Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shici'ler arasındaki güç dengesi çok uçuk. Eskiye yönelik bir değerlendirme yaparsak tüm shiciler içinde piramidin en altında olan Moria var şu an. Sonra Law.

Not: Croco'ya sonradan iade-i itibar yapıldığı için saymadım. Yenilmesi zorlama ve saçmaydı zaten. Güç konusunda Buggy'den bahsetmeye gerek yok.

Moria'yı tüm tayfa dalarak yenmişti. Kuma ise tüm tayfayı ezici bir üstünlükle tarumar edecek kadar güçlüydü. Aynı şekilde Jinbei, Moria'yı tek yumrukta ekarte edecek kadar güçlüydü.

Law, başka bir shici olan Mingo'ya ezile ezile yenildi. Yapabildiği tek şey Mingo'nun yanağına kondurduğu ufacık minicik bir çizikti. Güç farkı devasa idi.

Bu örneklerden yola çıkarak Kuma, Jinbei ve Mingo'yu biraz değerlendirelim.

Üçlü içerisinde en güçsüzü Jinbe diyebiliriz. Luffy'yi kurtardığı sahnede Akainu Jinbe'ye "yolumdan çekil Jinbe, bizim (amirallerin) ne kadar güçlü olduğumuzu biliyorsun değil mi?" gibi bir cümle kurmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam Jinbe de bu cümleyi onaylanmıştı. Onaylamasa bile hiçbir amiral kendisine yakın ya da eş güçte birine ne kadar güçlü olduğumuzu biliyorsun çekil yoldan demez.

Diğer yandan Kuzan Mingo için amiral yollayın diyen biri. Yeneceğinden değil ama yine amirale saldırması, amiral karşısındaki rahat tavırları ve Law-Luffy gibi kalbur üstü diyebileceğimiz iki nova tarafından yenilmesi Mingo'nun gücünü işaret eden önemli kısımlar. En basitinden mangaka Jinbe'ye iki kişi daldırmaz sadece Luffy'ye yendirirdi mesela.

Kuma da aynı şekilde Kizaru'nun olduğu bir ortamda istediği gibi hareket edebilmiş, Kizaru'yu takmayan rahat davranışlarıyla amirallere yakın güçte olduğunu belli etmiş ve Mugiwara'ları tatile çıkarmıştır. Buradaki güç dengesi;

Jinbei«Kuma=Mingo'dur.

Not 2: Shiciler arasında net bir çizgi koyamadığım tek denklem Kuma-Mingo'dur. Kuma bana daha tehlikeli gelse de ikisi de birbirinden güçlü olabilir. Fazlasıyla denk bir profil çiziyorlar.

Weevıl, nam-ı diğer "Ayıboğan" :) Amiral kolu aldığı söylendi. Kizaru gücünü övdü ve daha önemlisi Beyazsakal'la benzeştirdi kendisini. Yukarıda shiciler arasında net güç farkları olduğunu ifade etmiştim. Weevıl, shicilerin oluşum olarak Op evreninin en dengesiz topluluk olduğuna net bir kanıttır. Mihawk'a kadar olan güç dengesine bakın;

Mugiwara tayfasına yenilen Moria, Mugiwara tayfasına ayar veren Kuma, Mingo'nun madara ettiği Law, amiralin övdüğü Weevıl.

Ne kadar da birbirinden ayrı dünyalar. Şu veriler ışığında sıralama;

Moria«Law«Kuma=Mingo«Weevıl şeklinde oluyor.

Toparlamak gerekirse.. Mingo ve Kuma'nın amirallere çok yakın güçte olduklarını ancak amirali yenemeyeceklerini biliyoruz. Amiral altı olan bu adamlar Law gibi birini dalga geçerek yenebiliyor. Öte yandan, amiral altı olan bu adamlarla Weevıl arasında da dağlar kadar fark var. Biri amirale öyle ya da böyle yenilecekken diğeri amiralden kol alıyor. Hem de kara kol diye övülen adamın kolunu. Bunu şöyle ifade edeyim. Sanji'nin seri sonunda bacaklarıyla ünlü bir amiral olduğunu ve bacaklarının biri tarafından kesildiğini ya da kırıldığını düşünün. Iste öyle birşey :) Ayrıca direkt amiral tarafından bu kadar net şekilde övülen tek kişi de Weevıl. Şimdi bunların hepsi de shici. Kuma Mingo denklemi hariç diğerlerinin arasında uçurum denilebilecek güç farkları var. En sonda konu Mihawk'a gelecek tabi ki.

Mihawk shiciler içinde "En" ünvanına sahip tek kişi. En ünvanına sahip diğer iki kişinin (Wb, Kaido) ise canavar oldukları düşünüldüğünde Mihawk'ın shiciler içinde muhtemelen en güçlü kişi olduğu sonucuna varabiliriz. Bu denklem Mihawk'ı otomatikman Weevıl'ın önüne koymakta. Amirali yenen birinin önünde olmak demek net yonkou seviyesi demektir.
Zaten dikkat edin, koskoca evrende sadece 3 kişi en ünvanına sahip! Diğer iki kişinin ikisi de yonkou üstü bir seviyede iken (Kaido'nun yonkoular dahil, teke tekte kimseye kaybetmeyeceği düşüncesine binaen Kaido da yonkou üstü bir güçtür) Mihawk'ın küçümsenmesi çoğu kişi tarafından art niyetli bir davranış şekli olarak kullanılmakta. Bakınız, mangaka denizciler, shiciler ve yonkoular olarak 3 büyük güç dengesi kurmuş. Bunlara da;

Yonkouların arasından sıyrılıp zirveye çıkan adama Korsan Kral demiş.

Denizcilerin arasından çıkan adama filo amirali demiş.

Shicilerin arasından çıkan adama da DEIKU ünvanı vermiş.

3 büyük denge, 3 ünvan. Anlayana herşeyi net bir şekilde açıklamış mangaka ;) Davul zurna sesleri içinde sinek vızıltısı arayıp hani çalgı çengi kardeşim diyenler müstesna tabi. Onlar farklı bir kafada devam ededursunlar, yazdığım şeyler shicilerin işlenmeye başlamasından itibaren süregelen bir zamanı kapsıyor. Yani en az 600 bölümlük bir süreç bu. Şimdi Ahmet ya da Mehmet "ya kardeşim iyi güzel hoş da neden Mf'de böyle oldu" diye ısrarla aynı mantıksızlıklığı savunmayı tercih ediyorsa, bahsedilen 600 bölümün 50 bölümünü kıstas almak istiyorsa ben de neden kalan 550 bölümde, shiciler arasında işlenen güç dengesine bakmıyorsun kardeşim der ve bu işin ucunda bir art niyet ararım arkadaş! :artiz::mincika::hıh:

Edit: t9 azizlikleri düzeltildi.

Son düzenleme:
@Densetsu no Samurai

Iyi yazmışsın güzel yazmışsın.Müsaden olursa bir iki kelam edeyim kurduğun denklemler ile ilgili.

Kumaya bence fazla değer biçiliyor forumda.Güçlü birisi ama Doflamingo dengi olduğunu sanmıyorun.Jimbei ile aşağı yukarı denktir Kuma.İki yıl önce tayfayı madara etmesi ise meyve yeteneği ile.Tıpkı Lawın bizim tayfanın kişiliklerini değiştirmesine rağmen aynı şeyi Doflamingoya falan yapamaması gibi Kuma da iki yıl sonra tayfanın 3lüsünü herhangi bir yere gönderemez bence.Belki yener ama 2 yıl önceki gibi saf meyve yeteneği ile değil.

Weevil ise hala non-cannon yani filler.Mangada açıklanınca tam karar veririz bu gibi durunmlara.Kizarunun övmesi ve Wb nin gençliğine benzetmesi zaten hayvan olduğunu gösteriyor.Bu yüzden filmi pek kaale almasak da olur bence.Luffy nin şikiyi aldığı film var :D

Güçler arasında uçurum olduğu belli zaten.Doff da şiçi Lawda.Doff Amirali tutabilecek bir adam iken Law,Sakazukinin puro yakmak için kullandığı ateşten tek yer.

Mihawk konusunda bir şey diyemiyorum.Dün de yazdım zaten.Mf de tümen,ünvanda yonkou.Ben arasını Amirale yakını seçiyorum.

@Densetsu no Samurai

Iyi yazmışsın güzel yazmışsın.Müsaden olursa bir iki kelam edeyim kurduğun denklemler ile ilgili.

Kumaya bence fazla değer biçiliyor forumda.Güçlü birisi ama Doflamingo dengi olduğunu sanmıyorun.Jimbei ile aşağı yukarı denktir Kuma.İki yıl önce tayfayı madara etmesi ise meyve yeteneği ile.Tıpkı Lawın bizim tayfanın kişiliklerini değiştirmesine rağmen aynı şeyi Doflamingoya falan yapamaması gibi Kuma da iki yıl sonra tayfanın 3lüsünü herhangi bir yere gönderemez bence.Belki yener ama 2 yıl önceki gibi saf meyve yeteneği ile değil.

Weevil ise hala non-cannon yani filler.Mangada açıklanınca tam karar veririz bu gibi durunmlara.Kizarunun övmesi ve Wb nin gençliğine benzetmesi zaten hayvan olduğunu gösteriyor.Bu yüzden filmi pek kaale almasak da olur bence.Luffy nin şikiyi aldığı film var :D

Güçler arasında uçurum olduğu belli zaten.Doff da şiçi Lawda.Doff Amirali tutabilecek bir adam iken Law,Sakazukinin puro yakmak için kullandığı ateşten tek yer.

Mihawk konusunda bir şey diyemiyorum.Dün de yazdım zaten.Mf de tümen,ünvanda yonkou.Ben arasını Amirale yakını seçiyorum.
Kuma'nın tayfadaki üçlüden birini tekrar tatile çıkarması bence de çok zor ancak birçok karakter gibi yeteneklerini tam manası ile gösteremeyen biri ve çok tehlikeli yeteneği var. Neyse bu ayrı konu..

Weevıl film karakteri, evet. Aslında filmlerden örnek vermem ama kol mevzusunu örnek verirken mangadaki Kizaru konuşmasını ölçü ve destek olarak aldım. Şöyle ki; kol mevzusuna hiç deginmesem bile bu adamı Kizaru övüp Beyazsakal'la ilişkilendirmiş. Dedim ki zaten amiralin övdüğü ve güç açısından Beyazsakal'ı andıran biri güç olarak bir Jinbei çıkmaz yani :) Mangada da çok sağlam referansları olduğu için kol olayını örnek vermeyi sakıncalı bulmadım. Ama dediğim gibi, o örneğe hiç değinmesem bile övgülerden sebep Weevıl'ı en güçlü shici olarak gören bile var.

Mihawk'ın gücünü açıklarken izlediğim yol aslında güç seviyesinin sürekli arttığıydı. İki yıl önceki tayfanın tokatladığı Moria'dan amiralin övdüğü Weevıl'a geldik. Zaten shounenlerde olay budur. Istisnaları olsa da her zaman yükselen bir güç seviyesi vardır. Bu kalıba binaen en güçlü shici olması muhtemel Mihawk'ın Weevıl'dan güçlü olması demek amiral üstü bir gücü kanıtlıyor zaten. Bir de shiciler arasındaki devasa güç farkını göz önüne alırsak Mihawk korkunç güçlü çıkabilir.

Ya bir de aslına bakarsan şu var. Mingo da amirale yakın seviyeydi ? Ee Mingo'dan iki basamak sonraki adam da mı amirale yakın bir seviye ? :) Hani nerede yükselen güç profili ? Mingo'dan İki basamak sonraki adam da amirale yakın seviye ise bu nasıl bir yakınlık ki git git bitmiyor, amirale yetişemiyor karakterler bir türlü ? :) O zaman Mingo ile amiral arasında çok fazla fark var ? Hangisi ? Dediğin şekilde bir sürü mantıksızlık ortaya çıkıyor.

Neden yonkoular Mingo'dan önce düşmüyor ? Neden Luffy Mingo'dan sonra direkt yonkou ya da amiralle dövüşmedi ? Hepsinin açıklaması yükselen güç profili ve shounen kalıbı. Bu profil ve kalıp Mihawk'ın amiral altı ya da amirale yakın bir seviye mi diyorsunuz.. Iste o seviyede çıkmasını imkansız kılıyor.

Son düzenleme:
Kuma'nın tayfadaki üçlüden birini tekrar tatile çıkarması bence de çok zor ancak birçok karakter gibi yeteneklerini tam manası ile gösteremeyen biri ve çok tehlikeli yeteneği var. Neyse bu ayrı konu..

Weevıl film karakteri, evet. Aslında filmlerden örnek vermem ama kol mevzusunu örnek verirken mangadaki Kizaru konuşmasını ölçü ve destek olarak aldım. Şöyle ki; kol mevzusuna hiç deginmesem bile bu adamı Kizaru övüp Beyazsakal'la ilişkilendirmiş. Dedim ki zaten amiralin övdüğü ve güç açısından Beyazsakal'ı andıran biri güç olarak bir Jinbei çıkmaz yani :) Mangada da çok sağlam referansları olduğu için kol olayını örnek vermeyi sakıncalı bulmadım. Ama dediğim gibi, o örneğe hiç değinmesem bileni övgülerden sebep Weevıl'ı en güçlü shici olarak gören bile var.

Mihawk'ın gücünü açıklarken izlediğim yol aslında güç seviyesinin sürekli arttığıydı. İki yıl önceki tayfanın tokatladığı Moria'dan amiralin övdüğü Weevıl'a geldik. Zaten shounenlerde olay budur. Istisnaları olsa da her zaman yükselen bir güç seviyesi vardır. Bu kalıba binaen en güçlü shici olması muhtemel Mihawk'ın Weevıl'dan güçlü olması demek amiral üstü bir gücü kanıtlıyor zaten. Bir de shiciler arasındaki devasa güç farkını göz önüne alırsak Mihawk korkunç güçlü çıkabilir.

Ya bir de aslına bakarsan şu var. Mingo da amirale yakın seviyeydi ? Ee Mingo'dan iki basamak sonraki adam da mı amirale yakın bir seviye ? :) Hani nerede yükselen güç profili ? Mingo'dan İki basamak sonraki adam da amirale yakın seviye ise bu nasıl bir yakınlık ki git git bitmiyor, amirale yetişemiyor karakterler bir türlü ? :) O zaman Mingo ile amiral arasında çok fazla fark var ? Hangisi ? Dediğin şekilde bir sürü mantıksızlık ortaya çıkıyor.

Neden yonkoular Mingo'dan önce düşmüyor ? Neden Luffy Mingo'dan sonra direkt yonkou ya da amiralle dövüşmedi ? Hepsinin açıklaması yükselen güç profili ve shounen kalıbı. Bu profil ve kalıp Mihawk'ın amiral altı ya da amirale yakın bir seviye mi diyorsunuz.. Iste o seviyede çıkmasını imkansız kılıyor.
Güç seviyelerinin sürekli arttığı doğru.Doflamingo,yonkoular öncesi bir adamdı ama bu değil ki yonkoulardan sonraki en güçlü korsan bu.Oluşum bazında yonkoulardan sonraki en güçlü tayfa ve oluşum bu adamda idi müttefik olan Wb tayfasımdan kalanlar hariç.Herhangi bir yonkou sağ kolu bu adamdan güçlü olabilir.

Tık mevzusunu bu kadar büyütme.Bana göre Marco Amirallerden 1 veya 1 buçuk tık altta adamdır ama bu değildir ki bu iki seviye arasına birileri giremesin.Yani Doff + 1 tık=Marco, Marco+1 tık = Amiral pek olmuyor yani.Tık mevzusu kafada bir güç seviyesi oluşturmak için kişi kendi oluşturuyor.Bana göre yonkoular Amirallerden bir tık önde iken sana göre arada 3 4 tık fark olabilir.Bana bir tık ın ifade ettiği aralık ile sana ettiği de farklı olabilir.

Bir de sıra ile gösterilmeden güç seviyesini de pek çıkartamayabiliriz.Başta da dediğim gibi Doffun yonkoulardan önce inmesi oluşum ve güç açısından ki buradan Weevil veya Mihawk > doff diyemeyiz.Çunkü ne Weevil ne de Mihawkın Luffynin karşısına düşman olarak çıkacağı kesin değil.Bu örneği sonra gòsterilen güçlü olur mantığı için verdim.Yoksa bana göre Weevil banko güçlüdür Doflamingodan.Bunu da Kizarunun bu hayvanı Wbnin gençliğine benzetmesine yoruyorum.Film mevzusuna girmeden de Weevil gayet hayvan ve övülebilir yani :)

Amiraller ve yonkoular serinin güç zirveleri ve rakipleri.Mangada da bu açık açık söyleniyor.Bunlara eşit karakter elbette ki olabilir.Aralarına bir güç seviyesi sıkıştırmaya gerek yok bence.

Bir de mihawk tahmini olarak Zironun rakibi ve hedefi.Ya da şöyle diyeyim elinde tuttuğu ünvan Zoronun hedefi.Dönemin Kksı olan Rogerın direk iki rakibi Garp ve Wb.Buralara Wbnin tahmini denizci rakibi Sengokuyu da katarsak Dönemin zirveleri olarak Roger-Wb-Garp-Sengoku bu isimleri verebiliriz.Bunun yanında bu adamlar ile karşılaşacak olan adam da birbirleri.Yani Rayleighi muhtemel olarak aşan adamlar bunlar.Tabi bunlar farazi.Dediğin shounen mantığı bize bunu söylüyor.Pek shounen okumam o yüzden direk senin söylediğin mantığı yürütüyorum burda.Peki Deiku ünvanı Rayleigh de olsa idi ne olurdu bu durumda.Deiku bu adamlardan güçsüz olacaktı doğal olarak.

O zamanlar iki tane Kk var desek yanlış olmaz herhalde ki sende benim gibi Roger=Wb diyorsun.Bunu şimdiki yonkou sistemine alır isek Mihawk aşağı yukarı yonkou sağ kolu gücünde oluyor ki bana göre en güçlü sağ kol Marcodur.Marco da yukarda dediğim gibi Amirale yakın bir adamdır.Yani buradan Mihawka bir değer biç dersen de Amirale yakın derim ben.

Not=Geçmiş ile şimdiki zamanı güç dengesi olarak değil de makam mevki olarak birbirine eşitlemeye çalıştım.Arada dağlar kadar fark var elbette.Hem o zamanın Amiralleri şimdikileri yer hem de Kklar yonkouları parçalar.

Not2=Sengokuyu oraya kendi insiyatifimde koydum.Mf de bana sanki Wb ile aralarında Roger-Garp benzeri bir durum var gibi geldi.İstersen komple çıkartabilirsin yazıdan.

Bahsi geçmişken belirteyim. Bence ayıboğan herkesi şaşırtacak. Db hayranı Oda bizim ayıboğana Majin Buu misyonu yüklemiş gibi duruyor. Gücünü de birebir ona benzetirse var ya... Ortalık fena karışacak söyleyeyim şimdiden. :D Marco'nun aklı varsa bu adamın karşısına çıkmaz.

Amirali yenme şansı var ama Akainu çok farklı boyutta...
Çok farklı boyutta olduğundan mı 10 gün boyunca Aokiji ile cebelleşti ve karşılık olarak ağır yaralar aldı, adanın bir yarısı magma bir yarısı buz dağı oldu. Bu adam bırak başka boyutu bir tık daha üstte olsa 1 gün bile harcamadan ufak tefek yaralar ile o dövüşü kazanırdı. Doflamingo ile Law örneğinden olduğu gibi, veya Vergo ile Smoker örneğinde olduğu gibi. 10 günlük ve ağır yaralarla bitmiş bir dövüşten bahsediliyor.

Akainu yenebileceği rakipler karşısında zaman kaybetmiyor, direk öldürmek için dövüşüyor, sizde bunun sebebinin onun daha güçlü olduğundan ötürü olduğunu zannediyorsunuz.

Örnek verirsek, Aokiji Jozu karşısında ne kadar tehlikeli olduğunu gösterdi. İstese Luffy ve ekibini saniyeler içerisinde öldürebilirdi de. Veya Kizaru, oyun oynamayı bıraktığında saniyeler içerisinde 4 adet supernovayı indirdi, istese onları öldürebilirdi de. Rayleigh her ne kadar yaşlı da olsa onun karşısında sapa sağlam durdu ve bir müddet sonra Rayleigh'i terletmeye başladı, Beyazsakal'ın bisentosuna ayağını koyup lazerle delebiliyor bu adam. Akainu'nun farklı boyutta olduğu yok sadece kendini tutmamasından ötürü daha güçlü olduğu zannediliyor.

Mesela Teach ve ekibi neden kaçtı deniyor, Akainu mu tamam o zaman deniyor. Evet Akainu olduğu için belki geri çekiliyor ama gücünden ötürü değil Akainu'nun karakterinden ötürü. Kizaru veya Aokiji iş birliği yapan, zaman zaman güçlerini saklayan karakterler, Akainu ise hiç bir zaman iş birliği yapmayan gücünü saklamayan bir karakter. Bu sebeple Teach, Akainu geliyorsa biz bu adam ile iş birliği yapamayız anlaşma iptal diyip geri çekiliyor. Yoksa bilse ki Kizaru geliyor ama Kizaru önceden Teach'e haber yollamış anlaşma yok seninle kapışıcaz Teach gene geri çekilir. Bilmem anlatabildim mi.

Son düzenleme:
Çok farklı boyutta olduğundan mı 10 gün boyunca Aokiji ile cebelleşti ve karşılık olarak ağır yaralar aldı, adanın bir yarısı magma bir yarısı buz dağı oldu. Bu adam bırak başka boyutu bir tık daha üstte olsa 1 gün bile harcamadan ufak tefek yaralar ile o dövüşü kazanırdı. 10 günlük ve ağır yaralarla bitmiş bir dövüşten bahsediliyor.

Akainu yenebileceği rakipler karşısında zaman kaybetmiyor, direk öldürmek için dövüşüyor, sizde bunun sebebinin onun daha güçlü olduğundan ötürü olduğunu zannediyorsunuz.

Örnek verirsek, Aokiji Jozu karşısında ne kadar tehlikeli olduğunu gösterdi. İstese Luffy ve ekibini saniyeler içerisinde öldürebilirdi de. Veya Kizaru, oyun oynamayı bıraktığında saniyeler içerisinde 4 adet supernovayı indirdi, istese onları öldürebilirdi de. Akainu'nun farklı boyutta olduğu yok sadece kendini tutmamasından ötürü daha güçlü olduğu zannediliyor.
Mihawk ile karşılaştırıldığın da farklı boyutta oluyor. Yoksa Aokiji gibi bir adamla 10 gün savaşması gayet doğal çünkü birbirlerine meyve gücüyle saldiramamislar belli bir süre. Zaten o adanın o hale nasıl geldiği de bilinmiyor. Belki de kendi güçlerini arttırmak için çevresinin yapısını değiştirdiler. Daha sıcak olan bir ortamda Akainu 2x daha güçlü magma saldırıları yapabilir ya da tam tersi için Aokiji örnek gösterilebilir.

Benim orada vurgulamak istediğim Mihawk'ın Magma saldırıları karşısında pek bir etki gösteremeyebilir anlamındadır. Aokiji, Wb nin Bisentolu saldırısından sıyrılmak için kendi gövdesinde delik açarak kurtuldu. Yani haki seviyesini daha görmedik ama Mihawk'in hakili keşişleri bile tutmayabilir. Ha Akainu biraz hirpalandiktan sonra Vista ve Marcodan küçük bir darbe alabiliyor.

Zaten benim düşüncemle ters düşmüyor yazdıkların. Mihawk ile karşılaştırıldığında Akainu farklı boyutta benim için. Mihawk Amiral ile savasabilir lakin yenemez.

Güç seviyelerinin sürekli arttığı doğru.Doflamingo,yonkoular öncesi bir adamdı ama bu değil ki yonkoulardan sonraki en güçlü korsan bu.Oluşum bazında yonkoulardan sonraki en güçlü tayfa ve oluşum bu adamda idi müttefik olan Wb tayfasımdan kalanlar hariç.Herhangi bir yonkou sağ kolu bu adamdan güçlü olabilir.

Tık mevzusunu bu kadar büyütme.Bana göre Marco Amirallerden 1 veya 1 buçuk tık altta adamdır ama bu değildir ki bu iki seviye arasına birileri giremesin.Yani Doff + 1 tık=Marco, Marco+1 tık = Amiral pek olmuyor yani.Tık mevzusu kafada bir güç seviyesi oluşturmak için kişi kendi oluşturuyor.Bana göre yonkoular Amirallerden bir tık önde iken sana göre arada 3 4 tık fark olabilir.Bana bir tık ın ifade ettiği aralık ile sana ettiği de farklı olabilir.

Bir de sıra ile gösterilmeden güç seviyesini de pek çıkartamayabiliriz.Başta da dediğim gibi Doffun yonkoulardan önce inmesi oluşum ve güç açısından ki buradan Weevil veya Mihawk > doff diyemeyiz.Çunkü ne Weevil ne de Mihawkın Luffynin karşısına düşman olarak çıkacağı kesin değil.Bu örneği sonra gòsterilen güçlü olur mantığı için verdim.Yoksa bana göre Weevil banko güçlüdür Doflamingodan.Bunu da Kizarunun bu hayvanı Wbnin gençliğine benzetmesine yoruyorum.Film mevzusuna girmeden de Weevil gayet hayvan ve övülebilir yani :)

Amiraller ve yonkoular serinin güç zirveleri ve rakipleri.Mangada da bu açık açık söyleniyor.Bunlara eşit karakter elbette ki olabilir.Aralarına bir güç seviyesi sıkıştırmaya gerek yok bence.

Bir de mihawk tahmini olarak Zironun rakibi ve hedefi.Ya da şöyle diyeyim elinde tuttuğu ünvan Zoronun hedefi.Dönemin Kksı olan Rogerın direk iki rakibi Garp ve Wb.Buralara Wbnin tahmini denizci rakibi Sengokuyu da katarsak Dönemin zirveleri olarak Roger-Wb-Garp-Sengoku bu isimleri verebiliriz.Bunun yanında bu adamlar ile karşılaşacak olan adam da birbirleri.Yani Rayleighi muhtemel olarak aşan adamlar bunlar.Tabi bunlar farazi.Dediğin shounen mantığı bize bunu söylüyor.Pek shounen okumam o yüzden direk senin söylediğin mantığı yürütüyorum burda.Peki Deiku ünvanı Rayleigh de olsa idi ne olurdu bu durumda.Deiku bu adamlardan güçsüz olacaktı doğal olarak.

O zamanlar iki tane Kk var desek yanlış olmaz herhalde ki sende benim gibi Roger=Wb diyorsun.Bunu şimdiki yonkou sistemine alır isek Mihawk aşağı yukarı yonkou sağ kolu gücünde oluyor ki bana göre en güçlü sağ kol Marcodur.Marco da yukarda dediğim gibi Amirale yakın bir adamdır.Yani buradan Mihawka bir değer biç dersen de Amirale yakın derim ben.

Not=Geçmiş ile şimdiki zamanı güç dengesi olarak değil de makam mevki olarak birbirine eşitlemeye çalıştım.Arada dağlar kadar fark var elbette.Hem o zamanın Amiralleri şimdikileri yer hem de Kklar yonkouları parçalar.

Not2=Sengokuyu oraya kendi insiyatifimde koydum.Mf de bana sanki Wb ile aralarında Roger-Garp benzeri bir durum var gibi geldi.İstersen komple çıkartabilirsin yazıdan.
Bana göre Ray de yonkou gücünde idi. En azından amiral üstü olduğu kesin benim açımdan. Neyse bu da buranın konusu değil. Yonkou sağ kollarına da biraz farklı bakıyoruz. Karşılık geldiği güç seviyesi açısından. Buna göre dünyanın en iyi kılıç ustasının bir sağ koldan çok daha güçlü olması gerek. Son gösterilen en güçlüdür mantığı genelde doğrudur. Shicilerde sıra Weevıl'a geldi gibi gözüküyor.

Bir de en iyi ünvanını serinin zirve isimlerine kıyasla neden bu kadar düşük seviyede görüyorsun ? DEIKU ünvanının karşılığı sağ kol mu ve bu seviye seni tatmin ediyor mu ?

Bana göre Ray de yonkou gücünde idi. En azından amiral üstü olduğu kesin benim açımdan. Neyse bu da buranın konusu değil. Yonkou sağ kollarına da biraz farklı bakıyoruz. Karşılık geldiği güç seviyesi açısından. Buna göre dünyanın en iyi kılıç ustasının bir sağ koldan çok daha güçlü olması gerek. Son gösterilen en güçlüdür mantığı genelde doğrudur. Shicilerde sıra Weevıl'a geldi gibi gözüküyor.

Bir de en iyi ünvanını serinin zirve isimlerine kıyasla neden bu kadar düşük seviyede görüyorsun ? DEIKU ünvanının karşılığı sağ kol mu ve bu seviye seni tatmin ediyor mu ?
Ray şimdiki yonkou gücünde olabilir.Notlarda belirttim niye öyle bir karşılaştırma yaptığımı.Ben eskiyi örnek göstererek şimdiki zaman ile kıyas yapmaya çalıştım elde pek veri olmadığı için.

Şenks kılıç ustası olmasa emin ol o kadar gücü kimse vermez Mihawka.

Tekrar yazayım orayı.Ray Deiku olsa ki gayette olabilir mantıken, kendisi Kknın sağ kolu ve kendinden güçlü yukarda belirttiğim gibi 3 4 kişi var.O zamanı bu zamana bir şekilde yansıtırsak kendimce Mihawk yonkou sağ kol ayarı oluyor.En güçlü sağ kol olur dersek Marco ayarı veya biraz üstü çıkıyor.Marco da Amirale yakın bir seviye olduğundan Mihawk da 3 aşağı 5 yukarı öyle oluyor.Bu yazdıklarım farazi tabi.Elde veri olmadığından kendimce geçmiş ile güç olmasa da yetki ve mertebe anlamında eşleştirme yapıyorum.

Bakalım o hayvan nasıl bir şey çıkacak.Mihawktan daha çok ilgimi çekiyor Wb nin gençliğine benzetiliyor diye :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 14)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık