Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Belki saçma gelebilir ama jozu klasik bir sol kol,yani öyle veya böyle bu adamı bir sağ kol bile yener diye düşünüyorum,mihawk kesememiş olabilir ama yakın mesafede haki ile elması aşacağını düşünüyorum,öyle olsa kimse aşamaz ki bunu,kılıcın işlemediğini tekme tokat mı dövecekler,saçma geliyor,bir türlü aşılır diye düşünüyorum
Aşılamaz demiyorum ama elmasın kesilme zorluğunun ön plana çıkarıldığı birkaç sahne var. Daha önce 4-5 kere yazmışımdır ama şimdi üşendim tekrar yazmaya.

Velhasıl Shiryuui Mihawk'ı yenecekse ya birden fazla kişi dalacaklar ya da elmas senaryosu devreye girecek. Aksi halde başka bir çıkar yol yok. Elmasa sadece sol kolun kullandığı bir meyve olarak bakma.

Seviyesi gösterilmedikçe, milletin beklediği komutan seviyelerinden güçlü çıkma ihtimali artıyor. Amiral altı diyen biri, seriyi genel olarak kavrayamamış, 30-40 bölümlük Marineford arcından serinin tüm güç dengelerini çıkarabileceğini zanneden biridir. MF'nin ne arcı olduğunu anlayıp öyle yorum yapmak gerekir. Ace'in ve WB'nin düşüş, Karasakal'ın yükseliş arcıdır. Yeniçağ'ın resmen başladığına işarettir. WB Korsanları'nın karizması pek çizdirilmemeye çalışılmıştır. Bunun sebebi ise tanıtıldığı kısacık arc içinde tam anlamıyla yenilgiyi tadacak olmalarındandır. Arcta Schiler zaten savaşın genel seyrini etkilememişlerdir. Dof'un MF'de sergilediklerine bakmak yeterlidir. MF böyle bir arc iken hala ''şu, şunu durdurdu bu yüzden seviyesi en fazla şudur'' demek saçmadır. Mihawk'ın hala 2. veya 3. komutan çıkabileceğini düşünenler olması başka neyle açıklanabilir bilmiyorum. MF arcına bakıp Mihawk sağ koldan yukarda olamaz diyenlere cevap olarak yazdım. Yoksa adam Shanks'ın rakibi. Yahu bu adamın 3. komutan çıkması mümkün mü? Adının anıldığı kişi bir Yonkou.

Abi ben shiryuu yu küçümsemiyorum benim demek istediğim şu neden shiryuu durup dururken bu kadar kilit rol üstlendi bunu anlamıyorum eski yazıları okudum herkes shiryu üzerinden bir kurgu çıkartmış belki de bu adam bir daha hiç adam akıllı karşımıza çıkmayacakken sürekli bir shiryuu dönüp dolaşıp önümüze çıkıyo
Sadece teori dedim. Elbet Zoro ile Shiryuu karşılaşacak. Mihawk'ın ölümü bu dövüşün daha ateşli geçmesi için bir sebep. Böyle olmayada bilir yani.
Öyle konusuyorsunuz ki sanki hikayede hersey netlesmis bir tek bizim haberimiz yok birde klavye muhabbeti yapiyorlar diyorsun, ortaya bos sikan sizsiniz. Mihawkin neyini gördük te shiryuudan düşük seviye olarak görülüyor. Kendi kurguladiginiz evrende degilsiniz, mihawkin amiral ve üstü oldugu tartisilirken teachin tayfasindaki ne oldugu belli olmayan bir gardiyanin güc seviyesini bu kadar yüksek gormek neyin kafasi aslinda sorulmasi gerekilen soru bu.
Bence sen sakin kafayla yazdıklarımı okumamışsın. Şu an son bahsettiğim cümledeki gibi konuşuyorsun. Mihawk'ın amiral ve üstü olduğunu sadece Mihawk fanları tartışıyor. Ayrıca Shiryuu'nun gücünü biliyormuşsun gibi konuşuyorsun. Ben bilmediğimizi '' eğer olurda '' olaylar böyle ilerlerse Zoro vs Shiryuu savaşının benim açımdan daha zevkli geçeceğini görüş olarak belirttim. Yani buraya gelip sadece Mihawk'ı övmemiz mi gerekiyor?
Aşılamaz demiyorum ama elmasın kesilme zorluğunun ön plana çıkarıldığı birkaç sahne var. Daha önce 4-5 kere yazmışımdır ama şimdi üşendim tekrar yazmaya.

Velhasıl Shiryuui Mihawk'ı yenecekse ya birden fazla kişi dalacaklar ya da elmas senaryosu devreye girecek. Aksi halde başka bir çıkar yol yok. Elmasa sadece sol kolun kullandığı bir meyve olarak bakma.
Zoro'nun ustasıyla bir konuşması vardı, çeliği kesmek ve yaprağı kesememek ile ilgili. Tam hatırlayamadım. Zoro seri sonunda karşılaştığı her maddeyi keser.

Şimdi düz mantıkla mihawk'ın aşağı yukarı güç seviyesinin hangi kulvarda olması gerektiğini şu şekilde yorumluyorum.

Şimdi Luffy > Zoro ise
şuanki Rayleigh > Mihawk olmalıdır.
şuanki Rayleigh = Kizaru ise (en iyi ihtimalle)
şuanki Mihawk ≤ Kizaru olmalıdır.

Bu durumda Mihawk,en iyi ihtimalle amiral gücünde/amiral dengi en kötü ihtimalle yonkou sağ kolu gücünde olmalıdır.
Fazla düz olmuş.Doğru bir bakış açısı değil bence.

Funduska

Yanlış anlamadıysam "Luffy>Zoro ise hocalarında da aynı hiyerarşi vardır" mantığıyla yazdın.Onu yanlış buldum işte.Yani şu an ki Ray>Mihawk kısmı hatanın başlangıcı bence.
Biri KK'nın sağ kolu,diğeri KK'nın maçosunun akranı(?),hiyerarşide sıkıntı göremedim.

Zoro'nun ustasıyla bir konuşması vardı, çeliği kesmek ve yaprağı kesememek ile ilgili. Tam hatırlayamadım. Zoro seri sonunda karşılaştığı her maddeyi keser.
Zoro kendisinin en güçlü kılıç ustası olacağına inanıyor ama elması kesebileceğine inanmıyordu. O yüzden elmas kılıç ustaları için aşılamaz bir nokta olarak görülüyor şeklinde yorumluyorum. Enel Luffy'ye trilyon volt verse Luffy etkilenir mi ? Biraz o hesap elmas işi de. En azından şimdilik..

Eşitliğin hangi kısmını doğru bulmadın ?

Yanlış anlamadıysam "Luffy>Zoro ise hocalarında da aynı hiyerarşi vardır" mantığıyla yazdın.Onu yanlış buldum işte.Yani şu an ki Ray>Mihawk kısmı hatanın başlangıcı bence.
+1

Yaşlı Ray'i Mihawk'tan güçlü görmek hiç mantıklı değil. Dediğine göre Ray şimdi gitse Mihawk'ın elinden ünvanı alır. Ama Ray yaşadığı halde en güçlü kılıç ustası Mihawk diyerek olayı bitirmiş zaten mangaka @OverLord

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık