Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Müzik Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Çalma listesi projesine katılmak ister misin?

• Hayır, teşekkürler.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Şarkıyı (ya da ağıtı, öyle diyenler olduğu için bunu katıyorum) dinledim. Belki benim sanatsızlığımdan kaynaklı olabilir ama şarkının yükselişi çok gereksiz geldi. İlk 30 saniye hoş bir melodi var ama geri kalan sözlerde hikâye anlatılıyor, diyorlar ama o hikâyeyi de çok alamadım. Antidepresan şarkısının fazla popüler olmasını anlıyordum ama bunda üç kelimeden biri Ali Cabbar. Başka numarası yok gibi geldi. Belki benim zevksizliğimdir, saygı duyarım. Normal şartlarda bir albümde çıktığında "değişik, hoş ama albümde öne çıkmayacak geri planda bir şarkı" denilebilir. Bilmiyorum, sevenlere saygım var ama ben aşırı şişirme buldum.

Şarkıyı (ya da ağıtı, öyle diyenler olduğu için bunu katıyorum) dinledim. Belki benim sanatsızlığımdan kaynaklı olabilir ama şarkının yükselişi çok gereksiz geldi. İlk 30 saniye hoş bir melodi var ama geri kalan sözlerde hikâye anlatılıyor, diyorlar ama o hikâyeyi de çok alamadım. Antidepresan şarkısının fazla popüler olmasını anlıyordum ama bunda üç kelimeden biri Ali Cabbar. Başka numarası yok gibi geldi. Belki benim zevksizliğimdir, saygı duyarım. Normal şartlarda bir albümde çıktığında "değişik, hoş ama albümde öne çıkmayacak geri planda bir şarkı" denilebilir. Bilmiyorum, sevenlere saygım var ama ben aşırı şişirme buldum.
Anlatılan hikaye de daha önce milyon kez anlatılmış olan sevdiğim kız başkasına yar oldu hikayesi. Ses desen kofti melodi desen mıy mıy yani dinlenir fena değil de bu kadar konuşuluyor olması feci PR.

Anlatılan hikaye de daha önce milyon kez anlatılmış olan sevdiğim kız başkasına yar oldu hikayesi. Ses desen kofti melodi desen mıy mıy yani dinlenir fena değil de bu kadar konuşuluyor olması feci PR.
Bence hikâye de denilmez. Şarkıda ha bire "Ali Cabbar" ve "sevdiğim kız başkasına yar oldu" sözleri geçiyor. Ses zaten hayatımda ilk kez dinledim, özel bir rengi yok, sıradan. Melodi de ilk 30 saniyede var. Bunlar hep TikTokçu ve fenomen kesimden kaynaklı. Bizim millet de bir damar söze kanıyor.

Bence hikâye de denilmez. Şarkıda ha bire "Ali Cabbar" ve "sevdiğim kız başkasına yar oldu" sözleri geçiyor. Ses zaten hayatımda ilk kez dinledim, özel bir rengi yok, sıradan. Melodi de ilk 30 saniyede var. Bunlar hep TikTokçu ve fenomen kesimden kaynaklı. Bizim millet de bir damar söze kanıyor.
Oda Garp'ı yemeyi kafasına koymuş dayanabilirsen dayan Ali Cabbar. Sözlerinin bir çok duruma uyarlanması güzel

Daha önce ilk mesajda belirttiğim gibi haftalık ya da aylık popüler şarkılar paylaşılabilir ve ben de Spotify Global listesinin haftalık ilk 10 şarkısını sizinle "şarkı adı - sanatçı - dinlenme oranı" şeklinde paylaşmak istiyorum.

Spotify Global Top 10 (Haftalık dinlenmeye göre):

1. LALA - Myke Towers - 39.448.980
2. vampire - Olivia Rodrigo - 37.844.966
3. Cruel Summer - Taylor Swift - 33.734.243
4. I Can See You (TV) - Taylor Swift - 29.892.837
5. Ella Baila Sola - Eslabon Armado, Peso Pluma - 27.547.654
6. Where She Goes - Bad Bunny - 27.432.441
7. Back To December (TV)- Taylor Swift - 25.803.137
8. Mine (TV) - Taylor Swift 24.993.583
9. Enchanted (TV) - Taylor Swift - 24.949.461
10. La Bebe (Remix) - Yng Lvcas, Peso Pluma - 24.624.008.

Dünya da herşeyin kalitesi geriye giderken, muzik sekterü tamamen çakılmış durumda. 3 aydır makeba mekeba diye kafa kalmadı. Bizim tiktok nesli uzi dinliyor, bulduğu isme bak.

Dünya da herşeyin kalitesi geriye giderken, muzik sekterü tamamen çakılmış durumda. 3 aydır makeba mekeba diye kafa kalmadı. Bizim tiktok nesli uzi dinliyor, bulduğu isme bak.
Senin mesajı gördüğüm sırada Uzi ve Mustafa Sandal arasında geçen tartışmaya Yeşim Salkım dâhil olduğunun haberini gördüm, bakayım, dedim. Kendisi hem Uzi'yi hem de rap müziği eleştirmiş. Şunları söylemiş:

"Pardon da bizim öz müziğimiz değilsiniz ki! Rap ne ya? Bas bas bağırıyorsunuz, abuk sabuk sürekli bir haykırış, sürekli bir cinsellik. Sürekli bir böyle ona karşıyım, buna karşıyım. Ne sevgi var içinde, ne aşk var içinde ne bir şey var. Ne doğru düzgün duygu var. Hiçbir şey yok! Yani, gidiyorsunuz böyle özenti özenti Amerikan niggerların köşe başında yapılan müziği getirdiniz, bize kakalamaya çalışıyorsunuz!
Bütün gençliği bozdunuz, gençlik artık kendi özü neydi, Türk müziği neydi bilmiyor yani. Batı müziği başka bir şeydir, biraz okuyun yani. Her köşe başında da bulduğunuzu da, 'Hadi bakalım buna da bunu yaptık' deyip de bu kadar kakalayıp çıkarmayın televizyonlara falan! Kimsiniz siz Mustafa Sandal'a laf edecek? Üç gram daha boyunuz uzamamış, bir de alıyorlar sizi televizyonlarda, yok program, yok o. Siz bizim özümüz değilsiniz kardeşim. Bizim öz müziğimiz bu değil. Bu özentilik nedir yahu? Çatlayacaksınız! Buramıza kadar geldi! Gidin ya! Gidin arkadaş, Avrupa'da mı yapacaksınız, nerede yapacaksınız! Gidin kendi memleketinizde yapın. Ay bu nedir, yeter edep yahu! Aman be!
"

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık