Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
En güçlü olma kısmı başka bir konu. Ona itirazının sebebi de belli. Kendi halinde dövüşüp işine bakan Zoro'yu koymak istiyorsun çünkü oraya. Yalnız mangada verilen bilgiler olsun Oda'nın kendi ağzıyla söylediği şeyler olsun Luffy'nin yonkouyu aşacak seviyeye geleceğini biliyoruz zaten. Yorum falan değil bu, net bilgi yani. Neyse geçelim bu kısmı.

Ha bu arada Selim'e fazla güvenme, yarın gelir sana vurur. :D Çok tehlikelidir o. :S Mesele onun görüşü ise Luffy>Kata diyor, ona da hak vermen gerekiyor öyleyse.

Ben torpil demedim, senin ağzından konuştum. Öyle bir konuşuyorsun ki sanki gerçekte Op evreni varmış da Oda tanrı misali ara sıra müdahale ediyormuş gibi sanki. :( Kendine gel gözünü seveyim. Kalem mangakanın elinde, çizen kişi o zaten. Ana karakterini pat diye abidik gubidik şekilde güçlendirmek yerine bu yöntemi tercih ediyor. Zaten Op'u diğer shounenlerden ayıran şey de budur. Benim ana karakterim, kendisinden güçlü birisini hemencecik yenemez, burnu illa ki ölümüne sürtecek diyor. Olay bundan ibaret sadece.
Kendi halinde dediğin adam, seride güçle direkt olarak ilgili hayali olan tek adam :rolleyes: Luffy'nin hayalinin bireysel güçle Zoro kadar ilgili olmadığını düşünürsek benim Zoro'yu en tepeye koyma gibi bir amacımın olmasına gerek yok. Çünkü Luffy'nin rakiplerini geçmek için attığı taklalar bu mevkiyi kimin daha çok hak ettiğini gösteriyor ;) Sen Karasakal'a kadar Luffy'ye adam gibi bir dövüş aldırma, Luffy Karasakal'ın yenince en güçlü olsun. Hadi canım :fool::byee:

Selim'i baz aldığım için öyle yazmadım. Hemen üstte mesajı olunca ve "bizim tayfa dışında" olunca onu örnek verdim istemsiz...

Goku'nun bile burnu sürtmüşken Luffy'nin burnu sürtmesin demiyoruz biz de zaten. Sanji ve Zoro'ya bak. Onların da burnu surttu zamanında ama belirli p-up'larla rakiplerini geçtiler ve güçlendiler. Luffy'ye de aynı şey yapılamaz mı ? Yapılabilir. İlla daha güçlü olduğunu belirtmek için her rakibe handikap vermeye ana karakterine torpil geçmeye gerek var mı ? Biz nasıl Sanji ve Zoro'nun güçlendiğini biliyorsak Luffy'ninkini de bilicez. Ee ? Ne bu zorlama ne bu saçmalıklar silsilesi o zaman ? Anlatabiliyor muyum ?

@Densetsu no Samurai
Ha bu arada mangayı da kabul etmiyorsun ki sen, sırf işine gelmediği için. Mesela Croco dövüşüne torpil dediğin için rakibini geçmediğini iddia ediyorsun. E güzel kardeşim bu bölümün adı ne?

Başlığı iyi oku iyi, senin kafandaki gibi bir Op yok gerçekte. O bölümde rakibini geçen bir Luffy var. Mangadan net bilgi attım ha, uydurma falan da yok hani. Hani ne oldu senin savına? :(
Haha argümana bak :fool: Bu bölüm ismi Luffy'nin rakiplerini geçtiği(!) bütün bölümlerin kapağını süsleyrbilir; sıkıntı yok. Önemli olan rakiplerini nasıl geçtiği ama dimi ? Ona bakarsan Moria'da gölge aldı, Enel'de anti ayağına, haki olmamasına rağmen logiaya vurdurdu, Nami'nin, Law'ın yardımını aldırdı vs. Senin bu mantığınla ya da mangakanın verdiği bölüm ismiyle yola çıkarsak Luffy bu adamları da geçti ? ;) Ama nasıl geçtiğini dünya alem biliyor. Bu noktada ben işime gelmediği için bölüm "ismini" kabul etmiyorsam sen de yine mangakanın çizdiği sayfaları işine gelmediği için kabul etmiyor oluyorsun :fool: Ben yazılana mı bakarım gördüğüme mi ? Aynı mangaka Wb'ye dünyanın en güçlü adamı diyip sonra karakterin kendi ağzından, Croco'nun, Marco'nun Akainu'nun kendi ağzından Wb'nin eski gücünde olmadığını da söyletmedi mi bebeğem :rolleyes: Sen işine geldiği için mangakanın yazdığı iki kelime için Luffy rakiplerini geçiyor de ben de mangakanın yazdığı onlarca cümleye göre yorum yapayım; sıkıntı yoooook :cool::byee:

Kendi halinde dediğin adam, seride güçle direkt olarak ilgili hayali olan tek adam :rolleyes: Luffy'nin hayalinin bireysel güçle Zoro kadar ilgili olmadığını düşünürsek benim Zoro'yu en tepeye koyma gibi bir amacımın olmasına gerek yok. Çünkü Luffy'nin rakiplerini geçmek için attığı taklalar bu mevkiyi kimin daha çok hak ettiğini gösteriyor ;) Sen Karasakal'a kadar Luffy'ye adam gibi bir dövüş aldırma, Luffy Karasakal'ın yenince en güçlü olsun. Hadi canım :fool::byee:
Zaten adamakıllı yeniyor da işte yine senin mantığından gideyim. Mihawk'a kadar sürekli çer çöple dövüş, Mihawk'ı yenince de en baba ol. Al sana aynı mantık.

Haha argümana bak :fool: Bu bölüm ismi Luffy'nin rakiplerini geçtiği(!) bütün bölümlerin kapağını süsleyrbilir; sıkıntı yok. Önemli olan rakiplerini nasıl geçtiği ama dimi ? Ona bakarsan Moria'da gölge aldı, Enel'de anti ayağına, haki olmamasına rağmen logiaya vurdurdu, Nami'nin, Law'ın yardımını aldırdı vs. Senin bu mantığınla ya da mangakanın verdiği bölüm ismiyle yola çıkarsak Luffy bu adamları da geçti ? ;) Ama nasıl geçtiğini dünya alem biliyor. Bu noktada ben işime gelmediği için bölüm "ismini" kabul etmiyorsam sen de yine mangakanın çizdiği sayfaları işine gelmediği için kabul etmiyor oluyorsun :fool: Ben yazılana mı bakarım gördüğüme mi ? Aynı mangaka Wb'ye dünyanın en güçlü adamı diyip sonra karakterin kendi ağzından, Croco'nun, Marco'nun Akainu'nun kendi ağzından Wb'nin eski gücünde olmadığını da söyletmedi mi bebeğem :rolleyes: Sen işine geldiği için mangakanın yazdığı iki kelime için Luffy rakiplerini geçiyor de ben de mangakanın yazdığı onlarca cümleye göre yorum yapayım; sıkıntı yoooook :cool::byee:
Bak yine kaçıyorsun tartışmanın odak noktasından. Sen rakiplerini geçtiğini sanıyorsunuz dedin, ben de evet geçiyor aha da mangadan basit bir kanıt dedim. Şimdi de geçiyor ama nasıl geçiyor demeye getiriyorsun ve üstüne de başka isimleri örnek veriyorsun. Ne yapalım şimdi hepsini tek tek tartışalım mı? Mangadaki net bilgiler yanında senin yorumunun bir önemi yok be Densetsu. Mangaka rakibini geçti diyor, bunu bölüm adı yapıyor ve sen hala masal anlatıyorsun.

Ayrıca Enel gibi absürt bir örneği vermene gerek yoktu. Anti muhabbetine gittiğini herkes biliyor zaten. Amaç neydi ki şimdi? Ya da Moria? Teke tek dövüş zaten olmadı. Havadan sudan örnekler veriyorsun anca.

Zaten adamakıllı yeniyor da işte yine senin mantığından gideyim. Mihawk'a kadar sürekli çer çöple dövüş, Mihawk'ı yenince de en baba ol. Al sana aynı mantık.
Mükemmel örnek haha :)

Not:
Bu arc "çer çöp" kelimesini yutarsın ama benden demesi ;)

Bak yine kaçıyorsun tartışmanın odak noktasından. Sen rakiplerini geçtiğini sanıyorsunuz dedin, ben de evet geçiyor aha da mangadan basit bir kanıt dedim. Şimdi de geçiyor ama nasıl geçiyor demeye getiriyorsun ve üstüne de başka isimleri örnek veriyorsun. Ne yapalım şimdi hepsini tek tek tartışalım mı? Mangadaki net bilgiler yanında senin yorumunun bir önemi yok be Densetsu. Mangaka rakibini geçti diyor, bunu bölüm adı yapıyor ve sen hala masal anlatıyorsun.

Ayrıca Enel gibi absürt bir örneği vermene gerek yoktu. Anti muhabbetine gittiğini herkes biliyor zaten. Amaç neydi ki şimdi? Ya da Moria? Teke tek dövüş zaten olmadı. Havadan sudan örnekler veriyorsun anca.
Sen iki kelimenin ardına saklanmaya devam et. Anlayan anladıııı :gamyon::byee:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık