Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk'ın seviyesi bence bir yonko gücünde. Shank ile yaptıkları düello'lar dillere destan şekilde aktarıldı bize. ( görüntülü olmasa bile WB anlattığı kadarıyla) Shank'ın tek kolunun kopuk bir şekilde geldiğini gördükten sonra tek kollu bir adamla düello yapmam diyip bu olaya bir son vermiştir.
Shank'ın tabi şuan ki seviyesini bilmiyoruz ama bence en kötü Yonko'nun sağ kolu pozisyonu olabilir.
Shanks Yonko zaten. En kötü nasıl Yonko sağ kolu oluyor anlamadım o_O

Law orada hakinin yoğunlaşmış bir tekniği olan kokayı ellerine yaparak önüne set çekip korunuyor.Her yerine o derecede eşit dağılsa tüm vücuduna yapardı bunu.Bunun dışında görünmez zırh hakisi de bu şekilde kullanılıyor olabilir sadece biz siyah olarak görmüyoruz.Bütün bunları geçtim Ace ve jinbei gibi karakterler o saldırılarla çarpışırken kollarına koka uygulamış olabilirler.Adam mf savaşında hakiyi görsel olarak çizmiyordu.Koka kullanmış karakterler illa ki vardır ama biz görememiş olabiliriz.Ace logiaya da ekleyebilir şu an sabo yapıyor.
Sabo hiçbir ateş tabanlı saldırısına Haki eklemedi. Açıp bakabilirsin.

Law, Smoker'ın koka kaplı olmayan jittesini kesemiyor. Law'un koka kullanmadan kestiği Vergo ise, Law'un kokasız halini kesemediği jitteyi kırıyor. Kimin hakisi kiminkinden güçlü burada?

Sabo hiçbir ateş tabanlı saldırısına Haki eklemedi. Açıp bakabilirsin.

Law, Smoker'ın koka kaplı olmayan jittesini kesemiyor. Law'un koka kullanmadan kestiği Vergo ise, Law'un kokasız halini kesemediği jitteyi kırıyor. Kimin hakisi kiminkinden güçlü burada?
Sabo'nun alev alev yanan kolu koka kaplıydı diye hatırlıyorum bunu kastediyordum eğer yanlışsa fikrimde değişiklikler olabilir mfde koka kullanma konusunda.Jutte zaten çok sert birde smoker zırh ekliyor law kesemiyor.Ekstra koka yapmasına gerek yok kairoseki çok sert.Ama vergo bambuya koka ekleyince aynı sertliğe ulaşıyor ve kuvvetle parçalıyor zırhı aştığında.Sert nesneyi kesmesi parçalamasından zordur.Aynı sertlikte ise herşey daha kolaydır vergo aynı sertlikle parçaladı kesmedi.Sadece haki bu karşılaşmalarda önemli değil bu açıklamalar doğrultusunda.Hadi ben yanılıyorum diyelim bu birşeyi kanıtlamaz karakterlerin her hamlede aynı kuvveti aynı hakiyi harcadığının bir kesinliği yok.Haki biten birşey diyorlar.

Sentoumaru'nun çöp olduğunu nereden çıkarıyorsun? Kendisini dünyanın en güçlü savunmasına sahip birisi olarak gören ve Vegapunk'ın korumalığını yapacak kadar önemli bir görevde bulunan birisinin çöp olması imkan dahilinde değil.
Kimin kendisini nasıl gördüğünün bir önemi yok.En önemli görevlerden birisinin başında bulunan cp-9un gücünü ve Vegapunktan daha değerli kutsal ejderlerin korumalarını şabondyde gördük.

İşlere varsayım üzerinden gidersek yarım bir adamla dövüşmem diyip yarım ağız şenksi yeren bir adamın seviyesi > şenks oluyor o zaman.

Sabo'nun alev alev yanan kolu koka kaplıydı diye hatırlıyorum bunu kastediyordum eğer yanlışsa fikrimde değişiklikler olabilir mfde koka kullanma konusunda.Jutte zaten çok sert birde smoker zırh ekliyor law kesemiyor.Ekstra koka yapmasına gerek yok kairoseki çok sert.Ama vergo bambuya koka ekleyince aynı sertliğe ulaşıyor ve kuvvetle parçalıyor zırhı aştığında.Sert nesneyi kesmesi parçalamasından zordur.Aynı sertlikte ise herşey daha kolaydır vergo aynı sertlikle parçaladı kesmedi.Sadece haki bu karşılaşmalarda önemli değil bu açıklamalar doğrultusunda.Hadi ben yanılıyorum diyelim bu birşeyi kanıtlamaz karakterlerin her hamlede aynı kuvveti aynı hakiyi harcadığının bir kesinliği yok.Haki biten birşey diyorlar.
Sabo'nun öyle sahnesi yok. Issho'ya vuracağı zaman bile alev formundan çıkıp vuruyor.

Jittenin sadece uç kısmı deniztaşı, kalanı bildiğin düz demir. Law deniztaşını kağıt gibi kesebilen bir adam. Bu bağlamda zorlanmadan kesmesi gerekirdi, ama kesemedi. Bunun bir açıklamasını bulamadım ben. Sen de uğraşma bence.

Elden ziyade bence işin püf noktası tek bir noktada odaklayıp tüm gücü oraya aktarmakta. Pica ile Zoro'ya bakarsak, Pica bütün vücudunu Haki ile kaplayıp Zoro'nun karşısına çıkıyor. Bunu yapmasının sebebi ne? Çünkü Zoro'nun nereye saldıracağını bilmiyor ve kendini garantiye alıyor. Şimdi tek bir noktada yoğunlaştırmak ile bütün vücuda yaymak aynı şey olamaz mantıken baktığın zaman. O zaman herkes sürekli vücudunu Haki ile kaplayıp dövüşsün veya gezsin, nasıl olsa farketmeyecek. Bence farkediyor ki tek bir noktada yoğunlaştırıyorlar ; yumruk, tekme, tabanca, kılıç, mızrak, şeytan meyvesi gibi, hatta Chinjao'da gördük kafasında bile yoğunlaştırabilir, hatta Luffy kafasında iki sefer yoğunlaştırdı ilkinde demir kalkanı yamulttu ikincide Rebecca'nın kılıcını kırdı.

Jinbe ile Akainu'nun olayına gelirsek, bence Jinbe, aynı Pica'nın yaptığı gibi bütün vücudunu kapladı, çünkü Akainu'nun o an nereye vurabileceğini kestiremedi, ve delindi. Şayet nereye vuracağını kesin kez bilse, aynı şekilde sadece bir yanık yarası ile oradan kurtulabilirdi. Fark buradan geliyor, mesela Vergo Law'dan tek yiyecek seviyede bir adam mı? Aynı Pica gibi bütün vücuduna Haki yayınca, Haki'nin yoğunluğu azalıyor ve Law böylece rahatça kesebiliyor. Eğer tek bir noktada yoğunlaştırsa ve geleceği yeri bilse bence Law kesemezdi. Hem Vergo hem Pica rakiplerini küçümseyip beni kesemezsin diye saldırdılar ve yenildiler. Smoker Haki'yi jutte de yoğunlaştırdı ve Law'ın kesme saldırısını geri yansıttı, Vergo bambuda Haki yoğunlaştırıp Smoker'ın Haki yoğunlaştırılmış Jutte'sini bile parçaladı, yani Vergo bambuda Haki yoğunlaştırsa veya tek bir noktada yumrukta veya tekmede yoğunlaştırsa idi Law onu kesemezdi. Nasıl ki Law yumruğunda yoğunlaştırdığında Doffy onu tellerle kesemediyse.
Bence her yere bastığın haki miktarı aynı tek kola da bassan iki kolada bassan aynı, sadece k.hakisi zayıf olan kişilerin k.hakisine güvenmeyen kişiler, tüm vücuduna basıyor ki saldırının nereden geleceğini bilemeyeceğinden ötürü kendisini garantiye alıyor.Şimdi diyeceksin ki madem tüm vücuda basılan haki aynı miktarda niye herkes full body yapmıyor çünkü bu sefer de tüm vücuda yapılan haki daha fazla enerji(irade artık ne dersen de buna) harcıyor tek bir yere basılan hakiden, k.hakisi güçlü olan kişilerde buna ihtiyaç duymuyordur(fullbody'e) çünkü k.hakisi güçlü veya hızlı karakterdir zaten.Tabi bu yorumum kendi düşüncem.

Son düzenleme:
Sabo'nun öyle sahnesi yok. Issho'ya vuracağı zaman bile alev formundan çıkıp vuruyor.

Jittenin sadece uç kısmı deniztaşı, kalanı bildiğin düz demir. Law deniztaşını kağıt gibi kesebilen bir adam. Bu bağlamda zorlanmadan kesmesi gerekirdi, ama kesemedi. Bunun bir açıklamasını bulamadım ben. Sen de uğraşma bence.
Şu burgesse yapıyor ya ejder pençeli alev tekniği atıyor.Burgess havada dönüp yanarak uçuyor.Oradan koka ile kombine ettiğini çıkardım.Jutte konusunda parçalanmasının ortasına vurmasıyla da alakası var diyecektim demir demişsin duruma daha çok uyuyor.Law ile juttenin çok sert olan ucunu çarpıştırıyor.O sertliğe görünmez zırhta eklemiştir Law'un meyvenin kesememesini buna bağlayabiliriz bence.Smoker zırhını o noktaya odaklamış birde sert olunca law aşamamış olabilir.

Bu konuyu deniz taşı , deniz ve Karasakal'ın yeteneğini açıkladığın bir konuda görmüştüm. Gerçekten ilginç bir durum. Daha özenli hazırlanabilirdi bence. Sonuçta Skypia da deniz taşıyla ilgili bilgi falan verilen bölümler olmuştu. Zaman zaman konusu açılıyorken söylenebilirdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık