Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Monkey D. Luffy'nin Maratonu

En son hangi aşamayı geçebilir?

• Kullanılan toplam oy
    73
Arkadaşlar öncelikle değişik bir vs konusu açmak istiyorum.2 gündür ağır işsizim bu işsizliğimi güzel bir konuya çevireyim dedim :D . Vs kurallarına baktım Luffy vs herkes,zoro vs herkes gibi gelişi güzel konular açılmaz denmiş o yüzden açmayacaktım konuyu.Sonrasında Zoro vs Koca ana korsanları adlı konuyu gördüm ve benim formatıma benzediği için açmaya karar verdim.
Yalnız başlamadan önce bazı kurallar var.

*Jimbei dahil değil ve şuan ki güncel halleriyle yorumlayın.Luffy ise power uplu haline sahip.

*Bu ara Luffy bu maratonda güçlenmiyor dövüştükçe.Gelecek arctaki bossla savaşırken ki gücü sabit.

*Son not:Hiç kimseyi yenemez seçeneği koymayı unutmuşum.Sanki Vista boşuna koyulmuş gibi olmuş.
*Luffy her dövüş öncesi 0 handikapla ve dinlenmiş bir şekilde başlayacaktır.
*Dövüşler o bundan güçlü diye değilde antilik durumuna göre değerlendirilecektir.
*Luffynin gücü Katakuri vssinden sonraki hali(Yani Kata ile denk fakat gelişmeye müsait hali.Bir sonraki arc bossu ile kapışırken ki güç seviyesi) olarak alınacak.Bu seviye tabikide tahmini olacak fakat g5 gibi gösterilmeyen taktikler dahil edilmeyecek.
*Aşama aşama ilerlenecek vslerde.Atıyorum 5. basamaktaki elemanı yenemiyorsa 9. basamaktaki elemanı yener denmeyecek.
*Bazı vslerde özel durumlar var okuyun mesaj yazmadan.(2 ve 5te)

Karakter tanıtımları:
(Wikiden alıntı içerir)

Monkey D. Luffy (モンキー・D・ルフィ, Monkī D. Rufi) bir korsan ve One Piece'in ana kahramanıdır. Ayrıca Hasır Şapka Korsanları'nın kaptanı ve 11 Supernova'dan biridir.
Esas oğlan.

1. Aşama
Çiçek kılıç Vista

5. Tümen Komutanı olan Vista birçok Beyazsakal Korsanları komutanından daha fazla otoriteye ve yetkiye sahiptir, emrinde çok fazla güçlü adam vardır. Vista oldukça tecrübeli bir korsandır, öyle ki Gol D. Rogerdöneminden beri Beyazsakal Korsanları'nın bir savaşçısıdır. Vista, Beyazsakal Korsanları'nın en güçlü birkaç üyesinden bir tanesidir, dolayısıyla da 5. Tümen Komutanı gibi yüksek bir rütbeye sahiptir. Marco, Beyazsakal'ın ona emanet ettiği Luffy'yi Mihawk tarafından zor durumda bırakılmış halde görünce Vista'ya güvenerek ondan Luffy'yi Mihawk'tan kurtarmasını istemiştir. Vista, Beyazsakal Korsanları'nın en güçlü kılıç ustası olarak dünyanın en iyi kılıç ustası Mihawk ile gayet de dövüşebilecek bir savaşçıdır.

Vista oldukça çeviktir ve iyi reflekslere sahiptir. Marco ondan Luffy'yi Mihawk'tan kurtarmasını istediğinde Vista anında Mihawk'ın karşısında belirmiştir. Vista savuşturma hareketleri konusunda oldukça kabiliyetlidir ve zorlanmadan devasa güçte kılıç saldırıları yapabilir.
2.Aşama-INU ve NEKO

Bu açıklamayı kendim yapıyorum.Bu aşamada İnu ve Neko sırasıyla saldırcaklar Jack vssinde olduğu gibi.
Aynı zamanda Carrot gibi dönüşüm yapamayacaklar.
3.Aşama-JACK

Jack (Jakku), Canavar Korsanları'nın bir üyesidir ve Kaido'nun sağ kolları olarak bilinen üç Yıkımcı'dan biridir. Aynı zamanda Mamut kaptanıdır. Yeraltı dünyası ile bağlantıları bulunmaktadır. Yaptıklarından dolayı Zo Arkı'nın baş kötüsüdür ve Yonko Saga'nın merkez karakterlerinden biri olma özelliklerini taşımaktadır.

Kendisinden ilk olarak Punk Hazard olayında Caesar Clown'ın yakalanmasının ardından bahsedilmiştir.
(Siteden alıntıladım)
4.Aşama-Elmas Jozu

Jozu, kendisini elmasa dönüştürebilen bir şeytan meyvesi yemiştir.Meyvenin türü bilinmemektedir ancak Jozu'ya Juracule Mihawk'ın darbelerine bile dayanabilecek bir dayanıklılık sağlar.

Beyazsakal Korsanları'nın üçüncü tümen komutanından beklendiği gibi adamlarının üzerinde otoritesi vardır.

Marco gibi Jozu'da Shanks'ın güçlü Haki'sine karşı koyabilmektedir.

5.Aşama-Hasır Şapkalar

*Gençler bu vs önemli okuyun ilk önce. Burada tüm tayfanın bu arctaki güncel gösterdikleri baz alınırken Luffynin bir sonraki arctaki gelecek seviyesi düşünülecek.Luffy daha güçlü gözüksede bu yüzden Takım oyunu olması ve Luffynin açıklarını bilmesi bu roundu zor yapıyor gereğinden fazla.

Tanıtım:
Hasır Şapka Korsanları, East Blue kökenli bir, korsantayfasıdır lakin başka bölgelerden üyeleri de vardır.One Piece anime ve mangasının ana odağı ve kahramanlarıdır,ana karakter Monkey D. Luffy tarafından yönetilirler."Hasır Şapkalar"ın Luffy'nin simgesi olan ve ona Kızıl Shanks tarafından verilmiş şapkanın ismini aldığı,ilk defa Alabasta'da Crocodile'a ifade edilmiştir.Tayfa,Water 7 Arc'a kadar ilk resmi gemileri olan Going Merry ile yelken açmıştır.Enies Lobby Arc'tan sonra Thousand Sunny adında bir gemi edinmişlerdir..

Sabaody Takımadaları'nda gelişen olaylar nedeniyle 9 üye birbirinden ayrılmıştır.2 yıl boyunca,birbirinden nispeten ayrı konumlarda birbirlerine yardım etmek için güçlenmek uğruna antreman yapmışlardır.
6. Aşama-Sabo

Çakma Ace kısaca :D Fakat yinede tanıtım atacağım.

Monkey D. Luffy ve Portgas D. Ace kardeşleri olarak bilinen zengin bir aile çocuğudur. Ace' nin kolundaki döğmedeki üzeri çarpılı olan S Sabo' nun S' sidir.Animenin 494.bölümünde çocukluk hali gösterilmiştir.Luffy, Ace ve Sabo'ya katıldığında onu aralarına alan Sabo olmuştur.Ayrıca Sabo'yu seslendiren kişi Naruto animesinde Naruto'yu seslendiren kişidir.Adı Junko Takeuchi'dir. Sabo Anime ve Manga da Devrimcilerin 2. Komutanı olarak geri dönmüş ve üstüne Ace'in meyvesi Mera Mera no Mi 'yi yemiştir
7. Aşama-Anka Marco

Beyazsakal Korsanları'nın birinci bölük komutanı olduğu için Beyazsakal dışında herkesden üstündür ve komuta yetkisi vardır.Marineford Savaşında Akainu'nun saldırısını bloke edebilmiş Aokiji bir tekmeyle fırlatabilmiş ve Kizaruyla hiçbir sıkıntı yaşamadan dövüşebilimiş olması çok güçlü bir korsan olduğunu göstermektedir.Amirallerle dövüşüp onlara zarar verebilmesi Haki kulanabildiğini gösterir.

8.Aşama-Vasıfsız Amiral Fujitora

İlk olarak Dresserosa ' da görülen bir Amiraldir. Kördür. Hakisi sayesinde etrafı görebilmektedir . Kumarda hile yapanları yerde delik açıp yerin dibine gömmüştür . Diğer adı Fujitora ' dır . Nesneleri şeytan meyvesinin gücüyle hareket ettirebilir, buna içindeyken uçarak getirdiği mürettebatıyla birlikte donanma gemisi de dahildir. İstese Donquixote Doflamingo 'nun oluşturduğu kuş kafesini yok edebilecekken, Shichibukai sisteminin kötü tarafını dünyaya göstermek için Luffy'nin Donquixote Doflamingoile savaşına müdahil olmamıştır. İlahi adaletin gücüne inanır, bu yüzden yanında bir zar taşır. Kararsız kaldığı zamanlarda harekete geçmeden önce zar atar ve bir rakamı hariç hariç herhangi bir sayı gelirse harekete geçer. Fakat bir rakamı geldiğinde ise bunun ilahi adalet tarafından olumsuz olarak değerlendiğini düşünerek bir sonraki günün zar atma zamanına kadar bekler.

9. Aşama-Mihawk Aka Vampir

Dracule "Şahin-Göz" Mihawk (ジュラキュール・ミホーク, Jurakyuuru Mihōku) bir Shichibukai üyesi ve dünyanın en iyi kılıç ustasıdır.

Juracule Mihawk serinin en karizma karakterlerinden biridir. Ayrıca Shichibukai'den biridir.

Dünyanın en iyi kılıç ustası olarak gösterilmektedir.

Mihawk siyah ve süslü kırmızı giyinir. Giyinişi ve yolculuk yaptığı salı tabut şeklinde olduğu için geleneksel olarak vampire benzetilir Geniş bir şapka takar. Şapkanın üstünde buluta benzer bir süs vardır. Uzun siyah bir pelerini ve boynunda bir haç kolyesi taşır. Bu kolye aslında bir hançerdir. Sırtında ise büyük siyah bir kılıç vardır.

Mihawk gerçek hayatta korsan Bartholomew Roberts'ten esinlenerek yaratılmıştır. Giyimi ve tavırlarıda ona benzetilmiştir. Sadece bir kaç özelliği değiştirilmiştir.

Lakabı "Şahin Göz"'dür. Bu lakabı şahin gözlerine benzeyen renkli gözlerinden dolayı almıştır.

Mihawk One Piece dünyasında ki en ciddi karakterlerden biridir.

10.Aşama-Aokiji

Amiral Aokiji (青キジ大将, Aokiji Taishō), eski Koramiral Kuzan (クザン中将 Kuzan Chūjō) Deniz Kuvvetleri'ndeki üç amiralden biri ve Hasır Şapka Korsanları ile karşılaşan iki amiralden ilkidir(Akainu sadece Luffy ile karşılaştı). Japonca'da ismi "Mavi Sülün" anlamına gelmektedir. Bu üç amiral sadece Filo Amirali Sengoku'dan emir almaktadırlar.Sengoku görevden ayrıldıktan sonra yerine Aokiji'yi göstermiştir ama Akainu'da Baş Amiral olmak istiyordu. İkisinin düellosu sonucu Akainu kazandı ve yeni Baş Amiral oldu. Aokiji ise Akainu'nun astı olmak istemediği için Donanmadan ayrıldı. Artık Amiral değil.

Son olarak final Roundda karşısına Marineford Garp çıkıyor.Ne çok yaşlı nede en efsane döneminde.

Final Aşaması-Garp

Son düzenleme:
Güzel konu. Baya bir düşündükten sonra kesin cevabımı yazarım. Şimdilik tayfasında takılır diyorum. Yani en son dördüncü aşamayı geçer.

Ciddi misin bu yazdığında ?
Evet ciddiyim. Düz mantıkla bakmamak lazım. Luffy sağ kol yendi diye otomatikmen bunlardan güçlü olmuyor. Avantaj dezavantaj durumlarına bakmak lazım. Jozu katadan çok daha dayanıklı birisi ve saldırısı amirale hasar verecek düzeyde. Croco hatta jozu için çok hızlı demişti. Vista ise mihawkla baş edebilecek düzeyde ama yenemez orası ayrı. Luffy nin bu dövüşlerde bruleeyi alıp kaçamayacak o yüzden bir iki arc sonra tam geliştiği zaman amirale kadar aşama kaydeder. Wb nin tayfası farklı bir seviyede. Ayrıca wb nin tümen komutanları güce göre sıralanmadı bunu da hatırlatayım.

Not: luffy burdaki herkesi yener ama ana karakter şansı veya plot armor denen şeyi katmadan değerlendirmek lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık