Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'ın Ödülü (Tahmin)

Mihawk'ın ödülü sizce hangi değerde olur ?

• Kullanılan toplam oy
    90
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sabo'nun bu son olaylara kadar adam akıllı bir icraatı yok.Ne kadar güçlü olursa olsun icraat yapmadan ödül falan artmaz bariz bir şey bu.Luffy tekrar yazıyorum torpilli bile değil daha da alması gerekirdi.

Kata'da bal gibi bu oran King'e göre çok daha yüksektir.Herifin ırktan aldığı bir ödülü yok,kaptandan da King kadar yararlanamıyor.Herifin olduğu tayfa da çok aktif bir tayfa değil hem kendi sözü,hem Cracker olayı bunu kanıtlıyor.Ki o tayfada yüksek ödülle olup daha zayıf kişiler bile var.Tekrar yazıyorum King'in ödülünün daha fazla olması gayet normal.Birisi alabileceği maks ödülü almış diğeri kesin olarak almamış bu da net.Ki ödülü yüksek olan döver diye mantık zaten yok.Arc içerisindeki performansı da belli kendisinin.
Dragon'un bile şahsi bir icraatı yok ona bakarsan. Ama herif konumdan kazanıyor en başta. Devrim ordusu komutanı. Bitti. Sabo da bu komutanın sağ kolu. Gayet yeterli ki hükumetin istihbaratı azıcık çalışıyorsa Sabo'nun ne kadar aktif olduğunu da bilmeleri lazım ki Sabo'yu birçok kişi tanıyor zaten. Adam amiralle çarpışmış ek olarak. Ne olduğu belli, hangi amaca hizmet ettiği belli. Bu çocuk 7-8 yaşından beri devrim ordusunda ve yılardır icraat kovalıyor. Daha ne icraatını bekliyor hükumet ? Amiral almasını mı bekliyor ? Dolayısıyla 600m Sabo gibi biri için taştaş geçilecek bir ödüldür. Bana göre en az 900 olması gerekirdi. Nitekim bireysel gücünün Yk2 edeceği düşünülürse bu çok normal. Peros'un ne icraatı varmış da 700m ödülle artistlik yapıyor ? Pehh.

Sen bana şunu de. Kata'nın ödül-güç oranı %90'dır, King'in oranı %60'tır. De ki ben de ne demek istediğini bi' anlıyım. Çünkü ödül-güç oranında Kata'nın güç ağırlıklı olduğunu kabul ediyorum Kata'nın oranı King'e göre çok yüksek diyorsun. Luffy'de bile güç oranı %65'in altına düşmez King'den ne bekliyorsun diyorum ortada kesin bir şey yok. King'in ırktan aldığı ekstra bir ödül var ve bundan sadece senin haberin varmış gibi davranıyorsun vs. Hani bi' rakam-oran üzerinden konuş ki rengin belli olsun madem :)

King'i çok yanlı ve işine geldiği gibi değerlendiriyorsun. Neymiş Izo kılıcına ateş etmiş, King tepki verememiş vs. Yav İzo gelmiş 4 metreden ateş ediyor Neo gibi mermiye slow motion mu çeksin adam ? Sen kendini Katakuri'ye endeksledin herhalde herkesten gözlem şov bekliyorsun. Canavar Korsanları yapı itibariyle aman saldırıdan uçarım kaçarım herifler değil bir kere. Adamlar dinazor dinazor. Evrenin en sağlam yaratıkları bunlar. Kaptanları G4'e kollarını açmış yağdır mevlam ne varsa diyor. Dolayısıyla adamların ileri seviye gözlem kasıyım gibi bir dertleri yok. Bunlar silahlanmada iyi çıkacaklar muhtemel. Sen de tavuktan uçmasını bekliyor uçamayınca da bak karga gibi uçamıyor diyorsun. Ek olarak sana işine geldiği gibi değerlendiriyorsun deme sebebim şu. Bu seride Mihawk'tan Sengoku'ya Bm'den Kaido'ya kaç tane ensesi kalın kurgu gereği saçma sapan durumlara düşmüşken King'i çeşitli olaylarda örnek gösterip işte 2 karakter arasındaki fark demen. Böyle bir dünya, böyle bir bakış açısıyla karakter değerlendirilmez. Bm'nin hallerine bakan amiraller Bm'nin içinden geçer, Mihawk'ın etliye sütlüye karışmayan tavrına bakan Cavendish bunu yer, Sengoku'ya bakan keçisi kendisinden güçlü der vs.

Senin benim mesajlarımı okuyup tek olaydan güç çıkarımı yaptığımı düşünmen normal bir dahakine gözünle oku.Element uydurma.İdrak edememen normal o güzel gözlerini ekrandan kaçırma sana yardımcı olucaklar.
Haklısın kardeşim. Okumayan, okuduğunu yanlış anlayan, anlamamakta direten ve kesin olmayan şeyler hakkında kesinmiş gibi diretip bilmişlik taslayan cahilim ben. Gözlerime yaptığın iltifat için teşekkür, verdiğim rahatsızlıktan dolayı ise özür dilerim. Tavsiyelerini dikkate alacağım selametle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık