Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Marshall D. Teach

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Severim

    Kullanılan: 128 50.4%
  • Sevmem

    Kullanılan: 126 49.6%

  • Kullanılan toplam oy
    254

Marshall D. Teach
(Māsharu D. Tīchi), daha çok Karasakal olarak bilinen biridir. Teach, Karasakal Korsanları'nın Amiral'idir ve aynı zamanda bir Yonko'dur. Eskiden eski Beyazsakal Korsanları'nın ikinci tümenine bağlıydı. Ancak Yami Yami no Mi uğruna 4. Tümen Komutanı Thatch'ı öldürünce tayfadan ayrılmıştır. Bu olaydan sonra peşine düşen 2. Tümen Komutanı Portgas D. Ace'i de yenmiş ve onu Denizciler'e teslim ederek Shichibukai unvanını almıştır. Sahip olduğu unvanı Impel Down'a sızmak için kullanmış, planında başarılı olduktan sonra bu görevinden istifa etmiştir.

Son olarak detayları tam bilinmeyen bir nedenden ötürü Devrim Ordusu'nun Baltigo'daki karargahına saldırmıştır. Daha sonra olay yerine gelen CP-0 ve Denizciler ile bir süre çarpıştıktan sonra, olay yerinden ayrılmıştır.

Görünümü

Teach'in çok iri bir gövdesi (uzuvları iri gövdesine oranla küçük kalır), içinde kırık dökük dişler olan kocaman bir ağzı, uzun ve eğri bir burnu, kıllı bir göğsü olan bir adamdır. Saçları siyah renkte, gür, sık, kıvırcık ve uzundur. Saçının üst kısmını bir bandana ile kapatırdı. Lakabını aldığı siyah çalı gibi bir sakalı vardır. Sakalları başta kısa olsa da, serinin ilerleyişi ile doğru orantılı olarak sürekli uzamıştır. Son derece uzun boylu ve ebat olarak iridir. Boyu zaman atlamasından önceki Monkey D. Luffy'nin iki katı, kalıbı ise onun 5-6 katıdır. İkili arasındaki farkı aşağıda görebilirsiniz;


Teach ilk olarak Alay Şehir'de üzerinde yeşilimsi bir pantolon, içinde içki şişeleri olan beline bağlı turuncu renkte bir kuşak, önü açık sade beyaz bir gömlek ve kafasındaki kahverengi bandana ile görülmüştür.

Banaro Adası'na yaptığı baskında Alay Şehir'de üzerinde olanlara ek olarak kaptan ceketi giymiş ve kollarına bilezik parmaklarına da çeşitli yüzükler takmıştır (Bu hali ile daha sonra yerine geçeceği Crocodile'a benzemiştir).

Denizci Karargahı'ndaki toplantıda ise yukarıdakilere ek olarak üzerinde kırmızı, altın sarısı ve mavi renkte boncuklar olan bir çift kolye takmıştır. Kafasına geleneksel siyah bir trikon şapka giymiş, üzerine de kırmızı bir gömlek geçirmiştir. Ayrıca belinde üç adet çakmaklı tabanca taşıdığı görülmüştür.

Teach'in çocukluk hali, yetişkin halinin sakalsız versiyonu gibidir. Çocukken bir beysbol şapkası takardı. Ayaklarında ucu sivri siyah ayakkabılar vardı. Kollarını katladığı beyaz bir gömlek ve diz hizasında biten yeşil bir pantolon giyiyordu. Şimdiki eğlenmeyi seven ve şen kişiliğinden farklı olarak, ağlarken resmedilmiştir.


Teach'in zaman atlamasından sonraki hali tam olarak gösterilmemiştir. Önceki görünümlerinden farklı olarak sakallarını gerçek hayatta esinlenildiği kişi gibi ilmik ilmik örmüştür. Kafasındaki şapkayı da değiştirmiş, üzerinde kendi korsan tayfasının simgesi olan bir şapka takmaya başlamıştır.

Kişiliği

Şu sürekli bahsettikleri "yeni çağ" saçmalıktan ibaret. Korsanların hayal kurduğu çağ sona mı ermiş!? Zehahahaha! İNSANLARIN HAYALLERİ... ASLA BİTMEZ!
Teach'in "Yeni Çağ" hakkındaki görüşü.

Teach'in cesaret ve korkaklık, zeka ve aptallık karışımı gibi görünen tuhaf bir kişiliği vardır. Bazı zamanlar çok güçlü ve korkunç görünse de, bazen de zayıf ve saçmalayan birine dönüşür. İyi yalan söyler ve insanları aldatabilir. Shichibukai unvanını sadece Impel Down'dan adam toplayabilmek için almış, daha sonra da filo amiralinin yüzüne artık bu unvana ihtiyacı olmadığını, bu yüzden de istifa ettiğini söylemiştir. Son derece açgözlü ve güce susamış biridir. Yeni Korsanlar Kralı olmayı düşler.

Güce olan açlığı yüzünden, Impel Down'daki en güçlü mahkumları seçebilmek için onlara hücrelerin içinde bir ölüm-kalım savaşı yapmalarını söylemiş ve sadece hayatta kalanları tayfasına alacağını belirtmiştir. Eski Beyazsakal Korsanları'na ihanet etmesine rağmen, yoluna devam edip çok güçlü adamlar toplamıştır. Tayfasının üyelerinden Sanjuan Wolf'ü taşıyabilecek bir gemi bulabilmek adına, Denizciler ile Jewelry Bonney karşılığında gemi takası anlaşması yapmaya çalışmıştır. Bazı durumlarda tayfasını korumak için saldırıları kendi karşılamaya çalışır. Bariz kötü niyetli biri olmasına rağmen, takipçilerde sempati ve empati duygularını aynı anda uyandırmaktadır. Ayrıca maceraya atılmayı çok sever. Bu yüzden de düzenli olarak seyahat eder.

Teach de D soyundan gelen birisi olduğu için, diğer D soyu mensupları gibi kadere ve hayallere karşı çok güçlü bir inancı vardır. Ancak gösterilen diğer tüm D soyu mensuplarından farklı olarak D. İradesi'ni kalbinde taşımaz. Luffy ile çoğu özelliği aynıdır. Hatta Teach, Luffy'nin kötü versiyonu gibidir. İkisi de aşırı iştahlıdır, umarsız davranır, sonuçları ağır olacak işlere girmekten çekinmez, One Piece'i bulmak ve Korsanlar Kralı olmak için büyük bir hırsa sahiptir. Bunca benzerliğe rağmen, birkaç konuda bu iki karakter büyük bir ayrım yaşar. Teach, Luffy ve diğer D soyu mensuplarının aksine ölümden ve ölmekten korkar. Buna ek olarak güç uğruna arkadaşlarına ihanet etmesi de bu özelliklerden sayılabilir. Edward Newgate ölmeden önce Teach'in, Gol D. Roger'ın beklediği kişilerden biri olmadığını ve ondan kalan mirası devam ettirecek kapasitenin Teach'te olmadığını söylemiştir.

Kadere aşırı inanmasına rağmen, Teach çok ahlaksız bir adamdır. Dünya'da salt "iyi" veya "kötü" olduğuna inanmaz, böyle düşünceleri olanlarla dalga geçer. Ayrıca son derece sabırlı ve sonuç odaklı hareket eden biridir. Aradığı Şeytan Meyvesi'ni bulabilmek için yıllarca Newgate'in gemisinde yaşamıştır. Thatch'ı öldürüp meyveyi elde ettikten sonra da gemiyi terk etmiştir. Impel Down'a yaptığı saldırı sırasında düşündüğü planın tam kafasında oluşturduğu biçimde ilerlemediğini, ancak yine de sürprizleri iyi şekilde değerlendirdiğini söylemiştir. Ace'i yenip Dünya Hükümeti'ne teslim etmiş ve en sonunda eski kaptanı Newgate'i öldürmüştür. Teach, ahlaksız bir adam olmasına rağmen, eski Beyazsakal Korsanları'na bağlı iken komutanı olan Ace'e saygı göstermiştir. Hatta Ace onu Banaro Adası'nda bulduğunda bile ondan komutan olarak bahsederek saygıda kusur etmemiştir. Lakin Thatch ve Newgate'i öldürererek acımasız tarafını da göstermiştir.

Teach genelde sakin, kendi halinde, rahat, neşeli, hayat dolu ve özgür ruhludur. Ancak bazı durumlarda çok şaşırabilmektedir. Coby savaşı bitirmeye uğraşmasına ve Newgate'in ölü hali ile kendisini boğazından yakalaması bu şaşırma anlarına örnek gösterilebilir. Alaycı bir yapısı vardır. Luffy ile Ace'in idamının kaçınılmaz olduğunu söyleyerek ve Newgate ile de yaşı ile ilgili olarak onun artık antika olduğunu söyleyerek alay etmiştir.

Teach, kendine çok güvenen ve oldukça güçlü bir adamdır. Ancak yaptığı dövüşlerde boş muhabbet yapmayı sever. Yaptığı her dövüşte bu özelliğini göstermiştir. Konuştuğu zamanlarda savunmasını düşürdüğü için çok ağır saldırılar alır. Newgate'i yakaladığı sırada meyvesinin güçlerini açıklamaya başladığı için Newgate'in bisentosunu omzuna yemiştir. Impel Down'da da Magellan'a atar yaparken ağır saldırı almış ve Shiliew sayesinde ölümden dönmüştür. Kendine olan aşırı güveni yüzünden, Denizciler ile anlaşma yapabileceğini sanmış ama ters köşe olmuştur. İki Şeytan Meyvesi'ne sahip olduğuktan sonra, kendisinin en güçlü ve yenilmez olduğuna inanmış ve üstünlük kompleksine girmiştir. Çok kibirli biri olmasına rağmen Shanks ve tayfası ile dövüşmekten imtina etmiş, o zamanlar bir Amiral olan Sakazuki ile dövüşmek yerine, risk almamış ve kaçmıştır.

Shanks'a göre Teach oldukça sabırlı ve dikkatli bir korsandır. Diğer güçlü korsanların aksine ana hedefine ulaşana dek asla güç ya da şöhret peşinde olmamış, hep geri planda durmuştur.

Yetenek ve Güçleri

Teach, Roger'ın ölümünden sonraki dönemlerin birinde Shanks'ın sol gözünde derin bir yara açmıştır. Her ne kadar o dönem Shanks'ın sahip olduğu güç seviyesi bilinmiyor olsa da, Teach bu yarayı açtığında henüz Şeytan Meyvesi yememişti ve Shanks'ın o dönem iki kolu da sağlamdı. Buna ek olarak bizzat Shanks'ın kendisi, Teach'in bahsi geçen yarayı sinsice bir saldırı sonucu vermediğini belirtmiştir. Marineford Savaşı'ndan sonra Gorosei, boşta kalan Yonko koltuğuna en yakın kişinin Teach olduğunu belirtmiştir. Gerçekten de kısa süre sonra Teach Yonko olmuştur.

Çoğu kişinin dokunmaktan bile korktuğu eski Beyazsakal Korsanları'nın üç komutanın sonu da Teach'in elinden olmuştur. Teach önce Yami Yami no Mi'yi elde etmek için 4. Tümen Komutanı Thatch'ı öldürmüş, daha sonra Shichibukai olabilmek için 2. Tümen Komutanı Ace'i Denizciler'e teslim etmiş, daha sonra da kendisini engellemeye çalışan 1. Tümen Komutanı Marco ve kalan eski Beyazsakal Korsanları üyelerini Hesaplaşma Savaşı'nda yenmiştir. Tayfa üyelerine yaptıkları göz önüne alındığında Newgate'in gazabını göze alacak kadar korkusuz biri olduğu söylenebilir. Ace, Teach'in daha meyve yememiş halinin istese 2. Tümen Komutanı olabileceğini belirtmiştir. Bu bilgiye göre, Teach'in o zamanki gücü diğer komutanlardan yüksek ya da en azından birine eşitti.

Teach uzman bir stratejist, plan yapma ve bilgi manipülasyonu konusunda oldukça iyidir. Hedeflediği Yami Yami no Mi'ye ulaşabilmek için meyveyi bulma ihtimalinin en yüksek olacağı tayfa olan eski Beyazsakal Korsanları'na katılmış ve yirmi yıl boyunca meyveyi aramıştır. Bu süreçte tayfanın sıradan bir üyesi görünümünde olmuş, hiçbir şekilde kendini öne çıkarmamıştır. Daha sonra boşta kalan Shichibukai koltuğuna oturabilmek için Luffy'yi yakalamak üzere yola koyulmuştur. Son gösterilen planında ise Impel Down'ın "6. Kat" mahkumlarından bazılarını alarak tayfasını güçlendirmiştir. Teach'in plan yapma konusundaki dehası cidden fazlaca göze batar. Kendisi meyveyi aldıktan sonra eski Beyazsakal Korsanları'ndan ayrıldığında Crocodile halen Shichbukai unvanına sahipti. Crocodile düşer düşmen Teach hemen onun yerine geçme planı yapmıştır. Luffy'ye ulaşamadan önce Ace ile karşılaşmış ve onu teslim ederek unvanı kapmıştır. Ace sayesinde eski Beyazsakal Korsanları'nı aradan çıkarmış, eski kaptanının meyvesini alabilmiştir. Karşısına çıkan fırsatlar planlarında olmasa bile, o bir şekilde bunları kendi çıkarına kullanabilmiştir.

Tüm bu pozitif özelliklerine karşın, Teach'in dövüşü bırakıp sohbet etme gibi saçma bir alışkanlığı vardır. Bu huyu Newgate, Luffy, Ace, ve Magellan karşısında onun başını çok ağrıtmıştır. Konuşurken dikkati dağıldığı için rakiplerinden ağır saldırılar alır. Magellan hariç diğer dövüşlerinde kritik yaralar almıştır. Eğer Shiliew son anda yardıma koşmasaydı, Teach ve tayfası Impel Down'dan canlı çıkamazdı.

Fiziksel Yetenekleri
Teach'in inanılmaz derecede dayanıklı bir adamdır. Meyvesi normalden daha fazla acı almasına rağmen, Newgate'ten gelen ve doğrudan kafasına yediği ve zemini paramparça eden Deprem Balonu saldırısından sonra bayılmamıştır. Aynı saldırı bir Dev olan Kor-Amiral Ronse'un kafasını parçalamış ve nakavt etmişti. Buna ek olarak yine Newgate'ten gelen bir bisento darbesi almış, Bonney'den kafasına tekme yemiştir.

Ace ile yaptığı dövüşte göğsünü iki alev mızrağı delmesine rağmen ateşi söndürüp dövüşe devam etmiştir. Luffy'nin İkinci Vites formundan ve Sengoku'nun Daibutsu formundan saldırılar almasına karşın bunları ufak tefek yaralarla atlatmıştır.

Teach'in fiziksel gücü de yüksek seviyelerdedir. Luffy ve Ace'e sadece bir vuruşta ciddi zararlar vermiştir. Luffy'yi yerde kıvrandırmış, Ace'in boynunu kırılma noktasına getirmiştir.

Şeytan Meyveleri
Teach, aynı anda iki farklı Şeytan Meyvesi'nin güçlerini kullanabilen ilk ve tek karakterdir. Nasıl yaptığı bilinmemekle birlikte, eski kaptanı Newgate'in Gura Gura no Mi güçlerini onun ölü bedeninden çıkarmıştır. Bu sayede Newgate gibi depremler yaratabilir. Eski Beyazsakal Korsanları'dan Marco, Teach'in "anormal beden yapısı" ile bunu bağdaştırmıştır. Ayrıca eski Beyazsakal Korsanları'nın diğer üyelerinin de bu durumun farkında olması gerektiğini belirtmiştir. Ayrıca, Teach, Gura Gura no Mi'nin güçlerinin nasıl kullanıldığını bilmektedir. Çünkü meyveyi ele geçirdikten hemen sonra, meyvenin güçlerini etkin şekilde kullanabilmiştir.

"Her şeyi hiçliğe dönüştüren" karanlığın gücü (Yami Yami no Mi) ve "karşına çıkan her şeyi yok eden" depremin yıkım gücü (Gura Gura no Mi) ile Teach kendisini en güçlü ve yenilmez olarak tanımlamıştır. İki yıllık zaman atlaması esnasında Karasakal Korsanları güçlü meyve kullanıcılarını avlayarak, onların yeteneklerini ele geçirmiştir. Bu bağlamda Teach'in (muhtemelen tayfasının da) daha fazla yeteneğe sahip olma ihtimali bulunmaktadır.

Yami Yami No Mi
Teach, Logia türü bir Şeytan Meyvesi olan Yami Yami no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona güçlü bir yerçekimsel çekim gücü ve karanlığa hükmetme yeteneği vermiştir. Teach, karanlığını her şeyi içine çekip ezen ve aslında bir boşluk olan (karadelik gibi) bir güç olarak tanımlamıştır. Teach'in karanlığı her şeyi içine çektiğinden, diğer Logia kullanıcılarından farklı olarak darbelerin içinden geçip gitmesine izin vermez, onları doğrudan alır. Ayrıca darbeleri de çekmeye çalıştığı için Teach'in normal bir insandan daha fazla hasar almasına sebep olur.

Ancak Teach, meyvenin verdiği asıl güç için böyle bir dezavantaja değeceğini düşünmektedir. Asıl gücün ilk kısmı meyvenin sağladığı mutlak çekim gücüdür. Bu güç o kadar etkilidir ki, kurtulmanın bilinen bir yolu yoktur. Ancak meyvenin asıl korkutucu gücü bu değildir. Teach'in eli ile dokunduğu meyve kullanıcılarının gücü iptal olur. Hangi tür güce sahip olurlarsa olsunlar, meyve yeteneklerinden yoksun kalırlar. Teach bu yeteneği sayesinde ateşe dönüşebilen Ace'e doğrudan vurabilmiş, lastikten bir bedene sahip olan Luffy'ye fiziksel hasar verebilmiştir. Meyvenin verdiği bu güç nedeniyle, Teach meyvesinin gerçek şeytanın gücüne sahip olduğunu söylemiştir. Teach'in yakaladığı meyve kullanıcısı biri güçlerini kullanamaz. Meyve yeteneklerinden ötürü Teach'in dövüş tarzı da düşmanlarını kendine çekerek onların savunmalarını kırmak, ardından müthiş fiziksel gücü ile onlara vurmak gibi bir şekle bürünmüştür.

Teach'in en büyük dezavantajı, rakibinin meyve güçlerini iptal edebilmesi için ona dokunma zorunluluğu olmasıdır. Bu yüzden uzak mesafe saldırıları yapabilen ya da çekilemeyecek kadar büyük olan düşmanlar onun için büyük sorun teşkil eden. Örnek olarak Daibutsu formundaki Sengoku'yu çekemediği için, ondan gelen şok dalgalarını karşılamak zorunda kalmıştır. Yine de uzak mesafeden yapılan saldırıları "Kurozu" tekniği ile bertaraf edebilir. Aynı şekilde düşmanını da bu şekilde çekebilir. Ancak bu da farklı bir dezavantaja neden olur. Çünkü tekniği ile düşmanını çektiği için, çekilen düşman yakın mesafeden saldırı yaptığında Teach bunu engelleyemez.

Gura Gura no Mi
Teach'in yeni ve ikinci meyvesi Paramecia türü bir meyve olan Gura Gura no Mi'dir. Bu meyvenin Paramecia türleri içerisinde en güçlüsü olduğu söylenir. Teach, bu meyvenin gücü ile havanın kendisini çatlatan şok dalgaları yaratabilir. Deprem gücünü kullanarak Marineford'un ana binasını yıkmıştır. Depremi yumruğunda toplayarak Deprem Balonu yapabilir. Teach, Newgate'in üzerine siyah bir örtü örttükten sonra, kendi de o örtünün altına girmiş, daha sonra da henüz bilinmeyen bir şekilde bu meyvenin gücünü Newgate'in ölü bedeninden almıştır.

Tam açıklanmamakla birlikte, normalde bir meyvenin kullanıcısı öldüğü zaman, bedeninde bulunan meyve ruhu başka bir meyvenin içine girerek yeni sahibini bekler. Ancak Teach bir şekilde bu döngüyü kırmıştır. Yine de aynı anda iki farklı meyve gücünü kullanabilmesi tamamen açıklanamaz bir olgudur.

Teach bu yeni ve yıkıcı gücü üzerinde Newgate kadar kontrol sahibi olamadığını söylemiştir. Meyve gücü iptal yeteneği ve her şeyi yıkabilme gücü olmasına rağmen Sakazuki ile yüzleşmekten çekinmesi bu olayı doğrular niteliktedir. Oysa Newgate, bu meyve gücü ile bir Amiral'i bir süreliğine savaş dışı bırakabilmişti. Gura Gura no Mi kullanımı açısından Newgate ve Teach arasıdaki uçurum açıkça belli olmaktadır.

Teach, dikkatsiz ve ayarsız biri olduğudan, bu dünya için meyvenin eski kullanıcısı Newgate'ten daha büyük bir tehdittir. Buna en güzel örnek Teach'in gücünü denemek için sağa sola depremler atması, bu yaptığı yüzünden farkında olmadan Sabaody Takımadaları'na bir tsunami göndermesidir.

Silahları
Teach, eski Beyazsakal Korsanları'nın bir üyesi olduğu dönemlerin birinde sol elinde metal bir pençe taşıyordu.

Karasakal Korsanları ile birlikte Newgate'i öldürürken çakmaklı bir tabanca kullanmıştır. Aynı silahtan kuşağında üç tane vardır. Ancak nişancılık konusunda ne kadar yetenekli olduğu bilinmemektedir. Çünkü sadece yakın mesafeden Newgate'in üzerine mermi boşaltmıştır.

Haki
Teach, Haki hakkında biri sahibidir ve seride Haki'den bahseden ilk kişidir. Jaya'da ve Impel Down'da Luffy'nin Haki gücüne vurgu yapmıştır. Ancak üç tür Haki'den herhangi birini kullanıp, kullanamadığı bilinmemektedir.

Ek Bilgiler

- Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Teach'in de kendine has bir gülüş tarzı vardır; Zehahahahaha! Serinin İngilizce versiyonunda Banaro Adası kısımlarına kadar Teach'in bu gülüşü es geçilmiştir.

-Strong World filminde Altın Aslan Korsanları içerisinde Teach'e çok benzeyen biri vardır. Tek fark filmdeki adamın dişlerinin tam olmasıdır.

- 581. bölümde Oda'nın çizim hatasından dolayı Teach'in dişleri eksiksiz çizilmiştir.

- Teach'in en sevdiği yiyecek turtadır.

- Teach, One Piece Blue: Grand Data File adlı kitapçıkta "Turta Yiyen Adam" olarak tanıtılmıştır. O kitapçıkta Alay Şehir Barı'ndaki sıradan bir müşteri gibi gösterilmiştir.

- Teach önce Shichibukai, ardından da Yonko olan bilinen tek kişidir.

- Teach, daha önce başka bir Yonko'nun tayfasında yer almış bilinen tek Yonko'dur.

- Teach, 5. One Piece Popüler Karakterler Sıralaması'nda 67. sıradadır.

- One Piece'in ilk tasarımında Teach'in adı Everything D. Teach (Eburishingu Dī Tīchi) olarak düşünülmüştür. Şimdiki görüntüsüne ek olarak, kendisi için başka tasarımlar da yapılmıştır. Aşağıda görebilirsiniz;

Künye

Adı: Marshall D. Teach
Okunuşu: Māsharu Dī Tīchi
İngilizce Adı (Viz, FUNinmation): Marshall D. Teech
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 223, Anime 146
Bağlantıları: Karasakal Korsanları, Yonko, Shichibukai (Eski), Beyazsakal Korsanları (Eski)
Unvanları: Korsan, Kaptan/Amiral, Shichibukai (Eski)
Lakabı: Karasakal (Jap. Kurogihe, İng. Blackbeard)
Yaşı: 40
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 3 Ağustos
Boyu: 3.44 cm

1. Şeytan Meyvesi
Adı:
Yami Yami no Mi (Tr. Karanlık Karanlık Meyvesi, İng. Dark-Dark Fruit)
Anlamı: Karanlık
Türü: Logia

2. Şeytan Meyvesi
Adı:
Gura Gura no Mi (Tr. Sarsıntı Sarsıntı Meyvesi, İng. Tremor-Tremor Fruit)
Anlamı: Sallamanın sesi
Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Marshall_D._Teach
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Diğer Logia kullanıcılarından farklı olarak bu meyve darbe alır. Aldığı darbeler normalden iki kat daha fazla acı verir. Fakat Karasakal'ın inanılmaz dayanıklılığı meyvenin verdiği bu açığı kapatmaktadır" burayı tam anlamadım normalden iki kat derken ne demek isteniyor .hatırlamıyorum böle birşey.bu arada Smoker eline sağlık ve teşekkürler
 
Diğer Logia kullanıcılarından farklı olarak bu meyve darbe alır. Aldığı darbeler normalden iki kat daha fazla acı verir. Fakat Karasakal'ın inanılmaz dayanıklılığı meyvenin verdiği bu açığı kapatmaktadır" burayı tam anlamadım normalden iki kat derken ne demek isteniyor .hatırlamıyorum böle birşey.bu arada Smoker eline sağlık ve teşekkürler
Yani ben sana bir yumruk attığım zaman iki yumruk yemiş gibi oluyorsun. Rica ederim.
 
Bu adama çok gıcığım ama aynı zamanda büyük saygı duyuyorum. Yani görünüşünün aksine çok çok zeki. Yediği meyve ile bütünleşmiş adeta. Bana göre bu adamın yenemeyeceği kimse yok. En güçlüdür demiyorum ama herkezle kafa kafaya dövüşebilir bence. Ace ve Magellan karşısında yeterince güçlü görünmedi. Amiraller gibi havalı görünmüyor belki ama gerçekten güçlü bi adam. Yani herkezden darbe almasının ve açık dövüşmesinin etkisi var bunda. Ama bütün amiralleri yenicek gücü var.
Ayrıca serideki rolü çok büyük. Bu gün bu savaşı okuyorsak bu adama borçluyuz kıymetini bilin.

Diğer Logia kullanıcılarından farklı olarak bu meyve darbe alır. Aldığı darbeler normalden iki kat daha fazla acı verir. Fakat Karasakal'ın inanılmaz dayanıklılığı meyvenin verdiği bu açığı kapatmaktadır" burayı tam anlamadım normalden iki kat derken ne demek isteniyor .hatırlamıyorum böle birşey.bu arada Smoker eline sağlık ve teşekkürler
Karanlık herşeyi kendine çektiği için acıyı da çekiyor. Bu yüzden vücudu normal insandan daha çok acı çekiyor.
Düşün işte göğsüne iki ateş mızrak saplı olduğu halde bi de bunun ekstradan acısını çektiği halde. Öyle bir yumruk atabiliyor.
 
C

cicer_

Harika çeviriler bu bölüme yakışır..
Bi'düzeltme "Shanks bu yarayı sinsice bir saldırıdan sonra aldığmadını iddia etmiştir."
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık