Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'ın Resmi Unvanı Hakkında

Mihawk Shanks olayını şöyle görüyorum. Mihawk boksör Shanks ise karma dövüş sanatçısı. Shanks eldivenlerini giyip diğer güreş, tekme vb. tekniklerini kapatırsa(haki) Mihawk'a yenilir. Çünkü boksta Mihawk en iyisidir. Ve Mihawk hayatını buna vermiştir. Ama kuralsız bir dövüşte Shanks her türlü tekniğini konuşturabileceği için Shanks ondan daha güçlüdür.
Yalnız haki kapatmak yada fiziksel gücü şaapmamak gibi bir mantık yok. Dediğin ancak şu şekilde olabilir; sadece kılıç kullanarak savaştıklarında Mihawk kazanıyordur ama Shanks normalde başka silahlar(yada öyle bişeyler) kullanarak savaşan bir adamdır, onları dahil edince kazanıyordur gibi (ha ben böyledir demiyorum, senin mantık anca bu olur diyorum)..

Haki kapatma diye birşey zaten olmaz ama demek istediğim Mihawk Shanks'ten kılıç tekniği ve becerisi olarak daha iyidir. Ama işin içine Shanks'i herkesten farklı kılan haki girince Mihawk'ın yeteneğinin pek bir anlamı kalmaz.

Birçok kez verilmiş örnekler yerine kendim bi benzetme yapayım dedim onu da anlatamadım galiba :D

Mihawk

Haki kapatma diye birşey zaten olmaz ama demek istediğim Mihawk Shanks'ten kılıç tekniği ve becerisi olarak daha iyidir. Ama işin içine Shanks'i herkesten farklı kılan haki girince Mihawk'ın yeteneğinin pek bir anlamı kalmaz.

Birçok kez verilmiş örnekler yerine kendim bi benzetme yapayım dedim onu da anlatamadım galiba :D
Dövüşürken ya kuralları vardır ya da o zamanlar eşitlerdi. Shanks aldı başını gitti, Mihawk da bu seviyeye geldi. :D

Şu an eşit olduklarını düşünmüyorum. Ama onca gizeme ve işlenen temaya göre de en güçlü 7-8. korsan falan olmaz ise saçma gelir bana. Seriyi bile bırakırım.

Mihawk'ta haki kullanıyor ve kılıç ustası içi oldukça önemli bir şey haki. Kılıç becerisi vs. boş sözler Rayleigh ve Mihawk'ın ikiside hiçbir teknik kullanmadan dövüşüyorlar ama bu karakterler ciddi bir dövüşe girdiklerinde teknik kullanacaktır. Aynısı Shanks içinde geçerli. Kyros için Shanks tarzı dendi tekniksiz dövüşüyor o da teknik kullandı.

İki ihtimal var...

Shanks meyve yedi ama meyve olmadan Mihawk ile eşitler yani hem fiziksel hem haki olarak eşitler.
Mihawk'ın 2.kişiliği var o ortaya çıkınca Shanks ile eşit güce geliyor.

Edit: 3. ihtimalde Shanks'in sonradan geçme ihtimali.
Ama genelde gençken (aynı yaşta) rakip olan karakterler büyüyüncede öyle olur.
Olmayacak birşey değil. Tabi o zamanda neden en iyi ünvanı Mihawk'ta sorusu ortaya çıkıyor.

Son düzenleme:
Yahu Shanks dediğiniz adam zamanında Buggy ile aynı seviyenin adamlarıymış. Buggy hala elemanı eski Shanks olarak gördüğü için rahat rahat konuşuyor.

Daha önce gördüğümüz üzere elinde kılıç olanın kaderi Mihawk'a boyun eğmektir.

Ama Shanks yenilmez çünkü Shanks öyle bir şanslı ki kolunu kaybetti ve Mihawk'ın rakip listesinden adını sildirdi. Artık kıyasa gerek yok çünkü aynı ligin adamı değil bunlar !!

İşte ben buna da katılmıyorum. Bu iki adam bir meydana ellerinde kılıçlarla çıkıp savaşsalar ve Shanks kazansa, Shanks dünyanın en iyi kılıç ustası olur. O noktadan sonra hangisinin daha iyi, zarif, hoş, daha fazla kabiliyet gerektiren teknik kullandığına bakılmaz, kazanan en iyidir denilir.

Burada şu ihtimal gereksiz bir şekilde ortaya atılıyor: Kaido eline kılıç alıp Mihawk'ı yense en iyi kılıç ustası o mu olacak.? Evet, öyle bir durum olsa en iyi Kaido olacak. Peki böyle bir şey olur mu, eh bi zahmet olmasın.

İşte yine tek sıkıntı Shanks kalıyor (çünkü hali hazırda kılıç kullanan bir karakter olarak tasarlanmış Kaido, WB ve diğer olası isimlerin aksine). Onun içinde tek bir açıklama yapılabilir: Mihawk Shanks'le savaşmadan önce dahi bu ünvana sahiptir. Düelloları da sonuçsuz kalınca, en iyi yenilmediği için en iyi olmaya devam etmiştir. Shanks sonrasında daha güçlü hale gelmiş olsa dahi savaşmadıkları için en iyi ünvanı ona geçmemiştir.

Ki buda başka bir tutarsızlığa götürüyor: "Shanks için bu durum geçerliyse, Mihawk'tan güçlü olup henüz onunla savaşmadığı için ünvana sahip olmayan insanlarda olabilir."

Sonuç olarak, denklemdeki tek tutarsızlık Shanks, o konuya bir açıklama gelmediği sürece bu tartışmalar yukarıda özetlediğim şekilde dönmeye devam edecek..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık