Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Mutluluğun Yeri

Mutluluk içimizde midir yoksa dışımızda mıdır?

• Kullanılan toplam oy
    28
Merhaba arkadaşlar. Aslında başlık neyse o konuyu çok fazla açıklayacak birşey yok ama yine de birkaç kelam edeyim.

Hepimiz sık sık kendimizi mutsuz hissederiz kimi zamanda mutlu hissederiz. Peki bu cidden çevreyle alakalı mı yoksa tamamen kendi yapımızla hayata bakış açımızla mı alakalı ? Kimi insanlar basit hayatlarındaki küçük şeylerle mutlu olabliyor ya da ciddi rahatsızlıklarına rağmen mutlu kalabiliyorken kimi insanlarda şan şöhret para gibi herkesin arzuladığı şeyleri elde edip ciddi depresyonlara girebiliyorlar. Benim de merak ettiğim konu şu, çevresel faktörler mi daha cok etkilidir mutlu olmamız da yoksa herşey kafamızda mı bitiyor ? İkisininde etkisi olduğu aşikar ama hangisi daha çok sizce ?

Öncelikle, huzur mutluluktan daha önemli ve kapsayıcı bir duygudur, bunu kabul etmemiz gerekiyor. Mutluluk anlık bir şeydir, bahsetmek istediğin şey genel olarak huzurlu bir insan olmak olabilir.

Huzur içimizde deyip, içimize dönersek bir süre sonra kafayı yiyebiliriz. Önemli olan içindeki ışığa yürüyebilmek hatta koşabilmektir. O zaman huzurlu ya da mutlu olursun. Hiç bir şey yapmadan mutlu olabileceğini sananlar kumda oynasın, belki işe yarar. Yeri gelecek risk alacaksın, yeri gelecek korkularının üzerine gideceksin, kendine meydan okuyacaksın... bir şeyler yap ki karşılığını alabilesin.

Karşılığında ne alıyorum bilmem, huzur ya da mutluluk için çok kasmam ki çoğu zaman içimde inanılmaz bir boşluk hissiyle yaşarım ama hayata bu şekilde yaklaşıyorum.

Ben de 2. Şık çok daha baskın. Çünkü benim mutlu olmak için en ufak çabayı gösterip, küçücük şeylerle bile mutlu olmaya çalışırken hayat beni daha fazla zorladı. Sanki biri benim mutsuz olmam için elinden geleni yapıyormuş gibi oldu. Bakalım bu durumu ne zaman atlatıcam.

Çoğunlukla içimizdedir. İnsanların mutsuz olmasının sebebi beklentilerinin karşılanamamasıdır. İnsan her zaman farklı bir beklenti içine girer. Örneğin sevilmek ister ve sevilmediğini öğrenince mutsuz olur.Para kazanmak ister kazanamayınca mutsuz olur. Sevdiği kişiyi mutlu etmek ister,edemeyince mutsuz olur. İstediği okula gidemeyince mutsuz olur. Yani insanlar istedikleri şeyler olmayınca mutsuz olur.

Mutluluk diye bir şey bana göre böyle bir bütün olarak yok.
Soyut olan bir şeyi somut olarak algılamaya çalışıyoruz bu konularda. Sanki küçük bir top varda avuç içine aldığımız bir şeymiş gibi
Bana göre mutlu olunan anılar , anlar var.
Anılar geçmişte kafamın içinde, anlarda o sırada oluyor zaten şimdiki zamanda.
Sevdiğin biriyle sevişmek gelecekte alacağını bildiğin bir zama göre daha mutlu edici bence. Çünkü o an oluyor. Gelecekse belirsiz, sisin içinde ve kaosla dolu.
Mutluluk ne içerde ne dışarda. Geçmişte ve şuanda.

Geçmişinde hiç güzel anısı olmayanlar açık konuşayım "tutmuştur" arkadaşlar. Onlarda geçmişine bakmasın şuan olacak güzel şeylerin peşine takılsın.

Peace

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık