Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy'nin Yeni Formu 5. Vites ve D.

Şöyle düşünmüştüm. G3 kemikleri ısırıp balon gibi şişiriyor, G4 kasları şişiriyor. Belki G5 sinir olur diye düşündüm. Ama hem görüntü hem güç bakımından pek bir şey çıkmadı :D En iyisi hiç gear çıkmasın daha iyi bence.
Dediğim gibi Gearsız Luffy, vitessiz arabaya benzer. DOF'a o lafı ettiriyorsa altı dolar. Zaten en az 10 sene daha çizecek illaki bıkıp yeni teknik verir. Narutonun 300 bölüm rasengan yapması gibi aynı şeyi izlemekten iyidir.

Luffy'nin acilen Bay Fantastik olması lazım. Fantastik Dörtlü filmini ne zaman izlesem hep aklıma Luffy'nin böyle bir lastik adam olması gerektiği geliyor. G5 deri olacaksa Bay Fantastik gibi olması lazım artık. Daha da devamı gelmez. Uyanış + haki gider artık.

Kim istemez Luffy'nin böyle yılan gibi olmasını?

Adamın fizik gücü yetmiyor arkadaşlar. Kaidoda hayvanat bir fizik güç var. Adamın meyvesini çıkar gene amiral alır. Kaido daha önce moria ile dövüşmüş. Morianın o zaman da 1000 gölge aldığını düşünürsek herif o adayı yıkan yumruktan güçlü yumruk atıyor demektir.

Başkanın savunması ile vuruşlarına 100 power dersek ,size soruyorum her hangi bir oyunda aklınıza gelsin bu tarz bossları düşünün nasıl yendiğinizi. Lütfünün yapacağı hiç bir şey yok ta ki oda devreye girene kadar. oda handikap verecek bir şey olacak wanoya amiraller gelecek bb gelecek marco gelecek. Yada roger eski tayfasından gabon gelecek anca öyle devrilir. O yüzden lütfü bu arc da bir şey yapamayacak bunu unutun.

Başkanın savunması ile vuruşlarına 100 power dersek ,size soruyorum her hangi bir oyunda aklınıza gelsin bu tarz bossları düşünün nasıl yendiğinizi. Lütfünün yapacağı hiç bir şey yok ta ki oda devreye girene kadar. oda handikap verecek bir şey olacak wanoya amiraller gelecek bb gelecek marco gelecek. Yada roger eski tayfasından gabon gelecek anca öyle devrilir. O yüzden lütfü bu arc da bir şey yapamayacak bunu unutun.
Zoro var ve fazlasıyla yeter.

Deri teorinden belki kata’nın sert mochisine benzer bişey de çıkabilir. Kata mochiyi sıkıştırıp sertleştiriyordu üstüne bi de haki koyunca çok sert oluyordu kolları. Luffy de uyanış sayesinde vücudunu ve derisini senin dediğin gibi kontrol edebilirse o şekilde kendini sertleştirebilir.

Ben bu arc meyve power up’ı beklemiyorum açıkçası. Çünkü her güçlü rakibe g4, g5 açması yakışmamaya başlayacak. Özellikle kaido’yu indirirse ondan sonra bi zahmet base hali komutan gücü olsun. Ama g5 sayesinde kaido inerse öyle bişey olmaz.

Ben kenbunshokusu nasıl dünyanın en iyilerinden olduysa busoshokusunun da öyle olmasını bekliyorum bu arc. Bu yüzden meyvesi senin teorindeki kadar güçlenmez diye düşünüyorum. Şuanki gücüne ilerde uyanış ekler ve meyve biter bence artık. Yoksa bu çocuğun potansiyeli aşırı güçlü olacak. Meyvesi de mangadaki en güçlü meyve ilan edilecek hale gelir.

Komutana ezilecek seviyede bi adam gomu gomu kullanınca yonkou alacak seviyeye çıkmasın lütfen. Teach sağ-sol kol seviyesinin üstüne gura gura koydu hala yonkou seviyesine geldi mi diye tartışılıyor.

Wb ve big mom meyve kullanmasalar bile sağ kol’dan aşağı değillerdi. Luffy de yonkou seviyesine çıkacaksa öyle olmalı artık.
Düşününce dediğin mantıklı, b haki lazım ama Gearsız Luffy'nin Zoro'yu hatta Sanjiyi yenebileceğinden şüpheliyim şu aşamada. B haki de bir anda artacak bir şey değil sanırım, savaştıkça artıyor. Yani bir anda Yonkoulara g5 saklıyordum hadi bakalım derse kimse ne oluyor demez ama g5 de kaido'ya yetmez şimdi geri çekilelim, haki kasıp gelelim derse olabilir. Zaten benim görüşüm bu arcın bossu orochi olacak, kaido için daha çok erken gibi. Çünkü adam açıkça en güçlü olarak söylendi ve bu adama uyanış lazım.

Dungeonlı oyunlarda boss fightlarının fazları vardır. Yaratığa pataküte dalsan bile dpsin çok çok yüksek değilse fazlardan dolayı ölürsün. Bu faz olayına benzerini Bigmomda gördük. Kadını berserk moda soktular ve adadan kaçtılar. Ama Kaidoyu indirmek için böyle bir durum yaratır mı mangaka bilemedim.

Adamın fizik gücü yetmiyor arkadaşlar. Kaidoda hayvanat bir fizik güç var. Adamın meyvesini çıkar gene amiral alır. Kaido daha önce moria ile dövüşmüş. Morianın o zaman da 1000 gölge aldığını düşünürsek herif o adayı yıkan yumruktan güçlü yumruk atıyor demektir.
Kingin gösterilmesiyle, sanki king amiral ayarı gibi geliyor. Kaido Meyveye bağlı bir hareket yapmadı sanki luffy'i teklerken. Meyvesiz olsada amiral alır. Hatta zoan formu daha güçsüz sanki.

Kaido’nun ejderha meyvesi yediği de kesin değil. Belki normalde ejderhayken chopper gibi insan tipi bi meyve yemiştir. Adama yaratık denme sebebini de anlamış oluruz.

Bu arada güç seviyesiyle ne kadar ilgilidir bilmiyorum ama jack’in diğer yıkımcılar karşısındaki haline, kaido’dan korkmasına falan bakarsak kaido’nun ne kadar anormal seviyede olduğu daha belli oluyor. Jack eski filo amiralinden, fujitora’dan falan korkmayıp saldıran bi adamdı. King ve queen bu kadar rahatlıkla jack’i aşağılıyorsa ve bu adamlar da kaido’nun emrindeyse...

Luffy baya güçlenmeli kaido inecekse. Sadece meyve veya sadece haki yetmez. Arc uzamalı, luffy kaido’dan önce 1-2 kişi daha indirip güçlenmeli. Saldırı gününü beklerken antrenman yapmalı. Bi de kaido’yla dövüşürken güçlenmeli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık