Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Alpamis yani dediğin gibi öyle bir serbestlik olmayabilirde, ne gerek var riske, rahat rahat uyku uyumak varken ne gerek bu denli eziyete :D sürekli ensende bir amiral'in olabilme ihtimaliyle yaşamak istemeyebilir isterse roger seviyesinde olsun bu adam bir adam sırf shichi olduğu için, amiral'den zayıftır denmesini doğru bulmuyorum bana bırak amirali shanks'a göre bile zayıf olduğuna dair en fazla yorum getirebililirsiniz somut birşey değil, ama mihawk'ın gücünü kanıtlayacak ünvanı var, bir yonkou ile yaptığı bahsedilmiş düellolar var
Bir Yonkou ile değil. Seneler öncesinden kalmış düellolar. Ne seviyedeler belli değil. Shichi olmanın mantığı belli. Gördüğümüz Shichiler bu konumu Amiral'lerin işine köstek olmaması için kullanıyor. Ne diyeyim bir Yonkou Kaptanı gidip Shichi olamaz mı? O da Amiral'in işine köstek olmamasını ister. Ama bunu direk kendisi yapıyor. Bulunduğu konum ile. Doflamingo'nun da tayfası var. Yonkou'nun da tayfası var. Ama Yonkou'ya Yonkou diyorlar. Çünkü adamın işine Amiral bile köstek olamıyor kolay kolay. Olsa bile bu Yonkou'yu yerinden edecek kadar değil. Ya da Yonkou bunu çokta takmıyor. Çünkü kendini sağlamda hissediyor.

Doflamingo , Crocodile bu sebepten olmuş. Jinbei'nin sebebi farklıydı. Halkını korumak için. Ama o da Amiral karşısında gücünü kabulleniyordu. Moriah bilinmiyor. Tek sıradışı gibi duran Mihawk.

Ama siz bu adamı rahat olmasıyla kafasına göre takılmasıyla Yonkou gücünde olmasıyla tanıtıyorsunuz. İşte bu tanımlara uyan bir adam Shichi olmaz diyoruz. Tabi bence. Başka bir sebep olmalı. Amiral'den çekinme değil yani.

Mihawk'ın shichi olmasının nedenini de denizlerde özgürce dolaşmak falan olduğunu düşünmüyorum. Bu adamın karakteri az çok belli Dünyanın en güçlü adamıyla arasındaki farkı ölçmek isteyen bir adam bu. Ortada olan şeyin ne korku ne korunma olduğunu düşünüyorum. Bu adam koca ada da tek başına yaşayan biri. Tek başına denizlerde yol alıyor. Yeri geldiğinde denizcilere takındığı tavır da belli. Benim gözlemlediğim Mihawk, korunma amacıyla başkasının boyunduruğuna girecek çapta biri değil. Zoro'da 2y eğitim esnasında, böyle adamların yalvarma sebebi bir başkasıdır diyerek olayın Luffy olduğunu çözebilen bir insan. Diğer yandan Kuma muhtemelen devrimciler için Dof, kendi ideallerini gerçekleştirmek için, Jinbei ırkı için gibi nedenlerle shichilerin neredeyse hepsinin bir hikayesi varken, Mihawk'ın düz bir nedene sahip oluşunun iddia edilmesi çok abes kaçıyor.

Bir amacı vardır illa ki. Mihawk denen adam shichi olmaya bile üşenir yoksa. Dofy'nin amirallerden çekinmesi normal. Çünkü bozulacak bir sürü işi var. Yoksa direkt amiralden korktuğu için değil. Mihawk'ın bozulacak hiçbir planı yok. En azından öyle gösterildi. Önemli bir amacı olduğunu düşünüyorum ben.

Bir amacı vardır illa ki. Mihawk denen adam shichi olmaya bile üşenir yoksa. Dofy'nin amirallerden çekinmesi normal. Çünkü bozulacak bir sürü işi var. Yoksa direkt amiralden korktuğu için değil. Mihawk'ın bozulacak hiçbir planı yok. En azından öyle gösterildi. Önemli bir amacı olduğunu düşünüyorum ben.
Babunlara zarar gelir mazAllah. Amiraller baktılar Mihawk'a dış geçmiyor,babunları katletmeye başlarlar:oleyo2:

Şaka bir yana ben de önemli bir sebebi olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Shichibukai olmasının güçlü ya da güçsüz olmasıyla bir alakası çıkacağını düşünmüyorum.

İşlenecek arka planı bilemiyoruz işte, devrimci mi çıkar, Shanks'ın gizli tayfa elemanı mı çıkar, ne çıkar muamma :D

Hanımlara zarar gelir mazAllah. Amiraller baktılar Mihawk'a dış geçmiyor,babunları katletmeye başlarlar:oleyo2:

Şaka bir yana ben de önemli bir sebebi olduğunu düşünüyorum.
Babunlar ölmesin diye, adasını korumak için, hükümet köpeği denmesine bile aldırmadan shichi olmuş yürekli adam :a:

Neden Mihawk>Shanks demiyorum da Mihawk=Shanks diyorum söyleyeyim. Çünkü ortada ki çelişkiler ve kanıtlar iki taraftan birinin diğerinden üstün olduğu zaman patlak veriyor. Bu yüzden kurguda bunun güzel bir hikaye ile açıklanacağını, neden Shanks varken Mihawk'ın DEİKU olduğunu mantıklı bir sebeple izah edileceğine inanıyorum. Mihawk ve Shanks karakterleri serinin en başından bize tanıtılan karakterler, Oda bunun hesabını ve bağlantısını önceden yapmıştır. Shanks en üst düzey kılıç ustası, ama Mihawk 1 numara ise bunun bir gerekçesi olacak demek. Bu da ikisinin denk olduğu sonucunda karar kılmamı sağlıyor. Zamanında da kafa kafaya gidiyorlarmış zaten. İkisinin arasındaki ilişki bile bunu düşünmeme sebep oluyor.
Biz de Shanks'ın tek kola düştükten sonra kılıç ustalığını ağırlıklı olarak kullanmakla beraber dövüşçü kimliğini de işin içine katıp Shanks'ı farklı bir kategoriye almış olabilir diyoruz. Bunu düşündürecek sebep de Ray'in tekme kullanıyor olması. Buna karşılık pıçak argümanı komedi. Mihawk pıçak ile Kizaru mu durduracak? Herkes kılıç kullanırken tekme atabilir. Mesele bunda iyi olmak, etkili olmak. Elbette salt tekme attı diye farklı sınıfa girmez. Ben gladiyatör diyorum. Yani adam kılıcı da iyi kullanıyor, dövüşte de iyi. Komplike bir savaşçı yani. Üst düzey kılıç ustası + üst düzey dövüşçü + ilginç haki teknikleri gibi gibi.

2- Kişilik. Mihawk, bu işe gönül vermiş bir adam. Kılıca atılan çentiği onura sürülmüş bir leke sayıyor. Shanks ise daha lay lay lom bir tip. Kılıca her şeyini bağlayacak bir tip değil. Kılıcını al, Sabo gibi ilginç haki teknikleri ve tekmelerle işi götürebilir. Kılıç giderse Mihawk %80 düşerse Shanks %50 düşer bence.

3- En demek en üst demektir. Ya kabul edersin ya da mantıksız bulur reddedersin. Bunun ortası yok.

4- Shanks'tan üstün olan adam varken Kaido'ya en denmesi mantıksız. Seride halk veriyor bu unvanları ve onlar da icraate bakıyor. Jinbe anlattı. Teach ve ekibi bölgelere çökmüş, Marcoları da yenince halk adını koymuş işin. Kaido, WB'yi falan yenmiş olsa gerek ki Shanks'tan net üstün adama rağmen en olsun. Çünkü daha büyük faaliyet bu yani. Bu da mümkün görünmüyor.

Adamda amiral imajı bile yok. Üstü kenara dursun. Ama buna rağmen ben dahil çok kişi amiral seviyesi diyor. Ankette amiral altı diyen azınlık.

Yonko görmeyen ise çoğunlukta. Hepsi mi Mihawk düşmanı?

Burada mesele olaya açıklık getirmeye çalışmak. Shanks farklı bir sınıfta ise iş çözülüyor. Yahut meyve falan da yemiş olabilir. Lakin yüzememeyi zayıflık olarak gördüğünden bu ihtimali es geçiyorum.

Shanks'tan güçlü olduğunu düşündürecek bir şey yapmadı. Kaido'nun en olması gibi mantıksız durumlar da var.

Ben dahil birçok kişi Zoro'nun yeni Ray olacağını düşünüyor. Onu da yonko seviyesi görüyorlar. Zoro'yu genelde küçük görmezler yani. Mesele çok aşırı görmek. Mihawk>Shanks, Zoro da onu aşacak yani yonkodan güçlü olan adamdan daha güçlü olacak :D Böyle olunca sıkıntı oluyor.

@Alpamis yonkou'nun bir tayfası var çünkü tek değil, mihawk'ı her zaman tek seyehat ederken gördük
Sana diyorum Dof'un tayfası var ama o da Shichi. Yonkou'nun tayfası var ama Shichi değil. Peki Yonkou tayfası ve Yonkou ile Dof ve tayfası arasındaki fark zaten açık değil mi? :D Sana o yüzden Dof örneğini verdim.:D

@Shakky

Katılıyorum. Zaten ben korunma amacıyla demedim. İlla ki bir sebep var. Ama adamın Yonkou seviyesinde kabul eden biri için Amiral'leri başına bela etmemek amacıyla Shichi oldu denilmesi hele de Mihawk'ın kişiliği ortadayken abes kaçıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık