Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Marshall D. Teach

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 180 55.0%
  • Sevmem

Kullanılan: 147 45.0%

• Kullanılan toplam oy
    327
Şekilci biri olarak karizma bir tipi olsaydı bile hiç sevmezdim.Korsan gibi korsan olması şerefsiz olduğunu değiştirmiyor.

İdeal evlat profili, babasının can çekişmesine dayanamayıp işini kendi bitirdi.

Oda bir fb ile Mf çıkışında hüngür hüngür ağladığını gösterecek eminim :good:

Her zaman söylerim o esnada Teach Beyazsakal'a rol yapmıştır.

1- Teach'in zaten aynı rolü 20 sene boyunca yaptığını biliyoruz. Beyazsakal'ı hiç babası olarak görmedi ama rol yaptı sebebi istediği meyveyi bulabilmekti.
2- Beyazsakal'ın işini bitirebilecekken, yani tayfasından yardım alma olayını istediği zaman yapabilecekken neden yalvarıyor. Maksat Beyazsakal gardını indirirse o arada saldırırım idi.
3- Teach'in ölümden korktuğunu düşünmek saçma olur. Impel Down basan, 100 milyon ödüllü korsan kovalayan, ID seviye 6 mahkumlarının en güçlülerini tayfasına isteyen ve ne kadar tehlikeli olduklarını umursamayan, Marineford basan Beyazsakal ile savaşan, Garp ile Sengoku'ya bana mısın demeyen, yeni dünyada bulduğu her adayı sahiplenen, en son olarak Devrimci karargahını basan bir adam ölümden korkmaz.

Yok be o yüzden değil. Bu adamı Bellamy'nin olduğu arc sevmiştim. O söylediği söz olsun felan. Ama ne zaman arkadaşını meyve için öldürdüğü ve de MF'da WB'ye yalvarirken gördük karakterine büyük gölge düştü.
Gerçek korsan kötülüğü de adamlığı da içinde barındırmalı doğası bunu gerektiriyor.Luffy iyi çocuk olduğu için asla gerçek bir korsan olamayacak.Olmak istemediği gibi bir kahraman olacak.Ne diye kahraman olmak istemiyorum dediği sanılıyor.E.Oda resmen kk yapacağım ama aslında gerçek anlamda öyle olmayacak kahraman olacak demeye getiriyor.

Bazen mangakanın bizimle alay ettiğini düşünüyorum.Çünkü herif gerçek korsan temasını herşeyi en ince ayrıntısına kadar biliyor deha olmadığından değil çizebilir ama tüccar olduğu için böyle bir tayfa ve Polyanna temasında sunuyor.Mesela kendi diyor hiç deniz savaşı görmedik adamakıllı korsan serisinde olması lazım gibisinden konuşuyor.Öyle olması gerektiğini biliyor ama yapmıyor çünkü ada kurtarma formulü bir kez tutmuş satmaya devam ediyor nasılsa.

Şu seride illa ki kayıp yüzyılı yıkılacak hükümeti işleyecekse işin içine korsanlığı katmadan da yapabilirdi bunu.Sırf ilgi çeksin popüler olsun diye korsan temasını kılıf olarak kullandığını düşünüyorum.İstese çok daha iyi korsanlık maceraları ve karakterleri oluşturabilir.

Mesela Ace ve Teach son derece gerçekçi karakterler gerçek hayattan alınma gibi doğruları ve yanlışlarıyla.Birini harcadı diğerinin de hakkını vereceğinden şüphe duymaya başladım.Millet istiyor ki fantazi karakterleri olsun pürüzsüz karizma dümdüz bir model.Ancak böyleleri esere çok daha fazla derinlik katar Ace için olduğu gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık