Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin Gücü

OP de şuana kadar hiçbir tesadüf görmedik demi. @Akainu konuyu açınca aklıma şu geldi.Malum bizim elemanın kaldığı ada hayvan cenneti, seviye seviye hayvanlar var vede sizinde söylediğiniz gibi ray-san nın söyledikleri var.İkinci olarak bizim tayfanın hedefinde isimde Yüz Canavar Kaido ki muhtemelen oda %99.999 antik zoan kullanıcısı.Kısacası bu yonkoumuz hayvan, ve hayvanlarla dövüş ayrı teknikler isterter.G5 varlıgı aşikar hatta fazlasıda vardır gibi.Luffy nin tekniklerini rakibine göre kurgulayan birisi, arkadaş G3 örneği vermişti.Aynı şekilde G5 ve/veya diğer üst teknikler muhakkak Kaidonun gücünü kıracak şekilde olacaktır.Kaidonun fiziksel saldırıları egale edecek bir vücut yapısına sahip olabileceğini düşünyorum yani kaba(fiziksel) kuvvetle net bir sonuç alınamayacak gibi.Ada da Luffy nin G4 ile dövemediği hayvanda da böyle birşey çıkabilir.Yeni teknik(lerde) hakinin şu öze nüfuz etme olayının görebiliriz gibi.Melesel Luffy olunca ipin ucu çokkk açık oluyor:hmm:

Son düzenleme:
@Kuro Ashi Sanji İlginç bi konuya değinmişsin ama yaklaşımın mantıklı bence. Kaido dediğin gibi zoan çıkma ihtimali çok yüksek, e Luffy 2 yıl boyunca hayvanlarla savaştı. Fakat orda ki tekniklerden farklı bi teknik de görebiliriz. Dövüş sırasında geliştirebileceği ve ya bulacağı. Bunlar teori tabiki de ama bildiğimiz tek bi gerçek var. 2 yılda hayvan gibi güçlenmiş Luffy. g4 varlığından haberimiz yoktu Dof vssine kadar. Daha da sakladığı güçleri kesinlikle vardır.

Alpamis

Şu h.haki ile ilgili bir teknik kesinlikle bekliyoruz. Ayrıca her şeyin sesini duyma bunun nasıl bir rolü olacak acayip merak ediyorum.

Mükemmel bir konu olmuş. Tüm yorumları okurken keyif aldım yeminle. Eline sağlık öncelikle. Benim düşüncelerimi yazmış arkadaşlar zaten. Özellikle şu yorumu çok sevdim:
OP de şuana kadar hiçbir tesadüf görmedik demi. @Akainu konuyu açınca aklıma şu geldi.Malum bizim elemanın kaldığı ada hayvan cenneti, seviye seviye hayvanlar var vede sizinde söylediğiniz gibi ray-san nın söyledikleri var.İkinci olarak bizim tayfanın hedefinde isimde Yüz Canavar Kaido ki muhtemelen oda %99.999 antik zoan kullanıcısı.Kısacası bu yonkoumuz hayvan, ve hayvanlarla dövüş ayrı teknikler isterter.G5 varlıgı aşikar hatta fazlasıda vardır gibi.Luffy nin tekniklerini rakibine göre kurgulayan birisi, arkadaş G3 örneği vermişti.Aynı şekilde G5 ve/veya diğer üst teknikler muhakkak Kaidonun gücünü kıracak şekilde olacaktır.Kaidonun fiziksel saldırıları egale edecek bir vücut yapısına sahip olabileceğini düşünyorum yani kaba(fiziksel) kuvvetle net bir sonuç alınamayacak gibi.Ada da Luffy nin G4 ile dövemediği hayvanda da böyle birşey çıkabilir.Yeni teknik(lerde) hakinin şu öze nüfuz etme olayının görebiliriz gibi.Melesel Luffy olunca ipin ucu çokkk açık oluyor:hmm:
Ayrıca Tensei-Sama da güzel noktalara değişmiş Rayleigh'in sözleri üzerinden. G5 ve daha üst tekniklerin varlığı bence kesin. Dof bile bu kadar dayandıysa bu tekniğe söz konusu yonkolar olunca çok çok daha üst seviyeleri kullanması gerektiğini ve bunun varlığının kesin olduğunu düşünüyorum.

Daha ilk 1.5 yılı görüyoruz. Kalan 6 ay bir yana, Luffy dövüştükçe birşeyler uyduran bir tipleme. Denize açılmadan öncede baya bir süre antrenman yapmıştı ama ilerledikçe gatling, storm en son ki tecrübesinden sonra ise gearlar ortaya çıktı. Yani geçtiğimiz 3 arc boyunca çeşit çeşit adam gördü bu adam. Gene kafasından birşeyler üretmiştir. Özellikle Dressrosada çok farklı saldırı çeşitleri gözüktü. (Ki MW'de de baya bir şey gördü) Bunları değerlendirmiştir bizim dövüş dehası. Zaten G4 hariç bütün saldırıları hali hazırda olan saldırılarının haki eklenmiş hali. Yani daha buzdağının görünen yüzünü görüyoruz bana göre.

Ayrıca her şeyin sesini duyma bunun nasıl bir rolü olacak acayip merak ediyorum.
Bundan ziyade, Mihawk Luffy hakkında şunu söylemişti; 'denizde ki en tehlikeli güce sahip. Herkesi yanında toplama gücü'. Bunun da haki ile bi bağlantısı olduğunu ve bundan bişiler çıkacağını düşünüyorum.

Mükemmel bir konu olmuş. Tüm yorumları okurken keyif aldım yeminle. Eline sağlık öncelikle
Eyw teşekkürler. Aklıma takıldı böyle konu açayım herkes fikirlerini de ortaya döker diye düşündüm.

Özellikle Dressrosada
Dresrosa'da meyve uyanışını öğrendi. Bunu boş geçmez bizim velet. Kesin bir şeyler çıkarır Yonkou savaşında. Lastiğin uyanışını bile görebiliriz belki.

Alpamis

Bundan ziyade, Mihawk Luffy hakkında şunu söylemişti; 'denizde ki en tehlikeli güce sahip. Herkesi yanında toplama gücü'. Bunun da haki ile bi bağlantısı olduğunu ve bundan bişiler çıkacağını düşünüyorum.

Eyw teşekkürler. Aklıma takıldı böyle konu açayım herkes fikirlerini de ortaya döker diye düşündüm.

Dresrosa'da meyve uyanışını öğrendi. Bunu boş geçmez bizim velet. Kesin bir şeyler çıkarır Yonkou savaşında. Lastiğin uyanışını bile görebiliriz belki.
Hmm bilemiyorum. Bana daha çok kişiliği yüzünden öyle gelmişti. Ama dediğin gibi de olabilir. Ama Roger'da da böyle bir güç olduğu düşünülünce bu Luffy'i farklı bir noktaya taşıyacak bir güç olacak bence.

Etrafındaki her şeyi lastiğe çevirebilir. Mesela Kaido bunu yumruklayacak yere çarpacak yer lastik olduğu için sekip daha sert vurma imkanı yaratacak Luffy'ye.
Ya da yerden lastik çıkarıp rakibini tutabilir. Yerden lastik çıkarıp yumruk yapıp hem yerden hem de kendisi yumruk atabilir. Lastikten diken yapıp rakibini o tarafa yumruklayarak itebilir.
Şöyle kısaca düşününce böyle şeyler geldi aklıma. :D
Ama meyveyi uyandırmak için sanırım bir şey gerekiyordu onu unuttum.

Güzel konu ellerine sağlık hocam.

Şimdi gördüğümüz kadarıyla G4'ten farklı şeyler de var Luffy'de.Burası zaten kesin gibi duruyor ama bu sefer de şöyle bir sorun çıkıyor ortaya.Neden Dof'a karşı kullanmadı? Kurgu diyebiliriz ama bu sefer de mantıksız oluyor biraz.Birilerinin yardımı olmasa çok zor durumlara düşecekti Luffy.G4 süresi bittiği andan itibaren son derece savunmasızdı. Bu durum ya Oda'nın trollüğü ya da Luffy hala G5'e ulaşamadı. Hangisi doğru bilemiyorum elbette.

Güzel konu ellerine sağlık hocam.

Şimdi gördüğümüz kadarıyla G4'ten farklı şeyler de var Luffy'de.Burası zaten kesin gibi duruyor ama bu sefer de şöyle bir sorun çıkıyor ortaya.Neden Dof'a karşı kullanmadı? Kurgu diyebiliriz ama bu sefer de mantıksız oluyor biraz.Birilerinin yardımı olmasa çok zor durumlara düşecekti Luffy.G4 süresi bittiği andan itibaren son derece savunmasızdı. Bu durum ya Oda'nın trollüğü ya da Luffy hala G5'e ulaşamadı. Hangisi doğru bilemiyorum elbette.
Belki g5'te olan handikapları çok daha fazladır, ki bence açmadı, eğer böyleyse açıklanabilir. Bana kalırsa g5 çıkacak ama bu adada öğrendiği değil g2 ve g3 gibi birden ortaya çıkacaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık