Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
@Starrk

Aynı şey dostum. Rakibin handikaplarını sıralıyorsun.

Bu tür bahaneler Luffy için de bulunabilir.
- Meyvesinin gücünü bilmiyordu, gafil avlandı, zayıf noktasını bilmiyordu vs. diye uzar.

Handikapın Luffy'nin lehine olması konusunda hala aynı fikirde değilim.
Eğer handikaplı dövüşte G4 3 saat sürüyorsa, handikapsız dövüşte daha fazla sürmez mi? Sonuçta Luffy de handikaplı.

Kuş kafesi örneğin de yanlış bana göre. O kafes Doflamingo'dan çok Luffy'nin aleyhineydi.

Sen G4'ün kısa sürdüğünü bu yüzden kısa dövüşlerde Luffy'nin işine yaradığını söylüyorsun ama kaçırdığın bir nokta var.

G4 tekniği kısa sürede dövüşü bitirmeye yarayan bir teknik ise rakibi kısa sürede yenebilecek kadar yıkıcı bir gücü var demektir. Yani dövüş uzun sürse de rakip bu tekniğe "uzun süre" dayanamayacak demektir. Sonuç aynı kapıya çıkar.
Sen ilk rounddaki şeylerden bahsediyorsun. Son roundda luffynin tek handikapı yaralı olmasıydı. Handikaplar arasında uçurum var. Adam 10 dk önce meyvesiyle tek atmış ama son roundda meyve kullanmıyor. buna eşit bi handikap yok.

Neyse konu croco değil.

Yara ve g4 süresi arasındaki oran eşit değil ki. Kata o kadar yaraya rağmen 40 dk dövüşebildi snakemana karşı.
Luffynin max süresi 3-4 saat zaten. Bound manda gördük bunu. 2 saatlik snakeman o kadar yarayı nötrleyemez diyorum ben.

Son paragrafta ne demeye çalıştığından emin değilim açıkçası. Dövüşü kısa sürede bitirme sebebi güçlü olması değil. Kimi gear 4’le indirdiyse hepsi bayılmaya yakındı. Ayakta zor duran kata 40 dk dayanıyorken max 3-4 saatlik snakeman’ın katayı indireceğine inanmam ben.
Süre artarsa g4’ün süresi yetmiyor. Ne demek fark etmez?

Dövüştükçe ve yaralandıkça madem süre o kadar azalıyor, madem yaralanmasa süre uzayacaktı yine aynı şey olacaktı o zaman luffy niye 3 saat dayak yedi boşuna? Mızrak sahnesinden sonra hemen açsaydı 40 dk yerine 2 saat snakeman kullansaydı. Acelesi yok mu? Arkadaşları tehlikede değil mi?

Kata kan kaybetti mızrak yarasından. Luffy de kaybetti. Luffy bunu bildiği halde 3 saat dayak yedi. Yani mızrak yarası luffynin o kadar işine geliyor ki 3 saat dayak yese bile luffy avantajlı çıkıyor. Luffynin avantajına değilse niye yapsın bunu?

Hayır yatmaz. Luffy dövüşün başından beri zaten irade olarak daha üstündü :) Zaten geçik olduğu şeyin neyini bir daha geçecek :) Ayrıca bu irade seni tek yemekten dayak yemekten de kurtarmıyor. Anca şamar oğlanına çeviriyor.
"hiçbir" ya da "her" sıfatları tümel önermelerde kullanılır. "henüz geçemediği" kaydını koyman gerekirdi.

Luffy'nin kazandığı şey Kata'nın saygısıdır. Psikolojik olarak galip geldi denilebilir ama fiziksel olarak asla. Zaten Luffy 3 kez yenilerek Kata'nın üstün olduğunu göstermiştir.

İşin özeti; Luffy sağ kol seviyesindeki rakiplerine karşı psikolojik olarak hazır lakin fiziksel durum, meyve kullanımı ve haki olarak hazır değil.

"hiçbir" ya da "her" sıfatları tümel önermelerde kullanılır. "henüz geçemediği" kaydını koyman gerekirdi.
Kafa karışıklığı olmasın diye forumun anlayacağı şekilde yazıyor ne yapalım. Konu açarken mümkün olduğunca objektif olmaya çalışıyoruz anca bu kadar çıkıyor. Çünkü gerçekler gizlenemez :D

g4 Luffy'nin şu anda Kaido'nun hiçbir yıkımcısını yenebileceğini sanmıyorum. g4 süresi olduğu sürece yıkımcılar Luffy'nin saldırılarını o süre boyunca rahatlıkla dayanır ki bu adamlar zaten b.haki de oldukça iyi olacaklar muhtemelen çoğu saldırıyı göğüsleyebilirler.

Luffy ne zaman b.hakisini geliştirir vurdu mu Kaido bile gıdıklanmaktan öteye geçer o zaman tam manasıyla sağ kol oldu derim.

İrade konusunda ben zaten dövüşmeden önceden geçik olduğunu düşünüyorum. O yüzden ona oy verdim. Dayanıklılık konusunda da çok da ezmiyim diye oy verdim :D
Demek ki neymiş? Geçtiği yerler varmış.

Bana göre;

İrade
Dayanıklılık
Meyve
Hız konularında geçti zaten Luffy.

Ayrıca yazında sormuşsun, Luffy neden gülüyor diye. Oraları tam okumamışsın bence. Konu açarken aceleye gelmiş olabilir tabii. Orada Luffy ayna vasıtası ile tayfasıyla konuşuyor. Tayfası aynadan ona bakarken, endişe etmesinler diye onlara gülümsüyor. Dayaktan falan değil yani.

Luffy'nin kazandığı şey Kata'nın saygısıdır. Psikolojik olarak galip geldi denilebilir ama fiziksel olarak asla. Zaten Luffy 3 kez yenilerek Kata'nın üstün olduğunu göstermiştir.

İşin özeti; Luffy sağ kol seviyesindeki rakiplerine karşı psikolojik olarak hazır lakin fiziksel durum, meyve kullanımı ve haki olarak hazır değil.
Güzel yorum.Bu psikolojik hazırlık biraz artizlik biraz totosu kalkıklığa dönmüştü ki kaido gazını aldı :D

Demek ki neymiş? Geçtiği yerler varmış.

Bana göre;

İrade
Dayanıklılık
Meyve
Hız konularında geçti zaten Luffy.

Ayrıca yazında sormuşsun, Luffy neden gülüyor diye. Oraları tam okumamışsın bence. Konu açarken aceleye gelmiş olabilir tabii. Orada Luffy ayna vasıtası ile tayfasıyla konuşuyor. Tayfası aynadan ona bakarken, endişe etmesinler diye onlara gülümsüyor. Dayaktan falan değil yani.
Hadi irade ve dayanıklılık neyse bir nebze de olsa kabul ettik desek. Meyve uyandırmış bir adam, meyve uyandırmamış birinden nasıl geride? Hızda nasıl geçti? Sneakmandan hızlı hareket eden bir katakuri aman neyse 100 kere aynı şeyi yazmayacağım iyi forumlar :)

Dövüştükçe ve yaralandıkça madem süre o kadar azalıyor, madem yaralanmasa süre uzayacaktı yine aynı şey olacaktı o zaman luffy niye 3 saat dayak yedi boşuna? Mızrak sahnesinden sonra hemen açsaydı 40 dk yerine 2 saat snakeman kullansaydı. Acelesi yok mu? Arkadaşları tehlikede değil mi?

Kata kan kaybetti mızrak yarasından. Luffy de kaybetti. Luffy bunu bildiği halde 3 saat dayak yedi. Yani mızrak yarası luffynin o kadar işine geliyor ki 3 saat dayak yese bile luffy avantajlı çıkıyor. Luffynin avantajına değilse niye yapsın bunu?
Çünkü:
1: Shonen dövüşlerde rakipler daha ilk andan bütün kartlarını öne sürmezler. Bunu özellikle kılıç dövüşlerinde görebilirsin. Bütün dövüş mangalarında bu işlenir. Bu olgunun kökeni uzakdoğu dövüş sanatları felsefesine kadar gider.
2: Rakibi geleceği görüyor ve gerçekten güçlü bir adam. Bırak ta biraz dayak yesin. Bilerek dayak yemez yahu, mazoşist mi bu adam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık