Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hacılar hakaret edilmediği sürece isteyen istediği tabiri kullansın.
Ha Shanks ha kılıç koklama ha kılıç fetişi.
Neden rahatsız oluyorsunuz ki shanks ve mihawk bizim amca oğlu veya abimiz değil. Ha fanı oluruz ama küfür edilmediği sürece isteyen istediğini desin.

O zaman Jinbe'nin eli niye yanmadı? Haki bastı dersen, o zaman göğsü niye delindi diye sorarım.
Jinbei'nin eli yandı zaten ama dayandı.Su ve haki birlikte kullanıyor yoksa avuçlayamazdı diye düşünüyorum.Ama bedeni için bu geçerli değil hakisi sadece eline koluna iyi bir şekilde yoğunlaştırdığında korunacak seviyededir.Zırh hakisi tüm vücudu kaplıyor ama bunu ellerine topladıkları kadar sağlam bir zırh olduğunu düşünmüyorum çoğu kişinin.Rayleigh,Shanks gibi ileri düzey olanların dışında etkilenmeyecek zırhı oluşturmak zor akainu gibi birisi zorlayınca aşacaktır.

Ben de haki yok diyenler geri zekalı demedim hoş.Sentamaru gibi bir çöpte haki olduğunu görenler ne düşündü dedim.Jaji ve bobbin gibi adamları amiral yapanlar bunu da amiral yapmıştır diye nüktedan yaklaştım.
Sentoumaru'nun çöp olduğunu nereden çıkarıyorsun? Kendisini dünyanın en güçlü savunmasına sahip birisi olarak gören ve Vegapunk'ın korumalığını yapacak kadar önemli bir görevde bulunan birisinin çöp olması imkan dahilinde değil.

Jinbei'nin eli yandı zaten ama dayandı.Su ve haki birlikte kullanıyor yoksa avuçlayamazdı diye düşünüyorum.Ama bedeni için bu geçerli değil hakisi sadece eline koluna iyi bir şekilde yoğunlaştırdığında korunacak seviyededir.Zırh hakisi tüm vücudu kaplıyor ama bunu ellerine topladıkları kadar sağlam bir zırh olduğunu düşünmüyorum çoğu kişinin.Rayleigh,Shanks gibi ileri düzey olanların dışında etkilenmeyecek zırhı oluşturmak zor akainu gibi birisi zorlayınca aşacaktır.
Yani Vergo tüm Haki gücünü elinde toplasan, Law'un kesme saldırısını durdurabilirdi diyebiliriz, doğru mu anladım?

Yani Vergo tüm Haki gücünü elinde toplasan, Law'un kesme saldırısını durdurabilirdi diyebiliriz, doğru mu anladım?
Olabilir seviyesine bağlı eğer haki seviyesi Law'a denk olabilecek seviyedeyse o noktadan kesilmesini engelleyebilirdi.Ama düşündüğünün aksine Law ile arasındaki haki farkı baya açık olabilir o yüzden net bilemeyiz.Bunun dışında bir örnek vereyim doffy tellerle Law'u kesti kaç kere hatta bir kez ortadan deler gibiydi.Ama Law iki koluna haki basıp çaprazlama kendini savununca tellerden korunabiliyor hasar almıyor.

Olabilir seviyesine bağlı eğer haki seviyesi Law'a denk olabilecek seviyedeyse o noktadan kesilmesini engelleyebilirdi.Ama düşündüğünün aksine Law ile arasındaki haki farkı baya açık olabilir o yüzden net bilemeyiz.Bunun dışında bir örnek vereyim doffy tellerle Law'u kesti kaç kere hatta bir kez ortadan deler gibiydi.Ama Law iki koluna haki basıp çaprazlama kendini savununca tellerden korunabiliyor hasar almıyor.
Haki ile elini koruyabiliyor, ama başka yerini koruyamıyorsun. Kusura bakma ama bundan daha saçma bir şeyi az duymuşumdur.

Haki ile elini koruyabiliyor, ama başka yerini koruyamıyorsun. Kusura bakma ama bundan daha saçma bir şeyi az duymuşumdur.
Law orada hakinin yoğunlaşmış bir tekniği olan kokayı ellerine yaparak önüne set çekip korunuyor.Her yerine o derecede eşit dağılsa tüm vücuduna yapardı bunu.Bunun dışında görünmez zırh hakisi de bu şekilde kullanılıyor olabilir sadece biz siyah olarak görmüyoruz.Bütün bunları geçtim Ace ve jinbei gibi karakterler o saldırılarla çarpışırken kollarına koka uygulamış olabilirler.Adam mf savaşında hakiyi görsel olarak çizmiyordu.Koka kullanmış karakterler illa ki vardır ama biz görememiş olabiliriz.Ace logiaya da ekleyebilir şu an sabo yapıyor.

Elden ziyade bence işin püf noktası tek bir noktada odaklayıp tüm gücü oraya aktarmakta. Pica ile Zoro'ya bakarsak, Pica bütün vücudunu Haki ile kaplayıp Zoro'nun karşısına çıkıyor. Bunu yapmasının sebebi ne? Çünkü Zoro'nun nereye saldıracağını bilmiyor ve kendini garantiye alıyor. Şimdi tek bir noktada yoğunlaştırmak ile bütün vücuda yaymak aynı şey olamaz mantıken baktığın zaman. O zaman herkes sürekli vücudunu Haki ile kaplayıp dövüşsün veya gezsin, nasıl olsa farketmeyecek. Bence farkediyor ki tek bir noktada yoğunlaştırıyorlar ; yumruk, tekme, tabanca, kılıç, mızrak, şeytan meyvesi gibi, hatta Chinjao'da gördük kafasında bile yoğunlaştırabilir, hatta Luffy kafasında iki sefer yoğunlaştırdı ilkinde demir kalkanı yamulttu ikincide Rebecca'nın kılıcını kırdı.

Jinbe ile Akainu'nun olayına gelirsek, bence Jinbe, aynı Pica'nın yaptığı gibi bütün vücudunu kapladı, çünkü Akainu'nun o an nereye vurabileceğini kestiremedi, ve delindi. Şayet nereye vuracağını kesin kez bilse, aynı şekilde sadece bir yanık yarası ile oradan kurtulabilirdi. Fark buradan geliyor, mesela Vergo Law'dan tek yiyecek seviyede bir adam mı? Aynı Pica gibi bütün vücuduna Haki yayınca, Haki'nin yoğunluğu azalıyor ve Law böylece rahatça kesebiliyor. Eğer tek bir noktada yoğunlaştırsa ve geleceği yeri bilse bence Law kesemezdi. Hem Vergo hem Pica rakiplerini küçümseyip beni kesemezsin diye saldırdılar ve yenildiler. Smoker Haki'yi jutte de yoğunlaştırdı ve Law'ın kesme saldırısını geri yansıttı, Vergo bambuda Haki yoğunlaştırıp Smoker'ın Haki yoğunlaştırılmış Jutte'sini bile parçaladı, yani Vergo bambuda Haki yoğunlaştırsa veya tek bir noktada yumrukta veya tekmede yoğunlaştırsa idi Law onu kesemezdi. Nasıl ki Law yumruğunda yoğunlaştırdığında Doffy onu tellerle kesemediyse.

Mihawk'ın seviyesi bence bir yonko gücünde. Shank ile yaptıkları düello'lar dillere destan şekilde aktarıldı bize. ( görüntülü olmasa bile WB anlattığı kadarıyla) Shank'ın tek kolunun kopuk bir şekilde geldiğini gördükten sonra tek kollu bir adamla düello yapmam diyip bu olaya bir son vermiştir.
Shank'ın tabi şuan ki seviyesini bilmiyoruz ama bence en kötü Yonko'nun sağ kolu pozisyonu olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık