Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Logia

'Şeytan Meyveleri' forumunda Smoker tarafından 6 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 13,495
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Logia (Rogia) bir Şeytan Meyvesi türüdür. Karakteristik özelliği kullanıcıya kendi elementine dönüşmesine olanak tanımasıdır.
  Etkileri

  Bu meyve türünü kullanan kendine has element üretebilir ve bu elemente dönüşebilir. Kullanıcısı ne tam bir insandır ne de tam bir elementtir. Logia kullanıcıları isterlerse tamamen elemente dönüşebilirler. Bunu genelde uzak mesafeleri daha hızlı almak ve darbelerden korunmak için ya da zayıflıkları öğrenilmesin diye yaparlar. Logia kullanıcıları fiziksel darbe almadıkları için yenilmez sayılırlar (Haki göz önüne alınmadığında).
  Bilinen Logia Türleri

  Moku Moku no Mi

  [​IMG]

  Moku Moku Meyvesi Logia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene kendini dumana dönüştürme gücü verir. İngilizce'si Smoke Smoke Fruit, Türkçe'si ise Duman Duman Meyvesi'dir. Smoker tarafından yenilmiştir.
  Güçleri ve Zayıflıkları

  Bu meyveyi kullanan kişi sınırsız miktarda duman üretebilir ve güçlü bir dumana dönüşebilir. Diğer Logia türlerine nazaran Captain Smoker'ın kullandığı bu meyvenin emici bir gücü vardır. Yani dumana yakalandığınızda kaçmak imkansıza yakındır. Ancak vücutta ani bir değişiklik olması durumunda kurtulmak mümkündür. Örneğin Luffy Gomu Gomu no Fuusen gücünü kullanarak kurtulabilir.
  Ayrıca meyvenin ürettiği dumanın yoğunluğunu arttırarak objeleri tutabilir. Smoker bu gücü genelde rakibini yakalamak için kullanır.
  Bu meyvenin ateşe karşı bağışıklığı vardır. Smoker meyvesinin gücüne tam olarak hakim değildir. Gücünü refleksleriyle kullanır. Kairouseki'den yapılmış bir kafese kapatıldığında tamamen savunmasız kalır. Bunların dışında standart Şeytan Meyvesi zayıflıkları vardır.
  Kullanımı

  Smoker genelde dumanıyla düşmanlarını yakaladığı ve dumanın rengi beyaz olduğu için ''Beyaz Avcı'' lakabını almıştır. Avatar resmimde de yazıyor zaten. Soyut dumanı sayesinde hedefini yakalaması fazla zor olmaz.
  Ayrıca Smoker'ın kendi duman gücüyle çalışan Blower-Bike isminde bir motorsikleti vardır. Genelde uzun kara yolculuklarında bu motorsikleti kullanır.
  Saldırıları

  - White Out
  - White Blow
  - White Snake
  - White Spark
  - White Vine

  Mera Mera no Mi

  [​IMG]

  Mera Mera Meyvesi Logia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene ateşe dönüşme ve hükmetme gücü verir. İngilizcesi Flame Flame Fruit, Türkçesi ise Alev Alev Meyvesi'dir. Portgas D. Ace tarafından yenilmiştir. Ace'in bir kış adası olan Davul Adası'na uğradığı gün hiç kar yağmamıştır.
  Güçleri ve Zayıflıkları

  Diğer Logia türleri gibi bu meyve de yiyene kendi elementini yönetme gücü verir. Ace meyvenin gücü ile ateşe dönüşebilir veya büyük yangınlar çıkarabilir. Ace genelde yangın çıkarmaya yönelik saldırılar yapar. Ayrıca ateşe dönüşebildiğinden normal saldırılardan zarar görmez. Rakibini yaktığı için yıpratıcı bir gücü vardır.
  Standart meyve zayıflıkları dışında herhangi bir zayıflığı bilinmemektedir.
  Kullanımı

  Meyvenin verdiği güçler Ace tarafında çok farklı şekillerde kullanılmıştır. Ace genellikle gücünü savaşmak ve meyvesinin gücüyle çalışan botunu ilerletmek için kullanır. Onlarca gemiyi sadece tek bir vuruşta yoketmiştir. Karasakal'a karşı dövüşürken meyvesinin gücünü akıllıca kullanmış, fakat yinede yenilmekten kurtulamamıştır.
  Saldırıları

  - Kagerō
  - Hiken
  - Higan
  - Enkai
  1. Hibashira
  - Hotarubi: Hidaruma
  - Shinka: Shiranui
  - Jūjika
  - Daienkai: Entei
  - Enjōmō

  Suna Suna no Mi

  [​IMG]

  Suna Suna Meyvesi Logia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene kuma hükmetme, kum yaratma ve sıvı emip kurutma gücü verir. İngilizce'si Sand Sand Fruit, Türkçesi ise Kum Kum Meyvesi'dir. Crocodile tarafından yenilmiştir.
  Güçleri ve Zayıflıkları

  Crocodile meyvesiyle bütünleşmiş birisidir. Meyvenin gücünü son raddesine kadar kullanabilecek kadar ustalaşmıştır. Yeteneği sayesinde bataklıklar ve kum fırtınaları yaratabilir. Ayrıca sıvı emilimini de kontrol edebilir. Bilinen bir zayıflığı olmasına rağmen çölde yenilmez olduğu düşünülmektedir (Fanlar arasında). Kullanıcısı kuma dönüşebilir ve kumu istediği şekilde kullanabilir. Crocodile bir çöl ülkesinde yaşadığı için meyvesine son derece hakimdir.
  Bu meyve kullanıcısına kurutma gücüde verir. Yakalanmış kişinin vücudundaki tüm sıvıyı emebilir (Kan hariç). Bu şekilde kuruduktan sonra yeniden sıvı almadan hayata dönmek imkansızdır. Her ne kadar Crocodile sıvı emsede sıvılara karşı zayıftır. Sıvı vücuduna temas ettiği zaman kum taneleri birbirine yapışır. Bu yüzden dönüşüm yapamaz. Sıvı emme gücü sayesinde dönüşüm yapamadığı süre zarfı fazla uzun sürmez. Bunun dışında standart meyve zayıflıkları vardır.
  Kullanımı

  Crocodile kumdan bıçaklar, kum fırtınaları, kum bataklıkları yaratabilir. Ayrıca fiziksel temasla dehidrasyon yapabilir. Crocodile sol elindeki kancayı uzaktaki nesneleri yakalamak için de kullanır.
  Saldırıları

  - Desert Spada
  - Desert Girasole
  - Barchan
  - Sables
  - Ground Seco
  - Ground Death
  - Desert Encierro
  - Sables Pesado
  - Desert la Spada

  Goro Goro no Mi

  [​IMG]

  Goro Goro Meyvesi Logia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene elektriğe dönüşme ve hükmetme gücü verir. Robin bu meyvenin yenilmez olarak kabul edilen bir kaç meyveden biri olduğunu söylemiştir. İngilizce'si Rumble Rumble Fruit, Türkçesi ise Gürültü Gürültü Meyvesi'dir. Enel tarafından yenilmiştir.
  Güçleri ve Zayıflıkları

  Diğer Logia'lar da olduğu gibi bu meyvede de en büyük üstünlük elementine dönüşmek ve üretebilmektir. Enel meyvesinin gücüyle yıldırımlar yaratabilir. Enel gücünü genelde saldırmak için kullanır. Ayrıca yıldırıma dönüşebildiğinden normal saldırılardan etkilenmez. Bu meyvenin kullanıcısı yıldırım hızında hareket edebilir.
  Gösterildiği şekilde çok eşsiz bir güçtür. Ancak kauçuk yalıtkan bir madde olduğundan meyvenin tek zayıf tarafıdır. Bu yüzden lastik bir vücuda sahip olan Luffy Enel'in doğal düşmanıdır. Bunun haricinde meyvenin diğer yalıtkan maddelere karşı zayıflığı olup olmadığı bilinmemektedir. Diğer meyvelerde olduğu gibi bu meyvede standart zayıflıklara sahiptir.
  Kullanımı

  Meyvenin gücü birçok kültürde ki Tanrı gücüne benzediği için Enel kendisini Tanrı olarak ilan etmiştir. Meyvenin en şok edici gücü Enel'i geri diriltmesidir. Kadran yüzünden duran kalbi şoklarla yeniden çalışmıştır. Enel gücünü tıpkı bir tanrı gibi kullanır. Enel sesteki elektriksel dalgalar sayesinde konuşulanları duyabilir. Bu özelliği ile Mantra'sı birleştiği zaman Enel gerçek bir Tanrı gibi olur.
  Saldırıları

  - 1, 5, 10, 20, 30, 50, 60, 100, Max 200 Million Volt Vari
  - Sango
  - El Thor
  - Kari
  - 30,000,000 Volt Hino
  - Kiten
  - 60,000,000 Volt Julungul
  - Gloam Paddling
  - Thunder Cloud
  - Deathpiea
  - Mamaragan
  - Raigō
  - 200,000,000 Volts Amaru

  Hie Hie no Mi

  [​IMG]

  Hie Hie Meyvesi Logia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene buza dönüşme ve hükmetme gücü verir. İngilizce'si Chilly Chilly Fruit, Türkçe'si ise Serin Serin Meyvesi'dir. Aokiji tarafından yenilmiştir.
  Güçleri ve Zayıflıkları

  Bu meyvenin en büyük gücü kullanıcısına buza hükmetme gibi müthiş bir özellik kazandırmasıdır.
  Diğer Logia'lardan farklı olarak bu meyve kullanıcısına vurmak mümkündür. Bunun nedeni buzun katı bir madde olmasıdır. Her ne kadar vurulabilse de bir Logia türü olduğu için kendi kendini tekrardan yaratabilir. Bu yüzden saldırılar meyve kullanıcısını etkilemez. Aokiji meyvesinin gücü sayesinde su buharıyla teleportasyon yapabilir. Water 7'da Robin ile konuşurken aniden ortandan kaybolmuştur. Diğer tarafta Beyazsakal ile yapılan savaşta yerde dururken aniden havada uçmaya başlamıştır.
  Bu meyvenin standart zayıflıklar dışında bir zayıflığı görülmemiştir. Ancak Aokiji herşeyi buza dönüştürebildiği için suda boğulmadan üzerinde durabileceği bir zemin oluşturabilir. Hie Hie no Mi kullanıcısı suda kendini kurtarabilecek bir kaç meyve kullanıcısından biridir.
  Kullanımı

  Bu meyvenin güçleri genelde savaşmak için kullanılır. Aokiji bu meyvenin gücüyle silahlar yapabilir. Fiziksel olarak temas ettiği kişiyi dondurabilir.
  Bir başka kullanım şeklide okyanus üzerinde yolculuktur. Aokiji okyanus üzerinde Ao Chari isimli bisikletiyle yolducuk yapar. Bisikletin gideceği yolu dondurarak istediği yere ulaşabilir. Aokiji deniz üzerinde yolculuğa imkan veren sayılı meyvelerden birini yemiştir.
  Saldırıları

  - Ice Age
  - Ice Saber
  - Ice Time
  - Ice Block: Partisan
  - Ice Time Capsule
  - Partisan

  Yami Yami no Mi

  [​IMG]

  Yami Yami Meyvesi Logia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene karanlığa ve yerçekimine hükmetme gücü verir. İngilizce'si Darkness Darkness Fruit, Türkçe'si Karanlık Karanlık Meyvesi'dir. Beyazsakal Korsanları'nın 4. Tümen Komutanı Thatch tarafından bulunmuş, fakat Marshall D. Teach tarafından Thatch'tan çalınmış ve yenilmiştir.
  Görünümü

  [​IMG]

  Yami Yami no Mi mor renkte, üzerinde gözyaşı damlasına benzer çıkıntılar olan ve girdap desenli bir meyvedir. Üst kısmında yeşil yaprakları vardır. Yakından bir ananas ya da üzüm salkımına benzer.
  Güçleri ve Zayıflıkları

  Karasakal'a göre bu meyve Logia'lar içinde bile benzersiz bir meyvedir. Bu meyve kullanıcısına karanlığı yönetme gücü verir. Karanlık bir boşluktur. Yerçekimi gücü sayesinde herşeyi içine çeker, ezer, parçalar ve dışarı fırlatır.
  Kullanıcının bu gücünden kaçmanın bir yolu yoktur. Bu meyve gösterilen en benzersiz ve güçlü meyvedir. Kullanıcısına sağladığı en büyük güç Şeytan Meyvesi güçlerini dokunduğu sürece iptal ettirmesidir. Logia, Zoan ve Paramecia türlerinin hepsi buna dahildir. Ayrıca insanlar karanlık tarafından emildikten sonra şoka girerler.
  Meyvenin en büyük zayıflığı darbelerde dahil herşeyi içine çekmesidir. Diğer Logia kullanıcılarının aksine bu meyvenin kullanıcısı saldırılara karşı savunmasızdır. Eğer kullanıcı saldırıdan önce bir önlem almazsa normal acıdan kat kat fazlasını yutar. Bunu Karasakal kendisi söylemiştir. Ek olarak gücünü iptal ettiği meyve kullanıcısı gücü geri geldiği zaman biraz afallar. Tabii ki bu durum karşıdakinin ruhsal durumuna bağlıdır.
  Kullanımı

  Meyvenin verdiği güçler şuana kadar Karasakal tarafından sadece savaşmak için kullanılmıştır. Gücüyle Logia kullanıcısı olan eski komutanı Ace'i yenmeyi başarmıştır. Karasakal aldığı yaraları meyvesinin gücüyle iyileştirebilir. Karanlığın bu korkutucu gücüyle Karasakal yeni Korsanlar Kralı olmayı ve Dünya'ya hükmetmeyi planlamaktadır.
  Saldırıları

  - Black Hole
  - Liberation
  - Kurouzu

  Pika Pika no Mi

  [​IMG]

  Pika Pika Meyvesi Logia türü bir meyvedir. Bu meyve yiyene ışığa dönüşme gücü verir. İngilizce'si Glint Glint Fruit, Türkçesi ise Işıltı Işıltı Meyvesi'dir. Kizaru tarafından yenilmiştir.
  Güçleri ve Zayıflıkları

  Diğer Logia'larda olduğu gibi bu meyveninde en güçlü yanı elementine hükmetme gücü vermesidir. Bu sayede Kizaru ışığa dönüşebilir. Kizaru genelde ışık tabanlı saldırılar kullanır. Işığa dönüşebildiği için normal saldırılardan etkilenmez. Kizaru ışık hızında yolculuk yapabilir. Aynı şekilde saldırılarıda ışık hızındadır. Işığın hafifliği sayesinde kendini yansıtabilir.
  Standart meyve zayıflıkları dışında bir zayıflığı bilinmemektedir. Ancak Silvers Rayleigh Haki'sini kullanarak Kizaru'nun soyut bedenine dokunabilmiş ve kılıçla yüzüne çizik atabilmiştir. Aynı zamanda Marco'da Kizaru'ya vurabilmiştir. Ancak Marco'nun bunu meyve gücüyle mi yoksa Haki'yle mi yaptığı bilinmemektedir.
  Kullanımı

  Kizaru bu meyve sayesinde ışık hızında hareket edebilir. Ayrıca ışınları kesici, delici ve patlayıcı özelliktedir.
  Kizaru'nun meyve gücünün bir kısmı Dr. Vegapunk tarafından Pacifista Projesi'n de kullanılmıştır.
  Saldırıları

  - Yata no Kagami
  - Ama no Murakumo
  - Yasakata no Magatama
   
 2. L Canavar Vasfi

  L (Canavar Vasfi)
  Mesaj Sayısı 80
  Üyelik Tarihi2 Nis 2009
  eline emeğine sağlık kardeşim çok uğraşmışsın
   
 3. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  usta okuyorum dediğin gibi dehşetül vahşet bişey olmuş. sağolasın smoker-kun.
   
 4. Gece Sir Crocodile

  Gece (Sir Crocodile)
  Mesaj Sayısı 212
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  elıne saglık. çok başarılı smoker
   
 5. Ero Sennin (Üye)
  Mesaj Sayısı 118
  Üyelik Tarihi14 Haz 2009
  Eline Emegine saglık cok güzel olmuş..:D
   
 6. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Ciddi uğraşmışsın.. Güzel de olmuş.. En güçlü meyveler bunlar(dı)..
  Ellerine sağlık
   
 7. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,260
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  gerçektende harika olmuş tebrikler =)
   
 8. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,978
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  Ellerine sağlık abi :) süüppaaaa olmuş.

  1. Pika = Işık değil parıltıymış :confused::eek:
  2. Hie = Serintiymiş Buz değil :confused::eek:
  ( En garipleri bunlar )
   
 9. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 145
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Ellerine sağlık harika olmuş.
   
 10. Mesaj Sayısı 12
  Üyelik Tarihi4 Tem 2009
  bol resimli de ayrı bi güzel oluyo
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık