Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy Meyve Uyanışı Yapmış Olabilir Mi?

Luffy, Kong Organ ve Black Mamba Saldırılarında Meyve Uyanışı Yapıyor Olabilir Mi?

• Kullanılan toplam oy
    63
Bölüm yorumlarında genel tartışırken bir şey farketmiş olabiliriz. Kesinliğinden emin değilim ama gene de bölüm çıkana kadar tartışmaya değer bir konu olabilir. :)

Öncelikle Luffy mangada genel olarak herhangi bir saldırı yaptığında Oda sürekli kollarını gösteriyor ve çiziyor. 2 tane kolunu görüyoruz. Size birkaç örnek koyayım.

Ünlü Red Hawk saldırısında kollar gözüküyor.

Grizzly Magmum da kolu iki tane gözüküyor.

Şimdi hızlı saldırılara ve çoklu saldırılara bakalım.

Elephant Gatling. Luffy'nin çizimine odaklanın iki kolu var.

Hawk Gatling'de iki kolu var. G2 ve G3 hızlı saldırılarında Oda çok yumruk çizse de Luffy'nin asıl 2 kolunu hep çizmiş.

Jet Gatling

G4 saldırılarına geçiş yaptığımızda Luffy'nin saldırılarında kollarını sürekli görebiliyoruz.

Snake Man modu

Kollar hep iki tane çizilmiş ve belirgin gözüküyor.

Şimdi ilginç olan iki saldırıya geliyorum. Kong Organ ve Black Mamba saldırılarına. Oda çiziş şeklini değiştirmiş ve fazladan kol eklemeye başlamış. G4'ün seri saldırılarında fazladan kol çizmiş??

Organ Gun aynı anda ateşleme yapan bir silah. Niye fazladan kol olabilir diye düşünmemin sebebi de bu silah. Ateşlemesini yapınca tüm mermiler aynı anda ateşleniyor. Teker teker gatling gundaki gibi Luffy'nin yumrukları gidip gelmiyor hepsi aynı anda vuruluyor. Yumruklar hızdan gidip gelse niye yan yana çizsin veya saldırıya Kong Organ adını versin?

Black mamba yılanı hakkında ise bir fikrim yok. :D

Katakuri vs Luffy

Cracker vs Luffy

Kaido vs Luffy

Snake Man Black Mamba'da 4 kol çizimi:

Katakuri Luffy karşısında meyve uyandırdığı için fazladan uzuv üretip saldırı yapabiliyordu. Luffy de acaba meyvesini farkında olmadan az da olsa uyandırmış olabilir mi? Katakuri gibi uzuv üretiyor olabilir mi? Fazladan kol çizilmesini böyle yorumlayabilir miyiz? Luffy farkında olmadan haki de kullanıyordu. Benzer bir şey meyve uyandırmasında da olabilir mi? Çünkü G4 meyvesinin sınırlarını zorladığı bir teknik. Fikirlerinizi bekliyorum.

Öncelikle eline sağlık güzel konu olmuş.Luffy'nin farkında olmadan meyvesini uyandırmasına değinmen güzel çünkü iki yıl aradan önce kendisi farkında olmadan kral hakisini uyandırıyor.Kendi görüşüme gelecek olursam bence Luffy meyvesini daha uyandırmadı çünkü içten patlamalı haki ve meyve uyanışı gibi iki tane güçlendirmeyi aynı arcta göreceğimizi sanmıyorum.Uyanış özelliğini bana göre ilk olarak BB ile mücadelesinde kullanacak Luffy.

Oda hafiften uyanış sinyalleri veriyor ama bence uyanış değildir. Uyanış da daha farklı bir özellik göreceğiz gibi geliyor. Eline sağlık.

Bence uyanış değil.

Ben bu çizimlerin atağın çok hızlı olmasından kaynaklı olduğunu sanıyordum. Daha doğrusu o şekilde bir şeyler okumuştum ve de mantıklı gelmişti bana. Yoksa serinin ilk yarısından beri Luffy meyve uyanışı yapmış demek gibi bir şey olur.

Luffy'nin yeteneği üretime uygun değil bu sebeple kol çıkarma gibi bir uyanış mantıklı gelmiyor. Bunun üretimli versiyonunu Robin'de görüyoruz mesela. Ayrıca bence Luffy'ye inanılmaz bir güç artışı sağlamaz bu. Kral haki meselesinden de tamamen farklı bir konu bu. Kral hakiyi herkes en başta bilinçsiz olarak yapıyor meyve gelişimini ise istemsiz başaramazsın. O sebeple şu an farkında değil argümanı pek doğru gelmiyor.

Çok zannetmiyorum. Luffy'nin fazladan çizilen kolları daha ziyade dövüş efekti gibi.

Ek olarak, uyanış konseptini daha önce Doflamingo'da gördüğümüzde çevresindeki her şeyi ipe dönüştürerek kullanıyordu. Luffy ve benzeri diğer Paramecia'ların da uyanış konseptlerinin çevre dönüşümü şeklinde gerçekleşecek olması daha muhtemel. Luffy'den de ileride muhtemelen etrafındaki zemini ve nesneleri esnetme vasıtasıyla kullanmasını beklemek daha olası.

Bunu hayal ettim de şimdi, sanırım Luffy'nin Karasakal'ı nasıl yeneceğini de keşfetmiş olabilirim. Karasakal'ın uyanışında da çevredeki her şeyin karanlığa dönüştüğünü görmemiz çok olası. Peki karanlığı esnetirsek ne olur?

Doğru bildiniz.

Kollar hep iki tane çizilmiş ve belirgin gözüküyor.

Şimdi ilginç olan iki saldırıya geliyorum. Kong Organ ve Black Mamba saldırılarına. Oda çiziş şeklini değiştirmiş ve fazladan kol eklemeye başlamış. G4'ün seri saldırılarında fazladan kol çizmiş??
1. çünkü kollar siyah ve kontrast oluşturuyor.
2. ağır çekimde çizdiği için saldırıların hızı aynı anda ateşleniyormuş hissi veriyor. keza aynısını katakuri de demişti, sadece iki kolun var ben daha fazla üretip efektif kullanabiliyorum diyordu luffynin iki kolunu tuttuktan sonra...

Çok zannetmiyorum. Luffy'nin fazladan çizilen kolları daha ziyade dövüş efekti gibi.

Ek olarak, uyanış konseptini daha önce Doflamingo'da gördüğümüzde çevresindeki her şeyi ipe dönüştürerek kullanıyordu. Luffy ve benzeri diğer Paramecia'ların da uyanış konseptlerinin çevre dönüşümü şeklinde gerçekleşecek olması daha muhtemel. Luffy'den de ileride muhtemelen etrafındaki zemini ve nesneleri esnetme vasıtasıyla kullanmasını beklemek daha olası.

Bunu hayal ettim de şimdi, sanırım Luffy'nin Karasakal'ı nasıl yeneceğini de keşfetmiş olabilirim. Karasakal'ın uyanışında da çevredeki her şeyin karanlığa dönüştüğünü görmemiz çok olası. Peki karanlığı esnetirsek ne olur?

Doğru bildiniz.
Ne olur ben çözemedim?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık