Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kırıcı olmayın. Kendine kılıç ustası diyen herkes kılıç ustasıdır. BB durum manga sayfası ile sabitken imkanları zorlamaya gerek yok.

Meyvesi olan kişi kılıç ustası değildir diye bir şey yok. Shiryuu 40 yaşına kadar kılıç ustasıydı meyve yiyince ben artık kılıç ustası değilim mi diyor ? Kılıçla değil yumrukla mı dövüşüyor ? Kılıcı süs diye mi yanında taşıyor ? Laf olsun diye argüman üretmenin bir manası yok. Saf kılıç ustası diyorsan 3-4 tane kılıç ustası sayarsın. Mihawk koskoca evrende 3 tane kılıç ustasından mı iyi ? İşte asıl saçma olan budur.
Kılıcının meyveyle alakası yoksa kılıç ustasıdır.Law kılıç ustası değildir mesela.Big mom da değil shiryunun meyvesinin kılıçla alakası yok kılıç ustasıdır.

Hala kılıç ustası sayılırlar.Meyve yiyen kılıç ustası sıfatını kaybetmez.Hala aynı şekilde düello atabilir çünkü.Kılıç ustası olan birisi ek meyve gücü yada yetenekle Mihawk'ı yenebilir.Ancak kılıç ustası olarak yenemez böyle görünüyor.Shanks dahil buna.Shanks artık rokushiki mi yapar hasshouken mi ne olduğu belirsiz bir gücü var muhtemelen öyle yener.Kılıç kullanarak değil.Hele hele artık tek kola sahipken hiç değil.

Sen diyorsun ki; Mihawk bir kurbağa ve dünyanın ne kadar büyük olduğunu bilmiyor.

Ben de diyorum ki; böyle bir şey imkansız. Olmayacak. Olursa o zaman gel istediğini yaz.
Ne alakası var? Shichiler'in hepsi tecrübeli insanlar içlerinde Buggy de olmak kaydıyla. Hepsi Yeni Dünya görmüş gezmiş dolaşmış adamlar. Kişilerin güçlerini gayet iyi tanıyan tipler.

Sana göre Mihawk Wano'ya gelmiş ve üstünlüğünü kabul ettirmiş öyle mi?

Kılıcının meyveyle alakası yoksa kılıç ustasıdır.Law kılıç ustası değildir mesela.Big mom da değil shiryunun meyvesinin kılıçla alakası yok kılıç ustasıdır.
Atıyorum Shiryuu kılıcına elmas meyvesi yedirdi. Bu durumda kılıcın meyveyle alakası oluyor. Shiryuu kılıç ustası değil mi ? Bu dediğin durum da her zaman geçerli değil.

Hala kılıç ustası sayılırlar.Meyve yiyen kılıç ustası sıfatını kaybetmez.Hala aynı şekilde düello atabilir çünkü.Kılıç ustası olan birisi ek meyve gücü yada yetenekle Mihawk'ı yenebilir.Ancak kılıç ustası olarak yenemez böyle görünüyor.Shanks dahil buna.Shanks artık rokushiki mi yapar hasshouken mi ne olduğu belirsiz bir gücü var muhtemelen öyle yener.Kılıç kullanarak değil.Hele hele artık tek kola sahipken hiç değil.
Shanks babalar gibi kılıç ustası. Ama bak gör yarın kral haki+kılıç ustalığını kombine etse Shanks kılıç ustası değil çünkü kral haki kullanıyor diyecekler. Bunlara göre böyle :oops: Ellerinden gelse kılıç ustası silahlanma ya da gözlem bile kullanmamalı diyecekler.

Başka karakterler de kabul etmeyip de Mihawk denilince neden kabul görüyor bunlar? Olay Wano da Mihawk'dan güçlü bir kılıç ustası olup olmaması değil. Eğer Mihawk Wano'ya uğramamışsa, Wano dışarıya kapalı bir ülke olduğundan burada Mihawk'dan güçlü bir kılıç ustası olabilir ve bu dünyada bilinmiyorsa, Dünya da ünvanı veren ve böyle düşünen kişi bu adamı bilmez. Yani En güçlü aslında bu demez.

Çoğu kişinin dediği nokta bu ama siz ''Mangaka böyle çizmiş o öyle çizdiyse o'dur'' kafasında gidiyorsunuz. Halbuki Mangaka ünvanları çizerken bile seride ki kişiler üzerinden çiziyor. Adam sadece çiziyor, Yani mesela WB'nin en güçlü ünvanı olmasına rağmen o bile diyor her zaman en güçlü olarak kalamam diye fakat ünvan kendisinde yani biri geçse bile bu bilinmeyecek. Çünkü ünvan WB de ve onu yenmesi gerekli.

Aynı şeyi Wano da olduğunu düşünün. Mihawk'dan güçlü bir kılıç ustası var ama Wano dışarıya kapalı bir ülke, adam çıkamıyor. Dünyada ki insanlar ise onu tanımıyor ve en güçlü ünvanını Mihawk'a veriyorlar. Bu en güçlü kişinin Mihawk olduğunu kanıtlar mı? Sadece dışarıda ki insanlar onu öyle bilir. Bu sadece bir örnek demek istediğimi anlamışsındır umarım.
WB en güçlü denildi, ancak serumlarla çizdi adamı. Yaşlandığı ve hasta olduğu söylendi. Sonra MF'ye geldi. En güçlü kalamayacağını söyledi, birçok kişinin ağzından da duyduk zayıfladığını. Yani Oda önce bilgiyi verdi, sonra bu durumun değiştiğini gösterdi. Ünvan geçtiği zaman en güçlüdür. Sonra MF'de ilerleyen hastalığıyla bu durum değişmiştir.

Bu mantıkla, Oda o kutucuğa yazıyorsa aksi gösterilene kadar bunu doğru kabul etmek gerekir. Mihawk dünyanın en güçlü kılıç ustasıdır. Wano'nun istisna olduğuna dair bir bilgi geçmedi. Gördüğün gibi ülkeye girip çıkabiliyorsun. Hani yakın zamana kadar girip çıkmak mümkün olmasa yine tamam diyeceğim. Mihawk aktif olarak kendinden güçlü bir kılıç ustası arıyor zaten. Bilmediği birinin bir anda peydah olması hikaye açısından da mantıklı olmaz. Kurduğun mantığın sıkıntısı bu. Oda yıllar sonra aaa burada Mihawk'tan güçlüsü varmış, hiç bilmiyorduk demez. Bu hikaye anlatımı olarak sırıtır, amatörce olur. Oda asla böyle birşey yapmaz.

Shanks kılıç ustası. Mangaka zaten datalarda vivrelerde belirtmiş. Mihawkla düello etmiş. Mihawk bu adam kılıç ustası olmasa ne diye düello ediyor? Tek kolu gitti diye düello etmeyen adam, kılıç ustası olmayan shanksle niye düello etsin?

Sizin mantığınız şu: shanks kılıç ustası çıkamaz çünkü bir yonkou. Mihawk ise bir shichibukai. Oysaki ünvanları kenara koyup düşünmek yeterli. Mihawk en güçlü kılıç ustası. Shanks de mangaka onaylı bir kılıç ustası. Doğal olarak en basit mantık Mihawk > Shanks der. Ama dur ya shanks yonkou :eek: O zaman olamaz çünkü shanks kesin daha güçlü olmalı. Ama hiç bir dayanağı yok bu lafın.

Yukarıdaki mesajı güncelledim bir daha oku onu. Ekleme yaptım.
Oda tarafından nerede açıklandı Shanksın kılıç ustası olduğu? Vivre Cardları diyorsan onlar databooklar gibi ürünler. Databooklarda kaç kez hatalı bilgi çıktı saymaya çalışsak beceremeyiz.

Non-canon olan hiçbir şeyi ciddiye alıp değerlendirmeye gerek yok. Oda cevaplarını kendisinin yazdığı SBS'lerle bile güç hakkında doğru düzgün açıklama yapmıyor. Çıkarılmasına izin verdiği ürünlerde bu denli ciddi bilgilerin yer alması mantıksız olur zaten.

Ne alakası var? Shichiler'in hepsi tecrübeli insanlar içlerinde Buggy de olmak kaydıyla. Hepsi Yeni Dünya görmüş gezmiş dolaşmış adamlar. Kişilerin güçlerini gayet iyi tanıyan tipler.

Sana göre Mihawk Wano'ya gelmiş ve üstünlüğünü kabul ettirmiş öyle mi?
Mihawk bence Wano'ya gelmiştir. O konuda iddiaya da girdim zaten. Ancak bu konunun hiç bahsi geçmeyebilir bile. Çünkü Mihawk Wano'ya gelse de, gelmese de orada ondan güçlü biri çıkmayacak. Bunu da Zoro'nun durumundan anlarsın. Mihawk'tan güçlü birini anlayabilecek kapasitesi vardır.

Atıyorum Shiryuu kılıcına elmas meyvesi yedirdi. Bu durumda kılıcın meyveyle alakası oluyor. Shiryuu kılıç ustası değil mi ? Bu dediğin durum da her zaman geçerli değil.

Shanks babalar gibi kılıç ustası. Ama bak gör yarın kral haki+kılıç ustalığını kombine etse Shanks kılıç ustası değil çünkü kral haki kullanıyor diyecekler. Bunlara göre böyle :oops:
Valla ne düşünürlerse düşünsünler fantazi olmaktan ileri gitmez.
Mangaka demiş mi Shanks'in kılıç ustalığı 1. sınıf diye.Kılıç ustasının kılıç ustalığı 1. sınıfmış.Böyle dediği sağlam kaynaktan onaylandıysa tamam.Bitti.

WB en güçlü denildi, ancak serumlarla çizdi adamı. Yaşlandığı ve hasta olduğu söylendi. Sonra MF'ye geldi. En güçlü kalamayacağını söyledi, birçok kişinin ağzından da duyduk zayıfladığını. Yani Oda önce bilgiyi verdi, sonra bu durumun değiştiğini gösterdi. Ünvan geçtiği zaman en güçlüdür. Sonra MF'de ilerleyen hastalığıyla bu durum değişmiştir.

Bu mantıkla, Oda o kutucuğa yazıyorsa aksi gösterilene kadar bunu doğru kabul etmek gerekir. Mihawk dünyanın en güçlü kılıç ustasıdır. Wano'nun istisna olduğuna dair bir bilgi geçmedi. Gördüğün gibi ülkeye girip çıkabiliyorsun. Hani yakın zamana kadar girip çıkmak mümkün olmasa yine tamam diyeceğim. Mihawk aktif olarak kendinden güçlü bir kılıç ustası arıyor zaten. Bilmediği birinin bir anda peydah olması hikaye açısından da mantıklı olmaz. Kurduğun mantığın sıkıntısı bu. Oda yıllar sonra aaa burada Mihawk'tan güçlüsü varmış, hiç bilmiyorduk demez. Bu hikaye anlatımı olarak sırıtır, amatörce olur. Oda asla böyle birşey yapmaz.
Oda bunu çizdi işte Ünvan ona veren çizen mangaka kişiler ağzından bunu değiştirdi. Aynı Oda Wano'yu Dünyaya kapalı bir ülke olarak çiziyor. Wano'ya öyle elini kolunu sallayarak girip çıkamıyorsun bizimkilerin Wano'ya nasıl girdiğini tekrar oku istersen.

Onca yıl sonra Mangaka IM gibi bir karakter çıkarıp serinin içinden geçiyor resmen Mihawk'dan güçlü kılıç ustası çizmeyecek öyle mi? Sen eğer inanıyorsan bu dediğine bir şey diyemem.

Mihawk bence Wano'ya gelmiştir. O konuda iddiaya da girdim zaten. Ancak bu konunun hiç bahsi geçmeyebilir bile. Çünkü Mihawk Wano'ya gelse de, gelmese de orada ondan güçlü biri çıkmayacak. Bunu da Zoro'nun durumundan anlarsın. Mihawk'tan güçlü birini anlayabilecek kapasitesi vardır.
Peki bakalım Mihawk Wano'ya gelmiş mi öyleyse Wano sonu görüşelim yeniden. Bence Mihawk Wano'ya hiç gelmemiştir, ünvanı ise geçmişte ki ünvan sahibini yenerek kazanmıştır.

@twei gibi gözlem haki diyen nooblar var mı hala ? Garibim, Zoro'nun gözlem hakiyi Shiryuu ile olan dövüşte kesfedeceğini falan düşünüyor herhalde. Ya da Mihawk'ın gözlem haki fakiri olduğunu mu zannediyor bilemiyorum. Gözlem haki varmış evrende. Allah Allaaaaaah, bak sen. Bi' Oda'nın haberi yok galiba gözlem hakiden. Salak gibi suke suke yedirmiş Shiryuu'ya :oops: Aferin:alkis:
Sen cidden salaksın lan. Hani normalde birine demem bunu ama ilk defa güçlü bir şekilde söyleme istediği duydum. Adam kalkmış gözleri etkileyecek sonuçta görünmez olacak diyor, ben de koskoca Mihawk k.hakisi yerine gözlerine mi güveniyor da görünmez adam avantajlı olacak imasına getiriyorum. Sen yine ve yeniden götünden anlayıp boş laf sokma girişimine giriyorsun. Cidden salaksın la.

Bir başkası için gözün önemi yok elbette k.haki çok daha önemli.Ancak bu Mihawk gibi özel bir adam için geçerli değil.Bu adam şahin göz lakabı aldığına göre gözlerini rakibin karşısında kullanamaması en az k.haki kullanamaması kadar fark yaratır düello içerisinde.Adamın gözleri k.haki olmuş zaten.Kılıçla yapılan en ufak sapmayı hareketi görebiliyordur muhtemelen.K.hakiyle bu kadar detaylı gözlem yapılır mı emin değiliz sadece varlığını hissetmeni ve sana gelen hamleleri görmeni sağlıyor.Şahin gibi keskin gözlere sahip olduğuna göre yerdeki en ufak bir noktayı görebilmesi bile absürd olmaz.K.haki ile noktalara odaklanmazsın canlı varlıklara odaklanıyorsun gibi görünüyor bütün olarak.
Boş üzerine boş. Göremediği G4 atağını savunan Doglamingodan gözlere geldik. Boş oğlu boş...

Valla ne düşünürlerse düşünsünler fantazi olmaktan ileri gitmez.
Mangaka demiş mi Shanks'in kılıç ustalığı 1. sınıf diye.Kılıç ustasının kılıç ustalığı 1. sınıfmış.Böyle dediği sağlam kaynaktan onaylandıysa tamam.Bitti.
Shanks'ın kılıç ustası olduğu bilgisi çok önemli bir bilgiymiş gibi davranıyorlar. Adam gözüktüğü her yerde kılıçla. Dövüşmeye niyetlendiği her sahnede kılıçla. Ama mangaka özellikle mangada belirtmesi lazım. Mangaka, "Shanks kılıç ustasıdır" diyecek hepimiz Allah'ımızı şaşıracaz. Aman Yarabbi nasıl olur, ne alakası var, hiç de beklemiyorduk böyle bir şeyi, Allah Allaaaaaaaaaaah diyeceğiz :) Ulan Oda, insan önceden bir ip ucu verir hayinnn diyeceğiz :fool: Abi yemin ederim şaka gibi ya :(

Sen cidden salaksın lan. Hani normalde birine demem bunu ama ilk defa güçlü bir şekilde söyleme istediği duydum. Adam kalkmış gözleri etkileyecek sonuçta görünmez olacak diyor, ben de koskoca Mihawk k.hakisi yerine gözlerine mi güveniyor da görünmez adam avantajlı olacak imasına getiriyorum. Sen yine ve yeniden götünden anlayıp boş laf sokma girişimine giriyorsun. Cidden salaksın la.

Boş üzerine boş. Göremediği G4 atağını savunan Doglamingodan gözlere geldik. Boş oğlu boş...
Şimdi olmadı işte. Umarım banlanırsın. Banlanmazsan hak ettiğin cevabı hak ettiğin şekilde verecem zaten ben sana.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık