Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174

Üye silindi 1004

Yahu tamam hikayede Nami daha önemli olabilir ama kim takar gözünüzü seveyim? Aksiyona aç olduğum lise yıllarımda başladığım bu seride Sanji'nin yeri her zaman Nami'ye göre ayrıdır bende. Shonen okuyoruz şurada. Tamam Karasakal ile son savaşta Luffy Nami Zoro vs. Karasakal olsun son dövüş nedir yani. Bahsettiğimiz adam Sanji yahu ne Namisi? Bunu en içten şekilde bir Zoro fanı olarak söylüyorum.
Nami'nin dikenli kadınla olan dövüşü Sanji'nin Alabasta dövüşünden çok şiddetli ve aksiyonluydu. Yine Nami'nin Lobby dövüşü Sanji'nin dövüşünden çok iyiydi. Sanji sonunda bacağını yakmasa baya sönük dövüştü.

Nami'nin dikenli kadınla olan dövüşü Sanji'nin Alabasta dövüşünden çok şiddetli ve aksiyonluydu. Yine Nami'nin Lobby dövüşü Sanji'nin dövüşünden çok iyiydi. Sanji sonunda bacağını yakmasa baya sönük dövüştü.
Sanji'nin EL'de bırak Jabra ile olan dövüşünü, Usopp'un hayatını kurtarırken ettiği laf bile Nami'nin tüm kariyerini siler atar. Bence Jabra dövüşü de gayet iyiydi, yendikten sonra ettiği laf falan. Alabasta konusunda hak verebilirim ama tekme düellosu estetik açıdan gayet iyiydi bence. Rakip olarak daha insana benzeyen biri olsa böyle demezdin bence.

Üye silindi 1004

Sanji'nin EL'de bırak Jabra ile olan dövüşünü, Usopp'un hayatını kurtarırken ettiği laf bile Nami'nin tüm kariyerini siler atar. Bence Jabra dövüşü de gayet iyiydi, yendikten sonra ettiği laf falan. Alabasta konusunda hak verebilirim ama tekme düellosu estetik açıdan gayet iyiydi bence. Rakip olarak daha insana benzeyen biri olsa böyle demezdin bence.
Bon'un tipinden çok dövüşün şiddeti açısından değerlendirmiştim. Kazığa ayağını sokuşu delik deşik oluşu falan derken Croco vs Luffy'den sonra en havalı dövüş Nami'nin dövüşüydü bence. Zoro'nun dövüşü çok etkileyiciydi fakat kapışma hissi olmadığından sınıfta kalıyor. Sanji'nin tekme kapışması estetikti geri kalanı kötüydü.

Bartolomeo'nun rotacısı olmadan yeni dünyada hayatta kalması ve kalmaya devam etmesi.

Vivre Card'ı olan herkesin, istediği yere gidebilmesi ; Örnek mink'leri satan kişinin Jack'in eline vivre card vermesi ve Jack'in onları tekrar bulabilmesi, ve Burgess'in vivre card sayesinde Baltigo'yu ifşa edebilmesi. Örnekler çoğaltılabilir, ama en acı olan Bartolomeo'nun rotacısı olmamasıydı. E.Oda rotacının önemini resmen ayaklar altına almış oldu. Değişimden kasıt budur, isteyen anlar istemeyen anlamaz. Yapabileceğim bir şey yok.

Law. İlk defa gözüktüğünde hiçbir şey yapmadan sekiz mi on mu ne olmuş? İki yıllık aradan sonra WCI'dı saymazsak tüm arkların plotları Law üzerinden kuruldu.
Bunu bilmiyordum bak. Ama Sabaody Arc'ından hemen sonra bu popülariteye dayanarak "Law, Kid'den daha kritik öneme sahip bir karakter" iddiası yerinde bir iddia olur muydu sence?
Az önce söylediğim şey senin içinde geçerli. Anlamamışsın. Okumasaydın keşke. Ben popülerlik kanıt demedim. Zaman içerisinde değişen roller, Nami'nin ağırlığının kaybolması ve rotacılığın öneminin azalmasından bahsettim. Kanıt bunlar, aslında bunu da açıklamayacaktım da neyse açıklamış olayım bari.
Sen benim sunduğum kanıtları anlayamıyor isen o benim sorunum değil, benim yazdıklarımı okumazsın olur biter.
Bu işler biraz popülerliğe bakıyor. E.Oda'nın bu anketlerden haberi olmamasına imkan yok.
Popülerlik kanıt demediysen, ne diye bahsediyorsun ki? Burada yazdığın "Bu işler" ile neyi kastediyorsun, hangi işler?

Nami'nin ağırlığı ve rotacılığın önemi hakkında buraya atılmış bir sürü argüman varken kendi yorumlarını "kanıt" olarak nitelendiriyorsun. Sanji'ye önemsiz bir karakter demiyorum ama hakikatli bir şekilde tartışmıyorsun.

Ayrıca "Sanji, Zoro'dan daha zeki" iddiası konu ile alakalı hangi argümanı destekler nitelikte bir "kanıt" da ben anlayamıyorum?

Mangadakileri işine geldiği gibi yorumlayıp bunu kanıt olarak sunmak. :/ Aynen, Bartoların hayatta kalması herkesin hayatta kalacağını gösteriyor. O yüzden rotacı yok mu diye soruyorlar. :/ Mangaka tam aksine rotacının önemini gösteriyor orada ama yok. :/

@Master of Puppets Luffy kimin ismini anıyor. :) Soran olursa rotacılık önemsiz deriz. xD

Bartolomeo'nun rotacısı olmadan yeni dünyada hayatta kalması ve kalmaya devam etmesi.

Vivre Card'ı olan herkesin, istediği yere gidebilmesi ; Örnek mink'leri satan kişinin Jack'in eline vivre card vermesi ve Jack'in onları tekrar bulabilmesi, ve Burgess'in vivre card sayesinde Baltigo'yu ifşa edebilmesi. Örnekler çoğaltılabilir, ama en acı olan Bartolomeo'nun rotacısı olmamasıydı. E.Oda rotacının önemini resmen ayaklar altına almış oldu. Değişimden kasıt budur, isteyen anlar istemeyen anlamaz. Yapabileceğim bir şey yok.
Polise ihtiyaç duymadık diye nasıl polis gereksiz olmuyorsa, ameliyat olmadık diye nasıl doktorluk mesleği bir anda yok olmuyorsa, Barto rotacıya ihtiyaç duymadı diye Rotacılık gereksiz olmuyor, çünkü Barto Skypea'ya gitme gereği duymadı, çünkü Barto One Piece'i bulmayacak. Rayleigh Red Line'ı yüzerek geçti diye aşçılık ve gemicilik mesleğinin bir anda gereksizleşmemesi gibi. One Piece'i bulmak bir yerden bir yere gitmeye yetinin olmasından ibaret olsaydı, Doflamingo şimdiye bulurdu. Çok klasiksin Erkan :d

Bunu bilmiyordum bak. Ama Sabaody Arc'ından hemen sonra bu popülariteye dayanarak "Law, Kid'den daha kritik öneme sahip bir karakter" iddiası yerinde bir iddia olur muydu sence?

Popülerlik kanıt demediysen, ne diye bahsediyorsun ki? Burada yazdığın "Bu işler" ile neyi kastediyorsun, hangi işler?

Nami'nin ağırlığı ve rotacılığın önemi hakkında buraya atılmış bir sürü argüman varken kendi yorumlarını "kanıt" olarak nitelendiriyorsun. Sanji'ye önemsiz bir karakter demiyorum ama hakikatli bir şekilde tartışmıyorsun.

Ayrıca "Sanji, Zoro'dan daha zeki" iddiası konu ile alakalı hangi argümanı destekler nitelikte bir "kanıt" da ben anlayamıyorum?
Benim sana anlatma gibi bir zorunluluğum yok, tartışmak zorunda da değilim. Bunun sebeplerini de önceden açıkladım, çünkü burada bir samimiyet göremiyorum. Nami'yi destekleyen kişilerin Nami'yi önemli gördüklerinden değil Sanji'yi önemsiz gördüklerinden ötürü desteklediğini düşünüyorum.

Ayrıca o yeni yazılan bir mesaj değil, ikincisi sana yazılan bir mesaj değil, üçüncüsü alıntı yapıldığını anlayıp asıl ana mesajı okuman gerekirken sen o alıntının tamamen kendi başına bir cevap olduğunu zannedip popürleklikten bahsettiğimi anlamışsın, veya o şekilde yanlış anlamak istemişsin. Bu kadar basit.

Sanji'nin Zoro'dan zeki olmasının ne kadar önemli olduğunu da anlamıyorsan yapabileceğim bir şey yok. Bu ikisi aşağı yukarı aynı güçte kişiler, savaş gücü olarak ikisi de çok değerli, lakin birisi zeki diğeri değil, haliyle zeki olan kişinin değeri daha da artıyor benim gözümde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık