Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Magellan vs. Gecko Moria

Kim kazanır?

• Magellan

Kullanılan: 2 100.0%
  • Gecko Moria

Kullanılan: 0 0.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Şimdiye kadar yapılan yorumlara ekleyecek pek bir şey yok, Magellan ezer geçer.
(kage meyvesini kullanan farklı biri olsa yada sadece meyveler karşılaştırılsa "doku vs kage" güzel bir tartışma konusu olabilirdi)

optimistic

@hawkeyes_mihawk

hiç üşenmemişsin ama çok kasma ya hem sen yoruluyon hem biz(okumaktan :D) :ehe:

Moria'nın özelliklerini sıralayalım ;
- Moria bir kere eski ödülü 320.000.000 olan bir korsandır. Bu bile gücünün göstergesidir. Marinford savaşında güçten düşmüş olması nedeniyle kendi kulvarındaki adamlar tarafından tek yemiştir. Ama ben burada Moria'nın güçsüzlüğüne vurgu yapıldığını düşünmüyorum. Normal şartlarda Jinbei ile başa baş gidebilirdi ama, Jinbei'yi hafife aldığı için tek yedi. Yoksa yemezdi. Zaten ona tek atan Jinbei'nin ödül potansiyeli 500.000.000-600.000.000 var.
- 2.si Moria'nın eskiden Kaido ile denk dövüştüğü geçti. Bu bizzat Oda tarafından bir adama söylendi. Yani bunun yanlışı falan yok. Adam yanlış duyacak değil ya. Oda burda Moria'nın gücüne vurgu yaptı. Bence Moria'nın savaşta kendi ayarındaki adamlardan tek yemesinin tek sebebi hamlaması ve güçten düşmesi. Bence Moria çaylakken şu halinden 5-10 kat daha güçlüydü. Hem meyve kullanımı hem zombi ordusu hemde dayanıklılıkta önceki hali daha iyi olduğu için hükümet onun gücünden çekindi ve ona Schibukailik teklifi yaptı. Jinbei ile 5 gün dövüşen Ace'e anca schibukailik teklifi gelirken bu adam neler yapmıştır kim bilirde Schilik teklifi geldi. Düşünün artık. 320.000.000 ödül boru değil. Kaido ile kapışmak boru değil.Zaten Schilikten atma sebepleride güçten düşmesinden kaynaklanıyor. Güçten düştüğü için artık onun bir yararı olacağını düşünmedi sanırım hükümet.
- 3.sü Moria'yı Asgard halinde yenecek adam çok azdır. Bakmayın siz Luffy onu yendi, ama ne halde yendiğini gördünüz. Adam 100 tane gölge yedi ' Mavi Forma girdi ' o kadar yumruk attı genede Moria'yı yenemedi. Sonra Moria Asgard halindeyken, Luffy çok hızlı olduğu için o jet bazoukaları yedi. Ama Magellan hızlı bir karakter mi şimdi ? Görünene göre Luffy'nin hızının yanında hiçbirşey. Yani yavaş bir adam. Moria'nın dev yumrukları bence Magellan'a etki eder. Ona vururken vücudundaki zehire dokunmuş olacak ama o kadar acıya katlanır heralde. Sonuçta dev yumruk atmıştı Luffy'e ama ona isabet etmedi ama yeri yarmıştı unutmayın Thrillar Bark'ta. O saldırıyı Magellan'a yapsa Magellan kaçamadığı takdirde ortada Magellan falan kalmaz.
- Magellan'ın çok güçlü biri olduğunu biliyoruz. Bize abartı bir şekilde gösterildide bence o kadar abartı olsaydı İmpel Down'dan o kadar adamın kaçmasına izin vermezdi. Bu da gösteriyorki Magellan o kadar ultra süper güçte değil. Ayrıca zekice dövüşen bir adamda değil.Önüne kim çıkarsa direk zehir fırlatıyor. Ee Moria'da gel bana zehir at demeyecek heralde. Magellan zehir atana kadar o çokta 'Dopelman' ile yer değiştirir. Yani gölgesiyle. Kısaca burdanda Moria daha avantajlı bence.
Ayrıca ' Gunmania' arkadaşın dediği gibi Magellan'ın gölgesi Dopelman, Magellan'ın zehrinden etkilenmeyecektir ve ona sağlam vuruşlar yapabilir. Yani ' Dopelman' sadece yer değiştirmek için yok, güzel saldırılarıda var ' Gölge ' arkadaşımızın.
Kısaca vs Thrillar Bark'ta ise Moria biraz zorlansada alır. İmpel Down'da ise Moria sağlam bir zombi ordusuyla gelirse Magellan'ı yenme ihtimali var. Ama Marinford savaşındaki gibi savaşırsa impel down'da Magellan tarafından şamar yapılır. Zaten Moria , İmpel Down'daki tüm adamları tek başına yenemez. Bu yüzden impel down'da kesinlikle kaybeder. Ama Thrilar Bark'ta alır.
Sonuç bu kadar basit...
Ama ben Moria'nın şuan yeni dünyada bir yerlerde olduğunu düşünüyorum. Belkide çok daha iyi bir zombi ordusu kuruyordur şuan. Bu yüzden potansiyel olarak Moria'yı üstün görüyorum.Magellan daha gelişemez bence, ama Moria gelişir.Yani Moria seride daha önemli bir karakter bence. Bu yüzden oyum Moria'ya.
moriaya oy veren arkadaşlardan birini bulduk :D
kardeşim Venom Demona bakar istediği kadar gölge alsın içine Moria çok hantal bi karakter olarak tasarlanmış üstelik gölgesi ile yaptığı saldırılar pek etkili değil.Gölgelerini yarasa yapıp bi kaç ısırık verir anca..
Ama bi yandanda Morianın meyvesinin çok güçlü olduğunu düşünüyorum mesela gidip Whitebeardın cesedine bi gölge koysa ondan sonra moria en güçlü korsanlardan biri olur ama su an bulunduğumuz durumda moria yı çerez niyetine yer magellan

magellan öyle kolay yenemez.fiziksel güçten değil meyve güçlerinden bahsediyoruz.kage kage no mi çok güçlü bir meyve.sırf luffy e yenildi diye moria yı harcamayın hemen mesela marineford savaşında Oz Jr. nin gırtlağına sapladığı gölge kılıcı magellan ı öldürür.ayrıca zombi askerleri zehirden etkilenmez.hatta moria kendini gölge klonuyla değiştirebiliyor.zehirden kaçabilir.saldırı işini de dediğim gibi gölge kılıcıyla yapar.ha tabi magellan da çok güçlü yenme olasılığı baya yüksek ama öyle tek atarmış filan katılmıyorum.çok ilginç bir vs olurdu bence kafa kafaya giderdi.animede görmek isterdim şahsen.

Kizaru Light

Magellan yener Moria akıllı biri gibi gelmedi gözüme!
Kibirli de ayrıca ama Magellan aşırı ciddi ve acımasız!

Magellanı hafife alırsa dedikleriniz doğruda öyle ezer geçer falan ben sanmıyorum gölgesini kalkan kullanır kendine, gölge kılıcı gibi elini zehre sürmeden yapabildiği saldırılar var hantal görünmesine rağmen gölgesi oldukça seri Luffy gibi içine maymun kaçmış birini bile oyalamada oldukça iyiydi ayrıca Magella'nın venomdemon'u varsa nihai saldırı olarak, Moria'da Shadow asgard yapıp Magellanı Black Box'a aldığında zehirinin yağını çıkarır o kutunun içinde denk olur bu vs

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık