Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
Luffy de hemen öncesinde titriyor zaten. Burada gösterilmemiş ama hemen öncesinde öyle.
Aynen. İşte orada güzel bir incelik var. Kata geri gelecek misin diye sorduğunda Luffy'nin gözleri bir anda alev alev oluyor, kavgaya hazır hale geliyor tekrardan. Kata'dan bunu göremedik. Vücudunun iflas etmesi bir yana irade yönünden de Luffy'ye kıyasla daha zayıf olduğunun canlı bir örneğidir o sahne. Luffy psikolojik olarak da net bir şekilde baskın gelmiş orada.

Son düzenleme:
Aynen. İşte orada güzel bir incelik var. Kata geri gelecek misin diye sorduğunda Luffy'nin gözleri bir anda alev alev oluyor, kavgaya hazır hale geliyor tekrardan. Kata'dan bunu göremedik. Vücudunun iflas etmesi bir yana irade yönünden de Luffy'ye kıyasla daha zayıf olduğunun canlı bir örneğidir o sahne. Luffy psikolojik olarak da net bir şekilde baskın gelmiş orada.
Düşündüm de o son sahnede Luffy h.haki darbesi yapmış olabilir Katakuri'ye. Gözlere odak var. Ve tam da iradesinin parlaması gerektiği kısım. Katakuri de cevabı o son parlamayla alıyor.

Düşündüm de o son sahnede Luffy h.haki darbesi yapmış olabilir Katakuri'ye. Gözlere odak var. Ve tam da iradesinin parlaması gerektiği kısım. Katakuri de cevabı o son parlamayla alıyor.
I-ıh o tarz bir şey olmadı orada. Luffy'nin kırılamaz ruhunu gördü sadece. Ne yaparsa yapsın Luffy'yi yenemeyeceğini de fark etmiş oldu böylece.

Tonla yazmışsın eyvallah eline sağlık ama anlatımında tuhaf bi taraf tutma var. Luffy'nin gücü Katakuri seviyesinde olmasa da küçümsemen ilginç mesela, sonuçta vurunca kan alıyor iki taraf da. Hızını garip örneklerle küçümsemen de ilginç ki Katakuri bile ataklarımdan bu kadar çok kaçan olmamıştı diyor, darbe almayalı ne kadar zaman oldu diyor. 10 yumruk 7 tekme örneklemeleri mesela, Katakuri'nin kendi tekniğini efektif bulma nedeni kol çıkarabilmesi ve karşılık verirken daha az efor sarf etmesi, az önce daha hızlı olduğunu savunduğun adam neden hızı varken kullanmamış falan :S Ki adamın hızı da k.hakisinden geliyor bariz.

Ortaya koymaya çalıştığın normal Katakuri konsepti de anlamsız. Adamın bedeni mochi, hızını ve gücünü mochiden almadığını söyleyemezsin. Bu aynı Doflamingo hızlı ama aslında meyvesiyle hızlı değil ha, o yüzden hawk saldırısı yeyip sarayından uçan adam bi anda inanılmaz mesafeler kat ediyor, yada Oars saldırınca bi anda yüzlerce metre yükselebiliyor. Bedeninin formu sertliği ve esnekliğini istediği gibi değiştiren birisine kesin olarak meyveden yardım almıyor diyemezsin. Adam götünden başından kol çıkarıyor normal hali bu diyorsun ahah

Luffy G3'e girerken aynı sürede kolunu şişiren Katakuri sayfası atıp bak nefes almaya vakit harcadı kolunu şişirmesi gerekti o zaman Katakuri üstün demek falan :S Gösterilmedikçe bi anda girip çıkılan teknikler haline gelmiş G2-G3-G4'e zaman alıyor demen vs. Doflaming vs Luffy'nin sonunda iplerle yakalanan Luffy'nin bi anda G4e girmesi, Cracker tarafından pestil yapılan Luffy'nin bi anda G4'e girmesi falan bi sürü örnek var. Neyse, ayrıca G3'te bilinen bir süre sınırı yok, onlar G2 ve G4 formları ki süreleri enerji harcamalarından geliyor.

Neyse buralardan sıkılıp sonlara gittim ve süre sınırı yok işte bu normal hali arkadaşlar dedin yerleri gördüm ve ufkum şaştı, tepe taklak oldum. Okuduğum mangayı unuttum. G4'ün neden süre sınırı olduğunu, neler kullandığını falan düşündüm vs. Adama meyvede üstün deyip sonra meyvesiz böyle bu adam heheyt diye şişirme girişimlerin vs. Gerisini de okumadım zaten, hevesim kaçtı. Konuyu ele alışını hiç sevmedim. Ha Eline sağlık uğraşmışsın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık