Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin Yeni Rakibi

Hangisi olur ?

• Kullanılan toplam oy
    163
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kral peki kaç novayla düşer ? Yani sana bu algıyı yaratan ne gerçekten merak ediyorum. Seni birkaç gündür takip ediyorum. Zoro'nun Jack ile vs atıp alabileceğini düşünebiliyorsun ama Kaido için 8 novanın yeterli olmayacağını düşünüyorsun. 8 novanın alamayacağı (8'e tekken ve tüm her şey eşit başladığı takdirde) herhangi bir karakter olamaz bu seride ki bunların içinde Luffy'de varsa kesinlikle olamaz serinin dinamiklerine aykırı bir güç oluşmuş olur. Seri bu kadar güçlü bir karakteri kaldıramaz.
Burada nicelikten ziyade nitelik önemli. Eğer karşındaki rakiple aranda çok fazla güç farkı varsa kaç kişi olunduğunun bir önemi yoktur. Neden diyecek olursan..

Diyelim ki Apoo'nun savunma gücü 25, Kaido'nun saldırı gücü 100. Eğer Kaido 1 tane denk getirirse Apoo'ya elveda.. Bu isimlerin Kaido karşısında uzun süreli dövüş geçirebilmeleri mümkün değil. Saldırı-savunma gücü arasındaki ilişki dövüşün seyrini belirler. Velhasıl, Apoo gibi 3 nova olacağına Zoro gibi (dayanıklılığı daha iyi olduğundan) novan olsun daha faydalı olur.

Kaido karşısında 8 nova olması kısa süreli bir avantaj olur. Kaido hayvanlığı sayesinde kısa bir süre sonra bu 8 kişiyi 3-4 kişiyle sınırlayabilir. Şu an serideki en dayanıklı kişiden bahsediyoruz.

Son bir kriter de novaların saldırı gücü. X novanın saldırı gücü 30 Kaido'nun savunma gücü 100 ise bu adama ne kadar saldırdığının da bir önemi olmaz :) O savunmayı aşamazsın çünkü. Yani Kaido hem savunma-saldırı hem saldırı-savunma avantajı ile novalara karşı üstün durumda.

Burada nicelikten ziyade nitelik önemli. Eğer karşındaki rakiple aranda çok fazla güç farkı varsa kaç kişi olunduğunun bir önemi yoktur. Neden diyecek olursan..

Diyelim ki Apoo'nun savunma gücü 25, Kaido'nun saldırı gücü 100. Eğer Kaido 1 tane denk getirirse Apoo'ya elveda.. Bu isimlerin Kaido karşısında uzun süreli dövüş geçirebilmeleri mümkün değil. Saldırı-savunma gücü arasındaki ilişki dövüşün seyrini belirler. Velhasıl, Apoo gibi 3 nova olacağına Zoro gibi (dayanıklılığı daha iyi olduğundan) novan olsun daha faydalı olur.

Kaido karşısında 8 nova olması kısa süreli bir avantaj olur. Kaido hayvanlığı sayesinde kısa bir süre sonra bu 8 kişiyi 3-4 kişiyle sınırlayabilir. Şu an serideki en dayanıklı kişiden bahsediyoruz.

Son bir kriter de novaların saldırı gücü. X novanın saldırı gücü 30 Kaido'nun savunma gücü 100 ise bu adama ne kadar saldırdığının da bir önemi olmaz :) O savunmayı aşamazsın çünkü. Yani Kaido hem savunma-saldırı hem saldırı-savunma avantajı ile novalara karşı üstün durumda.
Sen matematikle böyle bir serinin dinamiklerini hesaplayamazsın ki. Bahsettiğin durum sadece çöpler için geçerli olur. Tüm novalar ufakta olsa Kaido'ya zarar verebilecek nitelikteler. Mesela hiçbir aksiyonunu görmediğimiz Bege Koca Ana'nın yumruklarına dayanıyordu ki bence en güçsüz nova kendisidir Urouge ile birlikte. Ayrıca sen Zoro'yu neye dayanarak Apoo'nun önüne koyuyorsun ? Luffy dışında hiçbir nova ayrı bir klasmanda değil. Hepsi aynı kalibrede adamlar. Ben 3 yıkımcının Kaido'yu alabileceğini düşünüyorum. 8 novanında 3 yıkımcıyı. Kaido'yu gözünde çok büyütüyorsun bence.

Luffy nasıl Ace'in iradesini alıp Korsan Kral olacak anlayamadım. Adamın kendisi başka birisinin korsan kral olması için uğraşıyordu. Luffy bir yonkou'nun komutanı değil korsan kral olmaya çalışıyor. Ha benzerliklerin nedeni irade değil aynı ortamda aynı şekilde yetişmelerine bağlanabilir. Yanılmıyorsam 7 yıl birbirleriyle en iyi arkadaş olan kişilerin birbirlerine benzemesi normal. Luffy sadece Gol D. Roger'ın iradesini almıştır almışsa.

Sen matematikle böyle bir serinin dinamiklerini hesaplayamazsın ki. Bahsettiğin durum sadece çöpler için geçerli olur. Tüm novalar ufakta olsa Kaido'ya zarar verebilecek nitelikteler. Mesela hiçbir aksiyonunu görmediğimiz Bege Koca Ana'nın yumruklarına dayanıyordu ki bence en güçsüz nova kendisidir Urouge ile birlikte. Ayrıca sen Zoro'yu neye dayanarak Apoo'nun önüne koyuyorsun ? Luffy dışında hiçbir nova ayrı bir klasmanda değil. Hepsi aynı kalibrede adamlar. Ben 3 yıkımcının Kaido'yu alabileceğini düşünüyorum. 8 novanında 3 yıkımcıyı. Kaido'yu gözünde çok büyütüyorsun bence.
Matematikle ilgisi yok olayın. Sadece daha kolay anlaşılsın diye sayılarla ifade ettim. Seri diliyle anlatmak gerekirse 8 nova içinde Kaido'ya zarar verebilecek saldırı gücünün ya da Kaido'nun saldırılarını savunacak savunma gücünün olmadığını ifade etmek istiyorum. Bunun sağlamasını yapmak istersen her novayı teke tek olarak Kaido'nun karşısına çıkarabilir ve Kaido'ya zarar verebilecek saldırı gücünün olup olmadığını düşünebilirsin.

Kaido'yu ben büyütmüyorum. Mangaka evrenin en güçlüsü bu adam demiş :bilmem:

Zoro neden Apoo'dan daha iyi diye sormuşsun. Parantez içinde "dayanıklılık" diye yazmıştım aslında ama :(

Düşürtmemmm :)

Matematikle ilgisi yok olayın. Sadece daha kolay anlaşılsın diye sayılarla ifade ettim. Seri diliyle anlatmak gerekirse 8 nova içinde Kaido'ya zarar verebilecek saldırı gücünün ya da Kaido'nun saldırılarını savunacak savunma gücünün olmadığını ifade etmek istiyorum. Bunun sağlamasını yapmak istersen her novayı teke tek olarak Kaido'nun karşısına çıkarabilir ve Kaido'ya zarar verebilecek saldırı gücünün olup olmadığını düşünebilirsin.

Kaido'yu ben büyütmüyorum. Mangaka evrenin en güçlüsü bu adam demiş :bilmem:

Zoro neden Apoo'dan daha iyi diye sormuşsun. Parantez içinde "dayanıklılık" diye yazmıştım aslında ama :(

Düşürtmemmm :)
Biz 8 novanın teke tekte Kaido'yu yenip yenemeyeceğini mi tartışıyorduk ? Biz 8 nova vs Kaido tartışıyorduk.:) Bir de Zoro için evet dayanıklılık dediğini biliyorum. Apoo'nun ne kadar dayanıklı olduğunu serinin hangi kesitinden çıkardın da Zoro'nun gerisine koydun ? Yapabilecrğimiz tek kıyaslama Shabondy'deki o kısa vs olur ki ikisi de Kizaru'ya saniyeler içerisin de yeniliyordu. Evrenin en güçlüsü demek yenilmez anlamına gelmiyor ki mangaka aynı tanıtımı yaparken bu adamın 7 kere yenildiğini yazmıştı doğru hatırlıyorsam. 8 novanın alamayacağı hiçbir karakter yok seride şu anki güçleriyle. Buna Gol D. Roger ve Beyazsakal'da dahil.

Biz 8 novanın teke tekte Kaido'yu yenip yenemeyeceğini mi tartışıyorduk ? Biz 8 nova vs Kaido tartışıyorduk.:) Bir de Zoro için evet dayanıklılık dediğini biliyorum. Apoo'nun ne kadar dayanıklı olduğunu serinin hangi kesitinden çıkardın da Zoro'nun gerisine koydun ? Yapabileceğimiz tek kıyaslama Shabondy'de ki o kısa vs olur ki ikisi de Kizaru'ya saniyeler içerisin de yeniliyordu. Evren en güçlüsü demek yenilmez anlamıns gelmiyor ki mangaka aynı tanıtımı yaparken bu adamın 7 kere yenildiğini yazmıştı doğru hatırlıyorsam. 8 novanın alamayacağı hiçbir karakter yok seri de şu anki güçleriyle. Buna Gol D. Roger ve Beyazsakal'da dahil.
Bu kısmı anlatamadım sanırım. Demek istediğim şu. Kaido'nun karşısına teke tekte Luffy, Zoro, Drake, Law, X, Y, Z gelse zarar verebilecek saldırı gücü var mı ? Yok. Burayı bir cebine koy. Şimdi bu novaların hiçbirinin Kaido'ya işleyecek saldırısı yoksa 8 nova aynı anda dalsa bile yine Kaido'ya işleyen bir saldırı çıkmayacak aralarından değil mi ? Luffy'nin saldırı gücü yine aynı, Zoro'nun yine aynı... 8 nova demek saldırı gücünün 8'e katlanması anlamına gelmiyor ki. 8 nova tek bir vücutta birleşirse dediğin ya da düşündüğün şey olur ancak. Anlatabildim umarım bu sefer.

Novalar içinde dayanıklılığı ile en fazla ön plana çıkan ve bunun için onlarca sahne çizen mangaka bir anda başka bir novayı Zoro'nun önüne mi koyacak ? Bunu gerçekten beklemiyorsundur herhalde ? :oops:

Kaido'nun yenilmesi mühim değil. Ne zaman yenildiği mühim. Kaido'nun tahmini yaşına göre en az 20 yıldır birine yenildiğini düşünmüyorum. Yenildiyse de Beyazsakal'a yenilmiştir. Beyazsakal'a yenilmek demek de novaların Kaido'yu yenebileceği manasına gelmez. Çünkü o adam Beyazsakal!

Şu an saldırı gücü en yüksek olan kişi Luffy. Apoo, Hawkins, Law gibi novaların Luffy'den iyi saldırı gücünün olduğunu düşünmüyorsan Luffy'nin Bm'ye attığı yumruğu aklına getir. Kadının gülerek karşıladığı bu yumruktan daha iyisini hiçbir nova yapamayacağı için Kaido'ya kimsenin zarar vermesi mümkün değildir. Zaten ilk paragrafta demek istediğimi anladıysan Kaido'nun neden novalara yenilmeyeceğini de anlamışsındır.

Luffy-Zoro p-up almadığı sürece Kaido'ya karşı novaların hiçbir şansı yok.

Roger'ı bilmem ama genç Wb şu anki 8 novanın içinden geçer ;)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık