Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Lastik Meyvesi

Bu meyve, öyle bir özelliğe sahip ki, eğer vücut çok sıkı çalıştırılıp normal tekniklerde uzman olunursa (Luffy gibi) dövüş gücü çok yüksektir. Bir kere, lastik olduğu için esnektir ve çok çok sert olmadıkça darbelere karşı dayanıklıdır. Kesiklere karşı zayıf olması da bir dezavantaj değildir ki o zayıf normal bütün insanlarda vardır. Vücudu kesik almayan kaç kişi var ki bazı meyve kullanıcıları dışında?
Felsefik açıdan bakarsak; lastik esnektir ve onun dövüşte kullanımı da bir o kadar esnektir. Yani lastik, aklımıza bile gelmeyecek dövüş teknikleri oluşturabilir.
Bir kere gerildiği için yüksek bir potansiyel enerji barındırır ve bu da vuruşları kat be kat arttırır. Luffy'nin yaptığı Gear 2 saldırısı, aslında kan pompalamaya gerek olmadan da yapılabilirdi mesela. En nihayetinde bu lastiktir ve gerilince jet hızında geri döner. Sanırsam Luffy bunu kullanamıyordu ya da öyle sıkıca germeye gücü yetmiyordu ki Gear 2'yi buldu. Ayrıca lastik, sadece esnek ve yumuşak olacak diye bir şey de yok. Lastiğin taştan sert formları da vardır ki Luffy bunu 2 yıl sonra haki ile kullanmaya başlamış. Aslında bunu da daha önce yapabilirdi. Tüm mesele, lastik üzerinde tam kontrol sahibi olmakta.
Lastiğin en büyük artısı, normal bir insan vuruşunu en az on katına çıkarabilmesidir bence, potansiyel enerjisi sayesinde. Eğer ki Süper insan gücüne sahip biri, mesela Rob Lucci bu meyveyi kullanıyor olsaydı, şahsen onun önünde durabilecek kimseyi bulamazdım. Tabi buna haki de eklersek, hiç rakip tanımaz. Demek istediğim Lastik, vücudu çok sağlam ve fonksiyonlu hale getiriyor. Gerisi kullanıcının normal bedenini eğitmesine kalmış. Luffy ise bu konuda geri kalmamıştır. Çocukluğundan beri gördüğü sıkı çalışma lastik ile birleşince ortaya böyle muazzam bir güç çıkmıştır.
Kısacası değil ezik, normal meyve klasmanında bile sayılmaması gereken, aksine en kullanışlı meyveler arasında olması gereken bir meyvedir lastik meyvesi. Bu meyveyle zeka ve beden eğitimi birleşince ortaya inanılmaz ötesi şeyler çıkabilir.
kesik olayını şöyle söyleyeyim bir lastiği biri tutsun bıcağı yavas yavas sürt birde koluna sürt :D hangisi kesiliyor

Araba lastiği ile paket lastiği arasında fark vardır ama.
E yani.

Satliam, Senin o dediğin, eğer lastik gerilmişse olur. Normal halindeyken belki sıradan bir insan etinden bile daha zor kesilir.
Lastik sert ve yumuşak formlara girebilir. Eğer o lastiğin en yumuşak formuna koyarsak, beden değen bıçak, tıpkı etlerdeki sinir liflerinde olduğu gibi kesemeden kayacaktır. Kesilmesi için gerilmesi gerekecektir.
Bana sorarsan aslında kesiklere de dayanıklı olmalıydı böyle bir formla.

Luffy'ninki araba lastiği olmadığını biliyoruz birde araba lastiği çok esneyemez
Abi ben sana araba lastiği demedim ki zaten. sen demişsin ya kesilme konusunda zayıftır diye işte bende onu diyorum normal bir insanla arasında fark yok bence Luffy'nın kılıçla kesilmesi.

E yani.

Satliam, Senin o dediğin, eğer lastik gerilmişse olur. Normal halindeyken belki sıradan bir insan etinden bile daha zor kesilir.
Lastik sert ve yumuşak formlara girebilir. Eğer o lastiğin en yumuşak formuna koyarsak, beden değen bıçak, tıpkı etlerdeki sinir liflerinde olduğu gibi kesemeden kayacaktır. Kesilmesi için gerilmesi gerekecektir.
Bana sorarsan aslında kesiklere de dayanıklı olmalıydı böyle bir formla.
uzadıkca dayanıksız olması bence daha mantıklı
Tensei; dedi ki:
One Piece 'de tek kılıç sallamayla bina ortadan 2ye ayrılıyor/kesiliyor.
İmzanı Spoileri alsan ? Kasıyor pc :D
aldım o binayı ortadan ikiye ayırmak için güçlü olmak lazım :)

Ustam niye daha zayıf ki ? İç organları lastik değil mi daha fazla dayanıklı olması lazım değil mi ?
Lucci bile Rokuogan vurduğu zaman, öldü diye dönüp gidiyordu. Meyve özellikleri de bilen biri üstelik. Şok dalgası her türlü bedeni etkiler. Kaldı ki, Luffy'e normal biri çok sert vursa bile canını yakabiliyor.

uzadıkca dayanıksız olması bence daha mantıklı
E ben de uzadıkça dayanıksız olur diyorum zaten. Uzadığında gerilir, gerilince kopmaya daha müsaittir ve en ufak bir kesikte bile yırtılabilir.
Benim dediğim ise en yumuşak ve serbest formunda olması. O formdayken bıçak ya da kılıç kesecek adam akıllı bir yer bulamaz, sürekli kayar. Kesmek için tutup, sabitlemek gerekir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık