Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy, Gatz ve Sabo'nun Yardımı Olmadan Kaçabilir miydi?

Luffy Gatz ve Sabo'nun Yardımı Olmadan Kaçabilir miydi ?

• Kullanılan toplam oy
    138
G4'ün diğer teknikleri, G5 belki de G6 olsa o ''gereklilikler'' olacak mıydı? :/
Senaryo gereği sırtta gezmiştir. Yoksa işini bitiritdi. Tekniklerin gizlenmesi gerekiyordu.

Luffy'nin bir sonraki Yonkou rakibinde her şey belli olacak. Yani senin için demiyorum da Dof>Luffy diyenler o gün ne diyecek cidden çok merak ediyorum.
Sıradaki rakibi Amiral değil Yonkou :/ Önce Yonkou'nun adamını adam akıllı halletsin, sonra rakip olabilir mi düşünürüz. Gerçi bariz belli olan Dof>Luffy denklemini bile kabul edemeyen fanboy'a ne anlatıyoruz ki :(

Burgess karşısındayken kaçabildi mi diye sormak lazım bir kendi kendimize öncelikle.Çoktan hedefe ulaşmıştı Sabo olmasaydı.Doflamingo gibi çevik ve uçan birisinden hiç kaçamaz ada bomboş olsa.

Sabo ve tüm bu müttefikler luffynin kazanması için vardı arc boyu.Süs niyetine konmadılar önce bunu anlamak lazım. :)
Yalnız Luffy kaçarım dediğinde Dof yoktu piyasada. Dof'un görüş açısındayken ise bir zahmet kaçamasın. :)

Son düzenleme:
G4'ün diğer teknikleri, G5 belki de G6 olsa o ''gereklilikler'' olacak mıydı? :/
Senaryo gereği sırtta gezmiştir. Yoksa işini bitiritdi. Tekniklerin gizlenmesi gerekiyordu.

Luffy'nin bir sonraki Yonkou rakibinde her şey belli olacak. Yani senin için demiyorum da Dof>Luffy diyenler o gün ne diyecek cidden çok merak ediyorum.
G4 diğer teknikleri mi ? Daha ne tekniği olacak adam hepsini kullandı zaten neredeyse.Ayrıca olsa da farketmez.Ayrılan sürede seçtiği teknikleri kullanabilme imkanı buldu ve sonra süresi bitti.Ne bildiğinin ondan sonra önemi yok.Bu kadar kısıtlı sürede yenebileceklerini kullanmayacak kadar da aptal değildir sanırım.

G5 ve 6 olsa da o vakitten sonra bir anlamı yok.En başta kullansa dövüş farklı bir çerçeve izleyebilir ve bunu bilemeyiz zaten ama gear 4 sonrası bitik haldeyken de 5 falan yapacak durumda değildi.Yani her türlü yardıma muhtaç ve ilerisini göremiyor.5 var da kullanmadıysa rakibini hafife aldı demektir ve cezasını çekecekti bu kadar basit.Ki sanmıyorum gear 5 olduğunu.Bahsedilen hayvan mevzusundan sonra king kong gun geliştiriyor sanırım.Kong gun yetmeyince.

G4 diğer teknikleri mi ? Daha ne tekniği olacak adam hepsini kullandı zaten neredeyse.Ayrıca olsa da farketmez.Ayrılan sürede seçtiği teknikleri kullanabilme imkanı buldu ve sonra süresi bitti.Ne bildiğinin ondan sonra önemi yok.Bu kadar kısıtlı sürede yenebileceklerini kullanmayacak kadar da aptal değildir sanırım.

G5 ve 6 olsa da o vakitten sonra bir anlamı yok.En başta kullansa dövüş farklı bir çerçeve izleyebilir ve bunu bilemeyiz zaten ama gear 4 sonrası bitik haldeyken de 5 falan yapacak durumda değildi.Yani her türlü yardıma muhtaç ve ilerisini göremiyor.5 var da kullanmadıysa rakibini hafife aldı demektir ve cezasını çekecekti bu kadar basit.Ki sanmıyorum gear 5 olduğunu.Bahsedilen hayvan mevzusundan sonra king kong gun geliştiriyor sanırım.Kong gun yetmeyince.
Ayrıca o kadar adam ölüyor, mecbur G4'e geçiyor. Eğer G5 olsa, hadikap dinlemez kullanırdı bence, sonuçta köşeye sıkışmıştı.

Yoo KKG'a gerek yok. Hem argümandan bol ne var? KKG yiyen Doflamingo da Luffy gibi 10 dk rahat nefes almıştı yani 10 dk dinlenmiş olmasaydı başka bir atak ile perte çıkardı. Fakat başkasına sorsan adam tüm şehir daldı olm ne nefes alması der. Ama öyle değil işte karşısında duran glatyatörlere kendisi de sizin için güç kullanmama bile gerek yok diyor ve uyanmış güç ile kontrol ettiği iplikçiklerle şişliyor... Ayakta bile meyve gücüyle durmadığı kesin olmayan adam Luffy'i bulup katleder denebiliyor ama ben kaçar deyince bana yav he he falan deniyor :(

Oyumu da verdim zaten. Burgess katlederdi.
Doflamingo 10 dakika dinlendi demen yanlis cunku meyve uyandirma mevzusu cok yeni. Eger ki Doflamingodan bagimsiz ise yani direk meyveye bagliysa o daha vahim olur cunku Luffyde kkg haric o savunmayi asicak gordugumuz bir saldiri gucu yok. Yani oyle senin dusundugun kadar kotu durumda degil durumu bence. Meyvesi cok iyi adamin o halde bile o adada birkac kisi haric alayini temizler :) Sonucta meyveside onun gucu Luffyde tum saldiri tekniklerini meyvesi uzerinden gelistiren bir karakter ayiramazsin yani meyvesi sayesinde ayakta duruyor veya durmuyor diye.

En başta kullansa dövüş farklı bir çerçeve izleyebilir
İşte bu kısım çok karmaşık. Dof'u koruduğumdan da değil. KKG bitirici saldırıydı. Bunu kullanabilmesi(Mutlak isabet) için de rakibinin dodgelayamayacak durumda olması gerekiyordu. Başta atsa metrelerce uzaktan gelen saldırı ile anca kendi hakisini tüketir ve kolayca yem olabilirdi.

Ayrıca o kadar adam ölüyor, mecbur G4'e geçiyor. Eğer G5 olsa, hadikap dinlemez kullanırdı bence, sonuçta köşeye sıkışmıştı.
her türlü kullanırdı diyemeyiz g4 sonuçları ortada g5 heralde artık insanlıktan çıkardı.
hem Luffy artık karşısındaki rakiplerin az çok potansiyelinin farkına varıyor ve ona göre g4'ün Dofa yetebileceğini ve kendisinin insanlıktan çıkmama tercihini yapmış olabilir.

Zaten g5 fazla kaçar, g4 kullanımı süresince şuan geçici amiral ayarı oluyor. süreyi uzat mis, yonko içinde sağlam bi kaç teknik öğren hakinin bilenmezlikleri ile üstüne meyveyi de uyandırdın mı olay tamam.
Lakin g5 açarsa bu amairal-yonko denklemim için kendi adıma iyi olmaz. Evet yonko bir amiralden mutlak üstün ama g5 demek mutlaktan fazlası demek oluyor baya bende.

Burgess'ın Luffy'ye pıçakla saldırdığı sahneye ve pıçağın Luffy'ye ne kadar yaklaştığına bakın. Luffy'nin bu pıçaktan kaçabilmek için değil herhangi bir hamle yapmaya teşebbüs ettiğini, herhangi bir tarafını oynatmaktan bile aciz bir durumda olduğunu rahatlıkla görmesi lazım bir insanın.

Göz kapaklarını zar-zor tutan bir insan neyden-kimden kaçıyor ? Az yavaş kaçsın :artiz:

Burgess'ın Luffy'ye pıçakla saldırdığı sahneye ve pıçağın Luffy'ye ne kadar yaklaştığına bakın. Luffy'nin bu pıçaktan kaçabilmek için değil herhangi bir hamle yapmaya teşebbüs ettiğini, herhangi bir tarafını oynatmaktan bile aciz bir durumda olduğunu rahatlıkla görmesi lazım bir insanın.

Göz kapaklarını zar-zor tutan bir insan neyden-kimden kaçıyor ? Az yavaş kaçsın :artiz:
MW'ye de söyledim. Luffy "Kaçabilirim." dediğinde Dof orada yoktu. Geçip bir köşeye saklansa Dof hayatta bulamazdı o k.hakisiyle.

Sıradaki rakibi Amiral değil Yonkou :/ Önce Yonkou'nun adamını adam akıllı halletsin, sonra rakip olabilir mi düşünürüz. Gerçi bariz belli olan Dof>Luffy denklemini bile kabul edemeyen fanboy'a ne anlatıyoruz ki :(
Fanboy fanboy diyeceğine oku yazdığımı. Bir de üzülen ifade falan koymuş. Kimden öğrendiysen.
2-3 kere sildim mesajımı kalbini kırmayayım diye. Düzgün tartışacaksan tartış. Yoksa bana alıntı yapma mümkünse. Geriyorsun çünkü şu tarz cevaplarla beni.

Bak alttaki arkadaşa. Aradaki üslup farkına bak. Az dikkat et attığın mesajlara.

G4 diğer teknikleri mi ? Daha ne tekniği olacak adam hepsini kullandı zaten
neredeyse.Ayrıca olsa da farketmez.Ayrılan sürede seçtiği teknikleri kullanabilme imkanı buldu ve sonra süresi bitti.Ne bildiğinin ondan sonra önemi yok.Bu kadar kısıtlı sürede yenebileceklerini kullanmayacak kadar da aptal değildir sanırım.

Teknik olacağı bariz ya. G4 Poundman diyor. Sonra da Poundman tüm hakimi bitiriyor falan diyor.

Anlamı var çünkü bence çünkü hikaye icabı ya. Şimdi Oda'yı biliyorsun illa gizleyecek bir şeyleri. Yoksa bu kadar kendimi zorlamam burada.
-Hody vs'si. Noah düşüyor. G4 Kullanılmıyor. Herkes ölecek. Ada yerle bir olacak ama yok.
-CC vs'si. İlkini kaybediyor. İkincisinde de hemen işini bitirmek varken normal bir şekilde kazanıyor. Bu vs'yi ilk kaybettiğinde gene tayfası yaşamını yitirebilirdi. Kendi de ölebilirdi. Mantıklı düşününce saçma geliyor ama Mangaka'nın tarzı böyle.
-Dof vs'si de aynı işte. Tüm herkes ölecek ama diğer teknikleri gene de kullanmayacak. İleride tekniklerin çıkacağı bana göre yüksek ihtimal. Yani geriye dönüp bunu niye kullanmadı o zaman diye sormak mantıklı ama bu Mangaka'nın tarzı. Gizliyor işte heyecan olsun diye. Gizem olsun diye.

-Kaido vs'sinde de benzer şey olur. Çat diye G5 demez herhalde var ise. Gene bir uğraşır. Son anda o tekniği kullanır.
Shounen işte. Bir de mangaka da böyle çizince.

O yüzden mantıklı bir cevabı yok kullanmamasının. Ama kullansa etki edeceğini ben düşünüyorum. Çünkü o tekniklerle bir Yonkou'yu devirecektir eğer devirecekse.

Özetle Luffy'nin Dof'u yenecek güçte olduğunu çıkacak-çıkabilecek şu tekniklerden dolayı düşünüyorum. Anlatabilmişimdir umarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık