çünkü Jiraiya'nın kurbağalarla yaptığı hemen her tekniği (senpolar hariç) Minato da yapar desek zaten Itachi düm düz olur. Ya da her şey dahil kafasında gideceksek Minato'nun zaten Shiki Fujin ile beraberliği garantileme durumu söz konusu.

Gerçekten ıtachi'nin gücünü anlayan biri olsaydınız bana Koto gelmez, Totsuga ile gelirdiniz çünkü Itachi'nin cephanesinin en nihai silahı o. Ancak Minato onun için aşırı hızlı ve dikkatli.

itachi iki jutsu kullanınca kan kusmaya başlıyor mangayı okuyanlar bilir, böyle bir savaşın kısa sürmesini de kimse beklemeyeceği için uzutmalarda minato alır
İtachi hasta olduğu için kan kusuyor. Ayrıca İtachi'nin çakra seviyesi çok yüksek. Bunu da daha küçük yaşında kazandığı başarılarından anlayabilirsin. Susanoo, Amaterasu ve Tsukiyomi, dojutsu teknikleri. Hepsi de gözü aşırı yoran teknikler. Sasuke'nin kısa sürede körleşmesinden de bunu anlayabilirsin. Eğer Sasuke MS açmış olsa ve İtachi o MS'yi almış olsa gözü daha az yorulacak ve ışığını kaybetmeyecek. MS ile yapılan tekniğe harcanan çakra EMS'yle yapılan aynı tekniğe harcanan çakradan iki kat fazla neredeyse.

Benim genin sasukeye "anca" kullanır diye bir lafım yok. tekniğin uygulandığını gördüğümüz anları söyledim sadece.

Tamam da Orochimaru orada gücünü göstersin diye zaten. Sharingan'ı test etmek için yapıyor. Bir de Orochimaru ölümsüz olduğu için dövüş mantalitesi standart şinobiden farklı. Daha riskli hallere sokabiliyor kendisini bu da zaten genelde bu açığı cezalandırabilen tipler tarafından cezalandırılmasına yol açıyor.

Orochimaru ninjutsu yapamazken, kolları yokken, hasta halde sadece üst bedeni Yamata no Orochi'nin ağzından çıkmış halde iken Itachi'nin sözde "yenilmez" denen Susanosunu görünce "Böyle basit tekniklerin bana bir şey yapabileceğini mi sanıyorsun" diyor. Ve Totsuga'yı sıradan bir susano kılıcı sandığı için kaçmaya dahi tenezzül etmedi en zaman ki Totsuga olduğunu anladı o zaman sakata geldi. Yani Orochimaru'nun, Itachi karşısında düştüğü iki durumunda bir açıklaması var.

Bundan çıkamayacağının da garantisi yok. Jİraiya'nın öğrencisi olarak çakrasını kapatma yöntemini biliyordur. Kurbağalar ile partner metodu da var ayrıca senjutsu ile de bir aralık yaratabilir. Ayrıca Tsukiyomi ile ilgili bilinmeyen bir şey var. Tsukiyomi'ye dayanabiliyorsun. Seri başı Kakashi gibi yarım saat şaringan'ı açık kaldı diye 2 gün uyuyan bir adam bile Itachi'nin işkencesine 72 saat dayanıyor Tsukiyomi aleminde.

Kişinin çakrası, fiziki ve mental direnci arttıkça bu artabilir ve bu arttıkça da gözün Itachi'de yaratacağı yük artacaktır . Sasuke'ye Tsukiyomi yapıp üstüne de Jiraiya'nın et duvarından kaçmak için Amaterasu yapınca gözleri karardı, şaringanı söndü. Yani Minato gibi SM sahibi biri Aşırı Tsukiyomi kullanımından Itachi'yi dolaylı yoldan gene patlatabilir.

Koto, Itachi'nin cephanesinin bir parçası değil. Koto önceden bir kod girilmesi gereken, hazırlanılması gereken bir şey. Böyle bakacak olursak Minato için de Gama Rinsho var deriz ve konu kapanır.

Bilincinin kontrolü kendisinde değildi ki ? :D Bir de o koto şartlandırılmış bir koto idi. Mangekyo Sharingan gördüğünde aktif olmak üzere kurulmuştu zaten, elbette yiyecek.

Dediğim gibi bu Itachi'nin cephanesinin bir parçası değil.

Her şey dahil ? Ben Minato da olmayan bir şeyden mi bahsettim ? Her şey dahilse gene Minato karlı çıkar çünkü Jiraiya'nın kurbağalarla yaptığı hemen her tekniği (senpolar hariç) Minato da yapar desek zaten Itachi düm düz olur. Ya da her şey dahil kafasında gideceksek Minato'nun zaten Shiki Fujin ile beraberliği garantileme durumu söz konusu.

Gerçekten ıtachi'nin gücünü anlayan biri olsaydınız bana Koto gelmez, Totsuga ile gelirdiniz çünkü Itachi'nin cephanesinin en nihai silahı o. Ancak Minato onun için aşırı hızlı ve dikkatli.
Böyle kesik kesik alıntılama tarzını sevmiyorum beni yoruyor. Zaten bu son mesajım. Bu kadar ciddiyet fazla bana.

-Orochi sharinganı test etmiyor. Çalmak istiyor genjutsuyu yiyip oturuyor. Itachi'ye gücünün yetmeyeceğini anlayınca Sasuke'nin peşine düşüyor.
-Orochi sakata düşmüşse başkaları da düşebilir. Benim demek istediğim de bu. Tsukiyomi gibi bir tekniği bilmezsen gayet de sakata düşebilirsin. Itachi çakra canavarı değil düz bir savaşta yenilir Minato'ya. Ama tanımayınca çok tehlikeli birisi.
-Orochi orada kılıcı eli ile tutuyor. Elleri sakat değil. Önemli değil de öyle bir durum yok.

-Kakashi Tsukiyomi'ye 3 gün dayanmadı. Itachi 3 gün sürmesini istedi. Zamanı istediği gibi kontrol edebiliyor orada. İsterse 10 gün de sürer. Tehlikeli yapan şey gerçek dünyada 1 saniye sürmesi. Bozulabilen bir şey değil. Bunu kaçıncı kez yazdığımı unuttum.

-Itachi'nin Koto yemesini anlatmamın sebebi şuydu. Savaşma iradesi kontrol altında olsa da bu mangekyo sharingan kullanıcısı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bile isteye yediği bir genjutsu değil. Çünkü Edo olarak iradesi Naruto ve Bee'yi yakalamak üzerine kurgulanmıştı Kabuto tarafından. Bunu beğenmediysen bir alta bak.

-Üstteki maddeye ek olarak Itachi bu tekniği zaten kendisi için değil Sasuke için ayarlıyor. Hem de kendi gözlerini almış olan EMS Sasuke için. Yani bu teknik EMS kullanıcısı olan bir Uchiha'ya bile işleyecek kadar güçlü. Minato'ya işlememesi için hiçbir neden yok.

-Koto için cevabı yok. Önceden hazırlık falan gerektirmiyor. Itachi'nin hazırlık yapması Sasuke için plan yapmasından kaynaklı. Yoksa direkt kullanılabiliyor. Danzo kullandı mesela diğer gözü Kage toplantısında. Kaç tane kagenin ruhu bile duymadı. Byakuganlı eleman çakra akışının bozulduğunu görünce anladılar anca. Seride Koto tedbir alınacak bir şey olarak gösterilmedi. Bana kalırsa Itachi onu kullanmayı tercih etmezdi bir dövüşte hikaye akışından dolayı. Ama tercih ederse yapabilecek bir şeyi yok karşıdakinin.

-Gerçekten Itachi'nin gücünü anlayan biri değilsem ne destan yazıyorsun kardeşim benle tartışılmaz zaten lel

@Rika

İtachi’de koto yoktu. O tekniğin çok uzun bekleme süresi var (on yıl küsür). İtachi’nin elindeyken bekleme süresindeydi o yüzden kendisi kullanamıyordu.

Tsukiyomi’yi yese hashirama da tek yer. Koto da otomatik zafer veriyorsa aynısı onun için de geçerli. İtachi>Hashirama mı diyelim?

Belli bi ligin aşağısı illa tsukiyomi’ye bakıyor. Veya amaterasu’dan kaçamıyor. Teknikleri güçlü yapan buydu. Ama amaterasudan kaçmak, mangekyou’yla göz teması kurmamak üst ligler için zor bişey değil.

tsukiyomi’den haberdar olan kakashi bile jiraiya varken naruto’ya zaman atlaması sırasında bişey olacağına inanmıyor. Köyün dışında 2 yıl kaldı çocuk peşinde itachi+kisame olduğu bilinirken. Jiraiya korur diye kakashi veya köy büyükleri bişey demedi bu duruma.
Bi yorumlama değil bu. Bildiğin “tamam jiraiya varsa bişey olmaz” diyor adamlar. Ona kıyasla minato genjutsu kullanıcıları için daha da ters birisi çünkü sensör ninja.
________

gennin sasuke gidip hiruzen’e chidori atsa öldürür. Konohamaru çocuk haliyle bi pain öldürdü rasengan’la. Mesele tekniğin öldürecek güçte olup olmaması değil. Karakterler one piece gibi güçlendikçe alt ligden hasar almayacak dayanıklılığa çıkmıyor.
güçlüysen o teknikleri yemiyorsun. Defalarca jiraiya’nın bile daha ayrı ligde olduğu belirtilmişken ondan da üstte görülen biri için tsukiyomi yer demek tuhaf o yüzden. Minato tsukiyomi yiyecek biri olsa jiraiya niye yemesin? Veya hashirama, altın çağ hiruzen falan niye yemesin? Sharinganı olmayan herkese tek atsın madem.

minato da bu adamın eline veya silahına 1 kere dokunsa hiraishinle işaretlemiş olacağı için dövüş biter. Dövüş bu şekilde 2 saniyede biter demekle aynı şey “tsukiyomiye yenilir” demek. İtachi de aklı varsa kendine dokundurtmamaya çalışır.

Çalmak istiyor genjutsuyu yiyip oturuyor
Tamam işte çalmadan önce gerçekten denildiği kadar güçlü mü onu görmek istiyor sonra da Itachi'yi sharinganını ele geçirmek için fazla güçlü buluyor ve Sasuke'ye yöneliyor.

Orochi sakata düşmüşse başkaları da düşebilir.
Kimse Orochi gibi gözünün içine bakıp "göster bakalım neyin var evladım" çekmez gerçek savaşta.

Elleri sakat değil
Ninjutsu yapamıyor adam işte. Sasuke'nin yendiği Hasta Oroc idi.

Kakashi Tsukiyomi'ye 3 gün dayanmadı. Itachi 3 gün sürmesini istedi. Zamanı istediği gibi kontrol edebiliyor orada. İsterse 10 gün de sürer. Tehlikeli yapan şey gerçek dünyada 1 saniye sürmesi. Bozulabilen bir şey değil. Bunu kaçıncı kez yazdığımı unuttum.
Ne kadar sürmesini istediği Kakashi'ni 3 güne dayandığı gerçeğini değiştirmiyor ki.. Bozulabilen bir şey olmasa, Kakashi, Itachi'yi bir daha gördüğünde "bu sefer farklı olacak" çekmez. Kaldı ki bozulabilmesine yol açabilecek tüm sebepleri de sıraladım. Her şeyi geçtim Itachi'ye bakmadan Itachi ile savaşabilen biri nasıl Tsu yiyecek ? Dediğim gibi Kabuto'nun kapşon ve lens ve Gai'nin ayağa bakmak ile çözdüğü bir olaydan bahsediyoruz.

-Itachi'nin Koto yemesini anlatmamın sebebi şuydu. Savaşma iradesi kontrol altında olsa da bu mangekyo sharingan kullanıcısı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bile isteye yediği bir genjutsu değil. Çünkü Edo olarak iradesi Naruto ve Bee'yi yakalamak üzerine kurgulanmıştı Kabuto tarafından. Bunu beğenmediysen bir alta bak.
Dediğimden ne farkı var ki bunun ?

Yani bu teknik EMS kullanıcısı olan bir Uchiha'ya bile işleyecek kadar güçlü. Minato'ya işlememesi için hiçbir neden yok.
İşleyip işlemeyeceğini %100 bilmiyoruz onu da geçtim. O göze bakan adama işler ancak bakmayana ? Ayrıca Danzo'nun Mifune'ye uyguladığı Koto'yu çakma byakuganı ile Ao çözdü. Sanıldığı kadar da abartı bir şey değil. Öyle olsa Shisui Koto sıka sıka gezer Danzo'yu da halleder uchiha'yı da darbeden vazgeçiridi.

Kaç tane kagenin ruhu bile duymadı
Çünkü kimse böyle bir şey ummadı ve kimse "savaş halinde" değildi biz bir savaştan bahsediyoruz ve kagelerin arasında hiç biri Sensör değildi ama Minato öyle.

Koto için cevabı yok
İyi de koto yok zaten.

Önceden hazırlık falan gerektirmiyor.
Evet gerektiriyor. Itachi'nin gözünde değil Koto. Kargada ve kargadaki gözü önceden kodlaması gerek. ne olacak savaşta kargayı çağıracak ve karga minato ile göz göze gelecekte genjutsu olacak :D Kargaların hepsi tek bir çoklu kunai savuruşu ile ölür zaten :D

Yoksa direkt kullanılabiliyor.
Kanıt ?

Seride Koto tedbir alınacak bir şey olarak gösterilmedi.
Valla Partner metodu ve sensor beceriler gayet iyi iş çıkardı.

Gerçekten Itachi'nin gücünü anlayan biri değilsem ne destan yazıyorsun
Nezaket aga.

Minato'nun feat leri bana göre itachiden çok daha ileri seviye. Adam killer bee ve raikage'yi aynı anda alıyor. Raikage bu adam için kimseye yenilecegini düşünmüyorum diyor. Olası bir kavgada itachi'nin sharinganı minato'ya işlemez (sharingan hızlı karakterleri okuyamıyor. Raikage ve sasuke dovusunde görmüştük bunu). Geriye itachi de minato'yu durdurabilecek teknik var mı? Sanmıyorum bu yüzden oyumu Minato Namikaze'ye verdim.

@Rika

İtachi’de koto yoktu. O tekniğin çok uzun bekleme süresi var (on yıl küsür). İtachi’nin elindeyken bekleme süresindeydi o yüzden kendisi kullanamıyordu.

Tsukiyomi’yi yese hashirama da tek yer. Koto da otomatik zafer veriyorsa aynısı onun için de geçerli. İtachi>Hashirama mı diyelim?

Belli bi ligin aşağısı illa tsukiyomi’ye bakıyor. Veya amaterasu’dan kaçamıyor. Teknikleri güçlü yapan buydu. Ama amaterasudan kaçmak, mangekyou’yla göz teması kurmamak üst ligler için zor bişey değil.

tsukiyomi’den haberdar olan kakashi bile jiraiya varken naruto’ya zaman atlaması sırasında bişey olacağına inanmıyor. Köyün dışında 2 yıl kaldı çocuk peşinde itachi+kisame olduğu bilinirken. Jiraiya korur diye kakashi veya köy büyükleri bişey demedi bu duruma.
Bi yorumlama değil bu. Bildiğin “tamam jiraiya varsa bişey olmaz” diyor adamlar. Ona kıyasla minato genjutsu kullanıcıları için daha da ters birisi çünkü sensör ninja.
________

gennin sasuke gidip hiruzen’e chidori atsa öldürür. Konohamaru çocuk haliyle bi pain öldürdü rasengan’la. Mesele tekniğin öldürecek güçte olup olmaması değil. Karakterler one piece gibi güçlendikçe alt ligden hasar almayacak dayanıklılığa çıkmıyor.
güçlüysen o teknikleri yemiyorsun. Defalarca jiraiya’nın bile daha ayrı ligde olduğu belirtilmişken ondan da üstte görülen biri için tsukiyomi yer demek tuhaf o yüzden. Minato tsukiyomi yiyecek biri olsa jiraiya niye yemesin? Veya hashirama, altın çağ hiruzen falan niye yemesin? Sharinganı olmayan herkese tek atsın madem.

minato da bu adamın eline veya silahına 1 kere dokunsa hiraishinle işaretlemiş olacağı için dövüş biter. Dövüş bu şekilde 2 saniyede biter demekle aynı şey “tsukiyomiye yenilir” demek. İtachi de aklı varsa kendine dokundurtmamaya çalışır.
Itachi kesin yener demiyorum zaten. Bana göre aynı ligin adamları. Ben Tsukiyomi yedirebilme şansı olduğunu düşünüyorum. Minato bunu asla yemez über güçlü muhabbeti bana yanlış geliyor. Adamın en büyük gücü genjutsuları. Bu dövüş için direkt yok saymamız gerekiyor. Neden Minato yemez abi. Argüman bu. Kafa kafaya dövüşseler Minato zaten üstünlük kurar. Ama Itachi öyle kafa kafaya dövüşen biri değil. Dövüşü bu şekilde değerlendirmek zorunda değiliz. Neyse reyiz saygılar. Hakim bitti ben kaçar.
Tamam işte çalmadan önce gerçekten denildiği kadar güçlü mü onu görmek istiyor sonra da Itachi'yi sharinganını ele geçirmek için fazla güçlü buluyor ve Sasuke'ye yöneliyor.

Kimse Orochi gibi gözünün içine bakıp "göster bakalım neyin var evladım" çekmez gerçek savaşta.

Ninjutsu yapamıyor adam işte. Sasuke'nin yendiği Hasta Oroc idi.

Ne kadar sürmesini istediği Kakashi'ni 3 güne dayandığı gerçeğini değiştirmiyor ki.. Bozulabilen bir şey olmasa, Kakashi, Itachi'yi bir daha gördüğünde "bu sefer farklı olacak" çekmez. Kaldı ki bozulabilmesine yol açabilecek tüm sebepleri de sıraladım. Her şeyi geçtim Itachi'ye bakmadan Itachi ile savaşabilen biri nasıl Tsu yiyecek ? Dediğim gibi Kabuto'nun kapşon ve lens ve Gai'nin ayağa bakmak ile çözdüğü bir olaydan bahsediyoruz.

Dediğimden ne farkı var ki bunun ?

İşleyip işlemeyeceğini %100 bilmiyoruz onu da geçtim. O göze bakan adama işler ancak bakmayana ? Ayrıca Danzo'nun Mifune'ye uyguladığı Koto'yu çakma byakuganı ile Ao çözdü. Sanıldığı kadar da abartı bir şey değil. Öyle olsa Shisui Koto sıka sıka gezer Danzo'yu da halleder uchiha'yı da darbeden vazgeçiridi.

Çünkü kimse böyle bir şey ummadı ve kimse "savaş halinde" değildi biz bir savaştan bahsediyoruz ve kagelerin arasında hiç biri Sensör değildi ama Minato öyle.

İyi de koto yok zaten.

Evet gerektiriyor. Itachi'nin gözünde değil Koto. Kargada ve kargadaki gözü önceden kodlaması gerek. ne olacak savaşta kargayı çağıracak ve karga minato ile göz göze gelecekte genjutsu olacak :D Kargaların hepsi tek bir çoklu kunai savuruşu ile ölür zaten :D

Kanıt ?

Valla Partner metodu ve sensor beceriler gayet iyi iş çıkardı.

Nezaket aga.
Reis senin tartışma şeklini beğenmedim. Kusura bakma. Bunu da belirttiğim halde aynı şeyi yine yapmışsın. Mesaj bir bütün, iki üç sözcük cımbızlayıp onlara cevap vererek olayı dağıtıyorsun. Cevabını verdiğim şeyleri de tekrar yazıyorsun. Sonuca varmak imkansız şu şekilde, çünkü cevap yazdıkça mesajların uzunluğu artıyor. O kadar azimli bir insan değilim. Anlatmak istediklerimi anlattım tekrara gerek yok. Geçen mesajımda dediğim gibi devam etmiyorum. Tekrar kusura bakma.

Bana göre aynı ligin adamları. Ben Tsukiyomi yedirebilme şansı olduğunu düşünüyorum. Minato bunu asla yemez über güçlü muhabbeti bana yanlış geliyor.
Ben de zaten en fazla 1 tier fark görürüm ( ya da 1.5) elbette Minato kolaylıkla yener durumu değil. Ancak Itachi'nin olayı biraz Grandline öncesi Loguetown'daki Smoker gibi. Belli bir seviyenin altı için kesinlikle yenilemez ve aşılamaz herkese tek atabilecek bir tip ancak belli bir seviye için mücadele edilebiecek bir tip daha başka bir seviye içinde yenilebilecek bir tip. Itachi, Kardeşi Sasuke gibi göz güçleri olmasa dahi çok iyi element salınımı teknikleri olan, kılıç kullanan, zehir bağışıklığı olan her türlü boyda yılan çağırabilen biri değil. Itachi'nin olayı temel becerilerinin çok üst seviye olması, zekası ve gözler.

Ancak olay temel becerilerin çok üst olması ise belki de Minato bu konuda Itachi'y ibile sollayabilecek nadir karakterlerden .Zeka dediğinde de aynı şekilde. Geriye Itachi için gözler yani MS teknikleri kalıyor.
Amaterasu'nun Minato çapında sezgileri ve hızı olan birine hiç bir halt ifade etmediğini biliyoruz. Keza Totsuga da öyle.

Geriye genjutsular kalıyor. Genjutsulara gelince de Koto kendi tekniği değil zaten bir sürü ön koşulu olan hazırlık yapmadan birisine karşı kullanabileceği bir şey değil. Izanami desen Minato'nun karakterindeki biri yakalanmayacaktır: Geriye sadece Tsukiyomi kalıyor bir de çok uzun süre açık tutamayacağı bir susano.

Itachi'nin opsiyonları bu kadar kısıtlı iken. Minato'nun değil. Hiç bir atak yapmayıp sadece Itachi'nin etrafında dolanıp kendisini MS'in kendisini yormasını sağlasa gene avantajlı oluyor.

Ama Itachi öyle kafa kafaya dövüşen biri değil.
İşte o yüzden yenilir diyoruz biz de.

Reis senin tartışma şeklini beğenmedim.
Kastettiğin şey alıntı ise. Koca bir mesajı alıntılayıp altına alakalı alakasız ne varsa yazmaktan ise direkt olarak adres gösterdiğin şeylere yanıt vermem aslında daha temiz bir yöntem.

Mesaj bir bütün, iki üç sözcük cımbızlayıp onlara cevap vererek olayı dağıtıyorsun
Kardeşim, cımbızlamak şudur. Koca bir mesajdan bir cümle seçer ona cevap verir ve konuyu bırakırsan bu cımbızlamadır. Ben ise sırayla her şeye tek tek yanıt veriyorum sadece bunu yaparken neye yanıt verdiğimi belirtmek için mesajından spesifik yerleri alıp, sıraya dizip öyle yapıyorum. Yani koca bir alıntının altına yazdığımdan tek farkı bir sırası olması .cımbız bu değil.

Cevabını verdiğim şeyleri de tekrar yazıyorsun
Bunu sen de yaptın. Kaldı ki cevap sandığın bazı şeyler cevap değildi.

Tekrar kusura bakma.
Estağfurullah ne kusuru, özgür hakkın sonuçta hocam. Ancak sorun benim alıntılama tercihim değil hocam onu da bil ya da en azından bir düşün. Sadece benim argümanlarım ve karşı-argümanlarım daha istikrarlı idi o kadar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık