Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İyide melih bu anlattığın hangi mihawk ? Luffy'yi 2 sene önce kesemeyen Mihawk değil mi ? Crocodile'ın kancası ile vurup durdurduğu ? Adamın saldırı gücüne, kılıç tekniğine lafımız yok ama dediğin kadar üst seviye bir hız, yakalama ve ezici gücü olsa, Luffy ile uğraşmazdı, 2 sene önce ki Luffy bu. Yine inanılmaz bir fizik gücü olsa Croco kancayı koyup durduramazdı Mihawk'ı, geri savrulurdu. Düşünsene Croco Shanks'ın saberına vuracak ? Yada Wb'nin bisentoya ?
Adam belliki işin teknik kısmı ile en iyi olmuş.
Zaten Mihawk'ın yonko-amiral dediğimiz klasmana girememe sebebi bu. (Böyle düşünenler açısından diyim, aksini düşünenlerde çoğunlukta tabi) Aokiji uğraşmadı buz kılıcı ile indirdi Luffy'yi. Kizaru Luffy ile dalga geçti adam yerine bile koymadı. Mihawk vs Luffy adlı bölüm yapılmış marinefordda,
Luffy ellerini kollarını uzatan bir meyveye sahip olması sebebiyle kılıçustasına karşı yaşadığı dezavantaja rağmen Mihawk'la gayet güzel baş etti, kendine vurdurtmadı.
Şimdi karşılaşsalar, b.haki ve k.haki'yi öğrenmiş haliyle Luffy denk dövüşür bence Mihawk ile, aynı şekilde Law içinde böyle düşünüyorum.

Kuma'nın aklı olsada Mihawk yener bence, Zoro'nun Kuma'ya shishi sonson çekebildiğini düşünürsek, Mihawk fırsatını bulursa affetmez gibi.
şimdi crocodile mihawkı durdurdu ama hedefi mihawkın crocodile degildi,croco araya girdi bu farklı bir durum.jozuda aokijiyi kanattı ama jozuyu beklemiyordu aokiji sonradan buz topagı yaptı.yani eger sen luffynin tek bazokasıyla (g2den önceki) ;) metrelerce ucan croconun fizik gücünü,sadece kılıcını sallayarak buz dagını ikiye bölen mihawkla bir tutarsan bu mantıksız olur.üstelik mihawk vs luffy olmasına ve luffy g2 modunda kacmasına ragmen mihawk hiç kasmadan onun hızını astı.yani g2 modundaki hızı luffynin zaten asırı...ve soruyu geliştirerek kullanıyor.o hızın üstüne cıkıcak az adam var bu seride.mihawksa hiç kasmadan luffynin hızını astı.yani bazı seyleri söylerken makul olmak lazım.mihawk luffyi sonucta paket edemedi ve luffy cidden iyi iş cıkardı ama hız konusunda bnm gördügüm luffyden üstün.bu durumda lawdan cok daha üstün oluyor.lawın kullandıgı meyve gücü itibariyle merkezde sabit durup etrafındaki nesneleri kullanarak saldırmasına izin veriyor.evrende atıcagı elmas haric herseyi keser mihawk,arka arkaya kılıc kesişi yaparsa luffye yaptıgı gibi law bunla asık atamaz.luffy attı ama ondaki ceviklik seride kimde var ? denk dövüsebilmeleri ayrı olay yenmek ayrı olay.vistada mihawka denk dövüstü ama yenemezdi oda biliyordu bunu.

sonra kumanın olayındada durum bariz.adam oarsı mahveden yüzlerce askeri ve korsanı ucuran ursus shock yapmıs savastan yeni cıkmıs hasırsapkalardan birinin hala ayakta kalıcagını tahmin etmiyor.kaptanlarıda baygın.rahat rahat hedefine hareket ediyor.ordaki durum kumanın zoroyu ve sanjiyi hafife alıp tanımamasından ileri geliyor.sen o seviyedeki zekaya sahip bir adamın ki tayfadan gönderdigi kişilerin her birinin gittigi yer,kendilerini geliştirmeleri için secilmiş.mihawka karsı aynı hatayı yapıcagınımı sanıyorsun.adam anlık yer degiştirmede kizaruyla denk nerdeyse biri ısık hızında,digeri ısık hızında havayı iterek kendini ısınlıyor.kizaru ve rayleigh dövüsürken nasıl araya girdi ikiside kaldı öyle.:D bakma aklı gitti garibimin yoksa kuma tam bir hayvanat :flaugh:

dipnot;manga farklı kaynaklar tarafından farklı cevriliyor,asıl ceviriyi yani orjinal olanı,manga sayfasını birebir kullanan anime yapıyor.ve orada benim arsivime göre mihawkın shankse söyledigi sey tek kollu bir adama meydan okumakla ilgilenmiyorum.gücsüz gördügü için öyle dedi desem.aynı tek kollu adam wbye meydan okuyor,karsına dikilip kılıc cekiyor.demekki ordaki durumun acıklaması iki türlü olabilir ya mihawk laf soktu:D yada tek kollu bir adama meydan okumayı kendi kılıc ustası gururuna yediremiyor.;)

Aslında bana kalırsa güç oranlamasını bozan 2 seneki önceki Amiraller. Üçüde yıkıcı yüksek olan logia kullanıcısı ve birbirine denk güçteler. Normal şartlarda One Piece'de rütbeler, mevkiler içindeki güç sıralamalarında doğal farklılıklar oluyor ve aslında bu işin güzel tarafı bana göre. Lakin Amiraller hepsi birbirinin aynı güçteymiş gibi gösterildi ve WB'nin de iman gücü ile vurduğu mega yumruk Akainu'yu bayıltınca takip edenlerde Dragon Ball vari kesin güç farklılıkları görüşü oluştu :D

Melih ben o kesmelerin sebebinin, fiziksel güçten ziyade tekniğin olduğunu düşünüyorum.
Tabi ki fiziksel güç lazım ama sen Wb'ye, Jozu'ya, Garp'a kılıç versen sallasalar o buz dağının yarısını kesebilirler mi ?
Tashigi fiziksel olarak Usopp ayarı falandır, ama gemiye gelen gülleyi karşılıyor, Zoro'nun kılıcını durdurmuştu sanırım bir yerde, aynı şekilde Vergo ve Law şeytan meyvesini kullanıyor, kılıcını durdurmak için... Bu Tashigi karakteri tamamen kılıç tekniğinin önemini ortaya çıkartan bir karakterdir bence. Zoro'nun çeliği kestiği bölüme tekrar bakarsanız, ilk başta sadece fizik gücü ile zorluyor ama başarısız oluyor ardından, ustasının sözünü, tekniğe dönüştürüp işi bitiriyor.
Fiziksel güç tabi ki lazım, yanlış anlaşılmasın, sadece teknik bence daha önemlidir kılıçta. Mihawk'ta Zoro ile ilk karşılaşmada söylediği bir söz var, ''Zarif olmayan kılıç güçsüzdür.'' şeklinde bir laftı sanırım yanlış hatırlamıyorsam.
Yani olay tamamen fiziksel güç ise, bu dojolar neden var ? Adamlar sabah akşam ağırlık çalışsınlar o zaman yada Zoro Mihawk'a neden bana kılıcı öğret dedi ? Gitsin sabah akşam ağırlık çalışsın, ne gerek vardı ?
Sen farklı düşünüyorsun saygı duyuyorum ama dediğim gibi o fiziksel güç,hıza sahip olsa örnekler ortada ; Aok-Kizaru vs Luffy ne kadar çabuk bitiyor,
Croco sen katılmasanda kanca ile durdurabiliyor...

Vista olayında Mihawk'ın kazanacağı yüksek ihtimal ama bu seride en iyisisin diye rakipsiz olmuyor örnek ; Wb...
Shanks-Kaido-Garp gibi isimlerin küçük bir şansta olsa yenme şansları yok mudur ? Vardır. Bu Mihawk vs Vista, Shiliew içinde geçerlidir. Mihawk Vista'ya saygı duyuyor, ''senin ismini bilmesem aptal olurdum'' diyor, Vista'da erteleme teklifine ''oh kurtuldum oley'' demiyor, ''bu ikimizinde yararına olacak'' diyor. Mihawk yıpranmadan, yara almadan Vista'yı yenebileceğini düşünüyor musun ?
Mihawk'ın gücünü kabul ediyorum ama seviyesinide kabul etmek lazım. Bu adamın dengi olan karakterler savaşta gösterildi bana göre.
Smoker'ın dediği gibi shichibukai ayarı (Moria hariç), diğer karakterlerin şansı var bu adam karşısında. En azından yara vermeden yenileceklerini düşünmüyorum.

Melih ben o kesmelerin sebebinin, fiziksel güçten ziyade tekniğin olduğunu düşünüyorum.
Tabi ki fiziksel güç lazım ama sen Wb'ye, Jozu'ya, Garp'a kılıç versen sallasalar o buz dağının yarısını kesebilirler mi ?
Tashigi fiziksel olarak Usopp ayarı falandır, ama gemiye gelen gülleyi karşılıyor, Zoro'nun kılıcını durdurmuştu sanırım bir yerde, aynı şekilde Vergo ve Law şeytan meyvesini kullanıyor, kılıcını durdurmak için... Bu Tashigi karakteri tamamen kılıç tekniğinin önemini ortaya çıkartan bir karakterdir bence. Zoro'nun çeliği kestiği bölüme tekrar bakarsanız, ilk başta sadece fizik gücü ile zorluyor ama başarısız oluyor ardından, ustasının sözünü, tekniğe dönüştürüp işi bitiriyor.
Fiziksel güç tabi ki lazım, yanlış anlaşılmasın, sadece teknik bence daha önemlidir kılıçta. Mihawk'ta Zoro ile ilk karşılaşmada söylediği bir söz var, ''Zarif olmayan kılıç güçsüzdür.'' şeklinde bir laftı sanırım yanlış hatırlamıyorsam.
Yani olay tamamen fiziksel güç ise, bu dojolar neden var ? Adamlar sabah akşam ağırlık çalışsınlar o zaman yada Zoro Mihawk'a neden bana kılıcı öğret dedi ? Gitsin sabah akşam ağırlık çalışsın, ne gerek vardı ?
Sen farklı düşünüyorsun saygı duyuyorum ama dediğim gibi o fiziksel güç,hıza sahip olsa örnekler ortada ; Aok-Kizaru vs Luffy ne kadar çabuk bitiyor,
Croco sen katılmasanda kanca ile durdurabiliyor...

Vista olayında Mihawk'ın kazanacağı yüksek ihtimal ama bu seride en iyisisin diye rakipsiz olmuyor örnek ; Wb...
Shanks-Kaido-Garp gibi isimlerin küçük bir şansta olsa yenme şansları yok mudur ? Vardır. Bu Mihawk vs Vista, Shiliew içinde geçerlidir. Mihawk Vista'ya saygı duyuyor, ''senin ismini bilmesem aptal olurdum'' diyor, Vista'da erteleme teklifine ''oh kurtuldum oley'' demiyor, ''bu ikimizinde yararına olacak'' diyor. Mihawk yıpranmadan, yara almadan Vista'yı yenebileceğini düşünüyor musun ?
Mihawk'ın gücünü kabul ediyorum ama seviyesinide kabul etmek lazım. Bu adamın dengi olan karakterler savaşta gösterildi bana göre.
Smoker'ın dediği gibi shichibukai ayarı (Moria hariç), diğer karakterlerin şansı var bu adam karşısında. En azından yara vermeden yenileceklerini düşünmüyorum.
Gördüğüm en mantıklı ve katıldığım yorum :artiz:

Bu site mihawk ve croco ile uğraşmayı ne zaman bırakacak merak ediyorum.Bu zamana kadar adam gibi toplasan 1 bölüm gördük dof u.Şimdi boss olmak üzere ya da oldu diyelim.Sabır ya adam neden ''en iyi'' anlatılır.

Mihawk vs Zoro, Yonkou'yu indirdikten sonra olacaktır muhtemelen. Şimdiye kadar dövüştükleri kişilerden; Luffy patronu, Zoro ve Sanji'de 2. ve 3. adamı aldılar. Zoro'nun rakibi muhtemelen yine kılıç ustası olacağı için bu adam amiral gücünde veya ona çok çok yakın bir seviyede olacaktır(Marco ve Benn Beckman'dan pay biçiyorum.). Yani Mihawk kafadan amiral seviyesinde veya onun üzerinde oluyor. Ama ben Mihawk vs Zoro(Usta-öğrenci kapışması.) olacağını düşünmüyorum. Mihawk bence modifiyeli(Meyve yemiş.) Yağmur Shiryu'ya kaybedecek ve Zoro onu yenip en iyi ünvanını alcak. Tabi bu yazdıklarım varsayımdan öteye geçemez.

Soytarii26

Mihawk amiral gücünde olması demek 2 hareketi ile Vista'yı yenmesi demek.İçinde Vista ve Marco ve Crocodile'ın olduğu tüm Wb korsanları bir amirali yenemedi.Mihawk daha Vista'yı yenemiyor.Mihawk iyidir güçlüdür ama amiral demek biraz aşırı.

Kaldı ki bir amiralin Buggy karşısında afallaması hiç düşünebilir mi?
Her karakterin kullandığı tekniğin farklı olmasıyla açıklanılabilir bu. Taş-kağıt-makas gibi. Taş makası yener, makas da kağıdı yener. Düz mantıkla gidilirse Taş kağıdı yenmeli ama olmuyor işte

Shanks ile kaido'nun kapıştığı tam olarak nerede geçti?Marine askeri sadece dediki "kaido wb'yi durdurmaya çalışırken araya shanks girdi.Belki shanks kaido ile anlaştı,ki zaten shanks kaido ile kapışsa marineford'a sağlam gelemezdi bence.
Hasta ve yaşlı wb denizcilere karşı savaşırken kaido'nun onu engellemeye çalışması çok normal birşey.Zaten denizcilerle uğraşıyor bir de kaido gelirse kaybedecekleri aşikardı.Kısacası kaido bu fırsattan yararlanmak istedi.Bunlardan yola çıkarak denk güçteler demen şaşırtıcı doğrusu.
Shanks'ın kaido ile kapışıp marineford'a sağlam gelebileceğini düşünüyorsan fikrine saygı duyarım.
Kaıdo fırsattan falan yararlanmaya çalışmadı. Dengelerin bozulmasını engellemeye çalıştı, Aksini iddia eden varmıdır acaba ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık