Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
Çok da şaşırtıcı gelmedi bana. Luffy dövüş içerisinde k.haki patlaması yaşayıp Kata'ya vurabilir hale geldiği için çok idrak edemiyoruz ama bu adam cidden dokunulmaz. King ile dövüştüğünü hayal etsene. Bu King nasıl vuracak bu arkadaşa? Kolay kolay vuramaz bile. Yani Luffy için az vurdu diyoruz ama King o kadarını bile yapamaz. Şu dövüşteki darbe sayısı Luffy'nin büyük başarısıdır. Herkes bizim oğlan değil ki dövüş içerisinde k.haki patlaması yaşasın. Ee ne kalıyor peki geriye? Mecburen şunu dememiz gerekiyor; King vurdu mu Kata'yı inletmesi lazım ki bu adamlara aynı seviyenin adamları diyebilelim.
La abartma o iş dövüşürken hallolur bir şekilde. K.haki patlaması yapacak potansiyelde olmayan hiçbir karakter buna dokunamaz diye bir şey olabilirmi la? Hem King nasıl dövüşür bilmiyoruz ki. Alan saldırısı yapabilen adamlar çok rahat dövüşür Kata ile. Aşırı hızlı adamlar da aynı şekilde. Öyle veya böyle bir kere vurup kritik hasar verebilecek karakterler de vardır illaki. Ufak tefek sürtüşmelerde evet dokunulmaz olabilir kimse her daim bütün gücünü ortaya koymaz zaten ama ölümünü dövüşlerde Kata'ya illaki ulaşacaktır o seviyedeki karakterler. Buradaki sorun Kata'nın bulunduğu seviyeye yakışmayacak kadar kolay düşmesi. Gerçi bu o adamın problemimi yoksa Oda reisin meseleye el atmasımı bilemeyiz.

La abartma o iş dövüşürken hallolur bir şekilde. K.haki patlaması yapacak potansiyelde olmayan hiçbir karakter buna dokunamaz diye bir şey olabilirmi la? Hem King nasıl dövüşür bilmiyoruz ki. Alan saldırısı yapabilen adamlar çok rahat dövüşür Kata ile. Aşırı hızlı adamlar da aynı şekilde. Öyle veya böyle bir kere vurup kritik hasar verebilecek karakterler de vardır illaki. Ufak tefek sürtüşmelerde evet dokunulmaz olabilir kimse her daim bütün gücünü ortaya koymaz zaten ama ölümünü dövüşlerde Kata'ya illaki ulaşacaktır o seviyedeki karakterler. Buradaki sorun Kata'nın bulunduğu seviyeye yakışmayacak kadar kolay düşmesi. Gerçi bu o adamın problemimi yoksa Oda reisin meseleye el atmasımı bilemeyiz.
Kaç kişide alan saldırısı var? Kaç kişi inanılmaz derecede hızlı? Bir elin parmağını geçmeyecek örnekler bunlar. Dahası demişsin ya "Kata'ya illaki ulaşacaktır o seviyedeki adamlar." diye, ee ben aksini söylemedim ki? Sadece birkaç kişi haricinde Luffy gibi 10 saniyede 20 darbe darbe indirebilecek karakter yok piyasada diyorum. Hele hele King için bu tamamen imkansız bu diyorum.

Neyse, şimdilik tartışmanın çok da manası yok. King piyasaya çıktığında tekrar konuşalım bu mevzuyu.

-Hızda
-Meyve kullanımında(G4 modu)
-Dayanıklılıkta
-İrade kısmında önde olan Luffy.

Zaten ilk kez karşılaştığın bir seviyede bu kadar alanda önde olabiliyorsan boş değilsin demektir.

Final dövüşünde de Kata'nın gözlem haki avantajını da ortadan kaldırmıştır. Dolayısıyla da Luffy (ister kabul edin, ister etmeyin) sonuna kadar Sağ Kol seviyesindedir.

Kaç kişide alan saldırısı var? Kaç kişi inanılmaz derecede hızlı? Bir elin parmağını geçmeyecek örnekler bunlar. Dahası demişsin ya "Kata'ya illaki ulaşacaktır o seviyedeki adamlar." diye, ee ben aksini söylemedim ki? Sadece birkaç kişi haricinde Luffy gibi 10 saniyede 20 darbe darbe indirebilecek karakter yok piyasada diyorum. Hele hele King için bu tamamen imkansız bu diyorum.

Neyse, şimdilik tartışmanın çok da manası yok. King piyasaya çıktığında tekrar konuşalım bu mevzuyu.
Çare Dofy ve uyanış.

Şimdi benim hatırladığım Luffy o kadar darbe indiremedi zaten Kata'ya. O yüzden çok az vurdu dedim. Kaldı ki son formu biraz daha hıza ve çevikliğe odaklanmış bir form. G4'ün ilk hali kadar güçlü değildir. Luffy o haliyle vurduğu darbelerle indirebildi Kata'yı. Sıkıntı Kata'nın bunlara dayanamamış olması yani. Gerçi kendi kendini yere bıraktı o da ayrı mesele tabi.

Kata ayarı 10 kişi varsa OP evreninde 10'u da Kata'ya vurur. Benim demek istediğim o. Nasıl vuracağı önemli değil bir yolunu bulur vurur yani. O yüzden Luffy'nin vurabilmesine abartma dedim. K.haki mevzusu iyi hoş ama seri içerisinde o kadar OP olamaz. Serinin dinamiklerine aykırı

Çare Dofy ve uyanış.
Adasdasd sen bi git ya. :ehe:

@Dattebayo..!
Evet, Bound man kadar güçlü değil o modu. O konuda haklısın.

Önceden de yazmıştım. Luffy'nin aksine titreyerek zor gücün ayakta duran ve son bir çabayla birkaç kelam ettikten sonra kan püskürüp yere yığılan birisi için kendi kendini yere bıraktı demek doğru bir çıkarım değil. İstese dövüşe devam edebilirdi anlamı çıkar buradan, ki hiç de öyle olmadığı görülüyor zaten.

@Dattebayo..!

Önceden de yazmıştım. Luffy'nin aksine titreyerek zor gücün ayakta duran ve son bir çabayla birkaç kelam ettikten sonra kan püskürüp yere yığılan birisi için kendi kendini yere bıraktı demek doğru bir çıkarım değil. İstese dövüşe devam edebilirdi anlamı çıkar buradan, ki hiç de öyle olmadığı görülüyor zaten.
La olum mesele o değil. Kendini neden yere bıraktı bilemeyiz ama ben orada değilim zaten. Bu dövüşün sonunda Kata o hale gelmemeliydi diyorum tartışmanın en başından beri. Bu seviyedeki bir karakter benim gözümde bu kadar dayanıksız olmamalı. Eğilimi ne olursa olsun. Benim eleştirdiğim nokta bu. Bu hale gelsin sıkıntı yok ama bu adam böyle bitik bir şekilde çizilecekse dövüşün sonunda dövüşün ilerleyişi daha farklı olmalıydı bence. Yoksa gerisi mangakanın takdiri yapacak bir şey yok.

La olum mesele o değil. Kendini neden yere bıraktı bilemeyiz ama ben orada değilim zaten. Bu dövüşün sonunda Kata o hale gelmemeliydi diyorum tartışmanın en başından beri. Bu seviyedeki bir karakter benim gözümde bu kadar dayanıksız olmamalı. Eğilimi ne olursa olsun. Benim eleştirdiğim nokta bu. Bu hale gelsin sıkıntı yok ama bu adam böyle bitik bir şekilde çizilecekse dövüşün sonunda dövüşün ilerleyişi daha farklı olmalıydı bence. Yoksa gerisi mangakanın takdiri yapacak bir şey yok.
Valla ne diyeyim ki? Börtü böcük çizeceğine şu dövüşe bir bölüm daha ayırsaymış Oda efendi. :/

@Dattebayo..!

Luffy de hemen öncesinde titriyor zaten. Burada gösterilmemiş ama hemen öncesinde öyle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık