Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Buyurun sahne:

1. Fujitora bir amiral.
2. Shiryuu yonkou 2. adamı.
3. Shutenmaru yonkou 3. adamı ile dövüşüyor.
4. Muhtemelen king de kılıç ustası çıkacak. Sadece bir tahmin. Çıkmasa da dert değil. Sağ kol kılıç ustası koltuğunda shiryuu zaten var. Ha sen diyorsan ki burges shiryuudan güçlüdür tartışmam bile.
5. Shutenmaru seviyesi muhtemel 2 tane daha samuray var kinemon söyledikleri.
6. Orochi gene çift kılıç ustası ve shogun (wanodaki en güçlü kılıç ustası). Kaidonun ortağı. Kaido çöp adamla ortak olmayacağına göre?

Mihawk en güçlü kılıç ustası olduğuna göre, bu adamların seviyesinin üzerindedir.

Forum kuralları 6.yı kendi üzerinde uygulamanı rica edeceğim öyleyse:

6) Üyelere karşı küfür kullanımı forumdan süresiz uzaklaştırma sebebidir. Üyeleri kasten tahrik ve rahatsız edecek; hakaret içerikli ve imalı yorumlarda bulunmak şayet hakarete uğrayan üye şikayet ederse ilk seferinde kısa süreli, daha sonra ise süresiz olarak forumdan uzaklaştırma sebebidir.
1) Fujitora saf bir kılıç ustası değil. Adamın gücünün kaynağı meyve. Meyvesiz sadece kılıcıyla bize teknikler gösterdi de bizim mi haberimiz yok.
2)Shiryu içinde aynısı geçerli.
3)Mihawk Dünyanın En iyi kılıç Ustası ancak Wano dış dünyaya kapalı bir ülke. Yani bu durumda Wano bu kıyaslamanın dışında. Yani bu adada Mihawk'tan güçlü biri olup olmadığı belli değil. Buna bağlı olarak Wano ile alakalı diğer sorulara cevap vermiyorum. Çünkü yine başta eleştireceğim nokta görmediğiniz şeyler üzerinden tartışmak kadar saçma bir şey olamaz ki dediğim gibi Mihawk'ın ünvanı Wano hariçtir. Wano'da ondan güçlü bir kılıç ustası olup olmadığını da göreceğiz zaten.

Birinci ve ikinci maddeleri açacak olursam öncelikle bu seride her kılıç kullanan kişi saf manada kılıç ustası değil. Bunun örneklerinden en büyüğü Koca Ana'dır. Kadın kılıç kullanıyor ama kılıç ustası değil. One Piece'deki kılıç ustası tanımına girmiyor. Bu serideki kılıç ustaları gücünü sırf kılıçtan alan kişiler daha çok kılıç ustası olarak gösterildi. Bunun örnekleri; Mihawk, Zoro, Vista, Momongo gibi adamlar. Bu adamlar gücünü kılıçtan alıyorlar. Roger da Rayleigh de kılıç kullanıyordu ama bunlar kılıç ustası değil. Bu bakımdan gücünün önemli bir kısmını meyveden alan Fujitora'yı Mihawkla aynı kefeye koyamazsın. Shiryu'ya gelecek olursak bu adamın gücü ve özellikleri belli değil. Sen çıkmışsın Yonkou 2. adamı diye ki oda belli değil gücü belli olmayan biri ile gücü belli olmayan başka birini konumlandırıyorsun. Güzel kanıt. King mevzusu da bu kapsamda adamın daha gücünü görmeden kılıç ustası olarak tanımlayıp tanımlayamacağımız belli değilken Mihawkla karşılaştırmak benim teee en başta zaten eleştirdiğim şey. Kingin gücü ile ne gördünüz? Hiçbirşey. Bu adam saf bir kılıç ustası mı? Belli değil.

Saf kılıç ustasından kastım da şu tekrar edecek olursam: Kendini sırf kılıç yoluna adamış o yolda güçlenmiş kişiler. Bu seride bunlar kılıç ustası. Koca Ana Law gibi kılıcı sadece bir araç olarak kullananalar kılıç ustası değil. Kulvarlar farklı bunu anlamanız lazım. Bu durum böyle ne demişler "Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az."

Kurallara gelecek olursam kuralları gayet iyi biliyorum ve ne hikmetse o madde kapsamında şikayet gelmiş birisi bana bunu yazıyor :D Sen sert eleştiriyi tahrik etmek hakaret falan sanıyorsan o senin ayıbın. Seni tanımam etmem. Beni ilk alıntılayan da sensin. Sonuç olarak seni bu madde kapsamında neden tahrik vesaire edeyim tanımam etmem seni? Tanımadığm birine durduk yere niye hakaret edeyim? Saçma bulduğum manga ile alakası olmayan her şeyi yukarıda da yazdığım gibi sert eleştiririm. Sert eleştiriye gelemiyorsan o seni alakadar eder beni değil.

EDİT: Yazmayı unuttuğum bir şey var Zoro benim önceki mesajımda sorduğum sorunun neresinde cevaplarında? Onu da bir aydınlatırsan sevinirim. Çünkü asıl tartışmamız onun üzerindendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık