Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Marineford Arkı

Benim en saçma bulduğum olaylardan biride Ace'in ölüm şekli (magma nasıl ateşi yakar falan demiycem), Ace'in kardeşini kurtarmak için bir şekilde Luffy ve Akainu'nun arasına girmek istemesini anlıyoruz da, magmaya karşı zayıf olduğunu bilmesine rağmen neden direkt olarak gövdesini ortaya atıyor onu anlamış değilim, Jinbei'nin yaptığı gibi Akainu'nun yumruğunu elleriyle durdurmayı denese en fazla elleri yanardı, böyle bir durumda insan neden bile bile ölmeyi seçer anlamak mümkün değil.
Hadi onu yapamasın gücü yetmesin yandan tekme atmak daha kolay bir çözüm olarak gelmiştir bana. Biraz ucuz bir ölüm olduğu için beni pek etkilememişti.

Hadi onu yapamasın gücü yetmesin yandan tekme atmak daha kolay bir çözüm olarak gelmiştir bana. Biraz ucuz bir ölüm olduğu için beni pek etkilememişti.
Ölüm şekli çok basit ama zekice beni de etkileyen bir kısım değildi.Luffy'nin tepkisi var Sabo öldükten sonraki tepkisini gördükten sonra gerçekten Ace'in ölüm kurgusunu çok iyi ayarladığını düşünüyorum.Hiyerarşi üstünlüğünü unutturan da buydu bence.

Wb kral hakiyi kullanmaya çalıştı gözleriyle ama başı dolanır gibi oldu kullanamadı yanlış hatırlamıyorsam ace in kafayı vurcaklarında buna izin verirmiyim sanki dedi. Ace doğru gözlerini dikti kral haki kullanamadı.Yani kullanmak istemedi değil o durumda gücü buna el vermedi.

Ace'nin ölme şekli bence gayet normaldi. Ucu ucuna yetişti zaten tekme,yumruk atarak Akainu'yu engelleyemezdi. Zaten elleri yanmıştı o an aklına tek çare olarak kendini feda etmek gelmiştir. Eleştircem derken giderek yemekteyiz yarışmacılarına benzemeye başladınız millet:D

Ace'nin ölme şekli bence gayet normaldi. Ucu ucuna yetişti zaten tekme,yumruk atarak Akainu'yu engelleyemezdi. Zaten elleri yanmıştı o an aklına tek çare olarak kendini feda etmek gelmiştir. Eleştircem derken giderek yemekteyiz yarışmacılarına benzemeye başladınız millet:D
Tekme atması bencede pek mümkün değil, hadi diyelim ki b.haki kullanıyor, Ace genelde tekme atarak savaşan bir adam değil etki edemez gibi haki kullansa bile. Jinbe durdurdu eliyle ama eli yandı orada 2.ci hamle yapamayacaktı Marco ve Vista yetişmese, 2.ci karşılaşmada Jinbe Akainu'nun karnına yumruk attı sıfır etki yarattı, Akainu'yu durdurmak bile kolay bir iş değil.

Tekme atması bencede pek mümkün değil, hadi diyelim ki b.haki kullanıyor, Ace genelde tekme atarak savaşan bir adam değil etki edemez gibi haki kullansa bile. Jinbe durdurdu eliyle ama eli yandı orada 2.ci hamle yapamayacaktı Marco ve Vista yetişmese, 2.ci karşılaşmada Jinbe Akainu'nun karnına yumruk attı sıfır etki yarattı, Akainu'yu durdurmak bile kolay bir iş değil.
Yani hocam orda Luffy'nin hayatı söz konusu saniyeler içinde gerçekleşen bi olay yanık elleriyle hikenmi atcak seninde dediğin gibi pek kullanmadığı tekmeleriylemi saldırcak. Risk alabilieceği bi durum değildi yapabileceği en iyi şeyi yaptı ve saldırının önüne geçerek kardeşini korudu. Bir insanın kardeşi için gözünü kırpmadan canını verebilmesi bence çok etkileyici bi olaydı.

Cok oncedende dedigim gibi hiyarsik ustunluk one piece e yakismayacak sekilde gosterildi.One piece i diger animelerden ayiran en onemli sey bence kisilerin sinirlarinin belli olmasi.durduk yere serinin bosluklarinin doldurulmasi icin biseyler cikmamasiydi.Cikan seylerde hep mantik cercevesinde seyler(luffynin g2si,lastigin elektirige ustunlugu).Ama oda bu sefer pat diye hiyarsik ustunluk diye bisey cikardi ,onceden bu konudan bahsedilmis olsa tamam.Magmanin atesi yaktigi gibi bi sacmalik gorduk.

wslerin kisa olmasi bence sorun degildi.one piece daha cok kurgu dolu bir anime.serinin devaminda olabilecek olaylarin onu kapatilmamis oldu boylece.

Tamamda ilk başta Ace ile Akainu'nun elleri fiziki olarak çarpışmadı mı, Ace aynı şeyi ikinci kez denese en azından 1 hamlede olsa Akainu'yu durdurabilirdi, en azından böyle bişey yapıp 2.,3. darbelerde ölse daha oturaklı olurdu(tabi bu arada kurtarmaya kimse yetişemiyorsa).

Yani hocam orda Luffy'nin hayatı söz konusu saniyeler içinde gerçekleşen bi olay yanık elleriyle hikenmi atcak seninde dediğin gibi pek kullanmadığı tekmeleriylemi saldırcak. Risk alabilieceği bi durum değildi yapabileceği en iyi şeyi yaptı ve saldırının önüne geçerek kardeşini korudu. Bir insanın kardeşi için gözünü kırpmadan canını verebilmesi bence çok etkileyici bi olaydı.
Hadi, o durumda Ace'in gücü Akainu'yu durdurmaya yetmeyecekti diyelim ama yinede yaptığı şey tek seçenek değildi, madem tekme Akainu'yu durdurmaya yetmeyecek o tekmeyi Luff'e sallayıp Luffy'i olay bölgesinden biraz uzaklaştırabilirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık