Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Meyvesiz Halleri?

Eustass Kid

Kendi adıma Ace diyorum.Meyve gücünü bile çoğu kez kullanmaya tenezzül etmiyordu.

Marco diyorum çünkü meyvesinden de değil Shanks'ın hakisine dayanıyor bu 1.'si 2.'de savaşta kimsenin Akainu'ya karşı gelemezken Marco saldırdı.Meyvesiz olduğu zaman dayanıklı-atik ve rakiplerine göre biraz daha hafif ve küçük boyu olması avantajlı olmasını sağlar.Ve bu Marco'nun meyvesizde güçlü olabileceğinin kanıtı.Hakisinide sayarsak tabi.

karasakal dedim ne deni ise

1 ace ile dövüşünde saldırılara cok iyi direndi üstelik meyvesi 2 veya daha fazla hasar almasını saglıyo
2 beyazsakal ile dövüşünde beyaz sakal dan aldıgı darbelere ragmen sengoku ile dövüş müştür
3 marconun bb hakında söydigi sözler
4 ee adam yanko

( odanın tarpillisi birde ) bu da 5 olsun

Konu tekrar canlanmış madem tekrardan bir değerlendirme yapayım.
Bu listede Akainu'nun fizik gücü ve dayanıklılığı en yüksek kişilerdendir Teach ile beraber, Teach'in karanlığa rağmen aldıkları ortada ; Ace'in alev saldırıları, gear2 yumruğu, Wb'den bisento + deprem, Sengoku'dan şok hiçbirine bana mısın demedi.
Akainu'da Wb'den iki tane dehşet yumruk yedi 1 bölümlük yer altı macerası yada uykusu sonrası kendine gelebildi.
ancak Teach kadar güçlü yumruklar atabilir mi Akainu, atabilirde bilemeyiz.
O yüzden listenin başa oynaması gereken iki kişisi ; Akainu ve Teach'tir.
Ancak Teach çok yavaş bir adam, tek eksi tarafıda bu sanırım. Bu yüzden kendisini merkezde tutarak dövüşme olanağı sağlayan karanlık logiasına sahip olduğundan meyvesiz bu merkezde tutma avantajınıda kaybedecek,
yani Ace'i sadece meyve gücünü etkisiz yaparak patakladığını düşünmeyin.
Açın vs.'yi tekrar izleyin Teach her elini kaldırışında şak diye Ace avucunun içine uçu veriyor, karanlığın bir diğer verdiği avantajda bu, rakibin kaçmasını imkansız hale getiriyor, karanlık olmasa soru hızı kullanan Luffy'ye dokunamazdı bile mesela ama tek kurouzu ile hemen eline geldi Luffy.
Yani Teach karanlık olmadan yavaş bir adam olacağı için Akainu'da bir Aokiji kadar soru hızında olmasada Jinbe'yi yakalayabilecek kadar hızlı birisi hatta Jinbe'yide şaşırtmıştı savaşta. Bu yöndende Akainu bir adım önde Teach'ten.

Daha sonra Marco gelir,
Teach ve Jozu gibi azmanların arasında dahi sıyrılabilmiş, o zamanlar Wb korsanlarının monster trio'su diyebileceğimiz üçlüsünde bulunuyor ;

Ben burada ne Jozu'nun nede Marco'nun o zamanlar meyvelerini kullandıklarını düşünmüyorum, yoksa Marco'nun kılıçla ne işi olur ? Madem kılıç kullanıyordu savaşta niye kullanmadı ? Kısaca kılıç olayını o zamanlar meyve kullanmamasına bağlıyorum.
Gördüğünüz gibi Jozu ve Teach gibi adamların yanında yer alıp öne çıkabilmiş o zamanlar.
Bu da onu 3.cü konuma koyar gözümde. B.Haki artısı ve hız dezavantajı sebebiyle Teach'lede denk dövüşebilir. Ancak Teach alır bence.

Garip gördüğüm başka bir olayda ;
Rokushiki'ye saf güç muamelesi yapılırken, Haki'ye sanki havadan gelmiş bir güç yada meyve yiyip kazanılmış bir güç olarak bakılması.
Hatta şöyle laflar söyleyenler var ; ''hakisiz vuruş saf güçtür'' , ''hakiyi çıkarsak ne olur'' bu yorumlara ancak gülünür.
Luffy cp9'un kullandığı soru'yu dövüşerek çözmesine rağmen, haki'yi öğrenmesi için Rayleigh'den ders + 1,5 yıl gerekti...
Haki dediğimiz güç birçok seride ki chakra, chi(ki) gibi tekniklerin one piece versiyonu, ama sadece meyveye etki edebilen bir çeşit kairoseki tekniği olarak bakanlar olabiliyor bu yüzden öyle düşünmeleri doğal sanırım.

Teach'in kullandığı teknik olan ; kurouzu(kara su) tekniğine kairoseki etkisi diyebiliriz ancak.

Ace'e gelirsek ;
Ace bebe haliyle Bluejam gibi bir korsanı yendi.
O Meyveyi yemese fizik gücü çok farklı olurdu ayrıca Ace'in yediği meyveyi bir başkasına verin o meşhur Hiken'lerden çekebilecek mi ? Logia diye beleşten güç verildiğini sanmıyorum kendi fiziksel gücüde olmalı ki bazı teknikleri uygulayabilsin, Akainu'nun dai funka'sı, Kizaru'nın ışın kılıcı çekip Rayleigh gibi haki ustasını terletebilmesi gibi gibi...
Ace ile ilgili ise söyleyeceğimiz herşey muamma olur, meyve kullandığı için kendini salmış Teach'e kaybetmesinin nedenide bu gibiydi. Aslında en güçlü o olurdu muhtemelen D. olması dolayısı ile ama bunu asla bilemicez malesef.

Lucci savunanlar çok yanlış yerden savunduklarını düşünüyorum.
Bi kere ne saldırı gücü nede dayanıklılık olarak Lucci bu listede ancak Smoker ile kapışabilir.
Busoshoku Haki > Rokushiki diyebiliriz.
tabi bu denklemde şu iki tekniği ayrı tutuyorum ; Soru ve Geppou.
Lucci bu listede olanların hepsinden daha hızlıdır
(ortada meyve yoksa tabi çünkü orada uçabilen ve Kizaru ve Aokiji gibi hızlı adamları tekmeleyebilmiş bir Marco var) soru ve geppou kullanabildiği için meyve olmadan herkese hız olarak üstünlük kurar ama hız herşey demek değildir sadece bir avantajdır, ve bu avantajı akıllı kullanırsa bir şansı olabilir Lucci'nin.

Smoker'a gelirsek, Anime'de Luffy ile karşılaşmalarında ; ''Seni yenmek için meyve gücüme bile gerek yok.'' demesi vardı, ama bu mangada yoktu yani filler bir karşılaşmaydı, kaldı ki Arlong ve Krieg gibi kişileri devirmiş lastik Luffy'nin meyve gücü kullanmayan Smoker'a bu kadar kolay kaybetmesine imkan ihtimal yoktu.
Smoker'ın fiziksel gücüne dair hiçbir şey yok ortada, yani ne bir rokushiki gördük nede haki nede dayanıklılığına dair birşey o yüzden onuda Ace gibi pas geçiyorum.

buslu

Açıkcasi konuyu ilk gördügümde Lucci dememin sebebi Luccinin meyvesine cok ihtiyac duymadan savasmasiydi ama simdi düsününce Beyazsakaldan o kadar darbe alip (daha fazla almaini dusunmezsek bile) sonrasinda yine kahkahalar atarak savasmasi sonucu Karasakal diyorum
Mantıklı düşününce ve yazılari okuyunca Karasakal ve Akainuyle Lucci resmen farklı kategoride
edit:
Zaten Ace Smoker gibi logialar biraz sanssiz darbe almadiklari icin vucut boyle alismistir meyvesizde etkisiz kalirlar
Ama Karasakalda aksine fazla hasar alması onu cok daha dayanıklı yapar

@Marco, Lucci'nin bu listedeki en hızlı adam olduğundan şüpheliyim. En hızlı olsa bile, vs'de fark yaratacak kadar bir hız farkına sahip değildir. Sonuçta BB, Akainu ve Marco gibi çağın en tepesindeki adamlar söz konusu. Hadi bb ile akainu'yu geçtim (ki bunlarında nasıl bir hıza sahip olduğunu bilmiyoruz zaten kullanmadılar da. Neden, çünkü ihtiyaçları yok hıza) ama marco bence gayet hızlı ve seri bir karakter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık