Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Magellan vs. Gecko Moria

Kim kazanır?

• Magellan

Kullanılan: 2 100.0%
  • Gecko Moria

Kullanılan: 0 0.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Öncelikle herkese merhabalar . :) Bu seferde vs incelemerine dadandım . :D Bu seferki karşılaştırmamız Magellan vs. Moria olsun istedim . Bakalım sizin fikirleriniz neler ? :)

Not : Dövüş alanı illa da Thriller Bark olacak diye bir koşul yok . Yani etrafta saçma sapan zombiler olmayacak . :D Ancak sadece şunu hesaba katmanızı isteyeceğim ; Moria istediği anda içine istediği kadar gölge çekebilecek . Luffy ile vs.sinde olduğu gibi . Şimdi bilgi vermemize gelelim . :)

Magellan

Doku Doku no Mi (Zehir) Şeytan Meyvesi'ni yemiştir . Ancak ilk olarak belirtmek isterim bu kesinlikle Logia tipi bir meyve değil Paramecia tipi bir meyvedir . Çünkü kullanıcısı zehire dönüşememektedir sadece kullanıcısı istediğinde tüm vücudunu zehirle kaplayabilmektedir . Böylelikle dokunulmazlığa ulaşabilir . (Göreceli tabi :)) Bu meyvenin en büyük gücü çeşitli türdeki zehirleri üretip kontrol edebilmesidir . Üretebildiği farklı zehirlerin gücü ve formu değişebilmektedir . (Zehirin gaz , sıvı halinde olması vs.) Mr. 3'nin ürettiği mum gibi inorganik maddeler üretilen zehire karşı dayanıklıdır ancak kullanıcının ürettiği özel Kinjite zehri mumu hatta kayayı bile delebilecek güçtedir . Son olarak ateş kullanıcının ürettiği sıvı zehri etkisiz hale getirebilir .

Megallan'ı saldırı halinde görelim ;

[YOUTUBE]qxHUfuWNVa8[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]FB5lqySCh2Y[/YOUTUBE]

Gecko Moria

Shichibukai olmadan önce başına konan ödül 320,000,000 :beli: idi . Kage Kage No Mi (Gölge) Şeytan Meyvesi'ni yemiştir . Paramecia türüdür . Bu meyve yiyene gölgeleri kontrol etme ve onları değişik formlara sokabilme gücü verir . Bu güç ile kullanıcı kurbanının gölgesini kendisinden ayırıp emri altına alabilir . Kullanıcının asıl gücü yarı-sıvı halde olan kendi gölgesidir . Kullanıcı gölgesini kontrol ederek rakibine dokunmadan yenebilir . Fiziksel güç uygulayabilen gölge tıplı bir Logia kullanıcısı gibidir . Darbe aldığında yokolmaz ve yeniden birleşir. Ayrıca kullanıcı isterse gölgesinin boyutunu ve şeklini değiştirebilir . Kullanıcı ani bir saldırıda gölgesi ile yer değiştirebilir . Bu sayede hem uzak yerlere teleport olabilir hemde darbe almaktan kurtulabilir . Tuz zayıf noktasıdır her meyvede olduğu gibi .Zombilerle ilgili kısım için bilgi vermedim . :)

Moria'yı görelim birde ; :)

[YOUTUBE]HmjZI2z7LQA[/YOUTUBE]

Valheru21

Magellan Karasakal ve tayfasına sizinle uğraşamam diyebilecek kadar güç ve özgüven sahibi biri.Moria gibi bir rakip önünde sıkıntı yaşamaz rahat alır vs'yi.

Moria nın gölgesi zehir den etkilenmez ve magellan a vurabilir yeterince iyi vuruşlar yapar ise kazanma şansı var, öteki türlü magellan ın son venom demon saldırısı karşısında şansı yok iyi bir vs olur kazanan Magellan bence

Genel anlamda denk bir vs olur her ikisinin tekniklerini tek tek yazmak uzun sürer şimdi, meyvesini ve tekniklerini en akıllıca kullanan kazanır.

bhdr

Moria kendi dövüşse (ki öyle olduğunu düşündüm magellan a oy verdim) kaybeder; ama moria nın meyve çok stratejik, adam gitse eski yonkoulardan adamları canlandırsa roger ı canlandırsa tayfasına katsa inletir ortalığı. Muhtemelen Kaido ile dövüşürken canlı tayfasının yanında cesetlerden çok güçlü bir tayfası vardı ki Kaido ya denk dövüşebildi. (Altı çizili ifade benim değil oda tarafından one piece te bir karaktere söyletilmiştir polemik olmasın.)

Yani Moria nın gücü çok değişken.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık