Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Marshall D. Teach - Blackbeard (Karasakal)

Merhaba Arkadaşlar !

Karasakal :

Öncelikle bu konuyu açma amacımı belirtmek istiyorum.
Karasakalın nasıl alt edileceğini bulabilmek teoriler geliştirmek taktikter üretmektir.

Karasakal karşımıza gökyüzü adasından önce serkeş bir vaziyette çıkmıştır.

Karasakal serkeş vaziyette :

Daha ilk görüşte Luffy'le ters kutup olmuşlar yemek yüzünden birbirlerine girmenin eşiğine gelmişlerdir. Buradan anlıyoruz ki Luffy gibi yemeğe düşkün ve atarlı bi yapısı vardır.

Luffy ile yemek çekişmesi :

Sonrasında Luffy'i hayalleri konusunda gazlamasıyla hayallerinin peşinden gitmekten hoşlanan hayalperest biri olduğunu göstermiştir. Ki yıllarca bir meyveyi bulma umuduyla Beyazsakal tayfasında olması da hayali peşinde sabırla koştuğunu göstermektedir.

Luffy'i gazlarken :

Karasakal bunun öncesinde Beyazsakal tayfasındayken de güçlü bir karakterdir. Zira meyvesi yokken bölük komutanı olabilmiş hatta ve hatta Shanks'ın suratına derin bir çizik atabilmiştir.

Bölük komutanları :

Sonrasında Karasakal Beyazsakal'a ve arkadaşlarına ihanet ederek meyve uğruna arkadaşını katledip meyvesini alıp kaçmıştır. Bahsettiğimiz meyve Yami Yami no Mi yani karanlık meyvesidir. Onun deyimiyle o meyvenin yanında diğer meyveler hükümsüzdür. Ve bu karanlık herşeyi içine çekebilmektedir.

Bahsi geçen meyvenin görünümü :

Bahsi geçen karanlık güç :

Ace'in gücünü etkisiz kılarken :

Karanlık, askerleri içine çekerken :

Ateş ile karanlığın savaşı :

Herşeyin üstüne bir de Karasakal marineford öncesi kendisine çok sağlam bir tayfa toplamıştır. Her biri ayrı ayrı psikopat olan tayfa üyeleriyle marineford'a gelmiş Beyazsakala taciz girişiminde bulunmuş sağlam bir şamar yemiş yine de Beyazsakal'ı öldürmeyi başarmıştır. (Tayfasıyla) Ardından onun deprem gücünü de kendisine alarak inanılmaz bir güç elde etmiştir.

Karanlık ve deprem gücü birlikte :

ve sonuç olarak ;
Karasakal diye bildiğimiz bu kişi Beyazsakal korsanlarına ihanet etmiş kendi tayfasını kurmuş ve -iyi kötü ayrımı yapacak olursak- kötü tarafa geçmiştir. Cani gaddar şerefsiz haysiyetsiz cibiliyetsiz bir karakterdir. (Tayfasından birini öldürdüğü için bu ithamlarda bulunuyorum.) Bir yandan da aradığı meyveyi bulabilme umuduyla yıllarca en güçlü denebilecek bir tayfada kalacak kadar sabırlı ve zekidir. Tayfaya yakışır bir güce sahiptir. (Saf güçden bahsediyorum.) Kendi söylemiyle en güçlü meyveyi yemiştir ve diğer meyveler onun yanında hükmünü kaybeder. Bunun yanı sıra Beyazsakal ın o inanılmaz deprem gücünü de almıştır. Anlayacağımız üzre bu şahıs inanılmaz bir güç kazanmıştır. Zaten bu gücünü Shanksın suratındaki izden de anlayabiliriz.

Shanks'ın yarası :

Şimdi bir sonuca bağlayacak olursak bu herif Ace'i yenebildi ki Ace bana göre üst düzey bir güce sahip öyle çoluk çocukla bir tutulamaz adını duyan destur çekiyordu. Beyazsakal'ın da ondan büyük beklentileri vardı yani boş bi insan değil. Böyle bir insanı yendi Karasakal ve bunun üstüne o inanılmaz deprem gücünü de ekleyince Karasakal neredeyse yenilmez bir karakter oluyor...

Şimdi sorarım size bu herif nasıl yenilecek nasıl alt edilecek ?
Hadi buyrun ateistler hep birlikte açıklayalım.

Ben başlayayım ;
-Haki diye bişey varmış ondan haberdar olduk ama bu şahıs'ın da hakisinin sağlam olduğunu düşünerek yapalım yorumumuzu.
-Bence Luffy kendini yem yapıp Karasakal'ı Deniztaşından yapılmış bir odaya katabilir orda hakilerini kapıştırabilirler. Başka türlü Luffy'nin meyve gücünü alıp kendi meyve gücüyle tam gaz dalarsa Luffy telef olur benim fikrim.

Neyse arkadaşlar zaten mantıklı fikirler üretebilseydim bu konuyu açmayacaktım. :)

Buyrun fikirleri alalım haydi pamuk eller kafayı kaşımaya :)

-Sürç-i lisan ettiysek affola.
-Bir yanlışım var ise ö.m. yoluyla bildirmenizi rica ederim.

Öncelikle o yarayı Shanks'ın gücünün zirvesindeyken açtığını sanmıyorum. Bildiğim kadarıyla sadece dokununca meyve gücünü iptal edebiliyor yomi yomi no-mi. Luffy'e dokunsada Luffy gayet aktif bir şekilde saldırı yapabilir sadece pistol falan kullanmasını engelleyecektir hakili yumrukları engelleyemez. Savaştıklarında Luffy büyük ihtimalle haki konusunda daha üstün olacaktır. Luffy'in avantajı hızı olacaktır. Zorlanarak dayak yiyerek ama vura vura kazanacaktır. Tahminim şimdilik bu. İleride değişebilir :D

Teach, Shanks'i öldürür. Çağın kaderini değiştirir. Büyük Savaş'tada Hükümet safında çarpışır.

Gördüğümüz kadarıyla gayet dayanıklı ve güçlü bir adam.2 über meyveyi de yemiş vaziyette.Ama hızı konusunda bir gösterge göremedik.Yani soru yapabilecek kadar kabiliyeti yoksa bizim luffy ona jetto ları çakar ancak bu herif shanks'ın suratına yara açmış ki shanks kendi dedi dikkatsiz bir anıma da denk gelmedi falan diye yani buradan da hem de hız konusunda eksiği olmadığını varsayabiliriz.Bir de usta adam beyazsakal'dayken bölük komutanı olmadı hatta Ace olduğu zaman Karasakal'a soruyordu sen daha eskisin bu tayfada senin olman gerekmez mi falan diye.Neyse konudan sapmadan bence Luffy tek başına şu anki haliylen zor yener diyorum başkasından yardım almadan.Ama dediğim gibi eğer hızı luffy'e eşdeğer veya yüksek değilse k.hakisi olsa bile bizim oğlanın jettolarını yemekten kurtulamaz.

Bence sadece bir Lugia kullanıcısı Karasakal'ı yenebilir. Tabiki uzaktan saldıracak ve haki bilecek bu Lugia kullanıcısı. Ancak bunu kimin yapabileceğine dair bir fikrim yok.

Bence sadece bir Lugia kullanıcısı Karasakal'ı yenebilir. Tabiki uzaktan saldıracak ve haki bilecek bu Lugia kullanıcısı. Ancak bunu kimin yapabileceğine dair bir fikrim yok.
Doğrusu Logia olacak. Lugia bir Pokemon. Ayrıca şu ana kadar meyve tabanlı saldırılarına Haki ekleyebilen bir Logia göremedik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık