Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk nasıl teknik kullanmıyor? Zoro'ya ne öğretti bu adam peki? O kesme türü saldırılarının hepsi teknikle yapılan saldırılar. One Piece serisinde kılıç ustalığının zerafete dayandığını ileri süren yegane kişi Mihawk'tır. Saf fiziksel güç + kılıç ile o iş olsaydı, tüm kılıçustaları aynı mihawkın yaptığı gibi saldırırlardı. Mihawk sadece teknik isimlerini söylemiyor. Son çıkan oyunda o isimler de tekniklerin isimleri de açıklanmış üstelik.

Şu sayfada en altta Zoro, Mihawk'ın tekniğini daha zayıf bir şekilde uyguluyor:
acıklandıgını biliyorum ama hepsi kesme,yani benim bahsettigim farklı farklı seyler denemiyor.zoro sadece kakuya karsı 10 çeşit teknik denedi.biriyle tekkai kesmeye calıstı,digerinde güc agırlıklı teknik kullandı ama hepsinin farklı bir tarzı var yani teknik kullanmıyor derken daha önceki bir tartısmadaki gibi olmus tam doldurmamısım içini ve kendimi anlatamamısım.yani farklı özel bir teknigi yok isim koyup koymaması önemli degil.söyle örnek vereyim mihawk teknik adam ama zidanenın kendine has hareketi,yada figonun veya ronaldinhonun teknigi gibi teknik kullanmıyor.saf güc ve kılıcı zaten rakiplerini eziyor.o manada teknik kullanmıyor dedim ve ichigoyu örnek verdim.ichigoda sadece getsuga biliyor oda teknik ama byakuyanın yanında teknik kullanmayan bir shinigami oluyor umarım anlatabilmişimdir ;)

zoroya ögrettigine gelince,zoro zaten teknige ihtiyac duyan bir adam degil bir cogunu dogaclama buldu.zoroya ihtiyac olan sey yeni bir zorluktu.en büyük güc artıslarını celigi kesmesi gerektiginde daz bonesda ve 6 stil kullanıcısının bedenine eşit dövüsmek zorunda kaldıgında kakuda yaptı.sence kaku ve daz bonesda inanılmaz gelişen bir adam, 2 yıl boyunca mihawkla; sadece vs yapsa daha önceki gelişimini katlamazmı ?mihawkın yaptıgı kesişlerle zoronunki arasında sadece beden gücü farkı vardı.su an zoro daha teknik bence mihawktan ama mihawk hala daha güclü.

vista ile denk dövüşmesi hariç dediğin her şeye katılıp shici seviyesindedir diyorum.Bence en güçlüsü Kuma ya da Doftur shicilerden.Kendi görüşüm tabi

Soytarii26

Uzak mesafeli en güçlü saldırı - Yakın mesafeli en güçlü saldırı - Temas halinde en güçlü saldırı. Bence oradaki durum bu yani uzak mesafeli en güçlü saldırısını kullanıyor

Özenli bir şekilde hazırlanmış konuya o anket eksik kalmış :). Bu adama amiral veya yonkou seviyesi demek fanlıktan öte birşey değil bence. Burada kafa karıştıran nokta en iyi kılıç ustası sıfatındaki beklentilerden kaynaklanıyor sanırım. Mihawk Oda'nın sevdiği bir karakter bence o yüzden ezdirmez ama en güçlü shicbukaidir demeye maalesef elim varmıyor. Aklınını kaybetmemiş kumanın hızını görünce ve gücünü henüz göremediğimiz flamingo varken...

Ben Smoker'ın da gayet hızlı olduğunu düşünüyorum, uçabilen bir karakter olması dolayısı ile, Law onunla gayet rahat baş edebildi.
Law'ın diğer bir özelliğide kendi yerinide değiştirebiliyor room içinde. Bu yüzden hızlı rakipler karşısında dediğin dez avantajı yaşayacağını düşünmüyorum. Mihawk mutlaka ortalama üzeri bir hızı vardır ama adamın olayı kılıç tekniği,ustalığı, kılıcı hatmetmesi ve şahin gözleri.
Room'da o gözler ile Law'ın yapacağı süpriz saldırıları k.haki misali görebilir ama ben Law'ı yenebileceğini düşünmüyorum. Tabi Law'da yenebilir mi bilmem.
mihawk su anki shicbukailerin hepsini yener bence.kumanın aklı yok o yüzden kaybediyor.doflamingo cok güclü ama o bile toplantıya mihawk gelince sasırdı.yani mihawk crocodilea benzemez,doflamingoya en kötü denktir,ki bence daha güclüdür.digerleri law dahil zaten yenemez mihawkı.smoker ne kadar hızlı olursa olsun lawı korkutucak bir tahrip gücü yok benim örnek verdigim hızlı adamlar vurdumu inleten cinsten.law nodachisiyle mihawkın kokutousuyla bas edemez,hızıyla gücüyle bas edemez.room ona ezilmemesinin avantajını getirir.doflamingo ve mihawk lawa fazla gelir bence.

Dünyanın en güçlü kılıç ustası deniyorsa .. ona göre düşünülmeli bu adam shanks a kolunu kaybettin artık rakibim değilsin diyorsa.. buna göre davranılmalı :) mihawk ın tüm gücünü görmedik eğer sınırlarını zorlarsa neler olacağını bilmiyoruz.. kim bilir neler olur zoro nun neler yaptığı ortadayken

koma

Mihawk'ın abartılacak bir şeyi yok sadece dünyanın en iyi klıç ustası WB'nin tayfasındaki en güçlü kılıç ustasıyla dövüşmüş hepimiz biliyoruzki tiye bile almamış zornun gcünü biliyoruz zoro bu adamın karşısında duramamış bir adam ki kimleri yendi zoro.
en basitide yonkou ''kızıl saça'' kolunu kaybettin artık rakibim değilsin diyen bir adam sevyesinin hiç önemi yok.bence

mihawk su anki shicbukailerin hepsini yener bence.kumanın aklı yok o yüzden kaybediyor.doflamingo cok güclü ama o bile toplantıya mihawk gelince sasırdı.yani mihawk crocodilea benzemez,doflamingoya en kötü denktir,ki bence daha güclüdür.digerleri law dahil zaten yenemez mihawkı.smoker ne kadar hızlı olursa olsun lawı korkutucak bir tahrip gücü yok benim örnek verdigim hızlı adamlar vurdumu inleten cinsten.law nodachisiyle mihawkın kokutousuyla bas edemez,hızıyla gücüyle bas edemez.room ona ezilmemesinin avantajını getirir.doflamingo ve mihawk lawa fazla gelir bence.
İyide melih bu anlattığın hangi mihawk ? Luffy'yi 2 sene önce kesemeyen Mihawk değil mi ? Crocodile'ın kancası ile vurup durdurduğu ? Adamın saldırı gücüne, kılıç tekniğine lafımız yok ama dediğin kadar üst seviye bir hız, yakalama ve ezici gücü olsa, Luffy ile uğraşmazdı, 2 sene önce ki Luffy bu. Yine inanılmaz bir fizik gücü olsa Croco kancayı koyup durduramazdı Mihawk'ı, geri savrulurdu. Düşünsene Croco Shanks'ın saberına vuracak ? Yada Wb'nin bisentoya ?
Adam belliki işin teknik kısmı ile en iyi olmuş.
Zaten Mihawk'ın yonko-amiral dediğimiz klasmana girememe sebebi bu. (Böyle düşünenler açısından diyim, aksini düşünenlerde çoğunlukta tabi) Aokiji uğraşmadı buz kılıcı ile indirdi Luffy'yi. Kizaru Luffy ile dalga geçti adam yerine bile koymadı. Mihawk vs Luffy adlı bölüm yapılmış marinefordda,
Luffy ellerini kollarını uzatan bir meyveye sahip olması sebebiyle kılıçustasına karşı yaşadığı dezavantaja rağmen Mihawk'la gayet güzel baş etti, kendine vurdurtmadı.
Şimdi karşılaşsalar, b.haki ve k.haki'yi öğrenmiş haliyle Luffy denk dövüşür bence Mihawk ile, aynı şekilde Law içinde böyle düşünüyorum.

Kuma'nın aklı olsada Mihawk yener bence, Zoro'nun Kuma'ya shishi sonson çekebildiğini düşünürsek, Mihawk fırsatını bulursa affetmez gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık