Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marvel mı DC mi?

Size Hitap eden hangi Evren

• Kullanılan toplam oy
    195
Yahu beyonder bir karakter mi ki? Saçma sapan gülücük efekti resmen karakter. Ne Beyonder'i Spidey'nin yanında?
Ölümü öldürmüş adama yani Beyonder sama ya böyle şeyler demek, yakışmadı. :(

Konuya gelirsek; Marvelde zibilyon tane karakter var. Ama hepsinin altı boş. Adamın üstüne ketçap dökülse ketçap adam oluyor. Bu kadar boş bir evren. DC ise tam tersi. Daha az karakter var ancak hepsinin bir altmetni, bir derinliği var. Bu açıdan ben karakter severim, aksiyonu da bol olsun derseniz Marvel. Ha yok ben senaryo severim, felsefesi sağlam olsun derseniz DC işte. :)

Çizgi romanlar hakkında pek bilgim yok ama Dc filmleri daha iyi oluyor onu söyleyebilirim.Hasılatı toplama filmlerine meze olmuyorlar en azından.

Bu Batman'ı bi ben sevmiyorum heralde.Oldum olası sevemedim şu karakteri.

DC Vertigo Hellblazer, Lucifer gibi seriler çok başka , vaktim olsa şu Lucifer'i ingilizce çat pat bitirmeyi düşünüyorum.

Marvelde de Thor faktörü var.

Bu Batman'ı bi ben sevmiyorum heralde.Oldum olası sevemedim şu karakteri.
Tam ben ayni seyi yazacaktim:D
Yani karakter hikayelerine bakarsak en sevdigim batmaninkiler.Ama batmanin evreninde batmandan daha cok sevdigim deadshot,harley quin,joker,robin hatta prof frozen miydi neydi o her seyi donduran adam.
Kisacasi batmanin evreninde tek isinamadigim karakter batmanda denilebilir

Bilip bilmeden yorum yazınca bilgi kirliliğinden başka bir şey ortaya çıkmamış. Madem konuya hakim değilsiniz, niye karşı tarafa çamur atmaya kalkarsın. DC'de Superman var Batman var tamam DC o zaman diye seçiyorsunuz, sonra bunun altını doldurmak için yalan yanlış atıp tutuyorsunuz sonra bilgi kirliliği oluşturuyorsunuz.

En azından Batman var diye DC seçiyorum de uzatma, kimsenin buna karşı çıkacak hali yok.

Marvel'de hikaye yokmuş, son derece iyi hikayeler vardır. zaten DC ve Marvel'i ayıran keskin bir özellik yoktur, iki tarafın yazarları bir tarafta 20-30 sene çalışmıyor, bu yazarlar sürekli taraf değiştiriyorlar, yani X yazarı DC'de çalşıyorken 1 sene sonra Marvel'de çalışmaya başlıyor, Z yazarı Marvel'de iken 2 sene sonra DC'ye geçebiliyor. Bu kadar değişken bir ortamda DC'nin hikayeleri genel olarak daha iyidir demek ancak bilgisizliktir.

Bu olayın aslı dediğim gibi hangi karakteri ne kadar sevdiğinize bağlı, sonuçta World War Hulk'ın yazarı 2 sene sonra Batman / Superman yazmak için DC'ye geçiş yapabildiği bir ortam bu.

Hatta bu sadece hikaye yazarları için geçerli değildir, çizim yapan stilistler için de geçerlidir.

Ben haliyle Hulk, Silver Surfer, Thor gibi karakterleri daha çok beğendiğim için Marvel'i seviyorum. Ama ne Marvel ne de DC'nin diğer açılardan kıyasla hiç bir farkları yok.

@Erkan12

Aynı yazarlar piyasaya göre bir o tarafa bir bu tarafa gidiyor diyorsun ama herhalde kafalarına göre hikaye yazmıyor bu adamlar. DC deyken DCnin ağırlığına uygun, Marveldeyken de Marvelin yapısına göre hikaye yazıyorlar. Mevzu yazarda değil derginin konseptinde anlayacağın.

Bilip bilmeden yorum yazınca bilgi kirliliğinden başka bir şey ortaya çıkmamış. Madem konuya hakim değilsiniz, niye karşı tarafa çamur atmaya kalkarsın. DC'de Superman var Batman var tamam DC o zaman diye seçiyorsunuz, sonra bunun altını doldurmak için yalan yanlış atıp tutuyorsunuz sonra bilgi kirliliği oluşturuyorsunuz.

En azından Batman var diye DC seçiyorum de uzatma, kimsenin buna karşı çıkacak hali yok.

Marvel'de hikaye yokmuş, son derece iyi hikayeler vardır. zaten DC ve Marvel'i ayıran keskin bir özellik yoktur, iki tarafın yazarları bir tarafta 20-30 sene çalışmıyor, bu yazarlar sürekli taraf değiştiriyorlar, yani X yazarı DC'de çalşıyorken 1 sene sonra Marvel'de çalışmaya başlıyor, Z yazarı Marvel'de iken 2 sene sonra DC'ye geçebiliyor. Bu kadar değişken bir ortamda DC'nin hikayeleri genel olarak daha iyidir demek ancak bilgisizliktir.

Bu olayın aslı dediğim gibi hangi karakteri ne kadar sevdiğinize bağlı, sonuçta World War Hulk'ın yazarı 2 sene sonra Batman / Superman yazmak için DC'ye geçiş yapabildiği bir ortam bu.

Hatta bu sadece hikaye yazarları için geçerli değildir, çizim yapan stilistler için de geçerlidir.

Ben haliyle Hulk, Silver Surfer, Thor gibi karakterleri daha çok beğendiğim için Marvel'i seviyorum. Ama ne Marvel ne de DC'nin diğer açılardan kıyasla hiç bir farkları yok.
Hah çok yaşa bee

@Reiper

Hocam o dediğin olay elbette karakterden karaktere göre değişir ama buraya dikkat et, karakterden karaktere göre. Şirketten şirkete göre değil. DC'de ağır olan Batman varken Marvel'da Daredevil var, Moon Knight var, Punisher var. Ancak bu DC daha olgun muhabbetinin en büyük nedeni Batman üçlemesi. Bundan dolayı insanlarda böyle bir algı oluşmuş durumda. Birde kıyaslama yapılırken Vertigo eserlerini dahil etmemek gerekir bence

@Erkan12

Aynı yazarlar piyasaya göre bir o tarafa bir bu tarafa gidiyor diyorsun ama herhalde kafalarına göre hikaye yazmıyor bu adamlar. DC deyken DCnin ağırlığına uygun, Marveldeyken de Marvelin yapısına göre hikaye yazıyorlar. Mevzu yazarda değil derginin konseptinde anlayacağın.
Aslında oraya yazarların isimleri sırf şekil olsun diye konuyormuş. Yazarlar hiç bir şey yapmadan isim parası alıyor ve gerisini dergi konsepti hazırlıyormuş anlayacağın hikayeyi yazan yazarlar değil dergi konseptleriymiş, çok doğru dedin Maho.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık