Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
@Çörekçioğlu Luffy sen dövüş hakkında ne düşünüyorsun? Katakuri vs Luffy?
Bence güzel bir dövüştü ya. Ben sevdim açıkçası. Luffy'nin Kata'yı tam anlamıyla yenmesi abes olurdu zaten. Ama dövüşün sonundaki irade savaşının kazananı Luffy'dir. Bu dövüşle beraber Luffy sağ kol seviyesine giriş yapmıştır. Ama bu diğer sağ kolları da alabilir anlamına gelmiyor. Luffy bu ligde henüz yeni. Sağ kollar ise uzun süredir bu ligde. Hepsinin kendilerine özel güçleri var. O yüzden hala Luffy'ye ters gelen güçler vardır bunlarda.

Dövüşe baktığımızda ise; dövüşün başında Kata'nın net olarak üstün olduğu alan gözlem hakisi. Luffy'nin o gücü nötürlemesi gerekiyordu. Dövüş sonunda da bunu yaptı ama Kata gibi her an kullanamaz, kullanmaması da lazım bence. Diğer özelliklerde Kata'nın net üstünlüğünü göremedim ben. Şimdi bazıları çıkıp silahlanmada da üstün diyebilir ama dövüşe baktığımızda Kata, Luffy'nin elini 2-3 yerde acıtıyor. Ki oralarda da (atak isimlerini tam hatırlayamadım) power mochi, sert mochi(?) gibi özel ataklarda acıtıyor. Yani silahlanmadan ziyade atağın gücünden dolayı böyle bir durum oluyor. Geri kalan alanlar ise birbirine yakın. Luffy'nin de Kata'nın da önde olduğu alanlar var ama belirgin bir fark oluşturmuyor o alanlar.

Sonuç olarak bu dövüşle beraber Luffy sağ kol seviyesine giriş yapmıştır bence.

Bu konu benim açımdan hatalı çünkü bence sağ kol ve amiral aynı kulvarda. Bu bakımdan vereceğim cevap Luffy daha o seviyede değil ama o seviyenin bir tık altında.

Luffy Law gibi akıllı bir tip olsaydı tek yemeden sıvışırdı oradan, vurduğuyla kalırdı yani. Big Mom'a şeklini yapıp toz oldu mesela. Bizim oğlan salak, hep ondan kaybediyor.

Katakuri ile bir noktadan sonra denk dövüştüler zaten ve kendisi de yendiğini söyledi.

Katakuri bunun başında beklerken ağzından kanlar saçılıp yere düşüyor. Bayıltan Luffy yani. Bruule ile olan sahneden ise en fazla sempati duyduğu yorumu çıkartılabilir, onu da zaten biliyoruz.

Luffy=Katakuri=Sağ kol.

5. İmparator olayı Morgan'ın cilalamasından sonra çıkan bir söylem değil mi yav? Daha yeni sağ kol yendi, hele bir durun. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık