Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin Gücü

Manga bölümlerini okurken bu konuyu açıp tartışmayı düşündüm sizlerle.

Şimdi biliyoruz ki Ray-san Luffy'e temel haki eğitimini 18 ayda öğretti. 6 ay Sabondy Luffy'i bekledi o arada Luffy kendi kendine antreman yaptı.

Şu sayfadan anlıyoruz ki Ray-san gitmeden Luffy G4'ü açmış ve King-Kong saldırısını bulmuş bile. Kaçıncı ayda olduğunu net bilmiyoruz.

Şu sahnede Dof'e karşı son saldırısını King Kong olarak yapıp Dof'un işini bitiriyor. Şimdi varmak istediğim ve tartışmak istediğim konu şu;

Bu adam 18 ayda ve ya daha az bi sürede g4 açıp King Kong'u bulmuş. Ray-san gittikten sonra ki 6 ayda kendi antreman yaptı, meyve gücü ve hakisini geliştirdiğini tahmin etmek zor değil.

Şurda ki sahnede Ray-san özellikle diyor: gücün kesinlikle artmış.

Sizce bu adam 6 ayda neler geliştirdi? Neler buldu? g4 zaten vardı. g5 ve türevleri çıkmış mıdır? Haki türlerinde usta olmuş mudur? Hakinin farklı güclerini keşfetmiş midir? Sonuçta söz konusu Luffy herşeyi bekleyebiliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
G5 in veya başka bir tekniğin varlığı kesin zaten.
Rayleigh soruyor " yine zar zor hayatta kalmışsın Luffy " diyor :/
Luffy " Bu seferki çok zorluydu G4 hiçbir halta yaramadı "
Rayleigh bunun üzerine " Böyle bir bela ile karşılaşırsan farklı alternatifler bulmalısın. G4 fazla baskı yapıyor bedenine " diyor.
Buradan kesin belli zaten.

Luffyin güç seviyesi pek çok işlevsel teknik bulmuş ama uzmanlaşmaya zamanı olmamış. :/

G5 vardır hatta G6 bile beklerim. Büyük ihtimal dezavantajlarını düzeltmeye vakti olmamıştır. Ağır risklerk olabilir ya da Dof'u tekniklerine layık görmemiştir.

ya da Dof'u tekniklerine
Hordy ile vs de sadece Red Hawk yaptı o bile abartıydı bana göre. çift el gatling gördük ooo süper teknikmiş dedik. Cesar geldi adam g2 bile açıp yormucaktı nerdeyse kendini. Dof'a karşı da baktı normal haliyle işlemiyo bari g4 açayım dedi. Biraz daha zorlansa dediğin gibi g5 açabilirdi.

G5 in veya başka bir tekniğin varlığı kesin zaten.
Ben açıkçası çok dikkat etmemiştim bu kısma. Bugün baştan okuyunca dikkatimi çekti. Gerçekten kesin varlığı. Eski bölümlerde ileri ki bölümlere dair çok detaylar var. Ne varsa eskilerde var zaten :(

Bence G5'den daha ziyade kral haki ile ilgili bir şey. Sizinde dikkat-i nazarınızı celbetmiyor mı bu durum? Kral haki hakkında bayağı söylenti dönmüş olmasına rağmen hala daha bayıltmaktan ve tokuşturduğu zaman efekt yapmaktan başka işe yaradığını görmedik. Raylaigh ise kral haki hakkında bu teknikle ilgili ben seni eğitemem kendin geliştirmelisin tarzı bir şey söylemişti. Benim asıl merak ettiğim, Luffy şimdiye kadar dövüşlerinde Allah ne verdiyse kullandı. Ama timeskipten sonra durum değişmeye başladı Dofta bile hepsini kullanmadı. Acaba Oda Luffy'nin tüm gücünü nasıl bir villainde kullandırtmayı hedefliyor:/

Luffy 2 yıllık çalışmanın son 6 ayında G-5'i çıkarmıştır.Ama bence daha birkaç arc Luffy'nin g4le bulduğu çeşitli varyasyonları izleriz.Ve eğer bu olursa Dof handikaplıydı muhabbeti ortadan kalkar ve biz de Luffy güzide tekniği ile dayak yeme şerefini Dof'a bahşetmemiş deriz.Tıpkı g4'ü Jones ve Caesar'a göstermediği gibi.

Zaten G4 modu çok güçlü koskoca Dof karşılık veremedi Luffy'ye. Blueno vs'si gibi oldu resmen. :D
Büyük ihtimal yonkou ile olan dövüşünde G4 ile eşit gider gibi geliyor bana gördüklerimizden. Fark yaratması için de G5'i kullanabilir.
Ama G5 nasıl bir şey olur aklımda ufacık bile bir fikir yok.
G2 hız,G3 artık güçlü adamlara pek etki etmiyor. G4'de Dof'u aşıyor. G2 hız,G3 Dev eli,kolu, G4 haki+kas. G5 ? Bilemedim.
Kral haki ile G4'ü sınırsız yapma ve handikapı kaldırma olabilir mi mesela.

Zaten G4 modu çok güçlü koskoca Dof karşılık veremedi Luffy'ye. Blueno vs'si gibi oldu resmen. :D
Büyük ihtimal yonkou ile olan dövüşünde G4 ile eşit gider gibi geliyor bana gördüklerimizden. Fark yaratması için de G5'i kullanabilir.
Ama G5 nasıl bir şey olur aklımda ufacık bile bir fikir yok.
G2 hız,G3 artık güçlü adamlara pek etki etmiyor. G4'de Dof'u aşıyor. G2 hız,G3 Dev eli,kolu, G4 haki+kas. G5 ? Bilemedim.
Kral haki ile G4'ü sınırsız yapma ve handikapı kaldırma olabilir mi mesela.
G3 güçlüden ziyade hızlı adamlara etki etmiyor. Zira daha G3'ü vurupta öyle yamulmayan adam görmedik. G3 Dof'a karşı yavaştı sadece.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık