Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marco vs. Donquixote Doflamingo

Kim yener?

• Kullanılan toplam oy
    157
kizarunun en güçlü saldırısı,akainunun magma yumruğu bile marcoda çizik bırakamamış geriye sektirememişken dofun o saldırısının öyle kolay etkileyeceğini sanmıyorum.wb nin 1.tümen komutanı bu marco gelene gidene yenilmez,amirallere yenilmemişken.artı ben luffy vs dof olursa(luffy vs croco gibi olur kanımca)yeni dünyada vs atacağı ilk shici olur.

marconun anka formu saldırıyı emip absorbe ediyor yani bosa cıkarıyor.kizarunun yasakani no magatama saldırısı bile etki etmedi.dof marcoyu kestiginde,crocodilea olan olucak atesleri onu yenilicek.üstelik aynı meyve gücüylen,marco akainun magmasına dayandı.tamamen anka formuna gectiginde haki haric etkilenmiyen inanılmaz bir meyvesi var.tek tekmede kizaru veya aokijiyi metrelerce ucurmustur.yani busoshoku bilmesi ve zoan meyvenin kattıgı fiziksel gücle doftan daha iyi durumda fiziksel kabiliyet olarak bence.ayrıca ekstrası var ucabiliyor.doflamingoya karsı bir zamnlar bu sitede teache olan aynı hayranlıkla yaklasıldıgını düsünüyorum ama;yetenegi her ne kadar korkunc olsada hem jozuda gördügümüz üzere sınırı var.hem crocodilea yaltaklanması ve birsey yapamaması üzerine logia tarzı meyvelere karsıda zaafı var,üstelik marconun mistik zoanıda nerdeyse bu sınıfta.hatta cok fazlası var,bir logiayı hakiylen desersen iyilesemez,ama marconun meyvesi bunlarıda iyileştiriyor,sanırım sınırı sadece hakiylen koparılan uzuvlarını yenilemek olur.bu konudada dof cok tehlikeli tabi busoshoku biliyorsa.

yinede azcık mantık yönüylen bakıldıgında savas meydanında crocodilea tek zarar veren adamın jozu oldugunu onunda busoshoku bildigini hesaba katarsak.su an her ne kadar kararsız olsamda yüzde 51le dofta busoshoku olmadıgını düsünüyorum.bu sartlar dahilinde marco az farkla önde,ama egerki doflamingo busoshokuda biliyorsa bence denklerdir.ama ben yinede oyumu marcoya verdim,her ne kadar dof büyük seylerle oynasada,marco su an direk wb korsanları kaptanı olarak cok daha büyük bir organizasyonu yönetiyor ve 2 meyveli teache denk gösterildi ve yine her ne kadar ben öyle olmadıgını düsünsemde.

DoF'un yetenekleri Kontrol etme ve Kesme [ bilinen ]

Kontrol olayı haki veya saf güç ile durdurula biliyor [ Jose'da biliyoruz ]
Kesme saldırısı ise işe yaramaz çünkü Marco Anka !

%60-70 Marcoya kayıyor :D Marco alır.

Anka formunda haki ile kesmezse isterse ortadan ikiye ayırsın bişey fark edeceğini sanmıyorum. Ama istediği zaman kesebiliyorsa bu Marco nasıl saldıracak ? Dönüştüğü zaman kolunu yada ne biliyim bacağını kaybedebilir. Ama ortada haki faktörüde var. Şimdi bu Dof. gerçektende görünmez iplerle adamları kesip doğruyorsa Marco hakisi ile bacağını kapladığında Dof. un yeteneği etki etmez. Marco nun hız olarakta üstün olduğu bariz gibi.

Şimdilik oy vermemek en iyisi
Haki ile kesilmesi iyileşmesini etkilemiyor ki. Marco meyvesinin gücünün yettiği bütün saldırıları karşılar. Bu adamın bilincini kaybettirmeden yenmek zor. Meyvesinin sınırını bilmediğimiz için kesin bir şey diyemiyorum ama kizaru'nun saldırısını rahat karşılıyor. Hani dof'un saldırıları kizaru'dan ne kadar ağır olabilir ki? Meyvesi aktifken de uzuvlarının kopabileceğini de sanmıyorum.
Marco'yu yenmek için çok sağlam saldırı gücünün olması lazım, yoksa zor. Dof hakkında daha az şey biliyoruz, hala sır bizim için güçleri. Ama jozu'yu kolayca durdurması çok garip. Yine de marco'yu yenebileceğini sanmıyorum.

Haki ile kesilmesi iyileşmesini etkilemiyor ki. Marco meyvesinin gücünün yettiği bütün saldırıları karşılar. Bu adamın bilincini kaybettirmeden yenmek zor. Meyvesinin sınırını bilmediğimiz için kesin bir şey diyemiyorum ama kizaru'nun saldırısını rahat karşılıyor. Hani dof'un saldırıları kizaru'dan ne kadar ağır olabilir ki? Meyvesi aktifken de uzuvlarının kopabileceğini de sanmıyorum.
Marco'yu yenmek için çok sağlam saldırı gücünün olması lazım, yoksa zor. Dof hakkında daha az şey biliyoruz, hala sır bizim için güçleri. Ama jozu'yu kolayca durdurması çok garip. Yine de marco'yu yenebileceğini sanmıyorum.
Şimdi Marco Anka formunda hakisiz aldığı bütün saldırıları emebiliyor. Kizaru ile olan dövüşünde bunu gördük. Ama Garp hakili vurduğu için gerçek bedenine etki etti ve ağzı burnu kanadı. Sonra iyileştirdi. Şimdi Dof. bunu hakisiz keserse Anka formunda hiçbir şey olmaz. Ama haki ile keserse ki öyle bir şey yapabiliyormu belli değil o zaman Marco yu ikiye ayırabilir. Yada kafasını falan kesebilir. Yapabileceğini zannetmiyorum gerçi. Yaptı diyelim bu Marco nun sonu olmazmı ? Sonuçta yarayı aldıktan sonra iyileştiriyor kendini. Kafası kopuncadamı yeniliyebilecek bu adam kendini ?

Yasha

Marco'nun anka formu her türlü saldırıya karşı otomatik olarak savunma görevi görüyor, Dof'da busoshoku olsa bile Marco'nun ekstradan uçma yeteneği var, her şekilde Marco alır bence.

Şimdi Marco Anka formunda hakisiz aldığı bütün saldırıları emebiliyor. Kizaru ile olan dövüşünde bunu gördük. Ama Garp hakili vurduğu için gerçek bedenine etki etti ve ağzı burnu kanadı. Sonra iyileştirdi. Şimdi Dof. bunu hakisiz keserse Anka formunda hiçbir şey olmaz. Ama haki ile keserse ki öyle bir şey yapabiliyormu belli değil o zaman Marco yu ikiye ayırabilir. Yada kafasını falan kesebilir. Yapabileceğini zannetmiyorum gerçi. Yaptı diyelim bu Marco nun sonu olmazmı ? Sonuçta yarayı aldıktan sonra iyileştiriyor kendini. Kafası kopuncadamı yeniliyebilecek bu adam kendini ?
Kafasını haki ile kessen ölür herhalde, ölmezse zaten en imba karakter olurdu :D Ama garp'ın vurduğu yumruk anlık hasar verdi. Hani ayağa kalktığında hiç bir şeyi olmamış gibi bir hali vardı. Dediğin doğru vs'nin kilit noktası dof'un haki kullanıp kullanmadığı.

Kafasını haki ile kessen ölür herhalde, ölmezse zaten en imba karakter olurdu :D Ama garp'ın vurduğu yumruk anlık hasar verdi. Hani ayağa kalktığında hiç bir şeyi olmamış gibi bir hali vardı. Dediğin doğru vs'nin kilit noktası dof'un haki kullanıp kullanmadığı.
Savaştan sonra kafasında bandaj vardı be adamın neyi anlık ? :D Hakisi var mı yok mu bilmiyoruz ama Dof'un eğer yeteneği hiç görülemeyen bir şey ve hakisi varsa zaten yenilmez olur adam görünmez bir ip ile keser alayını :D Yani elit korsanlar dışında o yeteneğini çözüp saldırabilecek adamlar vardır Marco da keşfeder herhalde akıllı birine benziyor ayrıca uçabiliyor kolay kesemez :D

Savaştan sonra kafasında bandaj vardı be adamın neyi anlık ? :D Hakisi var mı yok mu bilmiyoruz ama Dof'un eğer yeteneği hiç görülemeyen bir şey ve hakisi varsa zaten yenilmez olur adam görünmez bir ip ile keser alayını :D Yani elit korsanlar dışında o yeteneğini çözüp saldırabilecek adamlar vardır Marco da keşfeder herhalde akıllı birine benziyor ayrıca uçabiliyor kolay kesemez :D
Daha öncede dedim eğer Dof. un yeteneği görünmez ip ile kesmekse bence B.Haki kullanarak engellenebilir. Sonuçta zırh giyiyorsun resmen. Ee Marco nunda hakisinin seviyesi belli

Dof jozu'yu bile durdurdu,marco'yu da durdurabilir ve kesme ihtimali var.Eğer ki marco anka formunda sürekli kalmazsa zarar görür.Ancak dof'ta haki varsa her türlü keser zaten.Çünkü haki ile vurunca anka formu bile işe yaramıyor.
Ben dof alır dedim adam yeni dünya'da görmüş geçirmiş haki çıkmazsa ODA ayıp eder yani.Üstelik meyvesi logia'ya falan da benzemiyor büyük ihtimalle paramecia.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık